Keresés

Részletes keresés

Nemo Creative Commons License 2015.04.18 0 0 42

Az Amazonnál még van egy példány DVD-n...

Előzmény: Strong Bad (41)
Strong Bad Creative Commons License 2015.04.18 0 0 41

En meg a Shackleton c. filmre vadaszok... Honnan lehetne fellelni?

Nemo Creative Commons License 2015.04.18 0 0 40

Mit találtam!

 

"az orosz északi sark - 1.......20 expediciókról hol lehet olvasni?" - Itt van. (Oroszul)

Előzmény: Atis57 (33)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 39

Alfred Lansing: A Déli-sark foglyai - Ernest Shackleton legendás antarktiszi expedíciója

 

http://moly.hu/konyvek/alfred-lansing-a-deli-sark-foglyai-ernest-shackleton-legendas-antarktiszi-expedicioja

 

Ilyen típusú könyvet keresek, lehetőleg hegymászósat vagy sarkosat.

Nemo Creative Commons License 2011.08.01 0 0 38

E topikban van néhány link. Ha kell, nézz szét a honlapomon - a természettudományi részlegen, ott meg a jeges konyvek kozott -, ott vannan még el nem készult kotetek is. Ha kell, aug. 20. után elkuldhetem valamelyiket befényképezve, csak ne tedd kozzé sehol, mert esetleg nem legális.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.01 0 0 37

Tud nekem valaki az északi és/vagy déli sark felfedezéséről izgalmas könyvet ajánlani? Én a topikban is emlegetett Shakleton Transzantarktisz expediciójáról olvastam egy könyvet nemrég és nagyon tetszett!

fapuma3 Creative Commons License 2009.12.25 0 0 36
Kösz a gyors választ.
Igen azt hiszen ő lesz az, és az említett könyv pedig ez:
Dékány András: A sarkvidék meghódítója. Roald Amundsen élete
http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=a-sarkvidek-meghoditoja&ID=92843
itt van olvasható tartalomjegyzék.

.. tovább keresek hátha megvan a digitalizált változatban a teljes könyv is. :-)

Előzmény: Nemo (35)
Nemo Creative Commons License 2009.12.25 0 0 35
El tudom képzelni, hogy ő. Nansen 1888-89-es grönlandi útjáról hazatérve erős benyomást tett az akkor 17 éves Amundsenre.
Előzmény: fapuma3 (34)
fapuma3 Creative Commons License 2009.12.25 0 0 34
"már gyerekkorában is a sark felfedezésére készült"

"a szülői házban nyitott ablak mellett aludt, hogy szervezetét a hideghez szoktassa"

melyik sarki felfedező lehet ez?
Egyik életrajzi könyvében olvastam gyerekként ezeket a teleltetéses sarki hajóutak részletes leírása mellett.

talán Amundsen?
Atis57 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 33
sziasztok!
az orosz északi sark - 1.......20 expediciókról hol lehet olvasni??köszönettel...
Nemo Creative Commons License 2009.04.28 0 0 32

Nekem most bejött. Esetleg valamelyik onnan nyíló al-lap nem működik? De az is lehet, hogy a kisbetű-nagybetűk nem stimmelnek.

Előzmény: Atis57 (31)
Atis57 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 31

Szia!

 a megadott link nekem nem megy....pedig érdekelne....

Előzmény: Nemo (14)
Atis57 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 30
szia!
koszonettel...
Előzmény: Nemo (29)
Nemo Creative Commons License 2009.03.31 0 0 29
Itt van belőle négy példány - talán postán el is küldik, amit kiválasztasz.
Előzmény: Atis57 (28)
Atis57 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 28
Szia!
mikolcon + Nyiregyházán nézelődtem , nem is hallottak róla...
Előzmény: Nemo (27)
Nemo Creative Commons License 2009.03.31 0 0 27
Viszont a papírváltozat a nagyobb antikváriumokban eredménnyel kereshető, ára ezer forint alatt van.
Előzmény: Nemo (26)
Nemo Creative Commons License 2009.03.31 0 0 26
Nekem megvan: ha kell, be tudom fényképezni. Eredetileg nem raktam a digitalizálási sor elejére, de pár nap alatt tudok belőle egy djvu-változatot rittyenteni. Ezt átküldhetem csomagolva is, mert az egészet nincs pofám kitenni a hálóra, olyan friss. (Hetven évet kellene várni a fordító halálától.)
Előzmény: Atis57 (25)
Atis57 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 25
sziasztok!
E. T. krenkel : a hivójelem RAEM- könyve megtekinthető valahol?
Nemo Creative Commons License 2008.12.06 0 0 24

Ne felejtsétek el ma bekapcsolni a tévét!

Este nyolckor valamelyik állami adón lesz a Shackleton című film első része.

blerocs Creative Commons License 2008.01.30 0 0 23
Köszönöm!
Előzmény: Nemo (22)
Nemo Creative Commons License 2008.01.30 0 0 22
Angol-amerikai honlapokon felbukkant ez a lehetőség is, mivel Cooknak a visszatérése volt gyanúsan gyors, és a megfigyelési naplóit nem tudta bemutatni. Őt már a kortársak is szélhámosnak bélyegezték. Pearyvel nem tudom, mi lehet a baj, talán róla is a megfigyelései árulhatták el, hogy nem pontosan a sarkon járt (de közel sem annyira ment mellé, mint Cook.). Byrd, úgy tudom, szintén gyanúba került újabban: némelyek azt sejtetik, hogy beszámolójából kikövetheztethető a szomorú valóság. A vita ma is folyik, és valószínűleg még sokáig nem ér végére. A Wikipédia "North pole" cikke (http://en.wikipedia.org/wiki/North_Pole) és onnan elérhetően a http://www.monolith.com.au/travel/polar_contro.html ír erről.
blerocs Creative Commons License 2008.01.30 0 0 21

Sziasztok...

Egy kérdésem volna, próbáltam utánanézni, de biztos ez?

Az északi sarkot tuti, hogy Amundsenék érték el először? Peary, F. Cook és Byrd csak úgy csináltak, mintha... ?

 

Tamás

Strong Bad Creative Commons License 2008.01.18 0 0 20
Ez igen, szuper! Barcsak lenne idom elolvasni :)
Előzmény: Nemo (19)
Nemo Creative Commons License 2008.01.17 0 0 19

Elkészült Amundsentől a Déli-sark meghódítása. Még elég sok hiba maradhatott benne.

Cím: http://iratok.fw.hu/tudomany/jeges/amundsen/delisark/AM-DELI.HTM

Nemo Creative Commons License 2008.01.14 0 0 18
Ma megvettem Nansen Éjben és jégben (1897) című művét német kiadásban. Számomra úgy tűnik, hogy Nansen maga írta németül, mert fordítót nem tüntetnek föl rajta. Három szép nagy kötet, sokkal terjedelmesebb, mint azok a magyar fordítások, amelyek belőle valaha is megjelentek. A közeljövőben képpé digitalizálom és kiteszem valami honlapra. (Gót betűs a könyv, szövegfelismerésnek bajosan enged, de nem is tudnám korrektúrázni, mert egy szót sem tudok németül.) Sajnos a négy térkép egyike majdnem teljesen kiszakadt, azt majd pótolnom kell pl. a Széchényi Könyvtárból.
Nemo Creative Commons License 2008.01.12 0 0 17

A legfrissebb hír, amit olvastam Huntford kapcsán, hogy angol kutatók kikövetkeztették: Scott nem volt olyan rettentően béna, amilyennek ő leírja, csak éppen különleges, azóta sem tapasztalt hideget fogott ki visszafelé. Ezt a bejelentést Scott leszármazottai érthető megnyugvással fogadták, a sajtó pedig szaladt Huntfordhoz, hogy ehhez ugyan mit szól. Hát mit szólt volna? (Elég idős ember, nem várható el, hogy egy fél élet kutatómunkáját - eredeti naplók, feljegyzések, levéltári dokumentumok búvárlásával telt éveket - hirtelen megtagadja egy ripsz-ropsz bejelentés alapján.) Szerintem teljesen jogosan azt felelte, hogy ez az időjárásos dolog csak egyetlen részlet, míg ő száz területen dokumentálta Scott amatőrségét, így mondanivalóját fenntartja. Én annyit fűznék hozzá: Scottnak fel kellett volna készülnie a hidegre, mert járt már azon a vidéken, sőt évekig vesztegelt ott; tudhatta, mire képes a sarki ősz, amibe végül belefutott.

 

Scott naplójának és a végül publikált változatának az eltérései is meggyőzőek arra nézve, hogy már a kortárs angolok is úgy érezték: Scottot valamiképpen meg kell óvniuk a halála utáni leszerepléstől.

 

Huntford könyvét nem lehet megcáfolni elszigetelt bejelentésekkel, csak hasonlóan sok területet láttató, dokumentált és a részletes kérdésekben az ő érveire felelő könyvvel. Ilyet azonban nagyon nehéz lenne összeállítani.

Előzmény: Strong Bad (9)
Nemo Creative Commons License 2008.01.12 0 0 16

Kedves Leif Eriksson!

 

Te Amundsennek a Nobiléval való összezördülése utáni könyveit is olvastad? Magyarul vagy más nyelven? (Én csak a Felfedezői életutam címűről tudok, és az sem láttam még magyarul.)

 

Nekem megvan Nobilétól Az Italia északsarki útja is, de egy ideig nem fogom közzétenni, hacsak igény nem támad rá, mert félek a szerzői jogászoktól.

Előzmény: LeifEriksson (3)
Nemo Creative Commons License 2008.01.12 0 0 15
Erről a filmről csak sejtésem van. Mintha pár éve adott volna egy amerikai (?) feldolgozást valamelyik tévé. A televideo.hu és a televideo.mtv.hu lapokon valami egészen más található, más terjesztőnek meg nem jut eszembe a neve.
Előzmény: Strong Bad (13)
Nemo Creative Commons License 2008.01.12 0 0 14

Kedves emberek!

 

Keresővel most találtam meg ezt a topikot. Elolvasása előtt idetolnék némi honlapreklámot:

 

http://iratok.fw.hu/tudomany/jeges/JEGES.HTM

 

ahol már fenn vannak a köv. művek szöveggé digitalizált állapotban:

- Houben: Az Északi-sark felfedezése (kb. 1935, szemelvények)

- Houben: A Déli-sark meghódítása (kb. 1935, szemelvények)
- Simonyi Jenő: A sarkvidéki fölfedezések története (1890, szemelvények)

- Alina és Czeslaw Centkiewicz: Amundsen útja (1968, az ény. átjáróról szóló szakasz - itt erősen sértem a szerzői jogot.)
- Fridtjof Nansen: Utazás az úszó jégen (1932, nem hű fordítás, inkább átdolgozás, a fordító betoldásaival)

- W. Mittelholzer: Repülőgépen az Északi-sark felé (1926, a száraz technikai fejezetek nélkül)

- William H. Gilder: A "Jeannette" pusztulása (kb. 1925)

- Sir Ernest Shackleton: Az Antarktisz szívében (kb. 1923)

- Halász Gyula (átdolgozó): Scott utolsó útja (kb. 1927)

- Sir Ernest Shackleton: Dél – Az Endurance hajótöröttjei (1925)

Vannak még tervezett kötetek is (ugyanott felsorolva).

 

Jelenleg Amundsentől a Déli-sark meghódítását digitalizálom, aztán talán az Ény. átjárót.

A digitális kiadással szigorúan véve szerzői jogot sértek, mert Halász Gyula halála óta (1946, ha jól tudom) nem telt még el 70 év.

Előzmény: LeifEriksson (-)
Strong Bad Creative Commons License 2004.09.15 0 0 13
Tovabbra is keresem a Shackleton c. filmet barmilyen formaban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!