Keresés

Részletes keresés

a8d2 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 382

Sziasztok!

Olvasgattam a topicot, de elég kevés új hozzászólás van:( Ezért lenne néhány buta kérdésem;

szeretnénk majd lovat tartani. A legelő mérete az 0,5 Ha ill. van még 1,2 Ha szántó.

Mennyibe kerülne 1-2 db Hucul tartása? A család lovagolná, időnként kocsizna is.

Az ápolását 1 tanyás emberre bíznám, napi néhány órában (amennyi szükséges).

Tehát nyugodtan írjátok le, hogy nem érdemes, mert 1 oltás is 30.000, meg ilyesmi:)

Minden segítséget köszönök előre is!

rcsil Creative Commons License 2012.10.27 0 0 381

Imádom a lovakat, és ezt a cikket meg kell osztanom veletek! Nagyon klassz kis helynek tűnik, igazi luxus és kényeztetés a lovaknak!! Négycsillagos szálloda Szerbiában! Itt, ezen a linken olvashattok róla: http://www.vitorlazas.hu/luxushotel-lovaknak.html

Mesikeful Creative Commons License 2012.10.21 0 0 380

Kedves Lovasok és Ló kedvelők!

Kérlek töltsétek ki kérdőívemet, mellyel segítetek a szakdolgozatom megírásában!

Köszönöm!

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEpzZ2NFdEwwN0FtUmdUd3QzbjJZd1E6MQ#gid=0

Szisland Creative Commons License 2012.10.09 0 0 379

Eladóvá vált: A Ló és annak tenyésztése című könyv, amely még ma is a lótenyésztôk „bibliája”.

1889-es kiadás tehát egyébként is ritka darab.

 

Érdeklődni: mobilosok@freemail.hu

 

Eperke999 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 378

Elnézést az e-mail címem lemaradt: maulana36@freemail.hu

Eperke999 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 377

Kedves Lóbarátok!

 

Eladnám 2 db jegyem a Cavalero - a spanyol lovasiskola mágikus ereje és fegyelmecímű előadásra.

 

Rövid leírás:
 

 

"A zenés, akrobatikus lovas műsorok egyik legkülönlegesebb szenzációja, a Dél-Franciaorszából származó, spanyol lovasikola hagyományain alapuló Cavalero produkció 2012. szeptember 29-én és 30- án Budapesten, a Papp László Sportarénában vendégszerepel. A lovas szenvedély és szeretet, ember és ló páratlan egysége elevenedik meg a 90 perces műsor során 60 lenyűgöző ló és 30 lovasának kreatív művészi előadásában."

Bővebben az alábbi honlapon tájékozódhat:
http://www.pannonprodukcio.hu/esemenyek/79-cavalero-a-spanyol-lovasiskola-magikus-ereje-es-fegyelme.html

 
Helyszín: Papp László Budapest Sportaréna

 

Időpont: 2012. szeptember 29., szombat, 20.00

 

A jegyek a 107-es szektorba szólnak,  eredeti áruk 9700 Ft volt, de most 7000 Ft-ért bárki hozzájuthat.


A jegyek személyesen átvehetők Budapesten, vagy ingyen postázom őket.

 
Bármilyen felmerülő kérdésre szívesen válaszolok.

inoxjewels Creative Commons License 2012.09.06 0 0 376
Matthew_lovas Creative Commons License 2012.08.09 0 0 375

Kedves Lovasok, Lóbarátok!A Börzsöny környékén, Vác-Szob vonzáskörzetében keresünk olyan sok szabadidővel rendelkező 25-50 év közötti női lovast, aki rendelkezik saját gépjárművel/motorral és szívesen lovagolna hétköznaponként, a börzsönyi erőben.Ingyen fejlesztheti lovas tudását, és űzheti hobbiját csodálatos környezetben, remek lovakkal. A részletekről érdeklődni a

mm.lovasudvar@gmail.com 

címen lehet.

Rugovics úr Creative Commons License 2012.07.31 0 0 374

Ingyenes pónilovaglás!

Augusztus 5-én délelőtt a győri Állat és Növénybörzén ingyenes pónilovaglási lehetőséget biztosítunk minden gyermeknek!Kürtöskalács, fagylalt a gyermekeknek, pecsenye, kolbász, valamint hideg sör és üdítő az apukáknak, anyukáknak! Több ezer kisállat várja az állatbarátokat!
Helyszín: Városréti piac területe Márai Sándor u. (Az árkád mögött) infó: 06 70 380 1557 www.állati.hu

 

Damson Creative Commons License 2012.07.24 0 0 373

(előre is bocs az off-ért)

a Miskolci Állatkert állatgondozót keres lovas oktatói, lovas túravezetői végzettséggel. ha vki szeretne jelentkezni, küldhet önéletrajzot az állatkertnek.

Csady Creative Commons License 2012.07.18 0 0 372

Sziasztok szeretnék tanácsot kérni van egy 16 éves kancám és még nem volt csikoja de én nagyon szerenék egyet tőle és szeretném megkérdezni hogy lehetséges e ez vagy ne erölködjek. Nem tudom mennyire veszélyes ez. Válaszotokat előre is köszönöm. Egyébként a paci nagyon fiatalnak néz ki nagyon jol tartja magát.

bigrace Creative Commons License 2012.06.25 0 0 371

Azt mondja meg nekem valaki, osztálylovaglásnál 45 perc mire elég?!?

Előzmény: SellCity.hu (369)
Krisztyke89 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 370
SellCity.hu Creative Commons License 2012.05.03 0 0 369

Ha kell egy hely ahol megtanulhatsz mindent a lovaglásról, ha szereted a természetet, az erdő és a vízpart csodáit gyere el megújult lovardánkba, és  mindent megtanulhatsz képzett lovasoktatóinktól.

Ebben segítségedül szolgálhat:

4 pálya ebből 3 világított 2 fedett. Oktató terem Megbízható képzett lovak Profi díjugrató akadály park Tapasztalt oktatók Pónilovagoltatás Bértartás

 

Cím: 2330 Dunaharaszti, Paradicsomsziget

www.mustanglovasclub.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 368

Sziasztok.

 

Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg érdekelne-e valakit lovasbörze?

A közeljövőben Sóskúton tervezünk egy lovasbörzét csinálni a mi kis családias hangulatú, gyönyörű helyen fekvő lovardánkban.

A börzére mindenki hozzhatná a maga kinőtt, megunt, nem használt ló més lovas felszereléseit és lehetne cserélgetni, eladni, venni.

Természetesen tervezünk más programokat is a börze mellé, lovasbemutatókat, bográcsozást, esti kertmozis filmvetítést.

 

Tánczos Anikó Creative Commons License 2010.09.23 0 0 367
Nézzétek meg a Furioso - North Star Lótenyésztő Országos Egyesület fotópályázatára beérkezett képeket és szavazzatok a Nektek leginkább tetsző pályamunkára!


http://www.furiosonorthstar.hu/fotopalyazat-szavazas.html
Tánczos Anikó Creative Commons License 2010.07.07 0 0 365
FURIOSO – NORTH STAR LÓFAJTA KEDVELŐINEK III. TALÁLKOZÓJA

1. előadás:
A teljesítmény kérdése a Furioso-North Star fajta története során.
A fajta tenyésztése és használata során alkalmazott teljesítményvizsgálati és szelekciós módszerek ismertetése.

Előadók:
Domokos Gábor: A fajta kialakulását befolyásoló tényezők
Csikvári Mónika: Pusztaberényi furiosok kancavizsgái és sportkipróbálása
Vígh László: Kiskunságon /Válon alkalmazott kipróbálási módok
Molnár László: Parádi méntelepen szerzett tapasztalatok
Novák Pál: Napjaink kipróbálási lehetőségeinek bemutatása

Vezérgondolatok: a kipróbálási rendszer, ennek szükségessége és mikéntje; a fajtában eddig alkalmazott módszerek, és a mai követelmények.

2. előadás:
Adjunk el lovat, de hogyan?

Előadók:
Dr. Drén A. Csaba és Kádár László

Vezérgondolatok: Mi a jó ló, mitől jó a ló, mi a jelenlegi piac igénye, mi a szerepe a pedigrének egy modern ló esetében, hogy működik a lópiac, miért nélkülözhetetlen a sportkipróbálás.

Kora délután a házigazda Vígh László (Champex Kft.) által bemutatásra kerülnek a Váli Furioso - North Star tenyészet lovai, egyben tapasztalt tenyésztőtársaink segítségével bepillantást kaphatunk a tenyészállat bírálat szempontjaiba.

Időpont: 2010. július 17 (szombat).
de. 9.00 óra

Helyszín: Vígh László furioso - north star tenyészete Vál, Marianna major ( www.champex.hu )

A belépés díjtalan!
(büfé a helyszínen)

A rendezvény célja a furioso - north star lófajta tenyésztőinek, a fajta egyedein sportolóknak, a fajtát használó hobbilovasoknak, valamint a tradicionális magyar lófajtáinkat kedvelőknek kapcsolatteremtési lehetőség biztosítása, miközben ismereteinket is gyarapíthatjuk a fajtáról. A találkozó keretében sor kerülhet kérdések feltevésére, megvitatására, valamint kötetlen beszélgetésre.
Ezúton is szeretnénk megköszönni segítségét azoknak, akik szakmai tudásukkal segítették szervezői munkánkat, valamint Vígh Lászlónak (Champex Kft.) a helyszín biztosítását!

Bővebb információt a 06 30 9374258 vagy 06 20 331 62 15 telefonszámonkon valamint a rivanics@yahoo.com vagy tanczosaniko@gmail.com e-mailcímeken kérhettek!

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
Köszönettel a szervezők: Ivanics Réka és Plutzerné Tánczos Anikó
Ronnja Creative Commons License 2010.02.25 0 0 364

Eléggé kihalt a topic, bár, most hogy itt a jóidő még kifogás is lehet.

 

Volna viszont egy kérdésem az idetévedőkhöz: tud valaki eladó pónipatracot?

binker@freemail.hu

kz64 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 363
Üdv.! Nézz körül a lovasok.hu-n,ott szoktak szénát hírdetni.
Előzmény: SQLkerdes (362)
SQLkerdes Creative Commons License 2010.02.03 0 0 362
Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.
Szada, Mogyoród térségében téglatest alakú szénabálát szeretnék venni, nem sokat, kb 5 db-ot.
Azt sem tudom, hogy kezdjem el a keresést.
Adjatok, lécci, egy kis segítséget. Hol árulnak szénabálát, általában? Ha tud valaki valami helyet a fenti környéken, legyen olyan kedves írja meg.

Előre is köszönöm!
Fahya Creative Commons License 2010.01.22 0 0 361

Szia! Jókat hallottam mostanában az Airport Ranch-ről és a MegaFarmról. Ott már jártál? ;)

 

Airport Ranch

 

 

MegaFarm
Előzmény: bigrace (355)
Fahya Creative Commons License 2010.01.22 0 0 360
Hát, az csak attól függ, mennyi szakértelemmel és türelemmel próbálják. :)
Előzmény: tuskésvirág (358)
tuskésvirág Creative Commons License 2009.10.08 0 0 358
Jó napot mindenikek.Új vagyok a nevem Rózsa,és érdekelne a véleményetek.Van egy ismerősöm akinek van egy lova.A ló 4-éves idáig csak karámba járkált,most próbálják nyerek be törni!A kérdésem a következő hogy,szerintetek sikerülni fog neki(de tény hogy van neki segítése,egy ló idomárral).A válaszokat előre is köszönöm szépen.
bigrace Creative Commons License 2009.09.15 0 0 357
Minőségi fajtán azt értem, amelyiken lehet normálisan lovagolni, nem esik össze nyomban, ha felül rá egy 50 kg-nál nehezebb ember, vagy kínjában nem rágja el a kötelét mert kaját nem kap, vagy pl nem sánta, nem is gerincferdüléses, illetve nem úgy nyomorék, ahogy van, és nincs kikötve, h ezzel nem lehet terepre menni, mert az első kanyarban kipurcan. Sajna nem egy ilyen lovardában jártam, és ahol most lovagolok, ott is látszik, h melyikek a lovardaiak és melyikek a saját, bértartásban lévők:( ...szóval...
Remélem eléggé behatároltam. Nem 20-200millát érő lovakon akarok lovagolni, viszont ha már lovagolok, akkor lovon és nem gebén!!! Sajna a legtöbb lovardában pedig azok vannak, ami rettentően szomorú:(((
Előzmény: wheat (356)
wheat Creative Commons License 2009.09.09 0 0 356
Szia!

Mit értesz minőségi fajtából-on?

Előzmény: bigrace (355)
bigrace Creative Commons License 2009.09.08 0 0 355
Sziasztok!
Próbálok olyan LOVAS-topicot keresni, ahol legalább néhanapján történik hozzászólás, de kezdem feladni:(((

Lovardát illetve oktatással egybekötött lovaglási lehetőséget keresek a minőségi fajtából, nem pedig gebetanyát vagy gyerek-játszóteret! Budapesten vagy közelében orientálódnék, lehetőleg dél-pest felé. Örülnék ha valaki segítene!

BR
Alba Regale Creative Commons License 2009.05.27 0 0 354

házunk felett legelésznek ezek a fotogén pacik

 

csilfor Creative Commons License 2009.03.27 0 0 353
Sziasztok!
Látom nagy lett itt a csend. Remélem azért valaki, aki idetéved, az emlékszik még rám :) Nem volt sok időm internetezni, pláne a sok hozzászólást olvasni és reagálni, esetleg feldolgozni :D Most kezdett hiányozni a beszélgetés, és láttam januárban azért a régiek még jártak itt! Ha emlékeztek rám, akkor tudjátok, hogy volt egy problémás lóca a lovardába, na vele egész jól megy már. Lett egyenes pályánk is, nagy legelővel. A lovak kövérek, és boldogak :D Azonban sok lovas elment tőlünk ilyen-olyan okok miatt (nálunk nincs versenyzés, nem könnyű busszal kijutni és valakinek távol esett a lakhelyétől) A honlapja maradt a régi : www.boda.try.hu Szeretném újra fellendíteni a közepesen jó lovasoknak is, hiszen most sok kisebb gyerkőc maradt. És egy kérdés: Pécs közelében nem tud valaki szénát, szalmát meg egyéb takarmányokat?
partus-pf Creative Commons License 2009.01.14 0 0 352
Itt is ébresztő!!!!
Jasmine-20 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 351
Szia

egyszer én is kérdeztem nem olyan régen. Ezt a választ kaptam rá:

az ágaskodást nem célszerű megtanítani, mert utána nehéz megértetni a lóval, hogy azt csak akkor lehet és kell amikor kéred. Kínos lehet terepen pl.


Ágaskodás. Na ez az amit szerintem hobbilovas ne igen tanítson meg (én is az vagyok ), mert az arra amúgyis hajlamos lovat nehéz leszoktatni róla....(egyébként le lehet) Én kb futószáras kör méreten hajtom a lovat állandó, kicsit erősödő nyomással (így kicsit idegessé válik) behívom (ezt korábban érdemes megtanítani hogyha a fara felé lépek azonnal szembeforduljon és megálljon, először lépésből stb. ha odajön simogatás, pihenés, esetleg jutalomfalat)
és azonnal, határozottan felé lépek, két kéz felemel és hangos fel!, ha kicsit is megemeli az elejét akkor jutalomfalat és sok pihenés, nyugtatás, hogy ne legyen ideges a feladattól.
Hátról hangsegítség, csizmanyomás és szár megtartása egyszerre. Itt nagyon fontos a fokozatosság, meg hogy ne vigyük túlzásba, szerintem.
Ha megtanítanod és az erdőben egy pocsolya előtt, vagy épp mikor kedve van, fel akarna ágaskodni veled, nekem ami bevált a leszoktatásra, hogy ilyenkor 3-4 percen keresztül, szűk köröket lovagolok, így nem lesz olyan jó ötlet a lónak az ágaskodás mert rájön, csak akkor érdmes megcsinálni ha muszáj.

Remélem segítettem...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!