Keresés

Részletes keresés

kissrr Creative Commons License 2004.11.23 0 0 76
Tvnetwork ADSL 512/64 bruttó 6990 ft +FIX IP cím.
Természetesen 1 éves szerződés esetén a sebesség pedig upgrade után értendő.
Ha tud valaki olcsóbbat/jobbat kérem írja le.
http://www.fraktal.hu/akciok.htm
nyman Creative Commons License 2004.08.16 0 0 75
nyman Creative Commons License 2003.10.25 0 0 74
Az elso kerdesre nem tudok valaszolni.

Elvileg a mezei adsl kapcsolat a szerzodes szerint nem oszthato meg. de az alabbi lehetosegek vannak:

1. (Allitolag) vannak szolgaltatok, amik ugyanazzal az azonositoval es jelszoval megengednek tobb csatlakozast. Ekkor eleg egy mezei HUB. Egy 4-es par ezer forint hasznaltan. Errol a megoldasrol meg csak hallottam, lehet, hogy urban legend. :o)

2a. Router. Ez tipustol fuggoen kb. 10-15 kHUf-tol indul hasznaltan. Ha esetleg befuzod a szomszedodat is, akkor mar erdemes belefeccolni. Ha tobbet fuzol be, akkor nagyobb router kell, az mar 20-25 kHUF vagy tobb merettol fuggoen.

2b. Egy regi gepet is be lehet allitani routernek. Min konfig kb. 486, 16 MB, 5-600 MB hdd, halokartyak esetleg hub + Linux a gepen. De ha ezek nincsenek keznel, akkor erdemesebb egy routert venni.

3. Egy gepbe ket halokartya. (Ez mukodik nalam is) Nekem linux van fenn (Uhulinux) es ez egyben tuzfal es "router". Egy halokartya 1000-2000 forint korul mozog. Hatranya, az egyik gepnek - ugye amelyik a router feladatot vegzi - mindig be kell hogy kapcsolva legyen. Illetve ez nem teljesen igaz, mivel az adsl modembol crosslinkes kabel jon es ilyen van a ket gep kozozz, eleg csak atdugni a kapelt es a masik gepbol maris tarcsazhato.

A fenti windowsal is megoldhato, vannak pl. proxy programok amik tudjak a megosztast, meg ha jol tevedek az xp alapbol alkalmas erre. De ezt meg nem probaltam.

Előzmény: Négyesi (72)
mgy Creative Commons License 2003.10.25 0 0 73
A második kérdéseddel kapcsolatban javaslom az ADSL Router topikot. Ha van még kérdésed ott tedd fel, többünknek van így megosztva net.
Előzmény: Négyesi (72)
Négyesi Creative Commons License 2003.10.25 0 0 72
Üdv.
Kérem válaszoljatok. Remélhetőleg dec.31 ig kiépítik a városunkban az ADSL-t.Most küldött a Matáv egy "Egyedi előfizetési szerződés az Axelero Rt. ADSL Hobbi szolgáltatásának igénybe vételéhez."Ezt ha kitöltöm vissza küldöm a jövő héten vonatkozik -e rám vissza mondás esetén a "kötbér fizetés".Ha a küszöb érték a 20 fő mind beküldi ezt a szerződést dec.31 előtt de a kiépítés csak 2004 jan.1. után kezdik el akkor ránk vonatkozik-e a kedvezmény /a 4900 Ft os belépési/.
Másik kérdés.
Az előszobába lessz a fali csatlakozó és mellé a szűrő,de két szobában van sz.gép.A szűrőtől lehet-e a falban mind a két szobába vinni vezetéket és ott fali ajzatot felrakni ahová bedugnám a kábelt ami cstlakozik az adapterhez majd a sz.géphez.Meg oldható-e.

Előre is köszönöm hozzáértő válaszokat.

Üdv. Négyesi.

nyman Creative Commons License 2003.10.24 0 0 71
ha szunetelteted a vonalat, akkor az adsl sem mukodik. Ezzel a fizikai kapcsolat nem szunik meg. A szuneteltetest az adsl szolgaltatonal is be kell jelenteni es akkor az nem a teljes dijat szamlazza.
Előzmény: dr_bubo (65)
rainman Creative Commons License 2003.10.23 0 0 70
A lentebbi ábrák csupán a rézdróton átvihető frekvencia-spektrum felosztását szemléltetik.
Legalul a beszédsáv - illetve az ISDN által igénybevett sáv, afölött az up, legfelül pedig a down.
Előzmény: mgy (69)
mgy Creative Commons License 2003.10.23 0 0 69
beletrafáltam... ;-)
Előzmény: kultúrális ellenőr (67)
Segítő Orsi Creative Commons License 2003.10.23 0 0 68
vagy:

(na, nem offolok tovább)

én 11E-t fizetek havonta az Axeleronál 512/128-ért. még júniusban rendeltem meg 0Ft beldíjjal és aug.31-ig mindenféle költség nélkül ment.
1 éves hűségszerződéssel.

Előzmény: kultúrális ellenőr (67)
kultúrális ellenőr Creative Commons License 2003.10.23 0 0 67

Előzmény: mgy (66)
mgy Creative Commons License 2003.10.23 0 0 66
De, pontosan azon megy! Nem vagyok egy műszaki guru: egy szűrő választja szét az adsl és az analóg telefon jelét, miután bejön a lakásba. Gondolom más frekvenciatartományban utazik, mint a hang???
Előzmény: dr_bubo (65)
dr_bubo Creative Commons License 2003.10.23 0 0 65

volt telefonom de lemondtam. nem jottek ki kikotni valoszinuleg a kozpontban kapcsoltak le (tiltottak le, nem hiszem hogy fizikailag kotottek le)

de a telefon az max 64K avgy 128K (ha dupla), tehat ha 384k ADSL kell ahhoz ugyse eleg a telefon meg nem is azon megy hiszen akinek telefonja is van az ADSL mellett is tud telefonalni.

Előzmény: rainman (64)
rainman Creative Commons License 2003.10.23 0 0 64
nem telefonkabelt kerdeztem az most is ott van a lakasomba fizikailag

Az, hogy van a lakásban egy telefon-konnektor, az nem jelenti azt, hogy hozzád egy olyan kábel megy, aminek a vége a központban leledzik.
Meglehet, hogy a drótnak az ajtón túl vége szakad!

Hogy műszakilag kell-e valóban élő telefon-előfizetés az ADSL-hez, azt első blikkre el lehet dönteni, ha látsz egy ADSL rendszertechnikai vázlatot.

És akkor mi lenne, ha lenne olyan ajánlat is, hogy az ADSL listaárnál éppen egy minimál díjcsomag árával többért kapnátok telefon-előfizetés nélküli ADSL-t?
Melyiket választanátok?

Előzmény: dr_bubo (60)
Pavel Creative Commons License 2003.10.23 0 0 63
Hello!

Az a baj hogy sok helyen isdn2-re se adják :)
Vagy 3 évvel ezelőtt volt hogy hát most csak isdn van, drága meg lassú, de nyugodjak meg mert hamarosan lesz ADSL. Azóta fizetem a baromi drága isdn-t, adsl meg a fasorba sincs. (Bár már 30km-es körzetben körbe vagyok telepítve úgyhogy előbb-utóbb hatha ide is eltalál a matáv...)

Előzmény: még1MbR (62)
még1MbR Creative Commons License 2003.10.22 0 0 62
Sziasztok!
Ha még emlékeztek, régebben csak isdn2-re adták az ADSL-t, pedig már akkor is csak 1pár réz madzagot igényelt :-)
Csak hát sok volt az eladatlan isdn port...
Idővel adni fogják tel. előfizetés nélkül is szerintem, csak legyen telített a piac...
mgy Creative Commons License 2003.10.22 0 0 61
Azt nem tom. A Matáv biztos szívesen veszi a kérdésed... ;-)
Előzmény: dr_bubo (60)
dr_bubo Creative Commons License 2003.10.22 0 0 60

nem telefonkabelt kerdeztem az most is ott van a lakasomba fizikailag, csak nem aktiv
en telefonelofizetest kerdeztem az miet kell az ADSLhez.
Előzmény: dr_bubo (59)
dr_bubo Creative Commons License 2003.10.22 0 0 59

de miert kell? arukapcsolas? nem jogellenes? ha igen mit lehet tenni?

Előzmény: mgy (58)
mgy Creative Commons License 2003.10.22 0 0 58
Igen, kell. Az ADSL telefonkábelen megy, azt ingyen nem fogod megkapni. Én is fizetek havi 1680 forintot a minimál csomagért a kukába.
Előzmény: dr_bubo (57)
dr_bubo Creative Commons License 2003.10.22 0 0 57
Sziasztok
javítsatok ki ha tévedek de én úgy tudom, ha ADSLt igényelek, MATÁVtól agy mástól, a beszédalapú telefonra mindenképp elő kell fizetnem, azaz lesz egy telefonszámom és a telefon csomag díját (bázis, ritmus, akármi) a havidíjat pluszba az ADSL-en felül fizetnem kell. Akkoris ha egy pikoszekundumot se telefonálok.

Ennek műszaki oka van, vagy sima árukapcsolás? Miért kell ADSL-hez telefonelőfizetés ? (itt telefonelőfizetést kérdezem, nem a fizikai vonal létét).
Van erre ésszerű magyarázat? Máshol (EU) ez hogy van?
Köszi
Bubo

aperten Creative Commons License 2003.10.19 0 0 56
Akkor nézd meg egy normális ország internet árait, ahol nincs távközlési maffia, csak korrekt szolgáltatók. A kanadai dollár jelenleg 168,46 forintot kostál.


DIAL UP ÁRAK

Bazis DSL ÁRAK

HIGHSPEED ÁRAK

HIGHSPEED ULTRA ÁRAK

NÁLUNK MEG A KORLÁTLAN DIAL UP HAVI 150 EZER KÖRÜL VAN, ÓCSÍTVA, ÁLLAMI TÁMOGATÁSSAL. ÖRÖK DICSŐSÉG ÉS HÁLA A MATÁVRABLÓ ÉS PÉNZMOSÓ MAFFIA RT-NEK!!!

Előzmény: szani (51)
nyman Creative Commons License 2003.10.18 0 0 55
nyman Creative Commons License 2003.06.11 0 0 54
ilyenkor a 40 oras csomagot hogyan lehet visszamondani?
Előzmény: MiloMettar (52)
szani Creative Commons License 2003.06.11 0 0 53
jó van na , azért nem kell heccelni :)))
Előzmény: MiloMettar (52)
MiloMettar Creative Commons License 2003.06.11 0 0 52
Hát hétfőn nem is jöttek, de tegnap igen és hasít a net! Ingyen :)))))))))))))
Előzmény: szani (50)
szani Creative Commons License 2003.06.11 0 0 51
Szóval a lényeg , hogy az elendernél (inter.net) most nincs belépési díj és a havi díj sem olyan vészes.
Előzmény: szani (50)
szani Creative Commons License 2003.06.11 0 0 50
az elendernél (inter.net) volt nagy akció hogy a belépési díj felét elengedik Ápr.30. ig. gyorsan megrendeltem , aztán meghosszabbították Máj31.-ig. Valóban csak addig tartott ez az akció , mert Juni 1-től nem a felét hanem a teljes belépési díjat engedik el :((
De legalább végre jövő héten beköti a matáv több mint egy hónap után :( , ahhoz képest , hogy van akinek egy hét alatt bekötik :(
Előzmény: Breki31 (47)
MiloMettar Creative Commons License 2003.06.10 0 0 49
Nekem meglesz a 25kHUF spór - 2-án megrendeltem és pénteken telefonált a matáv, h ma jönnének kötni :))) Egy bő hét...

Lehasadok végre a dialupról!!!

Előzmény: nyman (44)
nyman Creative Commons License 2003.06.07 0 0 48
egyelore nem lattam. elkepzelheto, hogy kijonnek masok is hasonloval.
Előzmény: Breki31 (47)
Breki31 Creative Commons License 2003.06.04 0 0 47
És más szolgáltatónál nincs ilyen?
Előzmény: nyman (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!