Keresés

Részletes keresés

Superb_ Creative Commons License 2007.07.14 0 0 686
Én úgy zárnám le, hogy visszajutnak, de aztán kiderül, hogy ez egy másik valóság sík, így nem minden ugyanaz, mint amit otthagytak. Végül nyitva hagynám hogy ebben maradnak vagy inkább továbbkeresnek.
Előzmény: Occultum (684)
Skywalker. Creative Commons License 2007.07.13 0 0 685
tehát hivatalos cucc semmi?
Előzmény: Occultum (684)
Occultum Creative Commons License 2007.07.13 0 0 684
Néhány fan fiction íródott. Van, amelyikben visszajutnak és olyan is, amelyikben nem.
Előzmény: Skywalker. (683)
Skywalker. Creative Commons License 2007.07.13 0 0 683
mivel sajnos az utolsó résszel lezáratlan maradt a sztori, kérdezem, h sosem terveztek a filmhez folytatást? esetleg regényben kijöttek ilyenek, nem?
ha valakinek van infoja ezekről, esetleg olvasta őket, pár sorban le tudná írni a lényeget? :) pl végül visszajutottak a földre? ilyesmik...
:)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 682
Máris itt az újabb lehetőség, hogy bepótold: hétfőtől minden hétköznap 19h-kor.
Előzmény: atomgond (680)
Superb_ Creative Commons License 2007.07.12 0 0 681
Nekem is csak a régi sorozatból van annyi, amennyi a rögtön feltörő alfa hiánybetegséget gyógyítja. De univerzális alfa komplexumom, azaz teljes sorozat elejétől a végéig nincs. dvd -n kellene, mert én még videóra vettem fel, ami megvan, igaz annak van egyfajta retró érzése... ;)
Előzmény: atomgond (680)
atomgond Creative Commons License 2007.07.10 0 0 680

Sajnos csak részben láthattam a hétvégi maratont.

Ez a sorozat többek között éppen attól fantasztikus, hogy nem csili-vili izéket néz az ember. Nekem nagyon bejönnek az ehhez hasonló régi sci-fi filmek.

Nagyon remélem, hogy meg fog jelenni DVD-n az összes rész, mert felvenni sajnos nem tudtam. Szerencsés ember, akinek sikerült. :-)

HiperBob Creative Commons License 2007.07.09 0 0 679

Szerintem meg jó volt! Azt kell nézni, hogy annak idején milyen technikával készült! Na meg a díszlet, a hangulat, és a kidolgozás. És persze a Színészek!! Utánozhatattlan a maga nemében. Szó szerint a sci-fi filmek Alfája! Alap sorozat.

Föleg az elsö szezonból rengeteg ötlet, rész visszaköszön ránk késöbbi filmekből, sorozatokból! Érdekes megfigyelni! :)

tippancs Creative Commons License 2007.07.09 0 0 678
lásd még, 659-es hozzászólás :))
Előzmény: Occultum (676)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 677
Így nem beszélünk itt.
;)
Előzmény: Törőlt_nick (672)
Occultum Creative Commons License 2007.07.09 0 0 676
Amit hiányoltam, az az értelmes befejezés. Egy mozifilmet talán érdemes lett volna leforgatni a sorozat után.
Előzmény: tippancs (674)
tippancs Creative Commons License 2007.07.09 0 0 675
Én most is lemaradtam róla, dolgoztam.
Előzmény: Occultum (668)
tippancs Creative Commons License 2007.07.09 0 0 674
Szerintem a látványvilágát nem tudták utánozni. Engem az nyűgöz le.
A történetek nagyrésze mára már banális, de akkor mivel kevés ismeretünk volt a kozmoszról, jók voltak. De így is maradt még jó néhány kiváló rész.
Törőlt_nick Creative Commons License 2007.07.08 0 0 672
egyszerűem nem szabad megnézni ezeket a régi filmeket mert marha nagyot csalódik az ember. Pedig nagyon gerjedtem annak idején a sorozatra és lám, mégis  : /
Előzmény: Törölt nick (671)
Törőlt_nick Creative Commons License 2007.07.08 0 0 670
nem kevés logikai bukfenc van ebben a pizzás-szörnyes részben  : /
Törőlt_nick Creative Commons License 2007.07.08 0 0 669
hü, naon komoly amelyik most megy  : )
Occultum Creative Commons License 2007.07.07 0 0 668
Megy az Alfa-maraton! Aki lemaradt a Dorzakról, holnap este 20:00 körül pótolhatja.
Előzmény: chexum (667)
chexum Creative Commons License 2007.07.05 0 0 667
Ha esetleg valakinek túl korai volt a motyo_1999 által írt figyelmeztetés, most szombat/vasárnap lesz a Filmmúzeumon az Alfa Holdbázis hétvége, reggel kilenctól éjfélig (egy három órás ebédszünettel, amikor nem :)
eolomea Creative Commons License 2007.06.14 0 0 666
Az idezetet kisse elszurtam :/

Szoval:
- "Milyennek varod az ujet evet?
- Kozepesnek - rosszabb lesz, mint az idei, de jobb, mint az azutani" (vagy valami ilyesmi :)
Előzmény: eolomea (665)
eolomea Creative Commons License 2007.06.14 0 0 665
Hat igen, az attol fugg, mit hoz a jovo...

Eegy regi szilveszteri kabarebol idezve:
"- Na, milyen volt a tavalyi ev?
- Kozepes; rosszabb, mint a tavalyi, de jobb, mint amilyen a jovo evi lesz."
:-)

U.i.: De azert most is van egy par szaz millio [vagy akar milliard] ember, akinek nincsen mit ennie (azert csak ehenhal ma is egy kozepes magyar varosnyi ember minden egyes nap + millioszamra dolgoznak 10 eves gyerekek 12-16 orat egy nap, stb.). Nagy a vilag, csak a TV kepernyoje kicsi...
Előzmény: Superb_ (664)
Superb_ Creative Commons License 2007.06.14 0 0 664

Igen, de a leírásból az jött le, hogy egymásnak estek, holott ez nem így volt. Szerintem hajlamosak vagyunk a múltat mindig szépíteni:

Csak menjünk vissza 100 évet! A lakosság 90%-a földművelésből él és nagyon örül, ha van mit ennie, nagyjából ezzel van elfoglalva egész életében.

 

A mai világra később úgy fogunk emlékezni, mint boldog békeidőkre! :))

Előzmény: eolomea (663)
eolomea Creative Commons License 2007.06.14 0 0 663
Anno olvastam a regenyt ['Eletben maradtak'] ... Jol peldaja annak, hogy a "szukseg torvenyt bont"
Előzmény: Superb_ (660)
Superb_ Creative Commons License 2007.06.13 0 0 662

Csak ezért írtam le , mert sok példát lehet előhozni és ez bárkivel megesik, azonban nem árt ha tudjuk a pontos történetet mielőtt ítéletet alkotnánk.

 

Mondjuk engem érdekelnek a túlélési szituációk és az ilyen történetek. Például mi lenne ha a bázisom elszakadna a Föld körüli pályáról az egész Holddal egyetemben. Milyen kalandok érnének és milyen lényekkel találkoznék... stb.  :)))

Előzmény: tippancs (661)
tippancs Creative Commons License 2007.06.13 0 0 661
A májusi válogatásban pont az egyik túlélő írása olvasható. Egyike volt annak aki lemászott, hogy segítséget keressen.
Előzmény: Superb_ (660)
Superb_ Creative Commons License 2007.06.13 0 0 660

off

 

Az Andokban leesett gép kapcsán: a történet igaz, könyv és film is született belőle. Akkor ettek halott társaik testéből, amikor teljesen kiéhezve más választásuk nem maradt (így is csontig lesoványodva élték túl). Ezt előtte nagyon heves erkölcsi viták előzték meg, végül egy orvostanhallgató társuk győzte meg őket, hogy ez csak hús - és a túlélés egyetlen lehetősége. Egyúttal közösen eldöntötték, hogy ha valaki meghal akkor hozzájárul, sőt kötelezi a többieket hogy társai felhasználják testét. (Erre sor is került egy őket ért halálos kimenetelű lavina után, ahol még néhányan meghaltak).

Erkölcsi ügyben pedig 50-50% ugyanis erősen katolikusok voltak, mindennap imádkoztak és a dilemma ez volt: ha ehetsz a holtak testéből ezzel megmented életed, ha nem akkor meghalsz - ez utóbbi nem öngyilkosság? Később teológusok értelmezése szerint nem öngyilkosság, ha megtagadod az evést ilyen feltételekkel és bocsánatos bűn ha életed megmentése érdekében megteszed. Persze most nagyon leegyszerűsítettem, ennél ez bonyolultabb.

 

Végül saját erejükből ketten közülük megmászták az Andok több csúcsát és ezen keresztül értek le a fensíkra (legyengülve, hegymászó felszerelés nélkül ez szinte lehetetlen!)és odahozták a segítséget. Emberfeletti feladatot oldottak meg.

 

Az én szememben ők hősök.

 

on

Előzmény: eolomea (657)
tippancs Creative Commons License 2007.06.13 0 0 659
Utolsó résznek gyenge volt, igaz nem tudhatták, hogy ez lesz az utolsó.
De miután kiderült, csinálhattak volna egy lezáró mozifilmet. Vagy csináltak?
motyo_1999 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 658
Ismét pityeregjünk egy kicsit, hisz új Alfa-élményre mostantól már nem számíthatunk.

Ellenben hamarosan ismét intenzív átmozgató tréning a Filmmúzeum jóvoltából, amikor is pótolhatjuk a csúnyán elbukott Dorzakot!



Alfa-hétvége a Filmmúzeumban
2007. július 7-8.



Az Alfa holdbázis című 48 részes, színes angol sci-fi sorozat 1975. és1977. között készült. Annak idején a Magyar Televízió nagy sikerrel vetített belőle néhány epizódot, s a sorozatból valóságos kultfilm vált Magyarországon. Koenig kapitány és legénysége máig olyan népszerű, hogy külön honlapjuk is indult az interneten (alfaholdbazis.hu).

A Filmmúzeum, amely három évtized elmúltával visszahozta az Alfát a magyar képernyőkre, július 7-én és 8-án, az Alfa-hétvégén, levetíti a teljes második évadot. Szombat reggel 9-től vasárnap éjfélig tart az Alfa-maraton: a 24 rész mindegyike egész órakor kezdődik, délben pedig ebédszünetet tartunk, hogy a rajongók teljes kényelemben adhassák át magukat az élvezetnek.



eolomea Creative Commons License 2007.05.31 0 0 657
Koszonom a megjegyzesedet :)

Lehet, hogy tulsagosan optimistanak latszom, pedig igazabol realista vagyok. Csakhogy a realitasom nem abban rejlik, hogy ezt a zsakutcaba futott vilagot elfogadjam [mert az irrealis lenne], hanem abban, hogy a valtozas szukseges es lehetseges. (Almodni arrol, hogy a vilagurben repulunk vezetett oda, hogy valoban kileleptunk a vilagurbe - tehat az almodozas egy realista cselekedet volt mindig is... Ez paradoxonnak tunhet, de nem az.)

Az, hogy a szakadek fele tehetetlenul gurulo auto elobb-utobb lepottyan, - mikozben mi ezt tetlenul nezzuk, netan meg lokunk is a jarganyon egy kicsit - az nem pesszimizmus, hanem realitas. Ugszinten az, hogy az autot meg el lehetne kormanyozni, az nem optimizmus, hanem szinten realitas.

Egy lenyeges dolgot kihagyanak azok, akik a panel-szoveg "emberekkel-ezt-ugysem-lehet-megcsinalni-mert-az-ember-kapzsi-stb"-vel haritanak el egy jobb vilagot: az ember valtozik a neveles es korulmenyeinek hatasara. (ugyebar: "A let hatarozza meg a tudatot."

Ha egy ikerpar egyik tagja dzsungelbe pottyan cscsemo koraban, akkor makogo fel-allata [pl. majmok-nevelte Tarzanna] valik - mig a civilizacioban felnovekvo testverebol egyetemi porofesszor lesz.

Vagy: kishazankban kerites ovezte a kertunket, anno megis bemasztak es kiloptak a beznint a Trabinkbol es kiteptek gyokerestul a frissen leultetett novenyeket. Itt nincsenek is keritesek - de barmit a kertben hagyhatsz [es hagyok is, mint mindenki mas], es a kutya sem nyul hozza (legfeljebb az oz :) Ugyanaz a Homo Sapiens, de gyokeresen mas viselkedes...

Az ellenkezo hatast veve: 'A legyek ura'-ban a jolnevelt angol fiucskak kegyetlen vadakka - es gyilkosokka - valtak, mert a korulmenyeik valtoztak. Mi is egy elvadult kornyezetben vagyunk, es annak megfeleloen cselekszunk/gondolkodunk [egy kapzsi erdektelen vilagban mi is kapzsikka es erdektelenne valunk].

Amikor egy sportcsapat repuloje leesett az Andokban, tobben a meghalt tarsaikbol falatoztak, hogy eletbe maradjanak. A korulmenyeik valtoztak meg - es persze, ha a repulo nem pottyan le, akkor egyikojuk sem mondta volna a tarsanak: "Olyan ehes vagyok - nem vagnad le a kisujjad, hogy megegyem?"

Jo pelda, hogy hogyan romlik a kultura, a fiatalok viselkedese stb. a volt kelet-europia orszagokban a megvaltozott korulmenyek hatasara.

A mostani vilagunkban hulyitenek minket a "szabadsag", "demokracia" maszlagokkal - pedig a legnagyobb szabadsag abban rejlik, hogy mi alakitjuk a vilagot, es nem a vilag[on uralkodo] elit minket. Es az igazi demokracia az, ahol a nep [a szo gorog erdete ugyanis ezt takarja] el jol, es nem a valasztasokkal manipulalo, a nepen eloskodo elit.

Ahogy Zsoldos Peter konyveben van, nekunk is van egy Feladat: felvilagosult, hasznos emberkent elni egy olyan - igazsagos es egyenlo eselyeket kinalo - tarsadalom javara, amely viszonzaskent a legjobbat [lehetosegeket, stb.] adja nekunk. A korulottonk levo vilagot kell jobba tennunk, es nem pedig a kalodakba szoritva kell ehhez a torz vilaghoz hozzanyomorodnunk. Majd amikor ez a jobb vilag eljon [mas alternative nincs ugyanis], az akkori - neveles, korulmenyek, es a maga korul latott peldak hatasara megvaltozott - emberek sajnalattal gondolnak majd rank... Ugy tekintenek majd az oseikre, mint arra a szeken tehetelenul ucsorgo fazonra, aki majdnem ehen halt, mert azt a maszlagot hitettek el vele, hogy ha felall es elindul a kajatol roskado asztal fele, akkor megnyilik alatta a padlo es elnyeli a kenkoves pokol...
Előzmény: motyo_1999 (652)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 656
Igazából csak a szinkron kell nekem, a kép az kukába :)
Előzmény: Occultum (655)
Occultum Creative Commons License 2007.05.31 0 0 655

Az egész sorozat letölthető a netről .avi-ban. Persze, ha a szinkron miatt lenne fontos - azon nem tudok segíteni.

Előzmény: motyo_1999 (654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!