Keresés

Részletes keresés

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.06.19 0 0 25

Lehet, de megtudtam: (nekem) nagyon drága.

Előzmény: NevemTeve (24)
NevemTeve Creative Commons License 2019.06.19 0 0 24

Nem tudom, talán ha veszel egy drágább scannert, esetleg adnak hozzá valami olcsóbb OCR-programot is.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (23)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.06.19 0 0 23

Ingyenes?

Előzmény: NevemTeve (19)
fowler1975 Creative Commons License 2019.06.06 0 1 22

Sajnos egy szórólap ami jpg-ben van, közben megoldottam program nélkül. Nem lett olyan szép mint az eredeti de a lényeg rajta van. Köszönöm a segítségeteket! 

Előzmény: hiper fizikus (21)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.06.04 0 0 21

Én úgy szoktam, hogy egérrel felmásolom a dokumentum tartalmát a vágólapra, majd bemásolom-betöltöm a másik üres dkumentumba . Ez neked nem lenne jó ?

Előzmény: fowler1975 (16)
fowler1975 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 20

Köszönöm! Kipróbálom!

Előzmény: NevemTeve (19)
NevemTeve Creative Commons License 2019.05.28 0 0 19
Előzmény: fowler1975 (18)
fowler1975 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 18

Ez egy szórólap, amin információk vannak abba szeretnének beleírni a konvertálás után. 

Előzmény: NevemTeve (17)
NevemTeve Creative Commons License 2019.05.27 0 0 17

Hogyan képzeled el a kép szerkeszthetőségét?

Előzmény: fowler1975 (16)
fowler1975 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 16

Sziasztok!

Hogy tudok átkonvertálni jpg formátumot doc-ba vagy pdf-be. A lényeg hogy a konvertálás után szerkeszthető legyen a fájl.

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.12 0 0 15
En csinaltam hasonlot (PowerBuilder-ben). Banki allomanyokat olvasok be vele, de persze ahany bank annyi fele (persze egy bankon belul is valtoztatgatjak). Tipikus hogy vagy olyan a file ami egy tranzakcio egy sor, es van ahol osszegsorok, fejek, tetelek es labak vannak. Az elso eset viszonylag ecceru. A masodik az igazi szivatos. Keszitettem egy objektumot ami kap egy parameter fajlt amiben van leirva a beolvasando fajl strukturaja. Ez a parameterfajl eleg osszetett, itt van ledokumentalva milyen adat tipusok vannak (domain) es az mely sor melyik mezoje (persze lehet tab/akarmi szeparalt, vagy fixed with, esetleg delimiteres "/'). Vannak makrok is definialva mert lehet hogy egyes bankok nem adnak at minden szukseges adatot, ilyenkor a hianyzo mezo helyere esgy makrot kell irni, pl feladas datuma helyett today, stb (ezeket az objektum ismeri). A fej/tetel soroknal meg vannak kulonboztetve a sorok egy kezdo mezovel ami megmondja hogy az adott sor epp mi, pl. 01 fej, 02 tetel, 03 lab. Eleg szivas es sokszor nem is lehet megoldani a dolgokat tovabbi programozas nelkul. Kenyszerusegbol van meg egy olyan is beleepive hogy a feldolgozas elott (a foprogram) meg tud hivni egy kulso exe-t (parameterezve, szinten a parameterfajl alapjan), ami csinal valami elofeldolgozast. Ez azert jo mert a foprogram frissitese nagyon korulmenyes (pl ha csak egy byte-ot javitok azt sok szaz juzernel nehez lefrissiteni). Igy eleg a parameterfajlt es a kis elofeldolgozot (amit delphiben szoktam irni) lecserelni.
Kártékony Creative Commons License 2003.03.12 0 0 14
Rendben, akkor nem értem.
Előzmény: clippertc (12)
Kártékony Creative Commons License 2003.03.12 0 0 13
Úgy látom, nem sikerült elmagyaráznom a problémát:
Nekem nem lesz jó a yacc, mert KÉSZTERMÉKRE van szükségem, aminek a használatát meg tudom tanítani az ügyfélnek, de nem kell hozzá különösebb programozói tudás. (C vagy C++)

clippertc Creative Commons License 2003.03.11 0 0 12
Akkor nem érted a lényegét. :-)
Előzmény: Kártékony (9)
Szindbad76 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 11
Egyebkent nevemteve-nek teljesen igaza van, szovegfile-t lex-yacc -el dolgoznek fel en is.
Előzmény: Kártékony (-)
Szindbad76 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 10
Hm, hat XML-e konvertalni konnyu.
Ismert formatumokat beolvasni egyszeru C filekezelessel is konnyu, ha nincs tul sok kulonbozo formatum en nem nagyon jarnek egy magasszintu keretrendszer utan...
Előzmény: Kártékony (9)
Kártékony Creative Commons License 2003.03.11 0 0 9
Olvastam már HTML dokumentációt, köszönöm, nem keveset! ;)

Az eredeti felvetésben tudna valaki segíteni?

Előzmény: clippertc (7)
clippertc Creative Commons License 2003.03.11 0 0 8
És ha itt tartunk...könyörgöm ! Csak egy algoritmust kérek, amit HTML pgmnyelven megvalósítottál. :-)
Előzmény: clippertc (7)
clippertc Creative Commons License 2003.03.11 0 0 7
Szerinted a hold lehet kocka alakú is, attól még közel gömb alakú marad. :-)

Ha olvastál már HTML és CSS dokumentációt, tudnod kéne hogy paraméterezés. Egyébként meg nem programnyelv, hanem leírónyelv. :-)

Előzmény: Kártékony (6)
Kártékony Creative Commons License 2003.03.10 0 0 6
A HTML szerkesztés az programozás, de a CSS-ek gyártása már paraméterezés.
:)

Szerintem.

Előzmény: NevemTeve (4)
Ishniggarab Creative Commons License 2003.03.10 0 0 5
Parameterprogramozas. :)
Előzmény: NevemTeve (4)
NevemTeve Creative Commons License 2003.03.10 0 0 4
(Off Most jon a filozofiai kerdes: mi a kulonbseg parameterezes es programozas kozott? Pl a HTML-szerkeszetes az programozas vagy parameterezes?
Off)
Előzmény: Kártékony (3)
Kártékony Creative Commons License 2003.03.10 0 0 3
Sajnos úgy néz ki, ez nem arról szól, mint ami nekem kell. Nekem kész eszköz, vagy komponens kellene, amit programozói tudás nélkül fel lehet paraméterezni.
Vagy olyan komponens, ami köré én tudok irni programot.
Előzmény: NevemTeve (2)
NevemTeve Creative Commons License 2003.03.08 0 0 2
Igen, azert ajanlom...
Előzmény: Kártékony (1)
Kártékony Creative Commons License 2003.03.08 0 0 1
Köszönöm, elindulok ezen a vonalon!
Te használtad már?

Közben továbbra is várom, ha valakinek van jó ötlete.

Előzmény: NevemTeve (0)
NevemTeve Creative Commons License 2003.03.08 0 0 0
yet another compiler compiler (illetve ingyenes valtoata a bison)
Előzmény: Kártékony (-)
Kártékony Creative Commons License 2003.03.07 0 0 topiknyitó
Napok óta böngészem a netet és sajnos nem találok megoldást a problémámra. Talán tudtok segíteni...

A probléma az, hogy vannak adatforáásaim, (pl: plane-text szövegfile-ok, dBase állományok), amelyek struktúráltan tartalmaznak adatokat.
Egy "rekord" akár több sorban is elhelyezkedhet a szövegfileban, és az adatok egymásba ágyzódnak. Olyan szerkezetet képzeljetek el, mint pl egy telefonszámla. Több ilyen szövegfile létezik, mindegyik más és más formátummal.

Olyan programra lenne szükségem, ami ezeket az adatszerkezeteket (tetszőleges adatforrásból kiolvasva azokat) konvertálná át másik (pl: XML, de lehetőleg bármilyen) formátumba.
Egy olyan keretrendszerre lenne szükségem, amiben teljesen szabadkezem van abban, hogy kijelöljem, hogy néz ki a forrásfile-ban egy "rekord", tudjak programot írni a konverzióhoz, és tudjam definiálni az eredmény formátumát is.

Aki használt már SQL Serverben olyan DTS csomagot, ami transzformációt végzet, az tudja mire gondolok, de remélem a többiek is értik a problémát.

A nagyságrendről annyit, hogy egy file több millió "rekordot" tartalmazhat.

Nem szeretnék ilyen eszközt írni, max a konverziót végző rutint. Jelenleg az MS BizTalk tünik esélyesnek, de mivel nem pont erre találták ki, ezért vannak vele kapcsolatban fenntartásaim.

Minden segítséget megköszönök! ;) Remélem nem fog azonnal eltűnni a topicom....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!