Keresés

Részletes keresés

ifjú partizán Creative Commons License 2004.04.19 0 0 192
igen, a 17 emeletes az. Ma viszont észrevettem, hogy leszedték a CASCO reklámot :( Mikor kapták le nem tudod?

A fenetuggya ezzel a festovel mi a helyzet, Mrs. Diablo azt mondja, ott lakik:( Ennek utánajárok, felmegyek, és becsöngetek. lesz ami lesz :))

üdv!

ip

Előzmény: asciimo (189)
Mrs. Diablo Creative Commons License 2004.04.19 0 0 191
Pedig tényleg egy festő lakik ott. Komolyan.
asciimo Creative Commons License 2004.04.19 0 0 190
Ujpalota szvsz meg mindig jobban nez ki mint mondjuk az ujhegyi lakotelep ahol fantazia nelkul pakoltak le a panelhazakat egymas melle, szepen sorban. Itt legalabb van némi valtozatossag. Persze en elfogult vagyok..
Előzmény: bluekiwi (187)
asciimo Creative Commons License 2004.04.19 0 0 189
azt hiszem Te a 17 emeletesre gondolsz...
Nem hallottam a "muveszrol", inkabb urban legend lesz..
Előzmény: ifjú partizán (188)
ifjú partizán Creative Commons License 2004.04.17 0 0 188
szevasztok Újpalotaiak!

Igaz én R. palotán nottem fel, de itt is igen sokat megfordultam. Biztos tudjátok, melyik az a 15 emeletes ház, amelyet a legtöbben "CASCO-ház"-nak hívnak? Régen azt hallottam, hogy a legfelso emeletét egy festomuvész vette meg, aki mutermet csinált ott. Nem tudjátok, hogy igaz ez, vagy csak urban legend?

bluekiwi Creative Commons License 2004.04.17 0 0 187
Nahat, Ujpalota!
En a XVI-ban laktam, de arrafele jartam mindennap suliba annak idejen. 69-es villamos, Pajtas etterem, papirgyujtes. Nekem ezek ugranak be. Meg hogy elegge lepukkant volt mostanaban, meghat a panelek egyebkent sem szivderito latvany. Vajon meddig tartjak meg magukat?
Kataca Creative Commons License 2004.04.17 0 0 186
nem rossz, bar, amikor ott voltam eleg huzatos helynek tunt, fáztam 2 garboban is
Előzmény: Biovadász (182)
M. Valter Creative Commons License 2004.04.17 0 0 185
Ha elromlik, és úgy reklamálsz, hogy elismered, te kötötted be, az nem túl szerencsés. Mérlegeld a lehetőségeidet:
1. Szerlőt hívsz, aki beköti kb 5000 Ft.
2. Bekötöd magadnak:
a. Nem romlik el, no problem
b.Elromlik, de tudod nem azért, mert elcseszted, akkor keríteni kell egy szerelőt, aki papírt ad a bekötésről, és él a garancia.

A garanciát így akár meg is lehet hosszabbítani, ugyanis az nem a vásárlás napjától számít, hanem az üzembehelyezés napjától. Bekötöd és használod a gépet, majd fél év múlva hívsz egy szerelőt, kösse be. Onnantól kezdve egy év a garancia.
Szvsz. vannak lehetőségeid.

Előzmény: Biovadász (183)
asciimo Creative Commons License 2004.04.17 0 0 184
jartam, bar mar regen.
A berendezes profi, mintha nem is Ujpalotan lennel. az arak nem Ujpalotai szinten vannak, de nem is belvarosi IrishPub szinten. 1 probat mindenkepp meger!

Előzmény: Biovadász (182)
Biovadász Creative Commons License 2004.04.17 0 0 183
Most látom csak, hogy te kötötted be.
Ez nekem se jelentene nagy kihívást, de ettől nem ugrik a garancia?
Előzmény: M. Valter (180)
Biovadász Creative Commons License 2004.04.17 0 0 182
Más:

Járt már valaki a Páskomliget-Bánkút sarkán a Green Corner Irish Pub-ban?

Milyen szinvonalú hely és milyenek az árak?

Biovadász Creative Commons License 2004.04.17 0 0 181
Köszönöm az infókat.

az olvadóbiztosítékok cseréje tervben van, de a vezetékeket áthuzatni az csak nagyon távoli jövő.
Egyenlőre a tűzhely is komoly kiadás az én pénztárcámhoz mérve.

De ez jó hir nekem, mert az okos eladó azt mondta, hogy komoly változtatások nélkül ne is vegyem meg.

Így akkor egyenlőre eldöcög a mostani hálózaton, aztán majd ha megint feltöltődik a bankszámlám, akkor majd lehet fejleszteni.

Előzmény: M. Valter (180)
M. Valter Creative Commons License 2004.04.17 0 0 180
Az én véleményem az, hogy érdemes kerámialapost venni. Mi is azt vettünk (BOSCH), hasonló bizonytalansággal. Először is a kifutásról. Előfordult már nem is egyszer. Van hozzá egy speciális tisztítószer, azzal minden szennyeződés lejön, és utána gyönyörűen tiszta a felület. A szer nem drága, kb 3-400 Ft és egy flakon elég egy évig. Úgyhogy ez nem lehet visszatartó erő.
A másik az elektromos hálózat: Nálunk két fázis van bevezetékelve a tűzhelyig, az egyiket a főzőlapra kötöttem, a másikat a sütőre. A terhelés pedig a kismegszakító típusától függ. 10, vagy 16 A -es lehet. Minél nagyobb, annál jobb. Ha nincs két külön fázisod, akkor egy fázisra is be lehet kötni, erre a tűzhely hátán lévő csatlakozó alkalmas, jelölve van rajta, a áromféle bekötési mód - egy, két, és három fázisra. Egy fázisú bekötés esetén lehetnek olyan gondok, ha minden főzőlapod üzemel és még a sütő is megy, lehet, hogy nem fogja bírni az óra. Illetve a kismegszakító, vagy ha porcelán biztosítékod van, leválaszt. Ez előfordulhat. Nekünk sosem verte ki a biztosítékot, de nem is használtunk egyszerre mindent. Szerintem te sem használnád az összes lapot egyszerre, de ha mégis, úgy akkor sem valószínű, hogy mind maximális teljesítményen. Az csak felmelegítéshez kell, utána úgyis csak takarékon megy tovább, ami kevesebb terhelést jelent.
A fogyasztását illetően észre sem lehet venni, hogy villanytűzhely, olyan gazdaságos. Mindenképpen ajánlom a cseréjét, de ettől függetlenül egy harminc éves lakás elavult elektromos hálózatának felújítása azért időszerű lenne.
Előzmény: Biovadász (179)
Biovadász Creative Commons License 2004.04.16 0 0 179
Újrarásülési probléma nincs, mert az asszony a mostanit is letörölgeti használat után. :)
Előzmény: asciimo (178)
asciimo Creative Commons License 2004.04.16 0 0 178
hat a kerdesedre effektive nem tudom a valaszt, de biztos vagy ebben, hoy keramialaposat akarsz? Minden fozes utan takaritani, mert ha valami netan kifut ottmarad, es ujra rasutod, az eletben nem szeded le onnan. (sajat tapasztalat :( )

Előzmény: Biovadász (177)
Biovadász Creative Commons License 2004.04.16 0 0 177
Nah felhozom, mert problémám van. :)

Páskomliget 45-ben lakom, 35 nm sötétkonyha, gáz nincs, szóval csak villanytűzhely lehet.
Gondoltam egy nagyot és le akarom cserélni a 20 éves kimunstrált példányt egy szép új kerámialaposra, de mint kiderült ez nem is olyan egyszerű dolog.

Az eladó azzal kezdte, hogy a kiválasztott tipus három fázisú szóval nekem ilyen van-e, mert ha nem akkor coki, nem fog működni. Másik eladó azt mondta, hogy semmi extra lazán működni fog. A harmadik szerint Erősebb villanyóra kell, a negyedik szerint villanyóra csere plussz a lakás átvezetékelése...

Szóval help, én ehhez hülye vagyok. :)

Amit tudok, hogy nekem az óra olyan amit az Elmu odarakott, meg se néztem hány amperos, de majd pótolom. A lakásban belül még olvadó biztosítékok vannak.

Vett valaki mostanában a környéken hasonló lakásba új villanytűzhelyet? Mit kell változtatni az elektromos rendszeremen illetve kell-e egyáltalán, ha veszek egy új tűzhelyet?

BPO-700 Creative Commons License 2004.03.01 0 0 176
12 éves fejjel költöztem el onnan! Egy "gyerek" vajon mit mondhat erre ha 9 évig ott nőtt fel?

Ez volt a gyerekkori lakhelye! Persze, hogy jó volt4 Sokat jártunk a nyúldombra, a nagyra is ami az erdőben van (volt?), ne meg az erdőben. Természetesen a patakban is fürödtünk! Olyan ziszta volt a patak, hogy nnnaa! Állítólag koszos és büdös most a Szilas-patak. :(

Előzmény: asciimo (175)
asciimo Creative Commons License 2004.03.01 0 0 175
es milyen volt?
Előzmény: BPO-700 (174)
BPO-700 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 174
Valamikor én is Újpalotán laktam!

A Legénybíró utcában...

M. Valter Creative Commons License 2004.02.10 0 0 173
Rákospalotán létesülhet az első kínai iskola
Budapest első kínai iskolája jöhet létre Rákospalotán; a főpolgármesteri kabinet tegnapi ülésén egyetértett azzal, hogy e célra használják a XV. kerületi Kavicsos közben lévő épületet, ahol korábban a Nyomdaipari Szakközépiskola működött…
Az iskola létesítésének ötlete Medgyessy Péter miniszterelnök tavaly augusztusi kínai látogatása során merült fel, ezután az Oktatási Minisztérium karolta fel az ügyet, megbízást kapva a majdani intézmény megalapítására…

A közeljövőben pedig újpalota nevét is át fogják nevezni kínai negyedre.

énisdepisvagyok Creative Commons License 2004.01.01 0 0 172
BUÉK minden újpalotainak!

keresek olyan mozogni vágyó, esetleg némi túlsúllyal is megáldott, akár a nagymama -papakorhoz közeledő "sporttársakat", akik szívesen gyalogolnának velem hetente 3-4 estén.
Sportszerű gyaloglásról lenne szó, 40-50 perc alkalmanként. Ennyi idó alatt jó sebességgel meg lehet tenni egy teljes ujpalotai kört.

Én már körözök egy jó ideje, de egyedül unalmas a gyaloglás, és könnyebben feladja az ember.

enis

asciimo Creative Commons License 2003.11.19 0 0 171
ahhoz kepest, milyen kicsi forum ez itt, ez mar a masodik alkalom..
Előzmény: M. Valter (170)
M. Valter Creative Commons License 2003.11.19 0 0 170
Én is ezt kaptam, úgyhogy figyelnek minket :)))
Előzmény: Biovadász (166)
Gabus Creative Commons License 2003.11.18 0 0 169
Én is erősen gondolkoztam, hogy töröljem-e, de valahonnan csak ismerős volt ez az xv. Mindenesetre az eddigi legígéretesebb portál a kerületiek között (mert van néhány próbálkozás...)
Előzmény: asciimo (168)
asciimo Creative Commons License 2003.11.18 0 0 168
hat akkor megyek, es megnezem a mailjaimat.

Ja most jut eszembe, tegnap kaptam egy levelet xv.hu feladoval. Megnyitas nelkul töröltem. Az lehetett az.

Akkor most mar ertheto.

Előzmény: Kataca (167)
Kataca Creative Commons License 2003.11.18 0 0 167
szerintem tuti innen szedtek, en is megkaptam ezt az emailt
Előzmény: Biovadász (166)
Biovadász Creative Commons License 2003.11.18 0 0 166
Én meg azt hittem, hogy ebből a topikból gyűjtik az e-mail címeket:

"Kedves netező!

Engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljam a XV. kerület új
weboldalát a www.xv.hu-t.

Szívesen várnánk javaslatokat, észrevételeket, kritikákat fórumunkban!

Az oldal a XV. kerületieknek készül, feltöltése folyamatos.

Köszönjük türelmedet,

üdvözlettel

Gulyás Tibor
ügyeletes szerk.
info@xv.hu
xvhu Team

Nyilvános címedet a netről gyűjtöttük le, több ilyen kéretlen levelet nem fogsz kapni."

Előzmény: asciimo (165)
asciimo Creative Commons License 2003.11.18 0 0 165
nem, kösz az infot.

Előzmény: M. Valter (164)
M. Valter Creative Commons License 2003.11.17 0 0 164
Ismeritek?
XV.HU
saját fórummal!
asciimo Creative Commons License 2003.10.06 0 0 163
Index hir:

Életveszélyes állapotban szállították kórházba azt a rendőrt, akit vasárnap este késeltek meg Budapesten, a XV. kerületben. A szolgálaton kívüli rendőr támadóját később a XVI. kerületben, egy ismerőse lakásán elfogták - tudta meg a HavariaPress.

A 26 éves rendőr főtörzsőrmestert a Drégelyvár utca egyik lépcsőházában szóváltást és dulakodást követően szúrta mellkason a 33 éves K. Ádám. A szolgálaton kívüli rendőr magánemberként, barátnője kérésére érkezett a házhoz, akit elmondása szerint K. Ádám zaklatott. A támadó a helyszínről egy Mitsubishi személygépkocsival menekült el, melyet a rendőrök később elhagyva találtak meg.

A gyanúsítottat forró nyomos üldözés során a XVI. kerületben, egy ismerőse lakásán fogták el. A késelő ellen emberölés kísérletének megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást.

Tud valaki valami közelebbit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!