Keresés

Részletes keresés

plus1 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 20

Ki tud valamit javasolni: diszperzites fal tiszta korom lett egy kis tűzeset miatt.

Azt mondják hogy ha csak egy kevés korom is marad, akkor átüt az új festéken.

Lemosni nemigen tudom, mert kenődik. Csiszolni kezdtem, de nem elég sima a fal.

wagonozo Creative Commons License 2006.06.04 0 0 19

 A festékek kiadóssága mindig optimális esetekre vonatkozik, melyhez kell hogy társuljon még egy nagy adag gyakorlat is.

 Bármilyen falfestékről is legyen szó, az első réteget mindig higabbal kell elkészíteni.

A második rétegnél, ha kell, lehet pl. korrigálni a színárnyalatot, persze csak kis mértékben.

 

Előzmény: lukit (18)
lukit Creative Commons License 2006.06.04 0 0 18
Hátha keresőben vki ezt keresi:

Festettem par szobat most Polifarbe -val, tapasztalat:


  • A rairt m2-t messze nem tudta tartani: 15-20 m2/l-t ir a doboza, ehez kepest kb 13 m2-en elfogyott 2,5l. Ez reszben abbol adodott, hogy egyszeri festesre messze nem takart (pedig alapoztam is elotte), masreszt nem lehet ugy felkenni 1 litert, hogy akar 15 m2-re eleg legyen.
  • Masodik festesre viszont hatarozottan szep lett:)
  • Tenyleg nem frocskol teddy hengerrel
lukit Creative Commons License 2006.05.31 0 0 17
Megszaradva meglattam es eleg jo lett:) Nem is gondoltam volna ...
Előzmény: lukit (16)
lukit Creative Commons License 2006.05.30 0 0 16
Masik kerdes: teddy hengerrel festeni hogy kell? Probaltam 1 probat az 1ik falon, de iszonyat ronda lett: erosen latszik, hol volt huztam le veletlenul ketszer, nem egyenletes a fedes, stb
lukit Creative Commons License 2006.05.30 0 0 15
Koszonom:)

Sajnos zavaraim vannak, ezert ra kell kerdeznem: mikor hasznalnak javitohabarcsot es mikor glettet?
Előzmény: Dunit (14)
Dunit Creative Commons License 2006.05.30 0 0 14

  Mert oda nem glett kell, hanem javító habarcs.

 Ezt temészetesen lehet glettből is készíteni -- márha nem kell túl sok.

 A gettbe egy kis  gipsz  + kevés homok és kész.

 Természetesen a lyúkat is ki kell előbb tömni, papír, rongy tégladarabka -- habár az tipli lukba nem éppen illik, és nerre mehet a javító habarcs vagy így már talán a glett is , nem lesz homorú másnap.

Előzmény: lukit (13)
lukit Creative Commons License 2006.05.29 0 0 13
Uraim, kis segitseget kernek. El kellett tuntetnem a tiplik helyet a falban, ezert miutan kihuztam azokat, kevertem egy kis glettet es tettem a lyukba, majd elsimitottam. Kb 1 oraval kesobb eszrevettem, hogy a glett a lyuknal homoru lett elegge, nehol meg is repedezett. Elcsesztem valamit vagy ne torodjek vele es toljak neki 2. reteget?

Elore is koszi
kolaloka Creative Commons License 2006.05.26 0 0 12
Szervusz Topik!

Hogyan lehet a diszperzitet minél kevesebb porral és fáradtsággal eltávolítani? Oldható az valamiben? Mészre kenték föl, és mi is meszelni akarunk. Mivel érdemes glettelni, ami jó páraáteresztő? Leginkább új vakolatra kell, de a régire is, ahol javítani kell.

köszi: kolaloka
Centi the real Creative Commons License 2006.05.18 0 0 11

Bővebb info :  itt olvasható róla

 

Cm

Előzmény: Dunit (9)
star-flower Creative Commons License 2006.05.18 0 0 10

Sziasztok,

 

meg tudná mondani valaki, hogy frissen festett falra mennyi idő múlva lehet a maszkoló szalagot felragasztani?

 

2 elütő színnel csíkos falat szeretnék helyenként, ha erre van valami más megoldás is, mint a lefest-ragaszt- ráken nagyon szívesen vennék tanácsokat........

Dunit Creative Commons License 2006.02.14 0 0 9

 Egy kis érdeklődés :

 festékeket ismerem, vékony papírtapétát is.

 De a nehéz tapétákat már nem igen, és a fűrészporost meg egyáltalán nem, annak ellenére, hogy sokat hallok felőle !

 Tud valaki róla egy kis infót ?

soones Creative Commons License 2006.02.14 0 0 8

Ja és a tapétázás!

 

Bekenünk pár lapot 4-5-öt és amig a falat is lekenjük 1 jobban felhigitott tapétaragasztóval addig ázik a tapéta!

Amelyiket előszőr kentük meg azzal kezdjük a felrakást!

Persze a falra a saroktól a tapéta szélességben húzunk egy ceruzavonalat ami fügöleges oda illesztjük az első lapot és a többit mellé szorossan!

A falat azért kennyük meg,mert igy ha fel tesszük a tapétát és össze szeretnénk illeszteni akkor el tudjuk csúsztatni a falon is!

 

soones Creative Commons License 2006.02.14 0 0 7

Sziasztok mindenkinek!

Most mindenkihez próbálok szólni válogassátok ki ki mire volt kiváncsi!

Ha valamit nem irtam csak kérdezzetek bátran!

 

Fal előkészítése:

 

Amit le jön azt le kell kaparni és azt látnom kellene,hogy milyen az a fal,mert igy láthatatlanban nem tudok dönteni mennyire kell lekaparni!

De ha már nekiállsz nyugottan kapard le és akár a vakolatot is leszeheted,ha lekivánkozik!

Ha nem túl vastag a vakolat akkor ki lehet javittani vakoló gipszel is amit vastagon felhordhatsz a falra természetessen előtte alapozót használj (kőber alapozó) az nagyon jó és kiadós 5 x-ére higitható!Megköti a poros felületet és egy kicsit keményitt rajta!

Utánna rimanó 0-3-ast ajánlom vagy széria glett ezeket sokan használják,de ezt rátok bízom milyennel csináljátok!

A fal egyenletlenséget nagyobb szemcéjű anyaggal lahet javítani vagyis minimálisra csökkenteni ezt már merev glettvassal vagy széles lepkével kell csinálni!

Az elsőt vastag anyaggal kissé vastagon felhordva végezzétek,hogy a vakológipsz felhordása által hagyott hibákat eltakarja!

Persze ha nagyobb a gipsz kitüremkedés akkor spaklival tóljátok átt a falfelületet!

A vakolt falra fanyelü glettvassal dolgozzatok!

A második gipszréteg fehordása vékonyabb anyaggal történik,de előtte itt is átt kell tolni spaklival a kitüremkedést ami ha jól sikerült az elöző glettelés már nem annyira nagy!

A tükőr sima felülethez meg van a taktika,hogy az utolsó glettelés kevésbé legyen stócos!

A glettvasat úgy kell fogni,hogy ferde legyen a kezedben és az eggyik felét minimálissan jobban rányomod a falra és igy kiviszed mindig az anyagot a szélére!

De ez csak sok-sok gyakorlás kérdése!

Jöhet az alapos csiszolás 80-100-as vászoncsiszolóval és az első festés!

Amielőtt természetessen alapozót használunk főleg ha sötét szinnel akarunk festeni!

Mint az első glettelés előtt higitjuk az alapozót és tedivel felhordjuk ne sporóljatok vele!

Ha erős szint választottatok:

Az első festést lehet világosabb szinnel is persze ugyanolyan tonusban ezzel lehet sporólni a festék áron!

Ha valaki tapétázik és mondjuk gipszkarton falra célszerü elöte lefesteni fehérrel amit nyugottan felhigithatunk jól,mert csak azt a célt szolgálja,hogy a hibákat előhozza amit ki tudunk javittani!

A tapétázás után már nehéz lenne!

Az 1.fetés utánn jöhet a flekkelés (kissebb hibák eltüntetése)amit higabb anyaggal végezzünk!ismét csiszolás és jöhet a 2. festés az erőssebb szinnel!

 

Jó munkát mindenkinek!

 

Szívessen segittek a munkavégzésben is bárkinek!

www.soonesbau.try.hu

 

A honlapom,jó nézelődést!

Encsi84 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 6
Így lányként nem minden mozzanat tiszta, de én eltudom képzelni,hogy "nem festő foglalkozású emberként" mit is jelentett ez a munka, és mennyi energiádat emésztette fel.Gratula a kitartáshoz!
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5

Én eljátszottam magam a fallal, most már vállalok épületszobrászatot is:-)

Több mint fél centis hullámok, kibedőlt fal, javításhegyek, málló vakolat minden megvolt nálam is, a festő nem vállalta, hogy tükörsimát csináljon, a kőműves szintén kikacagott, így nekiálltam magam egy kaparóval, gipszkartonprofillal és 3-6os Rigips-szel. Most tükörsima minden (na jó, annyira nem mint a kartonfal, de milliméteren belül marad és nagyon kemény a vakolat, össze sem tudom hasonlítani a régi állagával.

Ahogy én csináltam:

kaparás vizesen, régi festék és glettrétegek eltávolítása, nagyobb domborulatok, régi javítgatások lekaparása. ez nagyon sokáig tartott és nagyon unalmas volt, jó buddhistának egyszerűbb meditációs gyakorlat a hiábavalóság lehelletével.

helyenként glettfixszel megkentem a régi porlós vakolatot, majd nedves falra felhordtam glettvassal a gipszvakolatot és meghúztam függőlegesen, vizszintesen a sokméteres léccel, ettől kicsit recés maradt, de síkba került.

száradás után kicsit megkapartam a recéket, itt jött be a UW borda, pengeéles lapjával teljesen egyenletesre tudtam kaparni kétméterenként a teljes falat egy menetben.

erre már csak felületsimító glettelés került glettanyaggal és az eredmény tükörsima.

ez persze jóval tovább tartott, mint itt leírva.

minden anyag áruházi volt, nem kevertem semmit, s legalább módom volt megfigyelni a különböző zsákok viselkedését, pl. a 0-3 és 3-6 között semmi különbséget nem találtam az árát leszámítva, meg ilyenek, 55 nmre elfogyott kb. 2.5 mázsa gipszvakolat...

Előzmény: Peti_ (1)
Encsi84 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 4

Sziasztok!

Mi most újítjuk fel a házat,mivel albérletbe adjuk ki, jó tanulópénz ez.

 

Mi fűrészporos tapétát használtunk szinte mindenhol, és szerintem nem lehet elszúrni.A falon 2 réteg tapétát rajtahagyott a régi tulaj. Leszedtük vizes szivaccs segített a lekaparasban,meg spakli,vagy hogy híjják.Nem igazan kellett glettelni,de szerintem nem is látszott volna ha semmit sem glettelünk, ígyis úgyis göröngyös a tapéta is.

 

A festéshez ,mivel az egyik helységet újra festettük hera? vagy vm iliyen nevu,viszonylag jo minosegu festeket hasznaltunk 2x atmentunk a falakon.

Fontos a henger,aminek nyele is van,meg a sarokfesto henger is egesz szuper.

 

A fenti szobat ami zold volt ugyanigy 2x festettuk at, semmi nem latszik a regi ronda tapeta szinebol.

 

A furdoben az emeleten  kemeny miatt volt vm beazas anno.Most ujra kell festeni.

Egy helyen a kemenynel kellett rigipsszel jo sokat dolgozni.A srac aki segitett, nagyobb felulethez es ehhez glettlecet hasznalt, nagy lapos lemez+egy fogoka kozepen.Azt mondta,hogy festes elott meg csiszoljuk le dorzspapirral.

 

Ennyi a tudomany:).Nem sok.

FOCUS Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3

Próbálkozz a Google-val.

 

UGyan én is glettelgettem, festegettem már, de csak amatörködés volt.

A fél centis nekem vakoláshoz kevésnek, gletteléshez pont soknak tűnik.

 

Amit tapasztaltam az az, hogy mindegy hogy te kevered ki vagy kész glettet veszel, lényeg, hogy ha megszáradt és lecsiszoltad, menj rá még egyszer mert úgy biztosan szebb lesz. Marha nehéz amúgy szép egyenesen leglettelni elsőre. (nekem)

 

Augusztusban életemben először tapétázni is fogok, szerintem nem muszáj lekaparni az előző réteg festékeket ha azok nem lazák, csak szépen az egyenetlenségeket kell glettelni.

Majd beszámolok ha nem felejtem el :)

 

 

 

Előzmény: Peti_ (1)
Peti_ Creative Commons License 2004.08.05 0 0 2
Lehet, hogy aki a festéshez ért, az nincs a neten és fordítva? :(
Előzmény: Peti_ (1)
Peti_ Creative Commons License 2004.08.04 0 0 1
Sziasztok!

Mivel topicot, ahogy elnézem az új rendszert, nem nyithatok, megpróbálkozok ezzel a régi, nagy sikerű ;) topic-cal:

Sok kérdésem lenne és az "elődöm" sem kapott válasz özönt, úgyhogy lehet, hogy nem sok értelme van, de csak felteszem:

A következő festéssel kapcsolatos alapkérdéseim lennének: szeretném újrafesteni a jelenleg meszelt lakást.
Egyes részeket megcsináltam már, egy évet ki is bírtak mindenféle potyogás, púposodás, stb. nélkül, de azért kérdésem lenne bőven. :)

- milyen a sorrend? (1.kaparás, 2.alapozás, 3.glettelés, 4.csiszolás, 5.alapozás, 6.festés?)
- amit színre festettem, ott még ráadásul előtte legurítottam egy réteg egyszerűbb fehér festékkel is előtte. nem tudom, ez kell-e.
- a kaparást mivel? mennyire? ha nekiesek a sarkával, tökig fel lehet szedni, csak nem egyszerű
- ha lekenem alapozóval, kaparás után, akkor amikor még nedves az alapozós fal, simán le lehetne még kaparni belőle
- a glettelést mivel? úgy értem, milyen glett anyaggal? egyből felvihetővel? saját keverésűvel? stb.
- tükörre glettelni: erre van valami trükk, vagy a trükk az, hogy gyakorolni kell?
- csiszolás után a tükörre glettelt felület valóban tükörsima? Ha oldalról éri a fény, akkor is?
- fal egyenetlenségeit ki lehet-e glettel egyenlíteni (hogy pl. egy méteres fal szakasz szélein, ha felfektetek egy méterrudat, akkor a közepe beljebb van akár fél centivel is. :( egyes helyeken)

előre is köszi:
Peti_
Hálózati Adapter Creative Commons License 2003.03.03 0 0 0
Na ez biztos nulla lesz...
Előzmény: Hálózati Adapter (-)
Hálózati Adapter Creative Commons License 2003.03.03 0 0 topiknyitó
Úgy érzem, ezzel sokat lehet spórolni, ha alapvető dolgokkal tisztában vagyunk. Na, én nem vagyok.
Az első kérdések:
- Adott egy eddig már Diszperzittel x-szer lekent falfelület, melyre (fűrészporos) tapettát szeretnénk rögzíteni. Bekenjük ragasztóval, rá a tapéta, osztán annyi?
- Lazur és lakk közötti különbség? Vegyük mindkettőben a színtelent, feladat egy nyers fenyő belső ajtó lekenése. (vastaglazúr? vékonylazúr?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!