Keresés

Részletes keresés

penge. Creative Commons License 2003.03.06 0 0 39
Pedig van ilyen.
Az ember, vagy tud dolgokat, vagy lepődik.
Előzmény: Turulmadár (35)
Amocsok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 38
A topik a (158)-as hozzászólásnál tart.
Rengeteg elgondolkodtató szám, feltevés. Bizonyítékot nem találtam.

Személyesen ismerek viszont egy vállalkozót, aki 5 millióval támogatta az egyik párt kampányát. Számlát nem kért.
Hogy melyik pártot? Szerintem teljesen mellékes. Meg egyébként sem hinnéd el.

Előzmény: Wic (24)
Amocsok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 37
wic válasz erre | adatok | e-mail 2002-09-30 17:29:14 (125)

A kampányok közpénzből vannak, nem pártpénzből.

Vagy?
Máshonnan.

Előzmény: Wic (24)
Turulmadár Creative Commons License 2003.03.06 0 0 36
Ez nem is jutott eszembe, lehet, hogy a postások MSzP-tagok. :)))
Előzmény: zavarok (27)
Turulmadár Creative Commons License 2003.03.06 0 0 35
Meglepne, ha névre szóló levekért nem kéne kézbesítési díjat fizetni.
Előzmény: penge. (25)
Amocsok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 34
Pontosabban, így is lehet.
Előzmény: Amocsok (33)
Amocsok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 33
(118)
Valahogy így.
Előzmény: Wic (24)
Turulmadár Creative Commons License 2003.03.06 0 0 32
Pont ezt mondom, hogy nagyon álszent, ha ezt walamelyik párt is a másik szemére weti. A 386 milliónál a Fidesz, az MSZP és az SDSZ tutira többet költött.
Az egész hazai pártfinanszírozási rendszer gáz.
Előzmény: sz (18)
Amocsok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 31
Egy érdekes részhez értem. (89),(90)
Lehet, hogy a 120 sem 120?
Előzmény: Wic (24)
Amocsok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 30
Elkezdtem olvasni.
A (36)-ig jutottam eddig. Adatot még nem találtam.
Az eddigi valamirevaló ez: "gyenge a támadás, több sebből vérzik"
Folytatom.
Előzmény: Wic (24)
penge. Creative Commons License 2003.03.06 0 0 29
És?
Te visszaküldted?
Előzmény: Amorf (26)
sz Creative Commons License 2003.03.06 0 0 28
pont annyira pofátlanok, ammenyire lehetnek.
tenni kell ellene valamit, de nem tudsz. papíron az van, hogy a szocik 13 (?) milliót költöttek. nem tudod elmagyarázni senkinek, hogy ez nevetséges, pedig az.

és ami a legundorítóbb: a régi (alapítványi) középiskolámnak nem volt saját tulajdonú ingatlana, egy helyi vállalkozó megvett egy épületet, majd évi 200.000 forintért adta bérbe az iskolát fenntartó alapítványnak. apeh bácsi elkezdte baszogatni a vállalkozót, hogy ez ölég csúnya dolog - most 200k-t fizet a suli havonta.

apeh bácsi (ász, tök mindegy) mér nem baszogatja a pártokat? mert nekik mindent lehet...

Előzmény: Willie (22)
zavarok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 27
"Hat nem tudom mashol hogyan volt, de nekem ket vagy harom MSzP-s levelet valamilyen onkentes aktivista hordott ki." - nekem is, egyszerre kettőt, pedig egyedül élek ... igaz, az aktivistán postásegyenruha volt ...
Előzmény: mibi (4)
Amorf Creative Commons License 2003.03.06 0 0 26
50 grammal számolva Budapest 33 Ft, vidék 38 Ft :)
Előzmény: penge. (25)
penge. Creative Commons License 2003.03.06 0 0 25
Csak a tisztánlátás miatt:
Minden marketinges (aki nem teljesen hülye), olyan direct-mail reklámkampányt csinál, ami válaszleveles.
Ilyenkor csak a visszaküldött levelek után kell fizetni (igaz, picit többet a sima levélnél).
Pontos adatok (árak) a Postánál.
Előzmény: Amorf (23)
Wic Creative Commons License 2003.03.06 0 0 24
Egy link:

Olvasd végig az elejétől. sok számadat van benne.
Meg persze maszatolás is... lényeg a számok, mennyiségi kedvezmények, hasonlók.

Wic

Előzmény: Amocsok (13)
Amorf Creative Commons License 2003.03.06 0 0 23
A telefonálás helyett füstjelekkel kommunikáltak, borítékként lapulevelet. A visszaküldést pedig erre a célra rendszeresített MSZP-s postagalamb-aktivisták végezték. Talán így kijönne a 13 millió, talán ... :)
Előzmény: Willie (20)
Willie Creative Commons License 2003.03.06 0 0 22
A helyztet az, hogy ebben a topicban nem tema, hogy a FIDESZ kifizette-e a postanak jaro osszeget. Erre van tobb masik topic. Itt az a kerdes, hogy mennyire pofatlanok a partok a keret elszamolasaval kapcsolatban ill. hogy az illetekes szervek miert annyira vakok, hogy a nyilvanvalo visszassagok nem szurnak nekik szemet.

Willie

Előzmény: sz (18)
Amorf Creative Commons License 2003.03.06 0 0 21
Tudod az a felháborító, hogy az a Nyakó István nevű félidióta MSZP-s teli pofával kárörvend, miközben az általuk bevallott összeg a nevetséges piaci szemmel. Azért egy kérdésem lenne: Az ÁSZ hogyan tudja ennyire figyelmen kívül hagyni a piaci árakat? HOgy lehet velük megetetni pl. 13 millió forintot, mint összelköltött posta és telefonpénzt?
Előzmény: sz (18)
Willie Creative Commons License 2003.03.06 0 0 20
"13 millió?? Nevetséges!"

Es ez posta es telefonkoltseg egyutt. Bar lehet, hogy a telefonalast is aktivistak segitsegevel oldottak meg.

Willie

Előzmény: Amorf (14)
Novicius Creative Commons License 2003.03.06 0 0 19
Ne legyetek már ilyen értetlenek.
A választási kampányok költségeit az egyes pártok szabályos bevételei mellett a különféle cégek támogatásai fedezik. Ezek a cégek kockázatitőke-befektetésként kezelik az effajta kiadásokat, amelyek a támogatott párt győzelme esetén a különféle állami megbízások elnyerésével részben megtérülhetnek. Mivel a kampánykiadások - papíron - korlátozottak, ezért az effejta támogatás csak közvetve történhet: a kampánykiadás egy részét a párt fizeti (a rendelkezésre álló keretből), a másik részét a cégek. Ez a világon mindenütt így van, az USÁ-ban például a támogató cégek, személyek kiléte is publikus.
Ennél durvább a "nemzeti alap" (olimpia rendezése, Széchenyi terv, Agrárhitel) pártkampányként való felhasználása.

sz Creative Commons License 2003.03.06 0 0 18
szép pógári érvrendszered van :P

a fidesz többet költött - és pógári módon nem fizetett -, de ez nem gond, mert a szocik is.

no, nem gondolod, hogy:
1. minek ez az idióta határ, ha nem lehet betartatni (tudom, kis pártok miatt)?
2. miért nem emelik föl 4 milliárd/képviselő összegre? azt nem lehetne túllépni :P

Előzmény: Turulmadár (8)
Amorf Creative Commons License 2003.03.06 0 0 17
Vissza kellene keresni, de lusta vagyok. Tegnap nyertünk egy nagy tendert, közben meg iszom a reggeli teámat.
Valami bagatell összeget, melyre aki csak egy kicsit is tisztában van az árakkal, az csak mosolyog rajta egy jót.
Előzmény: Turulmadár (16)
Turulmadár Creative Commons License 2003.03.06 0 0 16
Jah. Mit is mondott Gy. Németh, mennyibe került a kampánya? :)))
Előzmény: Amorf (15)
Amorf Creative Commons License 2003.03.06 0 0 15
Az MSZP által bevallott összegek nevetségességének felismeréséhez még szakembernek sem kell lenni. Ilyen mennyiségnél, ilyen terítéssel képtelenség ennyiből a bevallott összegből kihozni bármit is. Ez vonatkozik erre a 13 millióra, illetve az önkormányzati kampány során elhangzott bagatell összegre is.
Előzmény: Turulmadár (12)
Amorf Creative Commons License 2003.03.06 0 0 14
Jöhet a bizonyítás, én is ezt mondom.
Ki emléxik, hogy milyen volt az MSZP által kiküldött levelek minősége?
Hány szín color? Milyen méret? Matt műnyomó papír? Perszonalizált?
Boríték? Ablakos, 4C, perszonalizált?
Kétszer küldtek ki országos mennyiséget. Azaz legalább kétszer többszázezer darabot, melyek postázási költségét utólag kellett rendezniük.
Postaköltség? 33, 38 Ft?

Számoljunk csak, ki emléxik a részletekre?

13 millió?? Nevetséges!

Amocsok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 13
Jöhet a bizonyítás!
Előzmény: Turulmadár (8)
Turulmadár Creative Commons License 2003.03.06 0 0 12
Ezt nem mondod komolyan. :))) Nézzük pl. a médiafoglalási kiadásokat: Zalaegerszeg-Budapest útvonalon márciusban unalmamban megszámoltam az óriásplakátok számát: 3 Fidesz és 29 MSZP.
Aztán ott woltak pl. az elefánt-fülek Budapest utcáin, amivel durwán tele wolt a wáros. Nagyon intenzív banner-kampány az Indexen és az Origón több mint egy hónapig.
Előzmény: kuvik55 (9)
Amocsok Creative Commons License 2003.03.06 0 0 11
Akármekkora kihívás is volt, megoldották. Nekem is aktivista hozta.
Abban talán nem tévedek, hogy a kétmillió válaszborítéknak csupán töredéke lett felhasználva.
Előzmény: Turulmadár (6)
livefast Creative Commons License 2003.03.06 0 0 10
Pontosan megszámoltad?
Előzmény: kuvik55 (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!