Dehogy hülyézte le. Minden háboru az agresszor töretlen békevágyának deklarálásával indul.
Vagy nem ismered ennek az örök dialektikáját: Si vis pacem para bellum.
Vagy ahogy a háboruellnes tüntetőknek is elmagyrázták, hogy ők azok, akik mind közelebb hozák a háborút!