Keresés

Részletes keresés

peaso25 Creative Commons License 2003.03.13 0 0 13
nekem ez tetszik:Csehák Judit az időskorúak ellátásáról :
Budapest, 2003. március 13. (MTI) - A magyarországi nyugdíjrendszeren nem kell módosítani az uniós csatlakozást követően, így sem a nyugdíjkorhatár, sem a nyugdíjemelés módjának megváltoztatása nem várható - erről Csehák Judit beszélt a Nyugdíjasok Országos Képviseletének rendezvényén csütörtökön Budapesten

mennyit polemizáltak arról, hogy a járulék emelés leállítása kerékbe töri a piac liberalizációját,és a hárompilléres rendszer sikerességét, most meg egyszeriben jó lett..nem i szólva arról, hogy egyetlen cég volt aki nyereséget termelt,az allianz, pedig akkoriban hogy istenítették ezeket a cégeket (PL:aegon)

Derrick felügyelö Creative Commons License 2003.03.13 0 0 12
Nekem nem tetszik a szocialista kormány. Az ellenzék bírálatával van elfoglalva, miközben hibát hibára halmoz.
reggelijano Creative Commons License 2003.03.13 0 0 11
Azért a László Csaba mondhatna erről valamit...
Előzmény: charubdys2002 (-)
Új Vörös Hadsereg Frakció Creative Commons License 2003.03.13 0 0 10
Lesz itt szép világ.Kezdődik majd az egészségügy átszervezésével és talán csak a sima orvosi vizsgálatért nem kell fizetni.Az esetleges állami támogatást kapó cégek sem kapnak több pénzt , igy pl.a tömegközlekedás ára drasztikusan fog nőni.Mivel vámot nem emelhetnek , mert az sértené a különböző kereskedelmi megállapodásokat , de a fogyasztást csökkenteni kell , az üzemanyag sem maradhat ki , továbbá a megemelt földgáz árára is rávernek plusz adót , mert a bevétel az bevétel.Különböző szociális juttatásokat most nem is emlitem.Továbbá az oktatásban is lesz némi átalakitás és a mostani iskola összevonások semmiségek lesznek a jövőhöz képest.Gondolok arra , hogy egy átlagos osztálylétszámok minimum 30 fősek lesznek.Természetesn a felsőoktatás sem maradhat ki a jóból , semmi ösztöndíj , plusz némi tandíj.Az autópálya meg felesleges luxus.
bukker Creative Commons License 2003.03.13 0 0 9
Elvileg igen...
Előzmény: charubdys2002 (7)
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.13 0 0 8
Na nem is tolonganak a balosok cáfolni...
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 7
Elvileg annak kéne lenniük, nem?
egy pártnak a saját programját kéne neépszerűsíteni, nem a másik pártét :)
Előzmény: bukker (5)
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 6
A hatalom megszerzése már sikerült, most már a megtartása lehetne a cél.
Mondjuk ezzel most vajmi keveset törődnek, majd úgy 2,5 év múlva lesz újra szempont, hogy vannak ilyen kis hangyaszerű emberek is az országban akiket választóknak hívnak.
Előzmény: Tájékoztató Iroda (2)
bukker Creative Commons License 2003.03.12 0 0 5
"vetélytárs" :-D
Előzmény: charubdys2002 (3)
Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2003.03.12 0 0 4
Már van is!:-)))
Előzmény: Tájékoztató Iroda (2)
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 3
Azért fura nem, hogy egy párt képviselője a vetélytárs mellett teszi le a voksát a választáson? :)
Előzmény: Törölt nick (0)
Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2
Békesi, Bokros kezdettől fogva bírálták az MSZP választási ígérgetést és a száznapos osztogatást. Ezt azóta is folyamatosan megteszik. Bokros látványosan kiállt Járai mellett. Néhány hónappal ezelőtt Békesi azt is elmondta a Napkeltében, hogy Medgyessy mindezt pontosan tudja.
De úgy látszik semmi sem elég drága a hatalom megszerzéséhez.
Keserves árat fogunk ezért fizetni, előre lehetett mindent látni, magam is megjósoltam a választások után. Lesz itt még Orbánbányák és önkényes perselyezés:-(
Előzmény: charubdys2002 (-)
Gogolák Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1
Orbánbányák!
Előzmény: Törölt nick (0)
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 topiknyitó
Az itt található cikkben olvashatunk a valószínű megszorításokról.

"Sem a béralakulás, sem a gazdaság növekedésére vonatkozó prognózis tekintetében nem a valós folyamatokra épül az idei költségvetés - derül ki a büdzsé megalkotásához használt makropálya és a gazdasági mutatók összevetéséből. Ez lényegesen veszélyezteti a középtávú költségvetési egyensúlyt.

Már nem a valós makrogazdasági folyamatokra épül az idei költségvetés - vonható le a következtetés a Pénzügyminisztérium által használt makrogazdasági prognózis és a gazdaságelemzők idei évre vonatkozó várakozásainak összevetéséből.

Tavaly augusztusban két "vészforgatókönyvet" is készített a Pénzügyminisztérium a költségvetés tervezésekor, gondolva arra az eshetőségre, hogy a makrogazdasági körülmények lényegesen rosszabbul alakulnak a büdzsé megalkotásakor alapul vettnél. Az egyik szcenárió szerint a versenyszféra reálbér-emelkedési üteme meghaladja a tervezéskor prognosztizált 3 százalékot. A másik változatban a gazdasági növekedés üteme marad a 2003-ra várt 4-4,5 százalék alatt.

Mára a gazdaságelemzők egyetértenek: az idén mind a két mutató rosszabbul alakul a PM pályáiban szerepeltetettnél. A GKI például 3,8 százalékos növekedést és 12 százalékos bruttó átlagkereset-emelkedést jósol.

Lassabban javuló konjunktúra

Ugyanakkor még a "Lassabban javuló konjunktúra" nevű pénzügyminisztériumi változat is 4-4,5 százalékos GDP-növekedéssel számolt. Ez esetben az export dinamikája nem haladná meg a jelentősen lelassult 2001. évi mértéket, a fellendülés 2004-től indulna meg. A kivitel lassulásából származó jövedelemkiesés erősen érezteti hatását az üzleti szférában. A kisebb bevételek és az exportkapacitások kihasználatlansága miatt a beruházások csak mérsékelten emelkednek, a beruházási hányad tovább csökken. Mindez csökkenti a gazdaság importigényét, s így a behozatal dinamikája 2003-tól csaknem azonos lesz az exportéval. A GDP csak mérsékelten nő, s 4,5 százalék feletti növekedésre csak 2005-től lehet számolni.

Igaz, az alacsonyabb növekedés struktúrája csak kisebb bevételkiesést eredményez az idei büdzsében. Az államháztartás pozíciója nem romlik lényegesen, de nem is javul jelentősen. Az alapváltozatban bemutatottnál lassabb, inkább fogyasztás-, mint beruházásvezérelt növekedés, s az egyensúlyi mutatókban igen lassú javulás jellemzi ezt.

Magasabb bér

A PM "Magasabb bér" változata a versenyképesség jelentős romlásán keresztül hat. A versenyszférában 6 százalékos béremelkedéssel számol az elemzés, amelynek érdekessége: az idén 5 százalék körüli GDP-bővülést feltételez. A növekedés alapvetően fogyasztásvezérelt és átmeneti, így jövőre már alig érné el a 4 százalékot. A versenyképesség javulása egy kényszerű kiigazítás után csak 2005-ben lenne érezhető.

Az államháztartási hiány szempontjából lényegesen árnyaltabb a kép. 2003-ban a magasabb bér és fogyasztás az alapváltozathoz képest több bevételt hoz, s ez némileg enyhíti a hiánycsökkentés követelménye miatt a költségvetésre nehezedő nyomást. Ám a javulás átmeneti, s később a deficitcélt kedvezőtlenebb szerkezetű, alacsonyabb növekedés mellett kell elérni. A magasabb bérkiáramlás mind keresleti, mind kínálati oldalról veszélyezteti a kijelölt dezinflációs pályát, ugyanis a fogyasztási potenciál növekedése lehetővé teszi a költségnövekedés áthárítását. Az inflációs pálya megtartásához a monetáris és a fiskális politikák további szigorítására lehet szükség, állapítja meg a versenyszférában 3 százaléknál magasabb béremelkedéssel számoló változat.

A PM negyedéves jelentése
Az államháztartás első két hónapjának adatai nem vonják kétségbe a GDP 4,5 százalékában meghatározott ez évi költségvetési hiány tarthatóságát, fogalmaz a Pénzügyminisztérium negyedéves jelentése. A gazdaság növekedése az idén megközelítheti a 4 százalékot. A kivitel lassuló mértékben bővülhet, gyorsul viszont az importnövekedés. A jelentős belföldi felhasználásnak ugyan importnövelő hatása is lesz, de a nettó export ennek figyelembevételével sem csökkentheti 1 százalékpontnál jelentősebben a GDP növekedését. A fogyasztás bővülését 5-6, a beruházásokét 4-5 százalékra várja a tárca. A monetáris tanács által rugalmasan értelmezett inflációs cél már 245 forint/euró árfolyam esetén is elérhető. A lakossági megtakarítások drasztikus csökkenése várhatóan nem folytatódik, de számottevő növekedés sem lesz. A vállalatok hiteligénye nő. A külső egyensúly további romlása csak az állami finanszírozás csökkentésével kerülhető el."


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!