Keresés

Részletes keresés

Skywalker. Creative Commons License 2007.03.02 0 0 562

induljunk ki abból, hogy ez egy régi sorozat

még a nagy és mára mindenki által elfogadott "sorozatkultúra" kialakulása előtti időkből :)

Előzmény: tippancs (561)
tippancs Creative Commons License 2007.03.01 0 0 561
én is azon morfondíroztam, hogy legalább valamilyen magyarázatot adtak volna
Előzmény: Skywalker. (560)
Skywalker. Creative Commons License 2007.03.01 0 0 560
thx!
Előzmény: tippancs (559)
tippancs Creative Commons License 2007.03.01 0 0 559
548
Előzmény: Skywalker. (558)
Skywalker. Creative Commons License 2007.03.01 0 0 558

hmmm... azt hittem, vhogy korrekt módon "kiírták" a sorozatból. elég fontos figura volt az első évadban, megérdemelt volna egy elvarrást ez a szál...

 

na mindegy, itt van maja, az új jolly-joker, akármilyen állattá átváltozik és készpassz.

ráadásul szakállas! :)

Előzmény: motyo_1999 (556)
karcsijunior Creative Commons License 2007.02.28 0 0 557
Szerintem a Mayának egyrészt egyszerűen undorító a "barkó"-ja vagy pajesza vagy mije van, másrészt viszont imádom amikor nadrágban van, nagyon feneke van:)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 556
Erre nincs megnyugtató válasz. Hivatalosan nem sikerült megállapodni vele. De simán elképzelhető, hogy Freiberger az új akciósabb sorozathoz a háta közepére nem kívánt egy tudálékos profot.
Előzmény: Skywalker. (555)
Skywalker. Creative Commons License 2007.02.28 0 0 555
és barry morse hová tűnt a második évadra?
Előzmény: motyo_1999 (554)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 554
Biztos, hogy nem volt a tévében. Talán mással kevered.
Ezek voltak nálunk:
http://alfaholdbazis.hu/masodikeresztes.htm
Előzmény: Skywalker. (552)
tippancs Creative Commons License 2007.02.27 0 0 553
Nekem meg kimondottan tetszik Mayában, hogy olyan. A mai részben is lemeradt a barna füle.
Skywalker. Creative Commons License 2007.02.27 0 0 552
a Luton-os epizod szerintem nem is volt oan rossz. viszont ez a maya meg iszonyat rusnya ezzel a "barkoval" :) a mai epizod (labdak ugrabugraltak benne) nem volt veletlenul anno a TVben? oan ismeros volt... Maya-ban meg az sem tetszik, h az utobbi 2 (tobbirol lemaradtam) resz kulcsmomentuma az volt, h kulonfele allatokka valtoztatja magat.viszont minap megneztem 1 pirxet is... brrr... regen sem szerettem, most sem tetszett.
Előzmény: motyo_1999 (550)
GARFIELD Creative Commons License 2007.02.18 0 0 551
Háááát, igen elég gyermetegek az eddigi részek, a technika sokkal jobb, (nincs az a folyamatos blugggy-blugggy-blugggy-glüggggy-glüggggy-glüggggy hang), az orvosi szobában nem festettek a monitorok, mondjuk az az alpha log recorder amibe folyton beszél helena, brrrrrrrrrrrrr.....
Ja és szoknyát hord az öreglány :-)
És OFF: ma este PIRX az FM-en :-))))
Jeeeeeahhhhhh :-))) tartsatok ki, tartsatok ki :-) (és bástya elvtárs hogy van????)
Előzmény: motyo_1999 (550)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 550
Mellesleg nagyon csendben vagytok, gondolom ez annak köszönhető, hogy - hogy mondjam finoman - nehezen értékelhető epizódok tanúi lehettetek az elmúlt hetekben.

Az New Adam new Eve-nek akár lehetne filozófiai mondanivalója is, de sajnos áldozatul esett a műfaji szabályoknak.

Az Arkhanon nem rossz, feltéve ha az ilyen jellegű sztorikat el tudjuk fogadni sci-fi-nek.

A "Brian the Brain"-ben viszont legalább ismét volt egy kis technika és űrutazás, és megint láthattuk a Sas-modell egy újabb kiváló származékát.

Előre szólok, hogy a jövő heti Rules of Luton minden idők legrosszabb Alfa-epizódjának számít........ :D

Tehát nincs más megoldás, továbbra is tessék csúcsrajáratni a nosztalgia-motorokat!
motyo_1999 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 549
A mostani vetítési sorrendnek semmi köze semmihez. A DVD-s, ill. az általában szokásos sorrend egész más, de az is feltehetőleg csak lazán kapcsolódik a produkciós sorrendhez. Így nem meglepő, hogy Maya füle fluktuál.
Egyébként a históriája a dolognak az, hogy pár rész után az alkotók zavarónak kezdték érezni, hogy Maya füle enyhén állatias benyomást tesz, ezért megszüntették ezt a fícsört. Ezzel csak egyetérteni tudok.

Sandra vissza fog térni később, de valóban több különböző csaj űzi az ő funkcióját ebben az évadban, leginkább Yasko. Mellesleg a Sandra név már el sem hangzik az eredeti szövegben, ebben az évadban a "Sahn" nevet kapta a hölgy, ami akár lehet a Sandra becézése is, ha nagyon akarjuk. Kíváncsian várom, hogy a magyarban hogy lesz ez.
Előzmény: tippancs (548)
tippancs Creative Commons License 2007.02.15 0 0 548
Megint barna Maya füle.
Azon gondolkoztam, hogy legalább az első részben ha képben nemis, legalább parancsnoki napló bemondással kitalálhattak volna valami indokot az öreg prof meg Kano eltünésére. Mondjuk egy küldetés alkalmával meghaltak egy bolygón, stb..stb
De mostanában Szandrát sem látom. És eltüntek a dizájnos számok is.
tippancs Creative Commons License 2007.01.31 0 0 547
Nekem nagyon tetszett, hogy Mayanak barna a füle. Na, ezt most elhagyták. :(
protonbacsi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 546

Újraindult félórával később. De ez valami borzalmasan gyermeteg volt. Ebből a szezonból ez volt az első rész, amit láttam, míg az elsőből sokkal többet (ja, még kiskoromból is, meg most is) de a különbség ég és föld. Amilyen jó volt az előző széria, annyira tönkrevágták ezt. Logikátlan, debill, és elveszítette azt a fajta igazi űrhajós feelinget, ami régen megvolt.

De azért még pár részt megnézek mert hátha csak ez lógott ki a sorból.

tippancs Creative Commons License 2007.01.24 0 0 545
A tegnapi résznek sokáig nem volt hangja, mi lett később vele?
tippancs Creative Commons License 2007.01.19 0 0 544
vagy a honvágy :)
Előzmény: motyo_1999 (543)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 543
Igen, ez egy jó kis epizód.

Bár ez a "másképp telik az idő" olyan momentum, amit hirtelen minden előzmény nélkül húztak elő a zsákból, miközben láthatóan minden alfai számára természetes volt, hogy így van. Megjegyzendő, hogy a későbbi "Különös látogatók"-ban a látszólag a Földről érkező rokonok és ismerősök láttán senkiben nem merül majd fel ez a probléma. Persze ezt írhatjuk a hipnózis számlájára.

Na és mit szóltok az örömmámorban úszó alfaiak által teljes mellszélességgel felvállalt "Minek a természet?" kitételre? Azért szeretnének annyira hazajutni, hogy ott is gépek között éljék az életüket? Ráadásul egy teljesen idegen kultúrában? Esetleg a vélt biztonságosabb környezet, vagy a szimulált természet vonzza őket?
Előzmény: tippancs (541)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 542
Most teljesen mást mondanak az elején, ki emléxik az eredeti szövegre?

A videótáram továbbra is rendelkezésedre áll, itt pl. meghallgathatod az eredeti bevezetőt:

http://alfaholdbazis.hu/movies/dorzak_hun_old.avi
Előzmény: GARFIELD (539)
tippancs Creative Commons License 2007.01.17 0 0 541
Végre egy film ahol figyelembe vették, hogy máshol máshogy telik az idő.
GARFIELD Creative Commons License 2007.01.17 0 0 540
Ja tényleg, felvettem a mait :-), megyek nézem is :-))))) (még nem láttam)
GARFIELD Creative Commons License 2007.01.17 0 0 539
Na ja, igaz....

De lehet, hogy rosszul emléxem, de az "eredeti" szinkron a film elején, az nem így szólt:

A hold egy nukleáris robbanás következtében, elhagyta földkörüli pályályát, és kilódult(?) a világűrbe.....

Most teljesen mást mondanak az elején, ki emléxik az eredeti szövegre?
Előzmény: tippancs (538)
tippancs Creative Commons License 2007.01.15 0 0 538
Mondhatta volna pl. hegyiember vagy bigfoot, esetleg hegyiszörny. De annyi minden mást, miért pont csubakka....ráadásul nemis hasonlított a szörösségen kívül.
Előzmény: GARFIELD (536)
Skywalker. Creative Commons License 2007.01.15 0 0 537

Sziasztok!

Jó régen jártam már erre...

Nekem sajnos nincsen tévém, illetve nem sajnos, csak ilyenkor, amikor látom, hogy pl az alfa holdbázist vetítik a filmmúzeumon...

A kérdésem, hogy szerintetek ezt a sorozatot, ha majd leadták, ki fogják adni DVD-n is? Pl mint az ORION-t vagy mint a Meghökknető meséket?

Vagy esetleg közületek digitalizálja valaki az epizódokat? Szívesen kapnék, feltételezem egyelőre csak az első évadból, egy másolatot! :)

GARFIELD Creative Commons License 2007.01.15 0 0 536
A maya, csubakka dumától felvisítottam én is :-)
Előzmény: tippancs (532)
tippancs Creative Commons License 2007.01.12 0 0 535
Ami nem tetszik, és nem csak az Alfában, hogy mutatják a messzi helyszíneket ill. gépeket a képernyőn. Hogyan? Hiszen akkor legalább kameráknak kellene ott lenni ahol, tudjuk, nincsen. Szerintem ez óriási hiba, amire a késöbb készült filmekben már jobban odafigyeltek. Mert az még érthető, hogy nagy hatótávolságú kamerákat nagyításra állítják, de akkor a látószög egyértelmű.
motyo_1999 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 534
Ja: a fickó, akit "Csubakka" kiszabadított a romok alól, már az előző részben kedvencemmé vált. Emlékeztek?
Tony hívja a fegyverszekciót.
Kedvencem (zavartan felnéz valami olvasnivalóból - öt perccel ezelőtt indított el egy bolygópusztításra megpakolt Sast, de feltételezhetően innentől már nem érdekelte annyira a dolog): "Fegyverszekció!"
Tony: "A gépünket lelőtték! Aktiválja a pajzsot!"
Kedvencem: "Hm?... Máris..."

:))
motyo_1999 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 533
No igen. A sztori nem rossz, de ez a rész már többféle oldalról megmutatta, mitől szenved a második szezon. Sajnos a szinkron.... hogy mondjam.... szóval ezúttal nem segített abban, hogy komolyan vegyük az eseményeket.

Csubakka: hát, ha a már a fordító sem tud ellenállni annak, hogy poénkodjon, az nem sok jót jelent. Mentségére legyen mondva, nem volt könnyű helyzetben. Az eredeti hang meghallgatása nem sokat segít, meg kellett néznem a DVD feliratát. Most lehull a lepel: az eredeti szöveg így szól: "Maya, the girder!" :)) A sorozat folyamán többször felbukkannak majd ilyen egyszer használatos szörnyek az egyszer használatos neveikkel, csak remélhetjük, hogy King Kong és Mechagodzilla kimarad a szövegből.

Ugyanakkor a széria egyik erőssége is megjelenik: részletesen megépített közeliket láthatunk a bázis külső részeiről. Ehhez hasonló gazdagabb modellezés, illetve látványosabb effektezés többször felbukkan majd (az általatok említett túlzott színesség is ide tartozik), hiszen az ilyesmire több pénz állt rendelkezésre ebben a szezonban.

No de hát a lényeg természetesen a továbbiakban is gyermekkorunk újrafelfedezése, a hangulatok átélése, úgyhogy ebben a szellemben tessék szíves tovább nézegetni a filmet!
Előzmény: tippancs (532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!