Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2019.09.10 0 0 19728

De hát ezt tudjuk hogy ott tömegturizmus van. Elég csak megérkezni arra a nagy reptérre azon a kis szigeten. Nem mehet a sok gazdag nyugdijas az Azori szigetekre élni mert ott hideg van es eső. Én is voltam tavaly, láttam helyit os meg mindenfélét de valahogy én meg tudom találni magamnak a csendes helyeket mindig ahol jól érzem magam.

Előzmény: totopad (19727)
totopad Creative Commons License 2019.09.10 0 0 19727

Mondjuk az igaz, hogy a tömegturizmus brutális méreteket ől és megöli az egészet

És az is igaz, hogy 25 év alatt teljesen megváltozik egy sziget a turizmus végett. Sajnos ez mindenhol benne van.

 

Mi tavaly voltunk Mallorcán és elég dúrva, hogy helyi spanyolt szinte nem is láttunk, ellenben "helyi" németet, brittet, ruszkit, na azokkal tele volt a sziget. Ez kifejezetten nem tetszett.

 

Idén Görögországban voltunk és Lefkadán pl arra "panaszkodott" a szállásadónk, hogy Korfun már nem tudják tartani a sziesztát a turisták miatt és ez lesz náluk is hamarosan. 

 

 

Előzmény: Flower2000 (19726)
Flower2000 Creative Commons License 2019.09.09 -1 1 19726

Meglepődsz azon, hogy 25 év alatt sokat változott? Én azon lepődnék meg, ha ez nem így lenne.

Legalább azt áruld el hol voltál, hátha akkor el se megyek, mivel nemsokára oda repülök, ha minden igaz.

Előzmény: Laci v (19724)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.09 0 0 19725

Sajnálom, hogy a véleményed negatív irányba változott, de biztos meg van az oka!

Én meg telefonálni nem szeretek, ezért arra biztatlak, ha majd időd engedi és egy kicsit lenne kedved pötyögni, pár mondatban azért megoszthatnád velünk, (amennyiben nem személyes a dolog) de gondolom nem, mert akkor telefonban sem fednéd fel.

Amúgy üdv itthon szeretett hazánkban, hidd el itt sem lesz minden jó és le írom, még ha kapni is fogok érte:

Sokat javult a helyzet a 25 évvel ezelőttihez képest és remélem ez csak javulni fog a továbbiakban is!

 

Előzmény: Laci v (19724)
Laci v Creative Commons License 2019.09.09 0 0 19724

Tegnap jöttem haza másodszor Mallorcáról. Ami nem sokat változott az Formentor volt,  a többi mind rosszabb lett. Nem írnám le részletesen, nem szeretek írni, ha valakit érdekel, tel. 06 20 9669-744. JA 25 éve jöttem haza először, többet nem fogok.

_chillout_ Creative Commons License 2019.09.09 0 1 19723

Tudja ő jól.

Előzmény: Bruna1983 (19721)
almart Creative Commons License 2019.09.09 0 0 19722
En is
Előzmény: Laller_01 (19717)
Bruna1983 Creative Commons License 2019.09.09 0 2 19721

Ha nem vetted volna észre, ők ott laknak. Azt hiszem elég autentikus válaszokat tud adni....

Előzmény: Laller_01 (19717)
abcdefgh0000 Creative Commons License 2019.09.09 0 3 19720

nem ezért van a fórum?miért baj hogy segíteni akart? én örülök minden hozzászólásnak amivel előbbre jutok és amikor látom hogy valaki veszi a fáradtságot hogy egy ismeretlen embernek segítsen azzal hogy megosztja a tapasztalatát-önzetlenül

Előzmény: Laller_01 (19717)
_chillout_ Creative Commons License 2019.09.09 0 1 19719

Én is.

Előzmény: VAG (19718)
VAG Creative Commons License 2019.09.09 0 2 19718

Én mondjuk igen.

Előzmény: Laller_01 (19717)
Laller_01 Creative Commons License 2019.09.09 -10 0 19717

Neked megint bele kell okoskodni

Senki sem kíváncsi rá

Előzmény: Htomas79 (19716)
Htomas79 Creative Commons License 2019.09.08 0 6 19716

Ha megengeditek,akkor én válaszolok:

 

Ez a városrész Sometimes névre hallgat. Nem Can Pastilla és nem Arenal.

Végig homokos, jól fürödhető parttal.

 

3 Iberostar hotel van itt egy rakáson:

Christina, Playa de Palma és a Bahia de Palma.

 

A Bahia csak felnőtteket fogad, a Playa gyermekeket is

Ha jól tudom, akkor a Christina az, ami kifejezetten gyermek orientált.

Mindhárom hotel előtt van saját parkoló, így ez sem okoz problémát.

 

A parton a tömegnyomor az július-augusztusra jellemző, ilyenkor már lényegesen kevesebben vannak.

Ez a rész nem fehér homokos, de elég lassan mélyül a víz.

 

Bár most pár napja kicsit felhősebb az idő a megszokottnál, hideg az nincs. És a víz hőmérséklete is hibátlan :)

 

Bamberg58 Creative Commons License 2019.09.08 -2 2 19715

Az általad felsorolt strandok valóban nagyon jók. Volt olyan nap, hogy 5 hasonló strandon fürödtünk. Csak a keleti parton vagy 200 szuper strand van. Kell egy egy jó hotel vagy apartman, kindulási pontnak, ahol este van nyüzsi és jó az ellátás is. Ilyen miatt az egyik kedvencem az Iberostar Playa de Muro és az öböl. Onnan mehetsz bárhová és este meg be a városba. Minden viszonylagos....és szubjektív. A Colonia St. Jordi közelében levő karibi hangulatú hosszú fehér homokos strandok is a kedvenceim. Nehéz választani, pl Cala Ratjada  tengerparti  étteremek is nagyon bejönnek vagy egy ír kocsma esténként Alcudia közelében eredeti ír hegedűssel vagy máskor a spanyol helyek paellával és sangriával. Mindennap más...itt válogathatsz....csak a feleség állandó.:). Így jártam.

 

Előzmény: logisztika (19707)
abcdefgh0000 Creative Commons License 2019.09.08 0 0 19714

köszönöm válaszodat, nem vagyunk fent a fb-on, esetleg nem írnál mégis egy pár szót? ez jöhet szóba vagy a tesó az iberostar christina köszi előre is

Előzmény: ibus1990 (19711)
abcdefgh0000 Creative Commons License 2019.09.08 0 0 19713

egy barátunk volt 2 éve itt, nagyon meg volt elégedve, de nem mesélt túl rsézletesen. tudom hgy tuti jó szálloda, engem csak a parti esetleges tömegnyomor izgat és aggaszt

Előzmény: almart (19709)
abcdefgh0000 Creative Commons License 2019.09.08 0 0 19712

köszönöm szépen nagyon jó volt hogy leírtad!!!

Előzmény: almart (19709)
ibus1990 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 19711
Szia! Király Mánuel neven megtalálsz a facebookon, van egy Mallorcán album, abba csomó kép van a szállodától meg a partról is!
Előzmény: abcdefgh0000 (19708)
almart Creative Commons License 2019.09.07 0 0 19710
Felreutesekert elnezest.
Meg kimaradt,hogy van benti medence es konditerem,ezek ingyen hasznalhatoak,tobb teniszpalya,ezekert fizetni kell.
Berelt kocsiknak nagy parkolo,de ha megtelne az utcan is lehet vegig parkolni.
Előzmény: almart (19709)
almart Creative Commons License 2019.09.07 0 0 19709
Szia,ugyan nem engem kerdeztel,en is leirom az idei tapasztalatomat. Playa de Palman voltunk 2 hetet az Iberostar Cristinaban. Nezz utana,google---->nev es mar olvashatod a velemenyeket,nezegetheted a fotokat. A szalloda nrm kozvetlenul a tengerparton,hanem a kov.sorban van...cca.150 meterre a parttol. Ha nem medencere nezo szobat kersz,akkor nincs gond a pihenessel. Minden este szol a medence melletti barban a zene,kulonfele tematikaju estek vannak. Akiknek a szoba arra nez,az zavaro lehet,nekunk a bejarati oldal-kert fele nezett,meg nyitott erkelyajto al sem hallottunk semmi zajt. AI ellatasunk volt,minden ami szem szajnak ingere...ket etkezes kozt ebed utan peksutik,gyumolcsok kirakva. Ebed,vacsora- mindig volt 4 fele fagyi,kismillio suti,poharkremek,gyumolcs,befott. Termeszetesen jakak,tengeri herkentyuk,salatak,pizzak,tesztak,paella,kulonfele husetelek,helyben latvanykonyhas frissen sutott husok....aki ott ehes maradt,az haljon is ehen. Uditok,alkoholos es mentes koktelok,egyeb alkoholos italok egesz nap korlatlan mennyisegben...csak a legdragabb italokert kellett fizetni,de AI mellett nem a teljes arat. Nagy medence,kulonfele melysegu,a legmelyebb ponton 1,95m mely. Gyerekmedence,jakuzzi. Napozoagy rengeteg,de ha tuti biztosra akarsz menni es valogatni a helyek kozott,reggelire menet kirakod a torulokozod. 10 euro visszajaro kaucio mellett furdolepedo berelheto,amit minden nap becserelhetsz tisztara. A medence mindket vegen bar. Minden nap delott dutan animacios programok,torna,tanc.... A hotel tipptopp,tisztasag,patyolat,nagyon kedves mosolygos szemelyzettel. Kozvetlenul a hotel epuleteben lehetoseg van autot,biciklit berelni,de a kornyeken 200 meteren belul minden iranyban kolcsonzok. A tenger tiszta,szeles homokos part,nrm volt tulzsufolt meg augusztusban sem. A part mellett palmafas setany,uzletek,ettermek. Este is lehet setalni,reszegekkel egyszer sem talalkoztunk. A nemetek altal kedvelt El Arenal odebb van,az angolok torzshelye Magaluf Palmatol a masik iranyban talalhato. Transzfer a repterrol nem gond,taxi mint egen a csillag,17 euroert a hotel bejarataig visznek. Buszjaratok a fovarosba minden 5 percben a hotel elol indulnak,1,50 euro a jegy. A palmai akvarium 15 perc seta a hoteltol. Ha kuldesz mail cimet es erdekelnrk fotok privatban kuldok,telefonrol ide nem enged feltolteni.
Előzmény: abcdefgh0000 (19708)
abcdefgh0000 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 19708

kedves ibus,

köszönöm az ötletet.lehet pár kérdésem?

nem túl zsúfolt a tengerpart? elég nagyok a medencék, van elég napágy? nekem nagyobbak a gyerekek 8 és 13 , az animáció annyíra nem fontos nekünk. nincs nagy buli, őrjöngés? részeg fiatalok korzózása, fetrengése a parton másnaposan? irtó hangos zene a szomszéd szállodából? ha a szobában vagyunk azért szeretünk pihenni. érdemes tengerre néző szobát választani? milyen szobában voltatok? AI-ban voltatok? fagyi, koktélok, ilyesmi benne van? nem nagyon lelakott a hotel? mintha ilyet is olvastam volna

hogy oldottátok meg a transzfert?

bocsi ha sokat kérdeztem, de nem akarok ennyi pénzért melléfogni, köszi előre is

Előzmény: ibus1990 (19706)
logisztika Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 19707

Nem tudom, milyen értelemben nem annyira jók a strandok, ami van, Cala Moll, Cala Aguila, Cala Mesquida, egyik szebb, mint a másik!! De, hogy az alcudiai öbölben nincsenek szebbek, az biztos!

Előzmény: Bamberg58 (19701)
ibus1990 Creative Commons License 2019.09.06 0 0 19706
Alcudia, Iberostar Ciudad Blanca! Mi egy hete jottunk haza 2 gyerekkel, imádtuk! 3 saját medence, ha kimész hátul egyből ott a tenger! Reggeltől estig gyerekprogramok, animátorok. Es egy magyar csajszi is dolgozik a recepción.
Előzmény: abcdefgh0000 (19703)
abcdefgh0000 Creative Commons License 2019.09.06 0 0 19705

elnézést ha félrevezető volt amit írtam de nyáron megyünk

Előzmény: martez (19704)
martez Creative Commons License 2019.09.06 0 0 19704

Nagyjából Sa Coma -ra illik az igény felsorolás, esetleg még Alcudia ...

(Sa Coma előnye hogy közel van Cala Millorhoz, - kb. 4 km, és a busz is pár perc alatt ott van. Ja és Porto Cristo is közel van, ha esetleg megnéznétek a barlangot rossz idő esetén ... )

A Hotel Mariant  All Incl, bár kb. 300m a homokos part. Nyáron zsúfolt a hotel, de ilyenkor már valószínű többségben nyugger utasok vannak, ők meg nem tombolnak ... :)

Előzmény: abcdefgh0000 (19703)
abcdefgh0000 Creative Commons License 2019.09.06 0 0 19703

Kedves Mallorca fórumozók!

a segítségetek kérem , ha tudnátok ajánlani települést és szállást, még nem jártunk a szigeten, de idén már vidéki városból is megy gép, amit kár lenne kihagyni.

Próbáltam visszaolvasni a hsz-kat, de annyira vegyes volt hogy nem igazodtam el.

2 gyerekkel mennénk 13 és 8 év , jó lenne AI hogy ne kelljen fagyiért, üdítőért ebédért vadászni.

Ne legyen bulis hely, ne menjen a tamtam reggelig. Színvonalas, saját medencés szálllást szeretnénk, ami azért nem a prérin van szeretünk nézelődni beülni, vásárolni. Fontos hogy a part ne legyen nagyon zsúfolt, és szép legyen a tenger homokos hosszú part. Tudom hogy saját partja nincs egyetlen szállodának sem nem baj de legalább ne legyenek 100ezren és ne menjen forgalmas út mellette. Eddig töröko-ba járunk, hát ott nem a legszebb a tenger, a szolg. viszont nagyon jók. Néztem playa de murot, láttam hogy ajánlottátok is, viszont ott a közelben van a nemz.park, ahol mint term .édesviz nyilván a szúnyogok tömkelege tenyészik. Tudom hogy túlzásnak tűnik, de már a balatoni nyaralást is el tudja rontani ha este 6 kor be kell húzni a szállásra mert ezer szúnyog van nemhogy egy mallorcait.

Köszönöm a segítséget a tapasztalt utazóktól előre is!!

almart Creative Commons License 2019.09.04 0 0 19702
Ket hetet toltottunk most nyaron Playa de Palman,az Iberostar Cristinaban,nekem abszolut pozitiv csalodas ez a resz. Mindehol azt olvastam augusztus=tomegnyomor,de ebbol semmit nem ereztunk. Nyugi volt,mindig volt hely a tengerparton,medencenel...nem ert torulkozo torulkozot. Este seta kozben is nyugi volt,mindenki kulturaltan viselkedett,nem voltak dulongelo,kiabalo reszegek. Itt meg nem erezni a Magaluf-El Arenal angol-nemet hozongest.

Viszont a keleti parti kiruccanas soran elmentunk tobbek kozott Porto Colomba,ez volt a masik alternativa mikor szallast foglaltunk. Az a hely,Cala Marsal kornyeke pusztulat,vilagvegen kinn,del tajban voltunk es a kebaboson,kinain kivul mas etterem nem volt nyitva,minden szetverve,atepites alatt. Aldottuk az eszunket,hogy nem oda foglaltunk.

Előzmény: Bamberg58 (19701)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.09.02 -2 1 19701

Remek élet van Cala Ratjadan vagy Cala D’Or-on, de a strandok nem annyira jók mint mondjuk az alcudiai öbölben. Egyébként ott is van bőven élet csak szétszórtabban.Cala Ratjadát jobban ajánlom a kitűnő tengerparti éttermek miatt és ha a nyüzsi a fontos. Én mondjuk Playa de Palmát és Megaluffot messzire kerülném.Nekem Playa de Muro és Colonia Sant Jordi a kedvencem mert ott a strandok is nagyon jók és normális, családias a nyüzsi.

 

 

Előzmény: Batman72 (19700)
Batman72 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 19700

Köszönöm!

Előzmény: almart (19699)
almart Creative Commons License 2019.09.02 0 0 19699
Playa de Palma
Előzmény: Batman72 (19696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!