Keresés

Részletes keresés

motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 616
Igen, sajnos pontosan ez alapozza meg a trekkie-k lenézését az Alfa irányában. Sokan közülük meg vannak győződve róla, hogy ez csak egy szerencsétlen Trek-utánzat. Miért? Valszeg csak a 2. szezont látták.

Volt egy kiváló sorozat - megbukott. Mit csináljunk vele? Hát csináljuk olyanra, mint amilyen egy már befutott sorozat. Az persze megismételhetetlen, ráadásul itt vannak ezek a hülye kötöttségek, hogy egy bázisra vagyunk bezárva meg ilyesmi. Nem baj, gyúrjuk össze, majd csak lesz valami. Hát lett.
Előzmény: tippancs (615)
tippancs Creative Commons License 2007.05.22 0 0 615
Valóbanvan néhány rész ami ST-nek is beillene. :)
Occultum Creative Commons License 2007.05.22 0 0 614

Akárhogy nézem, ez nem lehet a Dorzak. Ha jól emlékszem, az az egyetlen epizód, amiben nem szerepel a parancsnok. Ez a mostani sem rossz, még a Star Trekbe is beillene. Nem emlékszem, hogy láttam volna valaha.

 

 

 

Előzmény: motyo_1999 (610)
Skywalker. Creative Commons License 2007.05.22 0 0 613

köszi!

eddig, amiket ajánlottatok bejöttek (a mostani felsorolás egy részét is már láttam pl)

meg nekem a luton törvénye is hozta a színvonalat

no, akkor most leszedem azokat, amiket eddig még nem láttam :)

Előzmény: motyo_1999 (612)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 612
Hát ööööö..... nehezet kérdezel.
Én ezeket ajánlom még, de utólagos reklamációt nem fogadok el!

The Lambda Factor
The AB Chrysalis
The Exiles
Space Warp
The Seance Spectre
Brian the Brain
The Dorcons
Előzmény: Skywalker. (611)
Skywalker. Creative Commons License 2007.05.21 0 0 611

ha már... akkor egy kérdés!

van lehetőségem leszedni az alfa HB epizódokat

melyikeket ajánlod?

első évad alap, második évadból ugyebár azok, amelyeket anno a magyar televízió is kiválasztott. és még melyikek jók? van elég sok gagyiság a második évadban, párat láttam, inkább nem nézem meg mostmár az összeset, de ha ajánlotok jobb epizódokat, akkor azokat nagy szívesen! :)

Előzmény: motyo_1999 (610)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.20 0 0 610
Nos, a következő epizód címe alapján ("Börtönhajó") nem lehet más, mint a Dorzak.
Gördüljön le egy kövér könnycsepp mindenki arcán, mert ez az utolsó olyan darab, amelyet az arany hetvenes évek felkínált a magyar tévéfogyasztónak.
Bár a hátralévő három epizód is bír kétségtelen értékekkel, mégis a "kemény mag" számunkra ezzel lezárul....
Superb_ Creative Commons License 2007.05.14 0 0 609
mármint Bud Spencer
Előzmény: Superb_ (608)
Superb_ Creative Commons License 2007.05.14 0 0 608
Amikor a sorozat készült, éppen felfedezték a keleti harcművészeteket, többek között a kendót is. De pl. még Bud Specer is a Piedone Honkongban című klasszikusban sumó-bajnokkal verekszik, ha nem tévedek. Bruce Lee, Chuck Norris és talán már akkor Jackie Chan, talán egy kicsivel ő később (bár a korai próbálkozásai szerintem inkább a hetvenes évek). És így tovább. A korszellem megkívánta azt a kendós figurát! :) És hát ne feledjük a hungarikumot a jakab kung fut, ami az egyik leghatékonyabb harci módozat és persze azt is magyar találta ki, akáércsak az izraeli hrav magát :)))
Előzmény: motyo_1999 (603)
tippancs Creative Commons License 2007.05.11 0 0 607
Annak idején a felnőttek csak úgy emlegették, hogy azok a kifordított fickók. :D
Előzmény: motyo_1999 (603)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 606
Ejnye, ez offtopic :)
A misztikummal semmi baj.
A logika (tudomány) téves álarcába öltöztetett misztikum az, ami butít és félrevezet! ;)
Előzmény: Törölt nick (605)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 604
Áááhhhhh. Mystery solved.
Rosszat sejtve belehallgattam a második részbe.
Ahol is a ...... 2515. napnál tartunk! :)
Eszerint a fordító pusztán jót akart: megpróbálta összehegeszteni az alkotók szarvashibáját. De azért jószándékúan meghagyta a 12-t, így lett 2512 (holott a két rész között nyilvánvalóan maximum néhány óra telik el).
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 603
Eh..... sajnos nem ilyen szép a helyzet.
Most a 2796. napnál tartunk (a honlap tetején folyamatosan nyomon követhető! :) )
A szinkronban 2512-t mondanak, ami önmagában is majd' egy évvel korábbi időpont.
De ami különösen fájdalmas és érthetetlen, hogy az eredeti szövegben 1912 szerepel. Legalább ötször hallgattam meg, hogy biztos legyek. Szóval a fordító csúnyán mellényúlt.

Egyébként viszont örülök, hogy végre eljutottunk a szezon szerintem legjobb (dupla)részéhez, amely gyermekkorunkból is erősen visszaköszön. Nagyon szeretem ezt az epizódot, hangulatos és a sztori is egészen jó (a cheesy megvalósítás ellenére).
Az is igaz, hogy ebben található Maya kétségtelenül legostobább transzformációja - kendo harcossá. Eszerint az átalakulás a formához tartozó harci tudás minden finomságát is automatikusan magával hozza! :)
Előzmény: tippancs (602)
tippancs Creative Commons License 2007.05.10 0 0 602
kb. most tart ott film a filmmúzeumon, kronológiailag, ami most van, úgy 2006 vége, 2007 eleje. :-)

Most is volt egy baki. Amikor bemennek a helyiségbe tüzet oltani, akkor a cső kiesik a markolatból, majd bent újra benne van.
tippancs Creative Commons License 2007.05.04 0 0 600
vagy az Orion egyik ismétlését amiben éppen a robotok voltak...?
Előzmény: motyo_1999 (599)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 599
Hát igen, az emlékeknek ez adja a izgalmát, hogy olyan homályosak és zavarosak :)

Milyen robotos filmet láthattál? Robotokkal a Szaturnusz körül? Bár az csak moziban ment, ha jól emlékszem.
Előzmény: Skywalker. (598)
Skywalker. Creative Commons License 2007.05.02 0 0 598
Jaja, ez lesz a megoldás...

75 októberi vagyok, ezért pl a 77 és 79-es vetítésekre nem hiszem, hogy tudnék emlékezni. Bár az pl rémlik, hogy azidőtájt láttam a "One Moment Of Humanity"-t, de ebben is megcáfolt a honlapod, miszerint azt nem is adta a magyar tévé akkor sem! :) Viszont ha nem ezt, akkor fogalmam sincs, milyen egyéb ilyen "robotos" filmet láthattam akkortájt?!

Az viszont tuti, hogy 84-85-ben néztem minden epizódot, haloványan rémlenek is dolgok, kivéve a "Dragon's Domain" ami ugyebár minden korombélimben mély nyomokat hagyott! :) De valahova oda pozícionálnám emlékeimben az "All That Glisters"-t is, dehát ez is hülyeség. Pedig esküszöm úgy emléxem! :)

Kábeltévét viszont akkoriban hírből sem ismertem. Aztán lehet, hogy a 90-es években a Szateggyen láttam ezeket és az téveszt meg...

Most viszont nincs tévém és csak szemezgetek az alfa torrentekből, így jutottam el az "All That Glisters"-ig és a "One Moment Of Humanity"-ig és miközben néztem őket, keletkeztek bennem ezek a fenti, ismerős (mintha már láttam volna...) érzetek!!! Kész rejtély! :)
Előzmény: motyo_1999 (595)
Skywalker. Creative Commons License 2007.05.02 0 0 597
"harc-jatek" epizod volt, es igen, utanaolvastam, es ugy van ahogy irtad! :) csak en meg filmnezes kozben nem annyira figyeltem es tessek, nem is ertettem! :)
Előzmény: motyo_1999 (594)
tippancs Creative Commons License 2007.05.02 0 0 596
A mostani részben is újra előjött egy baki amit már kétszer észleltem, hogy a holdfelszinen való verekedés közben a sisak megnyílik. Nem rögríthették valami jól.
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 595
Tudtommal nem volt semmilyen ismétlés, soha, legalábbis az MTV-n.
Olyanról kaptam homályos információt, hogy vidéki kábeltévén nyomták a nyolcvanas években, legalábbis az illető rajongótárs megesküdött, hogy akkor látta.
Esetleg láthattad a kilencvenes években a SAT 1-en.
De nem lehet, hogy egyszerűen kisgyerekként láttad, és ez maradt meg? Vagy akkor még nem léteztél?
Előzmény: Skywalker. (593)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 594
Ha az "Ősellenségek" c. epizódra gondolsz, nem emlékszem, hogy tönkrebombázták volna a bázist, bár nem tudom most minden egyes pillanatát felidézni a filmnek. A két ellenség főleg egymást lőtte.
Szerintem te a 18. "Harc-játék" részre gondolsz, ahol valóban szarrá lőttek mindent, de ott a végén kiderül, hogy csak az idegenek által generált tanító jellegű látomásról volt szó. (Mellesleg gyűlölöm az ilyen megoldásokat, ettől függetlenül nagyon jó kis rész).
Előzmény: Skywalker. (590)
Skywalker. Creative Commons License 2007.05.01 0 0 593
motyo 1999:

olvasgattam a honlapodat, és megnéztem a korabeli vetítési dátumokat is.
meg most újra néhány epizódot a második évadból, amiket mostanság le tudtam tölteni.
a kérdésem, hogy ezeket nem ismételte anno a magyar televízió?
én pl 84-85-ben néztem az epizódokat a tévében, de megesküdnék, hogy az "all that glisters" c. epizódot is láttam akkoriban, pedig elméletileg az csak 79-ben került itthon vetítésre, akkoriban meg még csak 3 és fél éves :) voltam, ergo nem hiszem, hogy láttam...
szóval esetleges ismétlésekről van infód?
Előzmény: motyo_1999 (582)
Occultum Creative Commons License 2007.04.29 0 0 592
Igaz - az zavart meg, hogy tegnap a Filmmúzeumban a II. évad 17. része ment éppen, ami a negyedik. Az első évad 17-ese a War Games. Amennyire visszaemlékszem, ott az a vége, hogy "nem lövünk" - tehát mintha meg sem történt volna, ami történt. Kaptak még egy esélyt.
Skywalker. Creative Commons License 2007.04.29 0 0 591
de lehet, h én nem figyeltem eléggé, akkor azt is beírhatjátok :)
Előzmény: Skywalker. (590)
Skywalker. Creative Commons License 2007.04.29 0 0 590
igen, de:

írtam, h én az első évad 17. évadról írtam, te meg a második évad 4-ről

természetesen azzal is tisztában vagyok, h nem lényeges (kivéve néhány "kulcs" epizód) a sorrendiség

de az első évad 17 úgy ér véget, h a bázis tönkre van bombázva, néhány hétre elég csak a kaja meg a levegő meg minden, a helyreállítás hónapokig tarthat és a következő érinthető bolygó 6 hónap távolságra! pont ezért akarnak (mert mindennek vége, nincs tovább!!!) "kiszállni" mindenáron az aktuális, épp mellettük lévő bolygóra, ahol nem látják őket szívesen, ezért inkább tovább sodródnak... és erről a "nincs tovább" dologról szépen megfeledkeznek
ráadásul a köv epizódban (most akkor tökmindegy melyik az), nyoma sincs az éhinségnek, bombázásnak stb...
Előzmény: Occultum (589)
Occultum Creative Commons License 2007.04.29 0 0 589

Erre a kisbolygóra teljesen önszántukból szálltak le valami ásványt vagy kristályt keresni. Az epizódok egyébként nem időrendben követik egymást. Az elején a doktornő azt mondta, ötszáz-akárhány napja szakadtak el a Földtől, ennél mondott már nagyobb számokat is.

Eredetileg ez a második évad 4. epizódja:

http://www.space1999.net/~catacombs/main/epguide/ty2.html

Előzmény: Skywalker. (588)
Skywalker. Creative Commons License 2007.04.28 0 0 588
épp most néztem meg az első évad 17es részt, és valamit nem értek:

nem az van, h az alfa szanaszéjjel bombázódik, és ezért nincs esély a túlélésre és ezért kell leszállni a közeli bolygóra???
aztán le se szállnak, a 18. epizódra meg mégsem halnak éhen stb... a roncs alfán.
vagy a 17-es epizód csak egy fiktív álomszerű dolog, amit az alfaiak félelme generált?
Superb_ Creative Commons License 2007.04.26 0 0 587
Nekem is tetszett a tegnapi! Szinte odaszegezett a sugár a fotelhez! :)
Előzmény: tippancs (586)
tippancs Creative Commons License 2007.04.25 0 0 586
Ez egy jó rész volt. Azokból való amit anno leadott a tévé.
Úgy tünt, hogy ez egy korábbi rész lehetett. Maya füle is még barna.
eolomea Creative Commons License 2007.04.09 0 0 584
a) akkoriban nagyon is tudatosan választották ki a (legkevésbé rossz ;) ) 6 részt a kultúra őrei

Ez tunik a legvaloszinubb magyarazatnak.

Sok egyeb pelda szol a-mellett, hogy az un. "vasfuggony" egyben jotekony szurokent is mukodott - pl. Ray Bradburynek Magyarorszagon [a Galaktikaban vagy kulon kotetekben] megjelent irasai szinte egytol egyik rememuvek. Ezen fellelkesulve, itt as elso dolgom az volt, hogy remego orcimpaval felvasaroltam az osszes konyvesboltokban kaphato [angol nyelvu] Bradbury konyvet - es oriasit csalodtam. (Szo szerint, mindossze egyetlen egy uj novellat talaltam, ami jo volt - vagyis ami megutotte azt a mercet, amit anno Kuczka Peter allitott fel.)
Előzmény: motyo_1999 (582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!