Keresés

Részletes keresés

M4NTR4 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 3717

Szia! 

 

Nekem kicsit kevés az információ :) 

 

Miközben olvastam gondoltam arra hogy a gipszkarton fal új a tégla pedig régi amin vagy sok réteg ismeretlen festék vakolat található és ezért jön vissza miközben nedveséget kap az új festék által vaaaagy csak a dulux túl sűrű 10% vizet nyugodtan bele lehet keverni de festés közbe óvatoan! Egy felületen max 2-3szor szabad a hengerrel átmenni. Ez volt a talán jó lesz megoldásom :D A pénz idő és ideg igényes megoldás ami tutti jó az a falkaparás újragletttelés csiszolás festés :) 

Előzmény: cacapo (3716)
cacapo Creative Commons License 2019.08.21 0 0 3716

Sziasztok!

Előzőleg Hérával festett szobát szeretnék Dulux -szal átfeteni. A szoba egyik fala tégla, a másik gipszkarton. Az a tapasztalat, hogy a téglafalról az új festék több helyen leszedi a régit (egészen a vakolatig, nagy darabokban, de persze nem mindenhol), a gipszkartonnál meg nincs ilyen probléma. Mit tegyek? Higítsam az első réteg Dulux festéket? Nem tudom lehet-e ... Mélyalapozzam a Hérás falat? Elvileg azt nem kell/lehet festékre kenni. Valakinek valami ötlet?

Köszönöm!

-c-

kozso1 Creative Commons License 2019.07.07 0 0 3715

Sziasztok.

Mondhatnám kétségbeesésemben kérném a tanácsotokat.
Pénteken délután megfújtam egyszer az utánfutómat trinát matt 200.as festékkel,
idő hiányában csak holnap tudom újra, ismét ezt megtenni.
Ismerősöm szerint már késő, meg kellene csiszolnom a pénteken festett felületet,
mert le fog róla pattogni idővel amit holnap ráfújok.
Mennyire lehet igaza?
 

Ha igen akkor hányas papírral csiszoljak?
Majd ha megcsiszoltam mivel zsírtalanítsam, töröljem le róla a port? Nitro higítóba csalódnam,
mert  lemosta majdnem az alapozót ami már meg volt száradva :( Így sima tiszta 95.ös benzinnel tettem az első festés előtt.

 

Köszönöm ha tudtok valami okosat mondani.

Péter az állat Creative Commons License 2019.07.07 0 0 3714

Üdv a topic lakóinak!

 

Mázolás tekintetében szeretnék tanácsot kérni. 

 

Egy vasból készült erkély korlát szerkezetet szeretnék időtálló módon lefesteni. A tartóelemeket lecsiszoltam drótkoronggal, nitróval letöröltem, majd cinkkromátos alapozóból kapott két réteget, aztán celloxin nitrós zománccal festettem át. Itt jött az első gond, hogy bár a festékek dobozán ezt ajánlották, és elvileg nem bánthatta volna, mégis a celloxin felszedte az alapozót. Ráadásul, a zománc tényleg kötött mint a betépett nagymama, valszeg az alatta lévő alapozó mechanikai behatásra megnyomódott, fel-feljött, és érzetre kicsit olyan, mint a gyurma.

A kérdésem az lenne, hogy mit ronthattam el? Vagy a többit  hogy csináljam, hogy ne járjak így?

Minden segítséget köszönök!

CBR1000Repsol Creative Commons License 2019.07.07 0 0 3713

Szevasztok,egy cimbim dilemmában van..múlt héten vett egy házat,egyébként mindenhol rendben de az egyik 16 négyzetméteres szobában a mennyezet a közepe mélyebben van mint a szélek tehát úgymond hasa van,a szoba közepén fut végig a mestergerenda alatt,valószínűleg eleve így szarul csinálták meg,vasbeton mestergerenda van,nincs meghajolva legyengülve,és a mennyezeten sem látszik semmi,sehol egy repedés,sérülés nyoma.Ő mindenképp szeretne holker díszléceket felrakni,így viszont nem lehet,mert ugye hogy nézni ki..Hosszú vízmértékkel,a szoba közepétől a két széle felé húztunk ceruzával egy vonalat,a közepe a 0 a két szélénél a sarkokban 4-5 cm a differencia.A szoba másik végében ez már kevesebb 2-3 cm.Hogy lehetne ezt a problémát kiküszöbölni?
Csináltam gyorsan egy képet miről van szó,tehát kis túlzással erről:

ootis Creative Commons License 2019.07.03 0 0 3712

Üdv!
Festéssel kapcsolatban lenne egy csavaros kérdésem. Adott egy vályog ház (cementes) mészhabarccsal újravakolva belülről plusz a mennyezet gipszkartonból. A falakat meszes glettel szeretném leglettelni, majd mészfestékkel lefesteni. A Baumitnál nekem azt mondták, hogy a Klíma Glettel, ami meszes alapú lehet gipszkartonra glettelni és azt is mészfestékkel lehet festeni. Ez azért érdekes, mert nem szeretnék külön fajta festéket a falra és a mennyezetre, viszont olyan festékre van szükségem, ami pára áteresztő a vályog falak miatt. A vakolat is e célból készült meszes habarccsal.
Vélemények a megoldásról? Valaki próbált-e már ilyen megoldást?

NatasaK Creative Commons License 2019.06.23 0 0 3711

 Sötétnarancssárgáról világostürkiz színre, valóban kellett a két réteg, de tökéletes. :) holnap festem a másik két falat, az tejes kávé szín lesz. 

Luxusfestes.com Creative Commons License 2019.06.21 0 0 3710

Teljesen jó...csak helyén kell kezelni az olyan reklámot hogy egy rétegben fed. Valójában az ilyen festékeket is 2 rétegben festjük. Kivételes esetben és ha színazonos a festendő felület, esetleg akkor szóba jöhet az 1 réteg.

Előzmény: NatasaK (3708)
gyzozo Creative Commons License 2019.06.21 0 1 3709

Platinium jól tudod, jó festék!

Előzmény: NatasaK (3708)
NatasaK Creative Commons License 2019.06.21 0 0 3708

Köszönöm a választ, amint kész lesz jelentkezek a végeredménnyel :) (amúgy én meg voltam győződve, hogy ezen a Polifarbe festékek nagyon minôségiek, évek óta ezeket használom, esetleg más jobb minőségibb festéket tudnátok ajánlani?) 

Előzmény: Luxusfestes.com (3707)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2019.06.21 0 0 3707

Két rétegben biztosan jó lesz. A sok alapozó miatt az első réteg festésénél csúszhat az ecset és a henger amikor kened; illetve átüthet a festésen az alapozó színe is mivel egy kicsit feloldja a túl sok alapozót. Ennek súlyossága függ a használt alapozó színétől és a használt festék színétől...DE...Ha 2x fested jó lesz. Egyébként pedig az egyrétegű festéket el kellene felejteni mindenkinek. Vannak ritka kivételek de azok min. 10.000 Ft / Liter és azzal is csak kisebb felületen vállalható az 1x festés.

Előzmény: NatasaK (3706)
NatasaK Creative Commons License 2019.06.21 0 0 3706

Értem, és ha duplán kenem? Igazából az elrontott alapozás miatt aggódom, nehogy a rákent festék száradás után foltos legyen. Kêt rétegben megfelelően takart amúgy (normális esetben). 

Előzmény: gyzozo (3705)
gyzozo Creative Commons License 2019.06.20 0 0 3705

Azt , hogy egy rétegben nem lessz jó .

Előzmény: NatasaK (3704)
NatasaK Creative Commons License 2019.06.20 0 0 3704

Köszönöm a választ, mit jelent az hogy ne várjak sokat? Mindig Platinummal festettünk, szép, csíkmentes lett az eredmény. 

Előzmény: Luxusfestes.com (3703)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2019.06.19 0 0 3703

Szia! Nem lesz semmi baja, nem kell lecsiszolni. Viszont az egyrétegű

festéktől ne várj sokat.

Előzmény: NatasaK (3702)
NatasaK Creative Commons License 2019.06.19 0 0 3702

Sziasztok! Mélyalapozás tekintetében lenne szükségem tanácsra. Adott egy fal amit két napja higítatlan alapozóval lekentem. A gyártó javallata volt h töményen kenjem, hát kentem :) . Fényes lett a felület, úgy tudom ez a túladagolás jele. Adtam magamnak még egy napi plusz munkat, vagy még menthető a dolog? Kérdésem: merjem így festeni, vagy csiszoljam le? Ha a csiszolás a bölcs döntés, akkor utána mit tegyek a felülettel? Polifarbe egyrétegű festék menne rá. Köszönöm a válaszokat! 

gyzozo Creative Commons License 2019.06.10 0 0 3701

Nem rossz:) Csak a drájtvit le ne tépje a régi festéket száradás után. Én már jártam úgy , hogy a régi meghólyagosodott alatta. 

Előzmény: Cargo976 (3697)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.06.10 0 2 3700

  Jó festésnél nem szív ki a nap semmit.

 

 Az a korábbi festés, ill. annak színezése nem volt megfelelő. Poralakú  oxid színezéket kell használni.

 én pl. megmaradt  beltéri falfestéket használtam megfelelő  színezővel -  okker sárga.  Öt éve és azóta semmi elváltozás.

 A harmadik szomszéd valami kék  színező anyagot tett a festékébe, 3 év alatt teljesen kifakult. nyilván valami szerves cuccot, ami sem nem mészálló, sem nem napfény álló.

Előzmény: 123Astra (3699)
123Astra Creative Commons License 2019.06.10 0 0 3699

sziasztok! Homlokzatfestésre melyik gyártó termékét ajánljátok? Néztem van Supralux Portal Mix 20e.ért /vödör ill Polifarbe Inntaler 16e/vödör. Van jobb/költséghatékonyabb megolds, egyéb tapasztalat?

2 ház oldalt kell megcsinálnom mert kiszívta a nap. Köszönöm!

gyzozo Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3698

Igen! Gletteléshez Klima geltt az meszes alapú a vödrös mészt picit higitsd meg. 

Előzmény: CBR1000Repsol (3696)
Cargo976 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3697

Mély alapozo, dryvithalo rigipsz 6-30-as glettbe ágyazva. Kezdésnek. 😜

Előzmény: CBR1000Repsol (3690)
CBR1000Repsol Creative Commons License 2019.06.07 0 0 3696

Tehát akkor ha jól értem,ennél a leszedett tapétás szobánál,mélyalapozó-glettelés-csiszolás-mélyalapozó-meszelés..?

Előzmény: gyzozo (3694)
Kunoka06 Creative Commons License 2019.06.06 0 0 3695

Sziasztok. Dunaplaszt kerítésfesték használható frissen gyalult deszkára? Azaz olyanra, amin előtte még semmilyen védő - vagy fedő réteg nem volt?

Köszönöm előre is. 

gyzozo Creative Commons License 2019.06.05 0 0 3694

Igen én úgy szoktam festés elött a glettést 100-as csiszolóvászonnal finoman átcsiszolom és lemélyalapozom. 

Előzmény: CBR1000Repsol (3693)
CBR1000Repsol Creative Commons License 2019.06.05 0 0 3693

Nincsenek repedések,1-2 kisebb van max..a glettelés után festés előtt szintén mélyalapozózzam?

Előzmény: gyzozo (3691)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 3692

No tegnap is tanultam valamit. Műa. diszperziós festéket kerestem és mondja az eladó hogy olyan nem létezik.

 Ok. hogy hogy  mivel festettem eddig.

 Végül tisztáztuk  falfestéket keresek ami már nem műa. csak simán diszperziós falfesték.

gyzozo Creative Commons License 2019.06.04 0 0 3691

Csak mélyalapozd le és száradás után glettelni. Ha tele van apró repedéssel akkor érdemes rá a fátyolháló . 

Előzmény: CBR1000Repsol (3690)
CBR1000Repsol Creative Commons License 2019.06.03 0 0 3690

Másik kérdés,a helyzet az hogy a másik szobában letapétázták a falat,amit egyébként ha jól tudom vályogház esetén egyébként sem ajánlatos,de ahogy szedtem lefelé,hozta magával kisebb-nagyobb táblában a festéket is,lejött vakolatig,ezt javíthatom ugyanúgy simán glettelve vagy érdemes valamilyen hálót is tenni rá?

Előzmény: gyzozo (3686)
CBR1000Repsol Creative Commons License 2019.05.29 0 1 3689

Okés,tiszta a téma,köszi.

Előzmény: gyzozo (3686)
Vestax Creative Commons License 2019.05.29 0 0 3688

Vagy teljesen lecsiszolom a falat és kap egy új réteg simító vakolatot.

Tudom sok embernek igénytelen, de nekem tetszik beltéren is a  kicsit érdes felület. 

Van itthon bánya homok is meg folyami homok is. 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!