Keresés

Részletes keresés

Directors5 Creative Commons License 2021.08.27 0 0 368

Köszi szépen! Pont ezt kerestem! Ezer hála! :)

Előzmény: Nightarcher (367)
Nightarcher Creative Commons License 2021.07.26 0 2 367

Sziasztok! Ha véletlenül olvasná még valaki ezt a fórumot:
Annak idején én követtem el a Vassal modul verzióját a játéknak, az ultrawebes oldalam a játékról megszűnt (haboru40.uw.hu), helyette ide költöztettem: http://harceuropaert.nhely.hu/

Itt továbbra is olvasható, letölthető a teljes eredeti szabály és melléklet. (Továbbá tervezem, hogy az eredeti zsetonokat, országlapokat és a térképet nagy felbontásban felteszem, ahogy lesz időm...)

Auf wiedersehen! :-)

Csengusz03 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 366

Sziasztok! Már nagyon rég óta keresem ezt a társasjátékot és végre megtalalált ezt a fórumot ahol lehet eselyem....  tud valaki eladó példányról? Kérem az is jelezzen aki csak elgondolkodik rajta h eladna e... nagyon nagyon régóra keresem ezt a játékot

matgab2 Creative Commons License 2020.08.24 0 0 365

Ha van aki Pesten szívesen játszana, én játszanék egyet.

Hétvégén elővettük egy sráccal de csak 39 teléig jutottunk, mert nagyon lassan lépegetett (még kezdő volt) és két asszony is zavarta a hadműveletek lefolyását...

Előzmény: SullaFelix75 (364)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 364

1.Országonként egyszer támadható

2.Franciáknál én mindig a felét számoltam azt hiszem(vagy 20 éve játszottam vele ..)és nem a 39-est hanem mindig az adott évet.Oroszoknál dettó.

3.Nem ,ahonnan indul a támadás oda megy vissza ,ha nem támadott akkor van csatán kívűli mozgás és ott helyezed át.

Imádtam ezt  a játékot :)

Előzmény: matgab2 (363)
matgab2 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 363

innen tölthető le...

http://haboru40.uw.hu/harc_europaert/harc_europaert.html

Ti hogy értelmezitek azt, hogy egy terület csak egyszer támadható, amikor a Melléklet minta játékában az USA repülő megtámadják Berlint és Lipcsét, majd a szovjet csapatok is megtámadják a fordulón belül ezt a két területet?

Hány pontot kaptok Franciao elfoglalása után, ha az É-Afrikai gyarmatok olasz kézben vannak? 9 vagy 6 (Mert azt írja, ugye, hogy a nagyhatalmak esetében a gyarmatokért külön pont nem jár, csak levonás, ha az nincs meg). Illetve hogy van ez a SZU esetében? Ha teljesen elfoglalom a SZU-t , akkor 9 pontot kapunk (1939-es fele), viszont ha csak a pontos területeket tartjuk, de a SZU életben marad, akkor 20 pontot lehet érte kapni.

Harmadik kérdés, az az, hogy a repülők amikor támadnak, akkor áthelyezhetik-e a bázisukat ellenséges területre? Mondjuk Párizs támadása esetében átszállhatnak-e Belgiumból Dijonba (ha ott nem áll sem Francia erő és a németek sem foglalták még el elvileg) , hogy onnan támadják meg Párizst?

Előzmény: lmoni87 (362)
lmoni87 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 362

Sziasztok,

Tudom, hogy elég régi a már a topic, de teszek egy próbát.

Keresem a társasjátékot megvételre, vagy letölthető, nyomtatható verzióban.

Ha valakinek van, vagy tud adni linket, azt megköszönném.

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.30 0 0 361

Úgy tudom kész van...

Nézd vissza valamelyik hozzászóllásban fent van ..két féle változat is...

Az egyik teljesen ugyan az mint az eredeti..

Előzmény: tomyx_dev (360)
tomyx_dev Creative Commons License 2018.07.29 0 0 360

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy bárkinek lenne igénye az online változatára ennek a játéknak?

Webfejlesztéssel foglalkozom és érdekes kihívásnak találnám a játék neten játszható változatát kifejleszteni.

Részletesen nincs kigondolva a dolog, egyelőre csak annyi érdekelne, hogy bárki használná-e és érdemes-e belerakni az időt/energiát.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.12 0 0 359

A 355 ös hozzászóllásban van egy link ahol fent van digitálisan az egész játék .Pont úgy mint az erdeti.

A szabályok  is .  De ha nem sikerül leszedni írj elküldöm szkennelve.

akokszi3@gmail.com

Előzmény: lucannuss (357)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.12 0 0 358

Email cím ?

Előzmény: lucannuss (357)
lucannuss Creative Commons License 2018.06.23 0 0 357

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A HE kissé hiányosan megvan, de a játékszabály és minden más kiegészítő hiányzik. El tudná valaki küldeni nekem a hadműveletek tábláit szkennelve, fotózva?

Köszi előre is...

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 356

Tegnap játszottunk a fiammal.

Teljes variáció.

41 őszénre elfoglaltam Párizst,Londont ,Moszkvát...

Fel is adta ....

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 1 355

Szia !

Ritkán nézek fel ide!

Hiányok

Zseton:mi nem használunk... egy papírra írjuk mennyi pénze (HPP) van egy országnak ,ha költ levonjuk.Minden új évben újra számoljuk,s akkor megint teljes a keret,amiből lehet vonogatni..

..........................................

http://haboru40.uw.hu/harc_europaert/harc_europaert.html

Itt fent van nagyon profin a játék.Minden szabály.

Majdnem minden mert vannak ,kiegészítő szabályok amiket később vezettek be.

Ha szánsz az oldalra egy kis időt és olvasgatsz ,sok mindent megtudsz a játékról....

Régebben Advocado néven írtam ide...

Ha nem boldogulsz írj próbálok segíteni...

Előzmény: tszmérnök :) (354)
tszmérnök :) Creative Commons License 2017.04.22 0 1 354

Sziasztok!

Nemrégiben örököltem a játékot...kissé hiányosan. Ha tudnátok segíteni, nagyon örülnék neki.

Apuval játszunk vele, de sokszor gondot okoz a játék hiányossága.

Ami hiányzik:

-Adatlapok 

-Néhány zseton (nézelődtem az oldalon és találtam zseton nyomtatási lehetőséget)

-A szabályzat hiányzott de azt nehezen, de tudtam nyomtatani.

Tudom jobban járnék ha vennék egyet, de ez családi játék, még dédapám vehette, inkább felújítanám.

Ha valaki tud segíteni...szóljon...ha szükséges e-mail címet is küldök.

Scannelve, fotózva bárhogy jó...

Előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.15 0 1 353

Ma játszottunk a fiammal: Teljes háború.

Én voltam a szövetségesekkel.Egyből elfoglaltam az Olaszokat.A Franciák partra száltak Szardínián,így két repülőt át tudtam helyezni támadás előtt Gibraltárról az Angolokkal,még két harckocsi hozzá  s ez elég vot.Öt Olasz gyalogos meg egy repülő volt  az ellenfél .Kockáztattam  bejött.

Igaz majd nem elesett Anglia rögtön utánna .A Németek próbálták meg ugyan ezt,de csak a partraszállásig jutottak.Kivertük őket a szigetről,az erejüket s idejüket is elfecsérelték.

A Franciákat csak 1940 végén foglalták el,ez megpecsétele az Orosz fronra való felkészülést,ráadásul a hátukban az Angolok...

A vége egyértelmű lett .1942 telén elesett Berlin.Szövetségesek foglalták el.Mint a Franciákat ,Belgákat,Hollandokat..

Szovjet megszállás alá került területek:Svédország,Norvégia,Dánia (nagyon durva),Lengyel ,Finn,Magyar,Román,Bulgár,irak ,Irán,s  Olaszország is -a Németek elfoglalták,de kivonták Berlin védelmére a csapataikat,így az oroszok lemasíroztak egy tankkal...

......nem is tudom mikor játszottunk utoljára..

...Izgalmas volt....

Gyémánt Oroszlán Creative Commons License 2016.09.09 0 0 352

Az opcionális szabályban, meg lehet szerezni őket, csatlósként! Onnantól, lehet támadni is.

Előzmény: glad (224)
Gyémánt Oroszlán Creative Commons License 2016.09.09 0 0 351

Csak a gazdasági számvetés fázisában kaphatók újabb HPP-k! Kivételt képez, a csatlós országok csatlakozása, a németekhez! Elveszteni pedig, csak év végével veszthetők.

Előzmény: glad (193)
vlacy82hun Creative Commons License 2015.04.05 0 0 350

Létrehoztam az oldalnak egy domain nevet... http://www.harceuropaert.hu. Ez a játék megérdemli :). Az oldal célja, hogy összegyűjtse a témával kapcsolatos anyagokat  
illetve, hogy közösséget hozzon létre, hogy település szerint megtalálhassuk egymást. Az oldal teljesen non-profit. Megjegyzések, ötleteket ide várom, vagy az info@harceuropert.hu-ra.

Zamorano1986 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 349

Udv!

Az egy dolog hogy nincs nagy forgalom. A lenyeg hogy jatsszak a jatekot, es ne a muzeumokban porosodjon.

En altalaban a Barbarossa hadmuveletet szoktam jatszani tobb kevesebb sikerrel. Azt kell mondjam, hogy a tengellyel nagyon nehez nyerni. Addig van eselyuk, amig nem lepnek az amcsik a haboruba, utana mar legfeljebb egy dontetlent lehet kihozni. Magyarul csipkedni kell magukat rendesen.

A szovetsegeseknek meg nincs mas dolguk, mint kitartani, hiszen az ido nekik dolgozik. De ettol fuggetlenul izgalmas.

Valoban hosszuak a menetek, a teljes jatek plane. DE legalabb van  min gondolkodni. Ez a strategia szepsege.

A zsetonokkal en sem bajlodok, en is felirom egy papirlapra es szepen vonom le az ertekeket. Atlathatobb szerintem.

Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.21 0 0 348

....SZIASZTOK.............

.............ritkán nézek fel ide (nincs nagy forgalom..általában)...

..de örülök,hogy valaki felhasználta újjításra az egységeket.....

..jó játékot...........................amúgy mi is terveztük a játékot ,de mostanában CATANozunk,1 óra alatt meg van ez az előnye ...egy teljas háborús Harc Eu-t

mi 6-8 óra alatt játszunk le...nagyon hosszú ....

-------------

..lehet ,hogy múltkor írtam ,de biztos ami biztos:

...mi a HPP felhasználásánál nem a zsetonokat használjuk,írjuk -felírjuk menyi az évi alap,mikor vásárlásra kerül a sor ,levonjuk amit kell,meg persze  az egyébb költségeket csata,partraszállás ,stb...

-----------

...a kezdetben felállítható egységek alapból fent vannak a táblán...

..ha legyőzik őket pótólhatók,ha van rá HPP.......

...és ez igaz minden variánsra  - az Overold hadműveletnél pl fent van a táblán minden egység,kivéve az Amcsikat nekik csak az a pár gyalogos ,2 harckocsi -repcsi meg 4 hajó...a többit meg kell venniük és áthozni...............

...a szabályzatban amúgy van egy próba játék,több oldalon onnan kiderül sokminden..............

Előzmény: Zamorano1986 (347)
Zamorano1986 Creative Commons License 2014.11.05 0 1 347

Egy HE felújításának története.

Stratégiai társasjátékok után már régóta érdeklődök, azonbelül pedig a HE volt/lett a kedvencem. Tavaly volt szerencsém beszerezni egy példányt, viszonylag jó állapotban. Mindössze néhány zseton és játékvariáns hiányzott, szóval a játszhatóságot nagyban nem befolyásolta. Mindig tudtam áthidaló megoldásokat találni.

A kezdetek

Azonban legbelül ott motoszkált bennem a kisördög, hogy jó lenne nem ejtőernyősöket kinevezni gyalogosokká, vagy tiszta fehér zsetonokat az éppen hiányzó egységeknek kinevezni. Ezért jött az elhatározás, hogy amennyire tehetségem, energiám, és pénzem bírja, felújítom.

Két lehetőség állt előttem. Veszek egy másik példányt, és a kettőből lesz egy (ez volt a valószínűbb, ám drágább), vagy magam gyártom le a zsetonokat (olcsóbbb, de macerásabb).

Az utóbbi mellett döntöttem, az olcsósága miatt. Félreértés ne essék, nem azt akarom mondani, hogy nem éri meg megvenni a játékot, de érthető okokból nálam az anyagiak is szerepet játszottak.

Advocado4 felhasználónak köszönhetően (ezúton is köszönöm neki) sikerült a zsetonokat digitális formában beszerezni (332-es hozzászólás). Ezután már csak ki kellett nyomtatni, és kivágni.

Nehézségek

Igen ám, csak én próbáltam a tökéletességre törekedni, és olyan papírt kerestem, amilyen az eredeti zsetonoké. Sajnos kevés sikerrel. Hiába jártam a papírboltokat, sehol nem tudtk segíteni.

Aztána véletlen segített. A Tescoban jártam az újságok között, mikor megpillantottam egy odadobott irattartó kartont. Vastagságra tökéletes volt, nem hajlott, szilárd alapnak tűnt. Gyorsan meg is vettem.

Innentől kezdve már csak a zsetonok méretét kellett beállítanom, kinyomtatni két A4-es levonóra a mintát, ráragasztani a kartonra, és kivágni.

Az eredmény

Az olasz páncélosoknál látható a a munkám. A bal oldali az eredeti, a jobb az utángyártott (bocsánat a képminőségért, a mobilom erre képes). A végeredmény nem éppen művészi, de a zsetonok tökéletesen leolvashatók, játszhatók. Nyílván akinek jobb a kézügyessége, az jobban meg tudja oldani.

Költségek meg nevetségesek.

Két A4-es levonó: 100 Ft
Színes nyomtatás: 160 Ft, akinek van nyomtatója, annak ingyen :).

Irattartó karton: 120 Ft

Ezuttán már csak max. két óra „technika óra”, és készen is vagyunk :).

Remélem jó ötletet adtam másoknak, ha éppen pont a zsetonok hiánya miatt mellőzték a játékot.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.07 0 0 346

...sziasztok...

.mi úgy játszunk és értelmezzük,hogy  a kezdetben felállítható egységek alpból fent vannak a térképen..(AZ ADOTT JÁTÉKVARIÁNSNAK MEGFELELŐEN)..

...plusz meg veheted az adott fordulóig engedélyezett egységeket ,ha van rá

HPP-d...  azaz mondjuk az 1944 es fordulóban pl  a németekkel lehet 15 tankod,vagy fent lehet az összes gyalogosod ,ha meg birod venni őket (természetesen a veszteségeket folyamatosan vissza vásárolhatod,HA VAN RÁ PÉNZED)....

.előszőr mi is úgy játszottunk ,hogy ami elveszett az elveszt és nem lehet újra építeni,de gondolj bele ha variánst játszol  Barbarossza pl. megkapod az addig építhető összes egységet és vásárolhatsz tovább..meg akkor minek annyi HPP a végén mikor a tiéd a fél világ és vehetsz még 2 gyalogost meg egy harcocsit mert ennyit nem vettél még éppen meg.................

Előzmény: dispersionpaint (345)
dispersionpaint Creative Commons License 2014.09.28 0 0 345

Én úgy értelmeztem a dolgot, hogy kezdetben kapsz x egységet, azt felállítod, utána minden évben csak annyit építhetsz, amennyit enged az adatlap. Ergo nem építheted újra a '39-ben kapott egységeket '40-ben is, hanem akkor már csak a '40-ben engedélyezetteket lehet felépíteni. De várom más véleményét is, mert lehet, hogy rosszul tudom.

Előzmény: Zamorano1986 (344)
Zamorano1986 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 344

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem.

Az egységek felállításánál vannak problémáim. Ugyebár meg van adva, hogy kezdetben mikor mennyi számú egységet lehet elhelyezni a pályán egyes variánsoknál. De amikor újra építjük a haderőnket, akkor bele lehet számolni a kezdetben elhelyezhető egységeket, vagy csak azokat, melyeket évszámokhoz kötnek?

A másik kérdésem az, hogy ha a megmaradt haderőnk így is meghaladja az építhető egységek számát, akkor már nem szabad építenem? Vagy nyugodtan építhetem hozzá az egységeket?

Zamorano1986 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 343

Attól függ melyik variánst játszod. Ha jól tudom a Bargatyijon ( vagy tyinon?) hadműveletnél használjuk fel a létező összes egységet. Bár erre nem vegyél mérget.

Előzmény: dispersionpaint (342)
dispersionpaint Creative Commons License 2014.04.16 0 0 342

Na megvagyok, viszont egyvalami nem világos. Az amerikai hajókból több van, mint amire szükség lehet a játék során. Minden más stimmel, ezt sem problémaként írom, csak egy megjegyzés. 

dispersionpaint Creative Commons License 2014.04.16 0 0 341

Köszönöm szépen a gyors választ. Azt hiszem a napokban össze is kombinálom ezeket is, aztán már csak egy szabadnap kell, és nekiállok megtanulni a szabályokat! :)

Előzmény: Zamorano1986 (340)
Zamorano1986 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 340

Helló!

HP zsetonokból minden nemzet ugyanannyit kapott. 

50HP: 1db
20HP: 3
10HP: 2
5HP: 2
2HP: 4
1HP: 6

Értelemszerűen az olasz és a francia 50-es és 20-as zsetonokat nem kapott.

Felségjelek:

német: 16 db
olasz: 7
francia: 7
angol: 10
USA: 10
CCCP: 10

Találatzseton: 12 db
Időjelző: 2

Azt hiszem több nem is volt.

Előzmény: dispersionpaint (339)
dispersionpaint Creative Commons License 2014.04.16 0 0 339

Sziasztok!

Végigolvastam a topikot és be kell valljam, nagyon jó volt az élményekről olvasni. Én kb 20 éve játszottam utoljára a játékkal még gyerekként (a szabályokat szerintem nem is tudtuk teljesen) a lépcsőfordulóban a szomszéd srácokkal. Azóta eltelt sok idő, de egy pár éve újra fellángolt a társasjáték őrület a baráti társaságomban, igaz, stratégia terén csak a rizikó egyes fajtáival háborúztunk. Egy jó ideje hajtottam is újra ezt a játékot, aztán nemrég szerencsém volt hozzájutni egy majdnem teljes, -korához képest- nagyon jó állapotú, valamint egy elég lerobbant darabhoz is. Lényeg a lényeg, a kettőből össze szeretnék hozni egy teljeset, ha jól tudom a csapatok száma megegyezik a játéklapokon elérhető csapatok számával, viszont az egyéb dolgok (HPP, felségjelek, időjelző, stb...) számáról fogalmam sincs. Kérdésem lenne tehát. Tudja valaki, hogy az említett egységekből hivatalosan mennyi volt a játékban? Köszönök minden érdembeli hozzászólást!
DP

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!