Keresés

Részletes keresés

zsomi.vac Creative Commons License 2009.12.16 0 0 2428

Az ábrákat a következők miatt tettem fel.Azt mondják hogy az áramlásrendezőnek  prím darabszámúnak kell lennie mert így nem lehet hogy 1nél több lapát van fedésben az elhaladáskor,csak a lerekesztést kell beállítani és a többit arányosan elosztani.

Na én ennek bedőltem,megcsináltam a kiosztást és borzasztó lett az eredmény.

Ha ezt betartottam volna akkor az 1ik ábrán ahol egy piros 9 ágú csillag van az a ventilátor alatta láthatatlan a fekete színű áramlásrendezők elhehyjezkedése.Tehát az arányos kiosztással azt lehet elérni hogy a fagyi visszanyal.30% lerekesztésnél 2 lapát a lerekesztésnél van, a maradék 7 pedig épp osztható héttel így 3 tuti takarásban van 2 pedig épp be vagy kilép mögülle

Na így hijünk el mindent a leírásoknak.

A többi ábra azt mutatja miként változik forgás közben a lapátok állása az áramlásrendezők elött.

Lehet inkább csak 6 rendezőt építek be,2 a lerekesztés fala lesz a maradék 4 pedig em takar ki 6 lapátot.

zsomi.vac Creative Commons License 2009.12.15 0 0 2427
Ahol most tartok másoknak segíthet, ha egyszer valaki építésre adja a fejét.Ezért feltöltök egy kis infót ami segíthet.Itt épp az látszik hogy ne csináljunk áramlásrendezőt, vagyis hogy ne állítsuk be.
zsomi.vac Creative Commons License 2009.12.12 0 0 2426

ebéd után már csak össze kellett rakni

 

Hát itt tartok most.

Ami nem maradhatott el az a próóóóba.

De sajnos csak a futón.De azért ez is jó volt valamire.Eddig ha futon próbáltam kb 3000körül kezdte ringatni a futót a hajó,de inkább 4000 kellett ha tolni akartam.Most alapjáraton már megfeszölt a futó és kicsivel alapjárat felett már gurult,kb 1500nál.Itt ha elengettem a gázt akkor sem állt meg a futó,majdnem nekimentem az ajtónak.Sajnos ezután kifogyott a benya a gépből és már csak szemre tudtam próbálni a gépet.

Na itt viszont bajba kerültem.Úgy látom hogy mindíg 2 lapát és a majdnem egyszerre ér a terelőhöz.Azt olvastam csak 1nek szabadna.Megpróbáltam átvariálni de nem sikerült.Ide valami számítást kell csinálnom hogy pontos legyen a kiosztás.

Jövő szombaton azért még kiviszem és megnézem mit csinál "lábon".Ja megaztán hogy van már áramlásrendezőm levágtam a ygűrűből is és átvariáltam a kormányzást is .Ez a vasszőparipám.Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz most a gép....

zsomi.vac Creative Commons License 2009.12.12 0 0 2425

Ma újra nekiálltam a légpárnásomnak.Egyszerűen nem tudom nézni hogy 1 karnyújtásnyira vagyok a késztől és nem csinálom.

Ezért 5 hónap és 5 nap után ma újra szerelgettem kicsit.

 

Először is leszereltem a kormánylapátokat.Majd fogtam egy 200as KGPVC csövet.

Kerestem hulladék 1es alulemezt, meghajlítottam és próba

 

 

Innentől kicsit lelassult a dolog

 

 

 

 

 

 

A kiosztással még lesznek gondok de a lényag hogy bentvan az áramlásrendező.

 

 

 

tomi10000 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 2424

Ne tolongjatok!

Elkelt.....

tomi10000 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 2423

Eladó egy 1000 cm3-es használt Peugeot benzines motor állómotorrá alakítva,
vas keret talppal, kipufogó rendszerrel, önindítóval, generátorral, hűtő nélkül.
Alkalmas lehet pl. hajó, légpárnás hajó meghajtására,
ill. egyéb erőforrást igénylő célokra.

Ár: 55.000.-

06-30-9-296-717

.lajosba Creative Commons License 2009.11.02 0 0 2422
Mivan , élmég itt valami???


.lajosba Creative Commons License 2009.09.14 0 0 2421
sziasztok!!!!!!!!!!!! baltch légyszi hivjál!!!!!!!!!!!!!
.lajosba Creative Commons License 2009.08.13 0 0 2420
köszi azért a tájékoztatásért, majd fontolora veszem ezt is.
zsomi.vac Creative Commons License 2009.08.13 0 0 2419

Ez épp 500as,de szinte minden méretben ven, és általában van derékszögű is.Én ezt még a fehér légpárnásba kértem, amikor még 2 emelőventit akartam beleépíteni, de amikor rájötte, hogy ez nem megy 5 Le-s motorral, akkor kimaradt az eszközlistából.

Azért szerintem a 90fok nagy ellenállást keltene,vagyis a hatásfoka a törés miatt szerintem rosszabb, mégha azt belevesszük hogy haladás közben a torlónyomás sokat segít a töltésen, ezért én ebben gondolkodtam. 

.lajosba Creative Commons License 2009.08.10 0 0 2418
szia zsomi! ugynézem érdemeslenne kezdeni valamit vele. derékszögü nincsbelölle?Mekkora az átmérő?
.lajosba Creative Commons License 2009.08.10 0 0 2417
szia zsomi! köszi a képet ugy nézem valamit érdemes lenne kezdeni. Nincs ebböl derékszögü? Mekkora az átmérő?
zsomi.vac Creative Commons License 2009.08.08 0 0 2416

Lajosbá

Bár már mint 1 nap telt el, de itt a kép az általam javasolt gyűrűről.Ez tökéletes méret nem nehéz és nem kell gyantázni órákig,nem ovális,erős a fala.Szerintem csak ilyen csővel szabad foglalkozni.Ha kell tudok belőle  kérni neked, de kicsit napszívta, ez ugyan nem befolyásolja a hajóbaépíthetőséget.

.lajosba Creative Commons License 2009.07.20 0 0 2415
BALTECH hivjál!!
.lajosba Creative Commons License 2009.07.20 0 0 2414
sziasztok!!!szabad légpárnást keresek a csemöi / jármüvek/ napjára, bemutató miatt!!!!!!
MedZ Creative Commons License 2009.07.05 0 0 2413
Hi!

Miért töröd a fej? :) itt vannak a válaszok:

1, Szerintem az övé is előbb az elejét emeli aztán a hátúját. (nem sokkal ugyan)

2, A légpárnás előtt egy párna van, amint elkezdi emelni az elejét az övé is elindul, párnában az eleje kiékelődik, nem tudja teljesen felemelni ezért tökéletesen zár az eleje, ezért a hátulja hamarabb emelkedik. Ha nem lenne előtte semmi akkor elöl kifújna és sokkal nagyobb lenne a késés..

3, biztos nem áldoznék fel egy 4 személyes légpárnásban 1 helyet, hogy a lelkemnek jó legyen, hogy egyszerre emel.

4, Ki mondta, hogy egyszerre kell emelni. Amikor lépsz egyet akkor először az egyik lábad utána a másikat teszed előre. Nem kell ezzel foglalkozni.
Integrált hajtás 4 személyes légpárnás előbb az elejét utána a hátulját emeli.

Képek a hétvégéről????????

üdv
Előzmény: zsomi.vac (2411)
MedZ Creative Commons License 2009.07.05 0 0 2412
Hi!

Miért töröd a fej? :) itt vannak a válaszok:

1, Szerintem az övé is előbb az elejét emeli aztán a hátúját. (nem sokkal ugyan)

2, A légpárnás előtt egy párna van, amint elkezdi emelni az elejét az övé is elindul, párnában az eleje kiékelődik, nem tudja teljesen felemelni ezért tökéletesen zár az eleje, ezért a hátulja hamarabb emelkedik. Ha nem lenne előtte semmi akkor elöl kifújna és sokkal nagyobb lenne a késés..

3, biztos nem áldoznék fel egy 4 személyes légpárnásban 1 helyet, hogy a lelkemnek jó legyen, hogy egyszerre emel.

4, Ki mondta, hogy egyszerre kell emelni. Amikor lépsz egyet akkor először az egyik lábad utána a másikat teszed előre. Nem kell ezzel foglalkozni.
Integrált hajtás 4 személyes légpárnás előbb az elejét utána a hátulját emeli.

Képek a hétvégéről????????

üdv
Előzmény: zsomi.vac (2411)
zsomi.vac Creative Commons License 2009.07.05 0 0 2411

http://www.youtube.com/watch?v=_Vsi3RpVmbg

Az ilyen dolgok mindíg fejtörést okoznak.Ugyan olyan súlyú motor mint az enyém és neki mégis egyensúlyban emelkedik nekem pedig először az eleje azután hátul de akkor már akkora a tolóerő hogy indul.Lehet ha nekem is 40 cmmel előrébb lenne a motorom mint neki akkor egységesebben emelne.

MedZ Creative Commons License 2009.07.03 0 0 2410
kellene valamelyik oldalára feltenni valami kisebb állványos gépfegyvert. Ha már hangosan száguldozó akkor nehogy valaki kötözködni merjen, hogy mit zajongasz.

Egyébként szerintem jól néz ki. Most már csak valahogy a tolóerőt kell feltornászni.

mc\'gányver Creative Commons License 2009.07.02 0 0 2409

Sziasztok!

 

Egy pár kép a hétvégéről.:

zsomi.vac Creative Commons License 2009.07.01 0 0 2408

Lajosbá

Nem mondhatnám hogy elfelejtettem csak mindíg mással megy el az idő.A kétet ha lement a győri munkám azonnal elkészítem és küldöm.

 

Ha minden jól megy akkor szombat de 8-10 körül éles VIZI próbát tartok kismarosom.Akinek van kedve kocsikázni várom.

Szorítsatok!!!!!!!!!

Itt a próba helyszíne

 

Talán 10 hektár,de 5 biztosan a víz kb 1 méter mély és szárazfüldről is be lehet hajtani.

MedZ Creative Commons License 2009.07.01 0 0 2407
üdv
melyikkel jössz a legközelebbi talira? :)
Előzmény: dzsigit-lzs (2406)
dzsigit-lzs Creative Commons License 2009.06.30 0 0 2406

Üdv itt mindenkinek!

 

Csak egy kis beköszönés.

 

 

.lajosba Creative Commons License 2009.06.29 0 0 2405
szia! Baltech a helyzet változatlan a zsomira vártam eggy darabig de megszakatt. ennyi
baltech Creative Commons License 2009.06.28 0 0 2404

Mi ez a döglött hangulat?

Sehol senki?

McGányver, Zsomi, SvFeri, Lajosbá!

 

Hogy megy a gépetek?

.lajosba Creative Commons License 2009.06.07 0 0 2403
szia, zsomi!!
.lajosba Creative Commons License 2009.06.06 0 0 2402
szia, zsomi!!!
.lajosba Creative Commons License 2009.06.06 0 0 2401
szia. zsomi!!
.lajosba Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2400
sziasztok! feri-ha ijesmit akarsz csinálni vannak korábbi képek és nézd meg.
volt, olyan mikor én is benne álltam és 2-3 cm- t. hajlott de nem ugy nézett ki mind ha tul lenne terhelve. Van kérdésed irjál. nekem /bevált)
mc\'gányver Creative Commons License 2009.06.04 0 0 2399
A drágám visszajött a kozmetikából!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!