Keresés

Részletes keresés

-cc- Creative Commons License 2006.09.30 0 0 42
Szerintem bármeddig, ha úgy zárod le, hogy folyékony marad. Nekem van kis befőttesüvegben, és ha valahol még észreveszek problémákat, illetve ha elereszt a tapéta széle, akkor van mivel ragasztani.

Lenne viszont egy festős kérdésem. Alapvetően tudom, hogy rosszul csináltam, de már nincs visszaút:) A panellakás-erkély falai elég lyukacsosak voltak, igy a belső felújítás során megmaradt kikevert gipsszel, glettanylaggal időről időre glettelgettem kicsit, hogy fogyjanak a lyukak. A gipsz és a glett azonban beltééri volt természetesen:) Az erkélyre eső nem esik be amúgy.

Namármost múltkorában gondoltam, hogy lefestem, maradt még jócskán Dulux (beltéri persze:), így lecsiszoltam a falat és teddyvel festeni kezdtem. Sok helyen azonban szinte azonnal lemállott (gondolom a poros felület ledobta magáról a festéket).

Mivel gyakorlatilag a teljes fal glettelve lett (ergo az egész szinte tiszta fehér), így elég nehéz lefesteni, mindenfelé málik festéskor. Ahol meg nem, ott száradás után repedezik és esik le a festék. MIT TEGYEK? CSizológéppel gyaluljam vissza az "eredeti" zöld színig, vagy lehet a glettes felületet valamivel előkezelni és utána festeni?????

Már bánom, hogy legletteltem. Ha ezt nem teszem, akkor most ugyan lyukacsos a fal, mint a sajt, viszont egyenletesen szépen fed a festék rajta. Valakinek tapasztalat-tudása e tárgykörben?

Előre is köszi
Előzmény: k-pal (41)
k-pal Creative Commons License 2006.09.22 0 0 41

Sziasztok!

 

Tapétázással kapcsolatban lenne kérdésem. A bekevert CMC tapétaragasztó meddig használható fel?

 

Üdv. Pál

kan-dalló Creative Commons License 2006.09.14 0 0 40

 

 Sziasztok.

 

 TAnácsot kérnék, a problémám, hogy bontott téglából építettem fel néhány falat, és

 sajnos hónapokra derült ki, hogy a tégla salétromos. A vakolati réteg van rejta jelenleg, és olyan foltos néhány helyen, mintha még nem széradt volna meg a vakolat. Volt ahol Stopsóval lekentem, de kiütött ismét.

 Hallottam, hogy van valamiféle német anyag, ami a vakolaton keresztül is meggátolja a sókiválást, de a nevét nem tudom.

 Mi lehet a megoldás a problémára. Köszi

 

 S

mtamas28 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 39
köszi a tanácsot. remélem a festék tényleg inkább eltüntet majd, mint kiemeli a hibákat..
Előzmény: remote access (38)
remote access Creative Commons License 2006.09.13 0 0 38
Én mindig kézzel átsimítom csiszolás után. Ha egy-két kisebb hibát találsz, érdemes egyedileg áthúzni, nem kell a teljes felületet. Egyébként két-három réteg festék teljesen képes elfedni a kisebb hibákat.  Festés csak hengerrel történjen.
Előzmény: mtamas28 (37)
mtamas28 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 37
Szép napot mindenkinek!

Egy szobát újítok fel, ehhez leszedtem a tapétát, lecsiszoltam a falakat, majd elkezdtem glettelni. Most tartok a második rétegnél (a glettelések közt csiszoltam), de úgy látom, még mindig vannak hibák, és ezért elbizonytalanodtam.
Kérdésem az lenne a tapasztaltabbakhoz, hogy mikor, vagy miből látszik, hogy már megfelelően sima a fal festés előtt?
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 36

Köszi, mi is erre gondoltunk, hogy minek annyi pénzt költeni a festésre, ha két év múlva fel kell újítani a repedések miatt. Mert az első fűtési szezonban állítólag fognak ilyenek keletkezni. Csak gondoltam, hogy egy kis vajszin, vagy világoskék a fiamnak, hogy ne legyen olyan steril a fal kinézete.

Meg aztán abban sem vagyok biztos hoy 100 %-ig kiszáradt, és nagyon sok penészes lakást láttam, amit végképp nem szeretnék.

Előzmény: Törölt nick (35)
remote access Creative Commons License 2006.07.26 0 0 34

Azt nem tudom van-e előírás új falak esetén, én mindenesetre glettelném majd festeném. Az azonban biztos, hogy ha olyan réteg kerül a falra ami a későbbiekben nem passzol a majdani festékhez, azt igen nagy munka eltávolítani. Enélkül az új festékréteg hatalmas darabokban képes felválni.

Előzmény: zsuzsu001 (33)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 33

Festett valaki mostanában mésszel falat. Most készülünk arra hogy új építésű házunk vakolt falait lemeszeljük. Tud -e valaki segíteni?

Szinezni lehet a meszet, erősebb árnyalatokat el lahat érni Várom a válaszokat SOS. Köszi

 

mammamija Creative Commons License 2006.07.18 0 0 32
Nem baj ha az egyik fal más szinű - válassz egy karaktereset ami megy a a régihez, ha nem akarod átkenni az egészet:)
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.18 0 0 31
Köszike, sokat segitettél...

Mindenképpen lemostam volna én is, de nem volt ötletem a szerrel kapcsolatban, de gondolom tutti zsiroldónak kell lennie...

Ja, az a baj hogy a régi festéknél valami kikevert szinárnyalatot raktak fel, azt biztos nem tudom leutánozni.

Előzmény: mammamija (29)
mammamija Creative Commons License 2006.07.18 0 0 30
Mennyezetre még nem vállalkoztam, de a festőfiú úgy csinálta, hogy erősen rányomta a plafonra a hengert, jól kidolgozta belőle a festéket, tehát az oda-vissza módszert alkalmazta.
Előzmény: hkrisz1 (28)
mammamija Creative Commons License 2006.07.18 0 0 29
Hali:)
Mindeképpen kell előzetes tisztító kezelés - pláne ott, ahol zsíros a fal, mert különben a legjobb festéket is ledobja az alatta lévő kosz.
Nem akarok belekontárkodni az igazi festők szakmájába, de én már mostam le konyhafalat sima flóraszeptes vízzel - utána lefestette és jó lett.

Festékben én a készrekevert PLATINUM nevű trombitavirág-sárga színűt vettem 2.300.-valamennyiért - 1 liter 15-20 nm-re elég - első alkalomra befedte a falat, nagyon szép lett. A festék amúgy 2.5 literes a fenti összegért.
Az okosok azt mondják, hogy mindíg a szükséges mennyiséget kell bekeverni, mert soha nem lehet eltalálni kétszerre ugyanazt az árnyalatot.
A fenti festéknél ez a probléma nincs, persze nem tudom megy-e az eredeti sárga faladhoz - én lefesteném az egészet, hogy egyforma szinű legyen.
Előzmény: Törölt nick (27)
hkrisz1 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 28

Hy

 

Kéne egy gyors HELP!!

 

Teddyhengerrel hogy a picsba kell festeni..???

Vettem Héra falfestéket.. amikor belemártom lehúzom el kezdem görgetni a falon utána nem lesz szép egyenletes a mennyezet...ilyen rücskös marad a festés a falon...

MI a hiba?? mit csinálok rosszul??

 

Köszi a helpet...

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.17 0 0 27
Hali

Segitség kellene az alábbi munkafolyamatokhoz.

Adott lenne egy olyan fal ami 5 éve volt lefestve rendesen. Nem pereg, nem repedezett. Butor átrendezés miatt kellene átfesteni. Van rajta egykét biciklikormány által okozott fémszinü csik, a butorok nyoma, illetve a konyhában zsiros-poros foltok.

A kérdés:
- kell-e bármilyen alapozás, előzetes lemosás, tisztitás, smirglis dörzsölés?
- milyen festéket ajánlotok? Most enyhe napszinű sárga szine van. Mennyire kell figyelni, hogy ugyanolyan szint keverjünk ki?

Köszike
Adept
hkrisz1 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 26

:-) Köszi a tanácsot majd még kérdezek ám..

Most go le a boltba veszek szivacsot és lemosom az egész szobát..

Ha végeztem majd jelentkezem.. 

 

remote access Creative Commons License 2006.07.06 0 0 25
Pontosítok , 20 : 1 az előkészítés- festés idejének aránya, jó felület esetén azonban nem ilyen rossz a helyzet
Előzmény: remote access (24)
remote access Creative Commons License 2006.07.06 0 0 24
Valamikor el kell kezdeni.  A ragasztó maradékát vizes szivaccsal és kefével szoktam eltüntetni, lemosni. Az utána maradó felület minősége határozza meg, hogy mi a következő lépés. Ha repedezett, egyenetlen a falad mindenképpen glettelni kell, rimano 0-3-mal szoktam, rozsdamentes glettvassal. A repedések eltüntetéséhez, áthidalásához a festékboltban árulnak többek között kb 5-6 cm széles nagyon vékony üvegszövetet. Ezt a vékonyan felhordott glettbe bele kell nyomni, elsimítani. Ha az összes felület glettelve van át kell csiszolni szintén a boltban kapható különböző finomságú csiszolószivaccsal. Ez a glettvas sarka által húzott csíkokat eltünteti. A glettelést, csiszolást eddig mindig duplán csináltam, ha nagyon jó a fal elég egyszer. Ezután jöhet a festés hengerrel és olyan festékkel amilyet csak akarsz. Fehérként én tilatex akva-t használok. A felület előkészítés ideje nálam eddig 20 : 1 arányban volt, mivel a fal olyan volt amilyen 
Előzmény: hkrisz1 (23)
hkrisz1 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 23

Helloo

 

Hozzátok fordulok segítségért!!

Panel lakást szeretnék kifesteni... (még soha nem festettem :-) )

Most ott tartok hogy letéptem a tapétát..

Szerintem még van a falon ilyen sárgás tapétaragasztó...

kérdésem mi következik ez után???

milyen anyaggal gletteljek?

Milyen festéket használjak??? márka típus stb..

Egyáltalán hogy álljak neki??

 

köszi a tippeket..

 

 

kolaloka Creative Commons License 2006.07.03 0 0 22
Azóta kikupálódtunk diszperzit ügyben. A korom tényleg átüt: a kéményből kimosott korom barna ereket szőtt a falba, ami tízszeres átfestés után is enyhén sárga volt. Az új rétegbe szépen beleázik, amíg az vizes, és ismét a felszínen van. A diszperzit viszont kitűnően leszedhető malacpörzsölővel melegítve, vagy acetonban áztatva: utána levelekben könnyen letolható. A kettőt nem kombinálni (-: sok sikert!
Előzmény: plus1 (20)
plus1 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 20

Ki tud valamit javasolni: diszperzites fal tiszta korom lett egy kis tűzeset miatt.

Azt mondják hogy ha csak egy kevés korom is marad, akkor átüt az új festéken.

Lemosni nemigen tudom, mert kenődik. Csiszolni kezdtem, de nem elég sima a fal.

wagonozo Creative Commons License 2006.06.04 0 0 19

 A festékek kiadóssága mindig optimális esetekre vonatkozik, melyhez kell hogy társuljon még egy nagy adag gyakorlat is.

 Bármilyen falfestékről is legyen szó, az első réteget mindig higabbal kell elkészíteni.

A második rétegnél, ha kell, lehet pl. korrigálni a színárnyalatot, persze csak kis mértékben.

 

Előzmény: lukit (18)
lukit Creative Commons License 2006.06.04 0 0 18
Hátha keresőben vki ezt keresi:

Festettem par szobat most Polifarbe -val, tapasztalat:


  • A rairt m2-t messze nem tudta tartani: 15-20 m2/l-t ir a doboza, ehez kepest kb 13 m2-en elfogyott 2,5l. Ez reszben abbol adodott, hogy egyszeri festesre messze nem takart (pedig alapoztam is elotte), masreszt nem lehet ugy felkenni 1 litert, hogy akar 15 m2-re eleg legyen.
  • Masodik festesre viszont hatarozottan szep lett:)
  • Tenyleg nem frocskol teddy hengerrel
lukit Creative Commons License 2006.05.31 0 0 17
Megszaradva meglattam es eleg jo lett:) Nem is gondoltam volna ...
Előzmény: lukit (16)
lukit Creative Commons License 2006.05.30 0 0 16
Masik kerdes: teddy hengerrel festeni hogy kell? Probaltam 1 probat az 1ik falon, de iszonyat ronda lett: erosen latszik, hol volt huztam le veletlenul ketszer, nem egyenletes a fedes, stb
lukit Creative Commons License 2006.05.30 0 0 15
Koszonom:)

Sajnos zavaraim vannak, ezert ra kell kerdeznem: mikor hasznalnak javitohabarcsot es mikor glettet?
Előzmény: Dunit (14)
Dunit Creative Commons License 2006.05.30 0 0 14

  Mert oda nem glett kell, hanem javító habarcs.

 Ezt temészetesen lehet glettből is készíteni -- márha nem kell túl sok.

 A gettbe egy kis  gipsz  + kevés homok és kész.

 Természetesen a lyúkat is ki kell előbb tömni, papír, rongy tégladarabka -- habár az tipli lukba nem éppen illik, és nerre mehet a javító habarcs vagy így már talán a glett is , nem lesz homorú másnap.

Előzmény: lukit (13)
lukit Creative Commons License 2006.05.29 0 0 13
Uraim, kis segitseget kernek. El kellett tuntetnem a tiplik helyet a falban, ezert miutan kihuztam azokat, kevertem egy kis glettet es tettem a lyukba, majd elsimitottam. Kb 1 oraval kesobb eszrevettem, hogy a glett a lyuknal homoru lett elegge, nehol meg is repedezett. Elcsesztem valamit vagy ne torodjek vele es toljak neki 2. reteget?

Elore is koszi
kolaloka Creative Commons License 2006.05.26 0 0 12
Szervusz Topik!

Hogyan lehet a diszperzitet minél kevesebb porral és fáradtsággal eltávolítani? Oldható az valamiben? Mészre kenték föl, és mi is meszelni akarunk. Mivel érdemes glettelni, ami jó páraáteresztő? Leginkább új vakolatra kell, de a régire is, ahol javítani kell.

köszi: kolaloka
Centi the real Creative Commons License 2006.05.18 0 0 11

Bővebb info :  itt olvasható róla

 

Cm

Előzmény: Dunit (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!