Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2003.11.19 0 0 218
A kétévesből van magom,de az sötétebb,olyan bordós is meg nem is.Küldök szívesen,ha kérsz.Nálam is veti magát,de szedtem magot,mert közbülső évben is akarok vetni.
Előzmény: molnarnei (216)
mézontófű Creative Commons License 2003.11.19 0 0 217
Szia!
Én vagyok-vagyok!!!
Még én is dolgozgatok a kertben, amikor nem esik, a levél-projekt megy nálam is, még hátra van a körte-levél egy része és most potyog a birslevél.
A birslevelet kupacba söpröm az a rigók bányász helye, a körtét darabonként szedem össze, mert fertőzött és a gombaspórák áttelelnek.

Ma láttam, hogy a rózsáim élnek, sőt azok a bimbók, amikre a múlt héten keresztet vetettem, azok virágoznak, virágzik a körömvirág is, sőt a harangvirág is hozott egy-egy kis virágot.

Az a viola, amit keresel az a sárgaviola. Én úgy tudom, hogy azt nyáron kell vetni, nekem mostmár a jóistenke veti...:-))
Ami kihajtott az mostmár erős növény, hogy át tudjon telelni.

Holnap, ha ilyen jó idő lesz megint kihozom a leandereket és belocsolom őket chessel, mert valami miatt a felső levelei elkezdtek barnulni. Persze, lehet, hogy hideget kapott, de nem hinném.

Mézontófű

Előzmény: molnarnei (216)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.19 0 0 216
Sziasztok!

Én nagyon szomorú vagyok,mire rátok találtam itt a topicokban ősz lett,és mindenki "téli álomba" merült.Pedig jobban szerettem olvasni a dolgaitokat,mint a nehezen megszerzett könyveimet.

Én még dolgozgatom a kertben,a fa levelek már össze vannak gyüjtve,de még nem mindegyik évelő virágot vágtam vissza. Nem is tudom jó-e ha mindent megkoppasztok.Lassan ásogatok is de sajnos nálunk elég ragadós a föld.
Nagyon szépen nyilnak a frissen ültetett árvácskáim,a krizantémok is.

Szerettem volna olyan tavasszal nyiló sárga violát? ültetni még ami finom illatos két éves növény, nem tudja valaki a nevét és nincs esetleg magotok vagy azt már csak tavasszal vethetek?
Remélem előkerültök!

Előzmény: Tozatu (215)
Tozatu Creative Commons License 2003.11.14 0 0 215
Jó,tudni a könyvről,mert tényleg eléggé drágák ezek a könyvek és sokszor becsapósak.
Mi már takarodót fújtunk,múlt vasárnap a zénuram meggrillezte az évadzáró csirkecombikat.Megrogytak a virágok,hullanak a levelek,jobb híján marad a gereblyézésük.Téliesítjük a kutyákat is.
Előzmény: molnarnei (214)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.14 0 0 214
Én bizom a hétvégében,most olyan csodás az idő! Kaptam a szomszéd nénitől árvácska palántot és nagyon örülök neki,mert ez a fajta mindig ki kell magról.
Vettem még két nagy tasak virághagymát,ami olyan hogy egy tasakban egy szinárnyalatú virág van de több fajta.Kimaradt hagymák de remélem még nem késtem el az ültetéssel.
Szeretném felásni a fűszerspirál helyét is.

Egy szép könyvet is vettem. A cime:Semmiből kertet,vannak benne hasznos ötletek,szép felvételek de 4000 forintot azért nem ér! Két este "végeztem vele"
Jó hétvégét és jó kertészkedést!

Előzmény: Tozatu (212)
Tozatu Creative Commons License 2003.11.12 0 0 213
Nekem is volt hamisciprusom,de nem bírta a napot télen,kiszáradt,mikor megfagyott a ládában a föld.Talán,ha árnyékolod és letakarod a tövét,sikerül.És locsolod,ha nem fagy.
Előzmény: szilkszilky (211)
Tozatu Creative Commons License 2003.11.12 0 0 212
Mérgelődöm én is,hogy mire kijutok gyerek nélkül,sötét van.Múltkor is fáklya mellett ültettem,tegnap égettem.Nálunk pala az oldala a komposztosnak,ronda,de ez van.Láttam már kerítésdrótból is,célnak megfelel,giliszta ne válogasson.:)
Nekem is tettszik a spirál,majd Tőled eltanulom.
Előzmény: molnarnei (210)
szilkszilky Creative Commons License 2003.11.11 0 0 211
Sziasztok,
A hétvégén vásároltam a szigetszentmiklósi belépőjegy levásárlásával egy smaragd tuját, amit télen feldiszitünk a bejárat mellett, (majd felteszek a tárra képet), illetve egy Elwoodi hamisciprust, abból is a speciális Gold fajtát. Dézsában van, mert nem akarom a közös társasházi kertbe kiültetni. Van valakinek tapasztalata, mire érzékeny ez a különleges fajta? Könyveket már olvastam, de hát a személyes tapasztalat mindig fontosabb...
molnarnei Creative Commons License 2003.11.11 0 0 210
Én is belelapoztam a Radványi könyvébe,de nem nagyon tetszett és szerencsére letettem.
Nem is találtam semmi olvasnivalót a könyvesboltaban. A könyvtárból hoztam ki a "Kerti örömök"-t,ebben sem sok új dolgot találtam,de volt benne egy fűszer és gyógynövény spirál ami tetszett azt szeretném megcsinálni,de sajnos nagyon kevés az időm,pedig jól néz ki.
Még a koposzttárolóm sincs befejezve.Azt is téglából kezdtem el és már ahhoz sincs elég tégla.
Most itt valamelyik topicban olvastam,hogy raklapból is lehetne csinálni,lehet hogy megpróbálom abból a másikat csak szerintem az rusnya lesz.Még szép idő van és annyi mindent lehetne még csinálni. De mikor?
Előzmény: Tozatu (204)
Áfony Creative Commons License 2003.11.10 0 0 209
Miskolc. De elég gyakran járok arrafelé. 2 éve a majorságban vettem búsuló eperfát.:)))
Előzmény: molnarnei (208)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.10 0 0 208
Renben majd még beszélünk.
Igen Hajdúböszörményben lakom! És te?
Előzmény: Áfony (207)
Áfony Creative Commons License 2003.11.10 0 0 207
Előre is köszönöm. Tavaszig még kitaláljuk hogy lenne a legjobb. Nekem szem is jó, mert van fehér angol futóm. Abba belehetne szemezni. Ugye Te laksz Böszörményben?
Előzmény: molnarnei (206)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.10 0 0 206
Én neked adnám,de hogyan?
Öreg rózsatő!
Ha tavasszal a férjemmel egyet kiásatok azt küldjem el,vagy valami szemző galyat?
Nagyon illatos,gyönyörű hamvas bordó,nagy virágú,(csak ne lenne olyan torzon-borz és ne lenne az ablakom előtt).Egyet én is mentek magamnak
de a másik kettő nem kell!
Előzmény: Áfony (203)
demjengi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 205
Egész hétvégén a ügyködtünk a kertben. Rendbe raktam az árkot. Levágtam az árnyliliomokat, összeszedtem a leveleket és a levél alatt talált diókat. Jók leszenek a rigóknank, mert egyébként nem valami jó. Több óráig tartott ez a tevékenység, jól el is fáradtam, ugyhogy aludtam is rá egyet rögvest.
Másnap 5 bokrot átültettünk jobb helyre. Kaptunk a szomszédból egy kis diófát, annak is helyet kellett keresni.
Utána meg jött a rendegteg levél szedés. A meggyfák teljesen lehullottak, de a körte és nyírfa még tele van. Nagyon elfáradtam, mindenem fáj, és még nincs vége, de remélem, hogy a következő hétvégére már minden lehull, és jöhet a lemosó permetezés.
Ja a madáretetők is fel lettek rakva. Minden készen áll az etetésre, ha már jönnek az igazi fagyok.
Off: Néztétek a holdfogyatkozást? Nagyon szép volt, bár a kezdetéről lekéstem, mert szundítottam.
Tozatu Creative Commons License 2003.11.07 0 0 204
Éppen a Kerti tanácsadó-t olvasom Gantner Pötschkétől.Megvan?Amúgy mérges vagyok,mert reklámozták,hogy megjelent Radványi Dorottya új könyve,a Mindenem a kert,megvettem és kiderült,hogy csak silány másolata az előzőnek,3 új név van benne,jóval drágábban.Csak első látásra nem tűnt fel,mert nem emlékeztem a régiekre,új a borító,más a cím.:(
Előzmény: molnarnei (202)
Áfony Creative Commons License 2003.11.07 0 0 203
Az én szüleimnél is volt ilyen csodarózsa. Valamiért kipusztult, és én azóta sem találtam sehol ilyen fajta rózsát. Tavasszal én szivesen örökbefogadnám ha neked már nem kell.:)))
Előzmény: molnarnei (200)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.07 0 0 202
Megpróbálom igy!
A hétvégi teendő a kertben csak az esőviz gyűjtés lehet sajnos. Mindesetre ez is kell mert minden tartálytleengedtünk a fagyok előtt és most nincs a kávéfámra,gardéniámra sem.
Valahol tartalékolnom kell.

Készülök még valami jó kis könyvet is venni,vágyom egy szép "kertészkedősre".
Nem láttatok valami szépet, jó áron?

Jó hétvégét,sziasztok!

Előzmény: rferi (201)
rferi Creative Commons License 2003.11.07 0 0 201
Ha a virágát amúgy szeretnéd megtartani, akkor jövőig tarts ki.A jövő évi hajtásokból lehet szemet szedni, és lehet egy másik, fiatal tőre átvinni.Akkor azt már rendszabályozhatod.
Egyébként addig simán, fűrésszel vágd le a föld fölött 40-50 centire.Nem döglik ki.Megfiatalítani is így szokták.
Egyébként értékes lehet, mert az évente többszöri virágzású futó ritka ma már
Előzmény: molnarnei (200)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.07 0 0 200
Van egy "nagy problémám": a konyha ablakunk előtt van 3 tő öreg futórózsa szerintem 30-40 éves,nagyon illatos ,mély bordó virágú ,évente többször virágzik.Nem mi ültettük a házzal vettük.

Az vele a bajom hogy általában kevés virág van rajta,és borzasztóan bozontos rendetlen kinézetű egész évben,próbáljuk metszéssel kordában tartani,de mégsem szép látvány és ahányszor kinézek az ablakon főzés közben mindig "beleütközöm".
Én szenvedek ha virágot,fát ki kell dobnom vagy vágnom,de most ezt szeretném tenni.
Szerintetek van más megoldás?
Hétvégén pontot szeretnék tenni az ügy végére!

Tozatu Creative Commons License 2003.11.06 0 0 199
Nálam a kutyák elintézik,akkor ledugom a kis szárakat és megmaradnak.Van fehér virágú is,az tovább virágzott.
Előzmény: mézontófű (198)
mézontófű Creative Commons License 2003.11.06 0 0 198
Igen, megnyírbálom, de ideje volna egy "tarmetszésnek" talán, s akkor besűrűsödne.
Talán...
Mézontófű
Előzmény: Tozatu (197)
Tozatu Creative Commons License 2003.11.05 0 0 197
Vtrágzás után megnyírbáljátok?Az enyém régen meg van és bírja.Sőt a kutyák tavasszal is ráfekszenek,ha nem figyelek és kiheveri.OutdownS kis süniket szokott nyírni belőlük.Az adatainál van a képtárja,sok szép minden van Nála.
Előzmény: molnarnei (195)
mézontófű Creative Commons License 2003.11.05 0 0 196
Én is 2 félét látok. Nekem most olyan hamvasszürke van, csak nem olyan szép, mint OutdownS-é.
Jővő őszre, ha minden rendben, kiderül
:-)))

Mézontófű

Előzmény: molnarnei (195)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.05 0 0 195
Én el is kereszteltelek!

A képet a 2248-as virágoskert hozzászóásban láttam
Most ahogy jobban megnéztem elbizonytalanodtam,mert két féle zöld bokrot
látok én azt gondoltam levendulának. Nézd meg Te is ! Mit láttam?

Előzmény: mézontófű (194)
mézontófű Creative Commons License 2003.11.05 0 0 194
Szia!
Köszönöm a dicséretet, véletlen volt.:-))
Kérdésedre: nem vetettem, de pontosan úgy jártam, mint Te. Volt 2 tő levendulám, de nagyon öregek voltak és csak az egyik bírta a nyarat.

Az jutott eszembe, hogy jobb volna a nem hibrid fajta, mert elég sokat szeretnék ültetni, szegély növénynek a kaputól a házig (20 m ) és a rózsák közé is szeretnék tenni. Ezért próbálkozom.
Nézd meg a fűszeres topikot ott volt róla szó.
Hol látom az OutdownS-ét a táron?

Mézontófű

Előzmény: molnarnei (193)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.05 0 0 193
Szia Mézöntőfű!

(Gyönyörű a neved!) Te vetettél már korábban is levendulát? Én mindig tövet vettem,de már elég öregek, és a nyáron pusztultak is el.Szeretnék belőlük sokat,láttam az OutdownS-ét,neki olyan sok volt és gyönyörűek.

Más!
Tozatun kivűl kivel leveleztem mákkóró ügyben?Véletlenül kitakaritottam a levelet ,és nincs meg a cime. Ismeretlen mákkóró érdekődő jelentkezz!

Sziasztok!

Előzmény: mézontófű (192)
mézontófű Creative Commons License 2003.11.03 0 0 192
Most kell elvetni, hogy jővőre palánta legyen.
Nagyon szeretem, s a kertemben a rózsák környékére szeretném ültetni, a virágját öreganyámmódjára szoktam a ruhák közé rakni.

Mindenestre tudd, hogy 200 mag van egy tasakban!!!

Mondjuk nem tudom mit csinálok a palántákkal, mégha a fele csírázna is!:-)))

Próbának szántam.

Ez nem a hibrid, hanem a "rendes" - azt hiszem-francia levendulának hívják.

No, de addig sokszor kél még a nap!!!

Mézontófű
P.S. Ma a krókuszok is helyükre kerültek!!!

Előzmény: molnarnei (190)
rferi Creative Commons License 2003.11.03 0 0 191
Lombhullás után lehet.
Tavasszal ismételni!
Előzmény: demjengi (189)
molnarnei Creative Commons License 2003.11.03 0 0 190
Mit csinálsz a levendulával?
Van egy tasak magom,esetleg most kellene elvetni?

Előzmény: mézontófű (188)
demjengi Creative Commons License 2003.11.03 0 0 189
A lemosó permetezést mostanában kell csinálni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!