Keresés

Részletes keresés

pimpa1982 Creative Commons License 2020.04.25 0 1 26

Ja hiányzott egy pisztoly főleg akkor amikor hat cigány körbeállt rugós késsel én meg ott álltam egyedül

 

ztoth32 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 25
Hát kettő.
Előzmény: humanista géppárt (24)
humanista géppárt Creative Commons License 2006.12.24 0 0 24

ab ovo mennyi volt?

:))

Előzmény: ztoth32 (23)
ztoth32 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 23
Igen, de azután újra megszámoltam és akkor meglett.
Előzmény: Sipaki Lóránd (-)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.15 0 0 21
Hali!
Ma megláttam az idei első szalonkát! Itt a TAVASZ!
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.03.14 0 0 20
hát igen. erdőbe az megy fegyver nélkül, akinek nincs.
:)
de utcára?
don_kihote Creative Commons License 2003.03.14 0 0 19
""milyen fegyverrel (illetve milyen erős íjjal) szabad "
Szerintem az íj is fegyver :)
Bizony! Még a fakanál is! Anyósom, meg én is tudom!:-)))

Előzmény: mcpie (17)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.14 0 0 18
Köszönjük!
Igazi Lovag Vagy!
don_kihote
Előzmény: mcpie (17)
mcpie Creative Commons License 2003.03.14 0 0 17
Hali!
(ha már OFF) :)
Bocsánatot kérek, tévedtem. Azt hittem sokkal durvább a kaliber.

"milyen fegyverrel (illetve milyen erős íjjal) szabad "
Szerintem az íj is fegyver :)

Üdv,
McPie

Előzmény: Boarhunter (14)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.13 0 0 16
Apropó!
A barátom telefonált, hogy megjöttek az első SZALONKÁK. Hét végén megyek! /ha már ilyen OFF-ok vagyunk/:-)))
don_kihote Creative Commons License 2003.03.13 0 0 15
Kedves Barátom!
Nem kioktatásul csak tájékoztatás végett: Magyarországon Őzre: 1000 Joule-t meghaladó torkolati energiájú, minimum 40 mm hüvelyhosszúságú töltényt tüzelő szálfegyverrel /puska/-;
Más nagyvadra: 2.500 Joule-t meghaladó torkolati energiájú puskával szabad vadászni.
Hivatásos vadász utánkeresésre- kegyelemlövés leadására használhat min: .357 magnum kaliberű maroklőfegyvert, csak önvédelemre: minimum 9 mm Luger /parabellum/ kaliberű maroklőfegyvert. Mint látod mindenhol az alsó határ van megadva, a felsőt nem is érdemes, mert a vad "vadászias teritékrehozatala" nem "sport" a szó angolszász értelmében, hanem munka-kötelesség amit gyorsan, fájdalommentesen /majdnem fájdalommentesen/végez el minden becsületes vadász. A "sport" a lövés előtt van: cserkelés, a vad "belopása", kúszás-mászás, és a lövés után: zsigerelés, a vad kicipelése a kocsiútra stb. A nagy kaliber nem sportszerűtlen, sőt hiszen a nagykaliberű puska nehezebb, rosszabb cipelni mint egy .222 remingtont. Hidd el sok őz nagyságú gazellát lőttek .375 H&H magnummal /puska/ és a hús roncsolása nem volt nagyobb mint a 30-06 esetében. A vad pedig nem érzett semmit! Támadó vadnál pedig, legyen az sebzett disznó, vagy elefánt, csak a "kaliber" ér valamit. Higgyél egy tapasztalt ember szavának!:-)))
Előzmény: mcpie (12)
Boarhunter Creative Commons License 2003.03.13 0 0 14
Hali!
Nem igazán értem, a "vadászok" szót miért tetted idézőjelbe. A 9.3x62 es nem tartozik a legerősebb kaliberek közé még európában sem,viszont a nagy átmérő miatt jó hatásfokkal dolgozik, nagyot üt és jól véreztet, a sebzett vadat sokkal könnyebb megtalálni. Szerintem az a vadásziatlan,ha valaki, önmagát mesterlövésznek képzelve, kis kaliberrel vadászik bikára, disznóra, mondván, hogy jól kell meglőni. Persze, de ha egy kicsit elcsúszik az a lövés,ami egy éjszakai disznólesen vagy egy ködös hajnalon könnyen előfordul,akkor a kis kaliberrel sebzett vadat baromi nehéz megtalálni, vér nincs, messze megy a vad, aztán nyomorultul elpusztul valahol, te meg utálhatod magad rendesen a "sportszerü" fegyvered miatt.
Egyébként mielőtt belekotnyeleskedsz a vadászati kérdésekbe, talán megnézhetnéd a mi törvényeinket is, ugyanis nálunk is le van szabályozva, hogy milyen vadra milyen fegyverrel (illetve milyen erős íjjal) szabad lőni.
Üdv!
Boarhunter
Előzmény: mcpie (12)
Boarhunter Creative Commons License 2003.03.13 0 0 13
Nem vagyok főnök. Egyszerű tag vagyok egy területes vadásztársaságban. De sokan hasonló státuszban már főnöknek képzelik magukat, és csak betelefonálnak a hivatásos vadásznak, hogy "Józsikám, rálőtem valamire, nézd meg reggel"
Boar
Előzmény: don_kihote (10)
mcpie Creative Commons License 2003.03.13 0 0 12
Ha már mindenki off... :)
Ilyenkor mindig a brit FEGYVERtörvényre gondolok, ahol szabályozva van, milyen kaliberrel, milyen vadra SZABAD lőni. Nem csak vadásziatlan, hanem tiltott. Nálunk meg egy ilyen ágyúval lőnek "vadászok"... szankció nélkül...
Mondjuk az igaz, hogy nem egy távolsági fegyver :)
http://home.snafu.de/l.moeller/9,3x62.htm

Előzmény: don_kihote (10)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.13 0 0 11
Szerintem is "legszebb sport" az utánkeresés, de még sohasem volt benne részem. A vadjaim meglettek, más sebzésekor pedig nem voltam jelen. /én is sebeztem már sajnos/ a "profik" /úgy vettem észre/ nem szeretik, ha kívülálló lábatlankodik ott. Milyen igazuk vam.
Előzmény: don_kihote (10)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.13 0 0 10
Hali!
Szóval Te "főnök" vagy? Irígyellek! Van egy erdész barátom, mindíg meghív szalonkázni, aki nagy mester az "utánkeresésben" /már Széchenyi is megmondta milyen rossz szó ez/. Neki is mondtam vegyen pisztolyt, de Ő vadásziatlannak tartja, viszont vett egy 9,3x62-est. Lőtt vele "csőszájvégről" támadó, sebzett kant, azt mondja: Jól fékez ez a caliber!
Előzmény: Boarhunter (9)
Boarhunter Creative Commons License 2003.03.13 0 0 9
Hali!
Azért megyek utána, mert szerintem hozzátartozik a vadászathoz. Amit én vagy a vendégem lövünk, sebzünk, annak utánamegyek, ha tudom megkeresem, kizsigerelem és elviszem leadni. Ez így fair. A hivatásos vadász foglalkozzon az etetőkkel, szórókkal, a vadkárral, a rabsicokkal meg azokkal a balfaszokkal, akiknek a ravasz meghúzásával végetér a vadászat. A hivatásos vadászt kollégának és nem alkalmazottnak tekintem. Emellett persze szórakoztat az utánkeresés, már persze ha nem én sebeztem, de néha a sűrű bodza vagy nád alatt-között bújkálva tényleg nem ártana egy 357-es nekem sem.
Uff!
Boar
Előzmény: don_kihote (8)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.11 0 0 8
Kedves Boarhunter!
Ha hivatásos vadász vagy vehetsz .357 magnumot utánkeresés-kegyelemlövésre, ha nem vagy minek mész a más megsebzett disznója után? Don
Előzmény: Boarhunter (5)
vzc30 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 7
Köszi, hogy kijavitottál.Tökéletesen igazad van.
Előzmény: unguided (6)
unguided Creative Commons License 2003.03.11 0 0 6
Több rendőr ÉS liberálisabb fegyvertörvény kellene.

Előzmény: vzc30 (4)
Boarhunter Creative Commons License 2003.03.11 0 0 5
Nem t0m, miért nem nullázta le senki. A kérdésre felelve az utcán még nem hiányz0tt, de a b0z0tban igen, amikor a balfasz vendég által megsebzett diszn0t keresgéli az ember, és olyan sürü a dzsindzsa, h0gy a puskát fel sem tud0m emelni.
Boar
vzc30 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 4
Rendőrállam nem is kell, de közbisztonság igen.Több rendőr vagy liberálisabb fegyvertörvény kellene.
unguided Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3
1. Annyi rendőrt nem tudnánk megfizetni.
2. Kell a fenének rendőrállam.
Előzmény: don_kihote (2)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.11 0 0 2
Igen!
DE két rendőr minden sarokról jobban!
vzc30 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 1
Ha jól értem a kérdést arra vagy kiváncsi,előfordult e olyan helyzet, hogy az utcán jó lett volna egy pisztoly, de nem állt rendelkezésre.Nos néhány pajkosabb eb ellen tudtam volna néhányszor értékelni valamilyen lőfegyvert(esetleg a gazdáik ellen). Komolyra forditva a szót, szerintem ha valakinek hiányzott már pisztoly, az sajnos nem tudja megosztani ezirányú tapasztalatait, mivel a túlvilággal még nincs internet kapcsolat.
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.03.10 0 0 0
na ugye.
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2003.03.10 0 0 topiknyitó
:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!