Keresés

Részletes keresés

gtokaji Creative Commons License 2003.03.19 0 0 27
Tény, hogy nem igazán lehet a kutyatulajdonosokat arra szoktatni, hogy igenis szedjék össze a piszkot az eb után (pártállásra való tekintet nélkül senki se szedi fel).

nos, en felszedem a kutyam utan (golden retriever, nem kimondottan kicsi). Es a kurva anyjaba kivanom azt, aki ezt nem kepes megtenni, illetve egyetertek azzal, hogy helyben 50 rugora kellene buntetni minimum.
ugyanis en kutyatulajdonoskent (bar nem szeretem a kifejezest) szeretnek tisztasagban elni. A ketto nem zarja ki egymast, mint nehany nyugati nagyvaros valoban jo pelda ra.

Ellenben az igenis az onkormanyzat feladata lenne, hogy a kukakat karbantartsa, kiuritse, megpedig naponta. Mert hiaba dobom ki a kutyaszart a kikeszitett szemetesbe, ha ott erjed egy hetig. Ennyi ido alatt az almacsutkanak, egyebeknek is jo szaga lesz, szoval ez is mindannyiunk erdeke lenne.

Budan a martinovics-hegyen volt nemreg egy kiserletnek tuno valami. kitettek nehany kukat, es nejlonzacsko-adagolot melle. Ott volt a tabla is, hogy "kedves kutyatulajdonos, kerjuk takaritson ossze kutyaja utan". Ugye nem kell mondanom, hogy a kukak harmadnapra szetrugva, nejlonzacsko sehol.

szoval reszemrol a jo szandek megvan, de kene egy kis civillizalt kornyezet is, pliz.

Előzmény: Tisztesség (11)
Sohá Creative Commons License 2003.03.07 0 0 26
Egész Brüsszel ilyenekből áll, sőt azok okosabbak és még sokkal okosabbak, mint ez a megélhetési senki Demszkij, aki annak köszönheti fennmaradását, hogy jó időben volt jó helyen. Brüsszel ennél sokkal nagyobb pálya, ott ez nem elég. Tudni IS kell. No és, nagyon-nagyon fekete lélek is kell hozzá. Csak úgy, mint a kommunista birodalom csúcsvezetésében pár étizede.
Előzmény: muttter (18)
Gerenda Creative Commons License 2003.03.07 0 0 25
[off]
Valami gond lehet a karaktereiddel vagy a kódkészleteddel. körbesz... rövid ö, törvény rövid ö, közterület rövid ü a magyar helyesírás szabályai szerint. Nem különösebben kötözködésiből mondom, csak tegnap már megint azt hallottam egy nyamvadt filmben, hogy "kőrözés", és már kezd az agyamra menni a "kőrút" is.

G

Előzmény: budai93 (4)
BaSand Creative Commons License 2003.03.07 0 0 24
Ez jól hangzik tehát, hogy a kutyások így, a kutyások úgy, és "tessék összeszedni", de nem ez az igazi megoldás. Mert - mondom még egyszer - kivitelezhetetlen.

Ugyan, miért kivitelezhetetlen? Németországban, Ausztriában kivitelezhető? Mi az akadálya annak, hogy felszedjék a kutyájuk után?
Szerintem csak az igénytelenség, az önzés és a nemtörődömség.

Előzmény: Tisztesség (11)
hegyivadasz Creative Commons License 2003.03.07 0 0 23
Aztán már miért lenne kivitelezhetetlen? Nem akarásnak persze nyögés a vége. Egyszerűen csak a kutyatartók iszonyatos bunkóságának bizonyítéka az, hogy össze-vissza szaratják meg hugyoztatják a kutyájukat. Tőlünk kb. 300 méterre van a Duna-part, 100 méterre egy kijelölt kutyafuttató, de a kutyákat az utcában lévő , valaha zöld, most siralmasan kopár csíkra hordják, ahol ugyan elvileg tábla tiltja a kutyafuttatást, de persze szarnak rá. Szó szerint. Kérdem én: minek az olyannak kutya, aki 100 métert lusta sétálni???
Előzmény: Tisztesség (11)
Khelben Creative Commons License 2003.03.07 0 0 22
Mikor még a belvárosban laktunk, érdekes módon össze tudtam takarítani a kutyám után, pedig nagytest? kutya volt. Ha nekem sikerült, mindenki meg tudná tenni. Aki meg nem teszi, megbüntetném úgy, hogy a kutyatartástól is elmenne a kedve. Mostani agyammal pedig azt nem értem, miért nem lehet megtiltani teljesen a városban a kutyatartást. Én látom a kutyán a különbséget, sokkal jobb neki egy tágas kertes házban, mint a lakásban egész nap, akár napi 3 órás sétáltatással. Tehát a kutyáknak is jobb lenne, meg a városnak is.
Előzmény: Tisztesség (11)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.07 0 0 21
szeretnélek emlékeztetni, hogy nem választották meg... inkább mást okolj...
Előzmény: ALBI (10)
muttter Creative Commons License 2003.03.07 0 0 18
Ki kéne küldeni ezt az élethü képet Brüsszelbe, hátha beleszeretnek és elviszik a fr@ncba. Ugy hiányzik ott egy ilyen figura, mint egy falat kenyér.
Előzmény: Sohá (17)
Sohá Creative Commons License 2003.03.07 0 0 17

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Mi bajotok van, kiskomáim? Nem tetszik a rendszer?

marble Creative Commons License 2003.03.07 0 0 16
azonban a fővárosnak semmire sincs pénze, csak tudnám miért

metróra gyűjtenek:)))

Előzmény: muttter (15)
muttter Creative Commons License 2003.03.07 0 0 15
A kutyapiszok eltakaritása igenis Demszky ur feladata, persze nem saját kézzel, hanem vásárolni kell kis gépeket mint Bécsben, melyek felszippantják a dolgot. Sajnos azonban a fővárosnak semmire sincs pénze, csak tudnám miért? Egyébként a póráz nélkül futtatott kutyások büne a járdán diszelgő ürülék, mert az állat elengedve oda piszkit, ahová jónak látja. Jómagam is kutyatulajdonos vagyok, veszem a fáradtságot naponta többször is a kutyasétáltatóra viszem a kiskutyámat, véletlenül sem engedem el, mert ösztönlény ugye.
egyket Creative Commons License 2003.03.07 0 0 14
á, hagyjad. agynéma.
Előzmény: sz (13)
sz Creative Commons License 2003.03.07 0 0 13
kör, rövid ö-vel, polgárkám...

nem pógári kőrők, hanem pógári körök. stimmt?

Előzmény: budai93 (-)
ALBI Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12
Miért kivitelezhetetlen, hogy a kutyások szedjék össze a szemetet?
Láttam öreg nénit aki megtette, persze Te nem lumpenproli de kutyatulajdonos képtelen vagy.
Miért kell másra hárita azt amit magad is megtehetsz.
Persze az adódból (adómból) telik rá.Egyébként
lehet kapni erre alkalmas eszközöket.
Létezik valami gép ami egyszerüen felszippantja a kutyaszart, persze miért nem használják ez jó kérdés.
Csak megjegyzem, a kutyaszar mellett a város utcáin található szeméthegyek.
Amit a sok lumpenproli dobál szét.
Avval mi lesz, majd az utcseprő elintézi, mert ugye azért fizetik.
A pesti bunkó meg eldobálja a mekiben vitt kaja maradékát.
Csak azt nem értem PL. Bécsben miért nem szemetelnek ??

Nem tudom, hogy hol van ez a micsoda de ebben egyetértünk, borzalmas.
A pengefal, sorry de arra nem volt épitési engedély, igy ezt le kell bontani.

Előzmény: Tisztesség (11)
Tisztesség Creative Commons License 2003.03.07 0 0 11
kutyatulajdonos is lumpenproli aki a Demszkyre szavazott

Tény, hogy nem igazán lehet a kutyatulajdonosokat arra szoktatni, hogy igenis szedjék össze a piszkot az eb után (pártállásra való tekintet nélkül senki se szedi fel). Ez így van. Bevallom, jómagam se zacskóval sétáltatok kutyát. (Bár az már kérdés, hogy közelünkben van egy nagyobb füves terület, amit kizárólag a kutyások használnak, így ez itt a környéken nem okoz olyan nagy gondot, mint a képeken... értem ez alatt a járda közelén lévő szardarabokat.)

Ez jól hangzik tehát, hogy a kutyások így, a kutyások úgy, és "tessék összeszedni", de nem ez az igazi megoldás. Mert - mondom még egyszer - kivitelezhetetlen.

Demszky 1-2 milliót igazán elkülöníthetne kisérleti jelleggel a költségvetésből egy ilyen "kutyagumiért készpénzt" program létrehozására!
A céltananul kolduló hajléktalanoknak is jó lenne, mert meg tudnák vásárolni a napi egészséges ételadagjukat, miközben enélkül lehet őket hasznos cselekedetre fogni, hogy feladnák a szabadságukat, azt a tudatot, hogy nekik nem dirigálhat senki, nincs munka közben egy főnök, aki a sarkukban állna (a legtöbbjük egyfajta szabadságként éli meg hajléktalanságát, és emiatt az érzés miatt nem hajlandóan megkötött körülmények között dolgozni). A városlakóknak is jó lenne, mert tiszták lennének az utcák! És az önkormányzatnak is jó lenne, mert az emberek tapasztalnák a különbséget, és még elégedettebbek lennének Demszkyvel!
Mindenkinek csak jó lenne.

Miért nem nem törődik Demszky ezzel?
Nyilván mert Demszkynek most a legfontosabb a városkép védelme mindennél fontosabb! És a pengefal végzetesen veszélyezteti ezt.

Nem úgy, mint ez a műremek, ami a gyalázatos pengefallal ellentétben kiválóan illeszkedik a hagyományos budapesti városképbe.


Akit ez az ocsmány, erőltetetten modern izé tetszik, annak nyilván tetszik a kutyaszar is.

Én legalábbis egyenértékűnek látom a járdán bűzölgő fekáliát eme giccses borzadállyal.

Előzmény: ALBI (9)
ALBI Creative Commons License 2003.03.07 0 0 10
Szeretnét mindenkit emékeztetni, hogy Schmitt Pál megválasztása esetére nagyszabású tavaszti nagytakarítást ígért!
Ja ígérni azt én is tudok, de hol van Schmitt ???
ALBI Creative Commons License 2003.03.07 0 0 9
Igen és minden bizonnyal az összes kutyatulajdonos is lumpenproli aki a Demszkyre szavazott.
Tele van lumpen elemekkel a XII. kerület is !!
Előzmény: Tisztesség (8)
Tisztesség Creative Commons License 2003.03.07 0 0 8
A Demszkyt megválasztó lumpenproliknak nyilvánvalónak ez tetszik! :-)


Ők minden bizonnyal a maga megbonthatatlan egységében tekintik a Világörökség részének az Andrássy utat! A szemükben ez a kutyakaka is abban a megtiszteltetésben részesül, hogy a Világörökség részévé válik!
Éppen ezért nem zavarja őket.
Tehát az általuk megválasztott Önkormányzatot se.

Ha zavarna Demszkyt fizetne a hajléktalanoknak az összegyüjtött kutyaszar kilójáért, mint ahogy jónhéhány nyugati országban teszik.

De nem zavarja.
Nyilván természetesnek tartja.

Szeretnét mindenkit emékeztetni, hogy Schmitt Pál megválasztása esetére nagyszabású tavaszti nagytakarítást ígért!
Nem szavarzta meg a nép.
Nem lesz takarítás.
Így marad a szar.
Ilyen egyszerű.

ALBI Creative Commons License 2003.03.07 0 0 7
Nem csak arról van szó, hogy a német nem meri eldobni a csikket, de nem is akarja.
Mert ezek a németek ilyenek !!!
Még a volt NDK-ban is működött a szelektiv hulladékgyüjtés, hogy másról ne is beszéljek.
Nálunk meg mindenkinek jogai vannak, a kutyásnak meg a kutyának is.
Persze a a közterületes megbüntetné s szabálytalnakodó kutyatulajdonost azt hiszem elszabdulna a pokol.
Nem elég az autoskat b@sztatni majd a kutyásokat is.
Ezért is majd a Demszky lesz a felelős :)
Előzmény: Törölt nick (3)
belohin Creative Commons License 2003.03.07 0 0 6
Csak azt ne mond, hogy a Gondola olvasói szar..ak mindenhova , hogy Demszkit lejárassák.

Az azért mondhatjuk nyugodtan, hogy a Gondola olvasói is sz@rnak mindehova, aztán Demszkyre mutogatnak, mintha neki kéne felszedni mindenki piszkát. Ha az ország "jobbik" fele vinné a kutya után a lapátot, mindjárt nagyobb tisztaság lenne. Igaz, nyafogni könnyebb, mint felszedni.

Úgy hallottam, ronda proli szokás mindent a felsőbbségtől várni. Akkor most mi van?

Előzmény: budai93 (4)
Konrad Creative Commons License 2003.03.07 0 0 5
Előbb a végére: nem, tényleg nem, politikától függetlenül kiváncsi lennék. Ugyanis annak ismeretében lehetne valós felvilágosító-ráterelő kampányt csinálni.

A másik: nem értek hozzá, de nem a kerület feladata lenne az, hogy büntessenek? Sajnos nem tudom...

Előzmény: budai93 (4)
budai93 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 4
Szerinted ki nem tartatja be a közterűleten a tőrvényeket?
Az autósokat lépten nyomon" utólérik"
Közpénzből..
Igen az aTe és az én közpénzemből megy a felvilágositás.
Csak azt ne mond, hogy a Gondola olvasói szar..ak mindenhova , hogy Demszkit lejárassák.
Előzmény: Konrad (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.07 0 0 3
Mar harom 4-es metrot epithetett volna ha mindenkit megbirsagolnanak aki elkaphato ilyen temaban (csikk,szemet,kutyasz@r). Nemeteknel egy ismeros 100 makit perkalt (ez akkor 10eft folott volt) egy kocsibol hanyagul kipoccintett csikkert. Azota egy darab csikket sem mer eldobni, pedig mar jo nehany eve volt...
ALBI Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2
Kutyaszar, kutyaszar !
Van rá rendelet a kutyákat pórázon kell sétáltatni,kutyaürüléket a gazdának el KELL takarítania.
De ki goglalkozik vele, ki tartatja be a szabályokat ?
Nem foglalkozik vele a kutya se ! :(
Előzmény: Konrad (1)
Konrad Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1
Izgalmas téma. Mint Demszky tehetne róla...
És mindezt az antipropagandát állami pénzből csinálni...
Különben meg ettől függetlenül nagyon kiváncsi lennék egy felmérésre, hogy kik szaratják a kutyájukat a belvárosban meg másfelé is. Undorító egy dolog...
Előzmény: budai93 (0)
budai93 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 0
Előzmény: budai93 (-)
budai93 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 topiknyitó
http://gondola.hu/cikk.php?szal=20627

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!