Keresés

Részletes keresés

ejanka0506 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 26

Kedves külföldi továbbtanulás iránt érdeklődők!

Az IEC Hungary ingyenes tanácsadás keretében segít a külföldi egyetemekre való felvételi ügyintézés lebonyolításában, egyetemek és szakok ajánlásában.

Bővebb információt az UCAS (külföldi felvételi ügyintézésére létrehozott honlap, olyan, mint a felvi.hu) ügyintézésről ITT találtok.

Bármilyen kérdés esetén állunk rendelkezésetekre az info@ieconline.hu email címen, illetve a +36-1/501-2049-es telefonszámon.

Rubintk Creative Commons License 2012.09.12 0 0 25

Megkérdezhetem, hogy hova mész OKJ-re? És milyen szakra?

Előzmény: csocsó353 (19)
Bencuc Creative Commons License 2012.09.08 0 0 24

Üdv mindenkinek!

 

Valaki tudna arról infót mondani, hogy ha tavaly kezdtem a főiskolát államilag támogatottként, akkor rám most szeptembertől az új hallgatói szerződés vonatkozik már ugyanúgy, mint a most államilag támogatottként kezdőkre, vagy rám nem? Vagy csak félig-meddig? Tavaly kaptunk egy tanulmányi tájékoztatót, hogy abban benne van olyasmi, hogy milyen jogviszony jön létre az iskola meg a tanuló között, rám esetleg még mindig ez vonatkozna?

kisvirág40 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 23
EmpiresKnight Creative Commons License 2012.08.01 0 0 22

Szia! Továbbtanulás gimi után vagy szakközép után. Mert az utolsó után jó lenne folytatni a pályát. Az első után még  a pályát kell választani.

Előzmény: Hajmási Pál (17)
EmpiresKnight Creative Commons License 2012.07.31 0 0 21

Szia! Szerintem alaposan át kell gondolnod, hova is akarsz felvitelizni. Mert a példád: gyógyszerész és jógász nagyon messze vannak egymástól. Közmondás szerint túl tágás dolgoknak hiányzik a mélysége. Inkább koncentrálni kéne az egyikre. Vagy kémia-biosz/ vagy media- töri stb. De még van időd.

Előzmény: Törölt nick (16)
EmpiresKnight Creative Commons License 2012.07.31 0 0 20

Egy jó OKJ akkor sem zavar, ha jövőre sikeresen felvételizik. Még nyelvet is érdemes megtanulni, nyelvizsga sok többlet pontot ad. Van egy jó hely- nem drága, ingyen tankönyvekkel, Astoriánál- Tantér központ (www. Tanter.hu). Nézzen ott is. Barátnyom lánya oda járt  és jó véleménye van róluk.

Előzmény: Pagdi (18)
csocsó353 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 19

Hello! Én OKJ-s képzére megyek, mivel egem se vettek fel :( de nem keseredek el, mivel az első OKJ-s képzést az állambá álja és így még plussz  pontokra is szert tehetek! Az én világom a logisztika  és így ilyen képzésre jelentkeztem! Neki mi az érdeklődési területe? szerintem találhozzá illő OKJ-s képzést :)

Előzmény: Pagdi (18)
Pagdi Creative Commons License 2012.07.30 0 0 18

Szép napot!

 

Nem tudom mennyien vannak hasonló helyzetben ebben a fórumban!? A gyerekem idén felvételizett, de sajnos nem vették fel! BME-re szeretett volna menni, de sajnos pár pont miatt lemaradt! :( Most kicsit tanácstalanok vagyunk mit kellene csinálni?! Halasszon egy évet vagy kezdjen el egy szakmát? Van valaki hasonló helyzetben?

Hajmási Pál Creative Commons License 2012.02.22 0 0 17

Sziasztok!

 

Továbbtanuláshoz itt van egy kis "útikalauz":

http://hovatovább.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 16
Sziasztok!Tudna valaki segíteni?

10.osztályos gimnazista vagyok,és médiaismeretből fakultációra járok.Fél osztály felvette,és én is leginkább csak érdeklődésből.Viszont nem valószínű,hogy ezzel a tárggyal szeretnék továbbtanulni.Ugyebár ha megcsinálom előrehozottan az érettségit,akkor már csak négy tárgyból kötelező.Viszont elképzelhető hogy később pédául gyógyszerésznek jelentkezek,és ahhoz amugyis biosz,kémia kell.Ilyenkor ha teszem azt a média most rosszul sikerül,a biosz,kémia viszont jól,és a kötelező tárgyak is,akkor nem fogja lerontani az érettségi százalékos átlagára kapható TANULMÁNYI pontokat a majdani felvételin,hogy van még plusszban egy hetedik,rosszul sikerült tárgy is?(Én legalábbis úgy tudom,hogy nem baj,de valaki erősítsen meg!) Egy másik lehetőség viszont,hogy jogra jelentkezek,és oda ugyebár mindkét felvételi tárgy egyszersmind kötelező is,és a média pont jó ötödiknek,főleg ha jól sikerül.Probléma viszont:Ezt a tárgyat csak egy évig tanuljuk,egy év alatt lehet leérettségizni belőle(illetve tavaly is volt kötelező,de akkor nem osztályozták,csak egy "részt vett"bejegyzés van róla bizonyítványban.Ez nem zavarja beszámítást?Vagy ebben az esetben,ha nincs más tárgy,akkor csak szerzett pont duplázása lehetséges,mert az egy év miatt nem veszik figyelembe?Tehát összességében:Ha csak érdeklődésből felvetem az órát,amin amugy is ott kell lenni,és tanulok is rá mert érdekel,de nem erre szánom a legtöbb energiát,akkor érdemes beülnöm májusban vizsgázni ilyen "Ha sikerül sikerül,ha nem nem,különben is kíváncsi vagyok mennyit tudok."alapon,akkor is ha esetleg csak 50% körüli lesz?
simona52 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 15
Nekem már a parlamenthez benyújtott új felsőoktatási törvény tervezetével van egy problémám. A törvénytervezet olvasható az országgyűlés vagy az OM honlapján.
Aki alapfokozatra (BSC) jelentkezett, joggal gondolhatta, hogy annak sikeres elvégzése után mesterfokozaton (MSC) folytathatja tanulmányait. Tévedett.

"A Kormány a mesterképzésre felvehető államilag támogatott hallgatói létszámot a 2006-2009-es tanévekre mérlegelés alapján, a felsőoktatásban államilag támogatott képzésben résztvevők összlétszáma alapján határozza meg. "

"A mesterképzésre ... történő felvétel további feltételeit a felsőoktatási intézmény határozhatja meg, azzal a megkötéssel, hogy azonos felvételi követelményeket köteles alkalmazni, függetlenül attól, hogy a jelentkező mely felsőoktatási intézményben szerezte az oklevelét."

Tehát a lényeg:
Jelentkeztem egy egyetem alapképzésére (BSC), ahol a felveherő létszám 400 fő.
Hogy 7 félév után ebből a 400 főböl hányan mehetnek MSC-re 150-200 fő vagy kevesebb, melyek lesznek a felvételi feltételei ez majd 3 év múlva derül ki.
Könnyen elképzelhető, hogy 3 év után el kell valahová helyezkedni, de lesz-e olyan munkahely, ahol értem fognak kapkodni.

Aki nem a BSC-t választotta, nagyon jól járt, mert bekerülés után csak tanulnia kell 5 évig (állam finanszírozza).

Ugyancsak 5-6 évig finanszírozza majd az állam azoknak a képzését, mely képzési területeket nem lehet BSC és MSC részre szétválasztani (pld. orvos, jogász stb.)

harcsabajusz Creative Commons License 2005.02.15 0 0 14

Szép új világ!

 

A korábban (nem túl jól) érettségizettek sajnos igen mókás helyzetbe kerülnek az új rendszernek köszönhetően.

 

mert FIZETNI FOGNAK MINT A KATONATISZT!!!!

 

ugyanis kénytelenek felvételi tantárgyanként 6000 Ft kifizetni a javító, emeltszintű v. hívjátok ahogy akarjátok érettségiért, amit mellesleg korábban egyszerűen csak felvételi vizsgának hívtak.

 

Az eddigi költségek természetesen maradtak, így mondjuk ha valaki két egyetemre beadja a jelentkezését, ahová összesen 3 tantárgyból kell vizsgát tennie, akkor

 

2004-ben: 3000Ft + 2*3000 Ft = 9,000Ft-ot  fizetett

 

2005-ben:  3000Ft + 2*3000 Ft + 3*6000 Ft = 27,000 Ft-ot !!!!

 

 

Szép. Szép EU-s óradíj....

 

'aszomalásan.

roushine Creative Commons License 2005.01.07 0 0 13

Szia Focus!

 

 

Én már kezdek képben lenni? A fő lényeg, hogy emelt szintű érettségiért kaphatsz + 7 pontot. Milyen szakra jelentkeznél és hova? Én a Berzsenyire szeretnék művelődésszervező szakra.

 

A legtöbb suliból ha e-mailen kérdezősködsz visszaírnak.

 

 

 

Előzmény: FOCUS (12)
FOCUS Creative Commons License 2005.01.07 0 0 12

Van itt valaki, akinek teljesen világos az új felvételi (kétszintű érettségi) rendszer?

 

Tudom, felvi.hu, de akkor sem értem :)

 

*Albatrosz* Creative Commons License 2004.08.06 0 0 11
Na, kinek hogy siekrült a felvételi?
iddiko Creative Commons License 2004.07.25 0 0 10
Köszi szépen a segitséget! :)
Előzmény: Replay (9)
Replay Creative Commons License 2004.07.25 0 0 9

Szerintem mindenképpen venni kell, mert csekk is van hozzá, amit fel kell adni

Na most olvasom az ofi-nál, hogy külön a pótfelvételire készül lap és a suliknál lehet

beszerezni.

Előzmény: iddiko (8)
iddiko Creative Commons License 2004.07.25 0 0 8
Köszönöm! Azért keresgélem, mert azt mondták nekem a kiszemelt főiskola tanulmányi osztályán, hogy ezeket kell beküldeni aug. 6-ig pótfelvételi cimén. Lehet, hogy mégse ezeket? Van pótfelvételire külön???
Előzmény: Replay (6)
Replay Creative Commons License 2004.07.25 0 0 7
Előzmény: iddiko (5)
Replay Creative Commons License 2004.07.25 0 0 6
www.ofi.hu-n fenn volt volt még februárban az A és B lap is magyarázatokkal együtt. Nem tudom, hogy most megtalálod e. Minek akarod letölteni? Az már nem használható.
Előzmény: iddiko (5)
iddiko Creative Commons License 2004.07.25 0 0 5

Szia Replay,

 

köszi szépen, ez nagyon jó hir! Tudsz esetleg mondani egy cimet, ahonnan letölthetem, vagy ez csak nyomtatott formában beszerezhető?

 

köszi,

 

iddiko

Előzmény: Replay (4)
Replay Creative Commons License 2004.07.25 0 0 4
Szia! Megnéztem az idei lapokat. Munkahelyre vonatkozóan semmiféle kérdés nincs benne.
Előzmény: iddiko (3)
iddiko Creative Commons License 2004.07.25 0 0 3

Sziasztok!

 

Én is kérdeznék, bár nem túl nagy itt a forgalom...

 

Kéremszépen, aki látott idei jelentkezési lapot, legyenszives megmondani, van-e rajta bármiféle kérdés a munkáltatómra vonatkozóan? Magyarul: alá kell-e iratnom a munkahelyemen, akkor is, ha magánszorgalomból akarok tanulni, nem ők küldenek?

 

Sürgős választ kérekszépen, ettől függ, hogy mehetek-e hétfőn reggel nyaralni....

 

köszi,

 

iddiko

buena Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Idén a Kodolányi János TKF. dipl.levelező német nyelvtanár szakára szeretnék jelentkezni. Maga a felvételi egy pályaorientációs beszélgetésből áll. Egyetlen probléma az, hogy nem tudom hogy lehet felkészülni erre. Van-e vmi felkészítő könyv hozzá, esetleg témakörök? Már voltam a főiskolán, de semmilyen információt nem adnak ezzel kapcsolatban. Ha vki tud vmit kérem segitsen!

Mallory Creative Commons License 2003.03.08 0 0 1
Előzmény: egérpad (-)
DrShan Creative Commons License 2003.03.08 0 0 0
hát már csak nulla napod maradt, hogy beadd a papírokat...
Előzmény: egérpad (-)
egérpad Creative Commons License 2003.03.08 0 0 topiknyitó
Sziasztok! Kérlek segítsetek, hogy mikor lesz az EGYSÉGES JOGI magyar, ill. történelem felvételi idén! Úgy értem: melyik napon! Fontos lenne, mert /pillanat nincs tájékoztatóm...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!