Keresés

Részletes keresés

dr spiler Creative Commons License 2018.12.14 0 0 11

Nekem 8 éve ilyen volt a CT-m:

 

dawier Creative Commons License 2007.03.31 0 0 10

Sziasztok!

 

Én 28 éves vagyok,és már több mint 10 éve köhögök(orvos szerint a mandulámtól).Januárban derült fény az asztmámra,ugyanis hátfájással és mellkasi fájdalommal(szúró,néha nyomó fájdalom)mentem orvoshoz.Az RTG a tüdőm jobb oldalán felhalmozódott érrajzolatot mutatott.Felírtak nekem alvescot,ventolint,de nem lettem jobban egy picit se.Annyi változott,hogy van színtelen köpetem is.

2 napja voltam újra,akkor szintén látható volt az érrajzolat és a doktornő elküldött CT-re.Azt mondta,interstitilis tüdőbetegségre gyanakszik.Valaki tudna nekem erről többet írni?Ugye ez gyógyítható??

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Egy_kisebb_isten Creative Commons License 2003.03.14 0 0 9
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!
kheiron Creative Commons License 2003.03.14 0 0 8
"A tüdőparenchymában fibrotisalo folyamat acut alveolitissel.
Korábbi folyamat heges maradványai a tüdőben.
Kis emphysemas bullák."

Röviden.

Anyósodnak olyan jellegű tüdőgyulladása van, ami nem a "hagyományos" értelemben vett tüdőgyulladás, hanem egy másik fajta (nem pneumonia, hanem úgynevezett interstitialis gyulladás). Ezen kívül volt már "igazi" tüdőgyulladása, annak a maradványai is láthatók, valamint minden bizonnyal nem fiatal már, és a korral (és valószínűleg dohányzással is) összefüggő degeneratív folyamat hatásaként apró, fokozott légtartalmú kis húlyagocskák is ábrázolódtak.

Nem kell megijedni, a tüdőből a mintavétel azért kell, hogy a bizonyos gyulladás mibenlétét, és alfaját meg tudják állapítani a megfelelő terápiához (ami látatlanban az ilyen esetek nagy részében valamilyen szteroidtartalmú gyógyszer adását jelenti).

Én is szoktam ilyesmi leleteket irkálni.

Üdv
Kheirón

Előzmény: Egy_kisebb_isten (-)
Egy_kisebb_isten Creative Commons License 2003.03.13 0 0 7
megvárják a mintavétel eredményét attól függ majd a kezelés anyósom szerint.
Előzmény: nextdoor (6)
nextdoor Creative Commons License 2003.03.11 0 0 6
Nem lenne érdemes ORVOShoz menni?
Előzmény: Egy_kisebb_isten (5)
Egy_kisebb_isten Creative Commons License 2003.03.11 0 0 5
Nem tudom mit mond, őszintén szólva ismerem anyósom háziorvosát, egy hatvanegynéhány éves szenilis öreglány, akitől a feleségem kártyáját is kikértük amikor nem vette komolyan asszonykám szívpanaszait a terhesség alatt, és nem volt hajlandó beutalót írni. Aztán kiderült hogy elég komoly gáz van, és kezelés nélkül akár meg is halhatott volna. De ez egy másik sztori :)

Anyósomtól én csak azt tudom hogy semmilyen gyógyszert nem írtak.

Előzmény: nextdoor (4)
nextdoor Creative Commons License 2003.03.10 0 0 4
Tüdőgyulladást pontosabban tüdőhólyagocska gyulladását diagnisztizálták a CT-n. A tüdő(hólyagocska) gyulladásnak nem kell feltétlenül lázzal, egyebekkel járnia, ezért is hordják ki sokan lábon. A tüdőgyull. nem attól van vagy nincs, hogy írtak-e a jó népek fel gyógyszert, hanem inkább a CT lelet azt mondja. Háziorvos mit mond?
Előzmény: Egy_kisebb_isten (3)
Egy_kisebb_isten Creative Commons License 2003.03.10 0 0 3
Nagyon köszönöm, ez legalább körvonalazza miről lehet szó, de tüdőgyuszi biztos nincs, mert egy fia gyógyszert nem írtak fel, és tünet is 0.
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.09 0 0 2
Szia, rég láttalak. :)
Előzmény: nextdoor (1)
nextdoor Creative Commons License 2003.03.09 0 0 1
A parenchyma= vékony falú, élő sejtekből álló szövet
fibrotisalo= így nem lelem a fibróma rostdaganatot jelent, jóindulatú kötőszövetdaganatot, a fibrozus rostosat.
Alveolitis= (alveolus: tüdőhólyagocska) tüdőhólyagocska gyulladás (akut= hirtelen fellépő, heveny)
emphysema (emfizema) = tüdőtágulat
emphysemas bullák( hólyag) =emfizemikus, tehát tágabb hólyagok
Szerintem tehát tüdőgyulladás és annak kísérőtünetei zajlanak éppen. Éppen azért, hogy meggyőződjenek arról, hogy a fibroma kísérőtünet, vesznek mintát. Addig is a háziorvossal feltétlenül beszéljetek, hogy a tüdőgyulladást kezelje.
Minden jót
Előzmény: Egy_kisebb_isten (-)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.03.08 0 0 0
Én csak annyit tudok, hogy a fibróma valami betokosodott valami.
Talán egy régebben lezajlott és meggyógyult tbc-ről van szó. Anyámnál is volt ilyen, halálra rémült, aztán kiderült, nem volt semmi baj.

DE én nem értem a többi latin szót, tehát anyósod tényleg jobban tette volna, ha megkérdezi. (Bár szerintem az orvosnak kötelessége lett volna felvilágosítani.)

Előzmény: Egy_kisebb_isten (-)
Egy_kisebb_isten Creative Commons License 2003.03.08 0 0 topiknyitó
Anyósom az alábbi eredményt kapta CT-n, ahová a tüdőszűréskor kibukott eredménnyel küldték:

"A tüdőparenchymában fibrotisalo folyamat acut alveolitissel.
Korábbi folyamat heges maradványai a tüdőben.
Kis emphysemas bullák."

Drága anyósom persze nem kérdezte meg mit jelent a diagnózis, de a hónap végén be kell feküdnie a tüdőszanatóriumba mintavételre.

Kérem ha valaki érti mit takar a fenti diagnózis segítsen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!