Keresés

Részletes keresés

kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 21
Te nem akarod hogy normális,diszkrimináció nélküli demokrácia legyen?
Előzmény: HitetlenTamaska (20)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2003.02.28 0 0 20
18 alapján Belzebubbal kell szövetkezned. De vigaszt nyerhetsz a reinkarnációban is.
Előzmény: kisemmizett (19)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 19
Én a diszkrimináció áldozata vagyok,ezért szeretném ha büntetnék a diszkriminációt.Remélem,hogy ezt te is megérted.
Előzmény: HitetlenTamaska (18)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2003.02.28 0 0 18
"Az Orbán kormány nem volt egyébb mint az MSZP fiókszervezete."
Ja, te vagy az akit az Úristen semmizett ki, amikor az észt osztogatta.
Előzmény: kisemmizett (17)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 17
Az Orbán kormány nem volt egyébb mint az MSZP fiókszervezete.Elég ha csak arra gondolunk hogy Torgyán József a kórházban kizárólg Horn Gyulát volt hajlandó fogadni.Engem egyébként nem érdekel hogy milyen párt tagja a diszkrimináló miniszter vagy miniszterelnök.Ha elköveti a diszkriminációt felelősségre kell vonni bárki legyen is az.
Előzmény: HitetlenTamaska (15)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2003.02.28 0 0 15
Te nyilván arra gondolsz amikor az Orbán kormány idején egy nagyobb pályázat alkalmából kizárólag a kormánypárti önkormányzatok kapták meg a támogatást? Ha jól emlékszem, százas nagyságerendü eset volt. Igy az elfogultság tényét nem is lehetett elvitatni.
Előzmény: kisemmizett (14)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 14
Ez is diszkrimináció,de ettől sokkal nagyobb problémák is vannak.Az igazi diszkrimináció az amikor a miniszter a fél országot le se szarja és csak a másik felével törődik.A kegyvesztett fél ország pedig éhen is halhat és ezzel a magatartásával elpusztitja az országot.
Előzmény: HitetlenTamaska (13)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2003.02.28 0 0 13
A diszkriminációnak van egy szükebb és tágabb fogalma:

A szükebb az, ha valakinek valamilyen vélt vagy valós karakterisztikája alapján hátrányosan birálják el egy olyan döntés meghozatalánál aminek törvény illetve józan ész által akceptálható szempontjai között ez a karakterisztika nem szerepel.

A tágabb értelmemben diszkriminációról beszélhetünk akkor is, ha nem teljesen egyértelmü, hogy mik is a józan ész szempontjai.

Nyilvánvalóan a szükebb megitélás alá tartozik, ha egy ismeretlen fiatalenbert bőrszine alapján nem engednek be egy diszkóba, és a tágabb megitélés alá, ha egy munkára jelentjező nyolc hónapos terhes asszonyt a munkaadó kevsbé kiván foglalkoztatni, mint a nem terhes, egyébként minden más karakterisztikájában vele egyforma versenytársat.

Előzmény: sydbaj (11)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 12
A diszkrimináció nem ilyen banális dolog.Hogy értsed a diszkrimináció az amikor a miniszter leszarja a fél országot és csak az egyik felével törődik akkár jobboldali akár balodalia miniszter.
Előzmény: sydbaj (11)
sydbaj Creative Commons License 2003.02.28 0 0 11
NEMÉRTEM ÉN EZT AZ EGÉSZ KÉRDÉST....
Mi az hogy diszkriminizáció??? valaki megtudná értelmessen (értem a gyakorlati oldalát)magyarázni, hogy mi is az???Az életben mindemki (hogy érthetöbb legyek)diszkriminál valamit.Én pl. diszkriminálom a szomszédomt mert nem engedem, hogy a macskája a kertemben járjon szarni.Miért kellene engem ezért büntetn??Hol ott az egészben a macska a bünös, az érdemelné esetleg a büntetést.Nem egy tökéletes példa de ennél jobbat nem hinném hogy valki tudna.
Ezt a kérdést egy igazi angol barister barátom magyarázta el nekem, egy igazán frappáns szójátékkal.Magyarul kb, igy hagzana" minden ember egyfoma , de vannak köztünk egyformábak is"

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.28 0 0 10
diszkrimináljuk a diszkriminálókat...
Előzmény: kisemmizett (-)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 9
Időközben megnéztem a CD jogtárban is az alkotmányt ott benne van a 70/A§/2/ bekezdése,tehát ez továbbra is hatályos.Tartok tőle,hogy valamit jelent az hogy a parlament honlapján az alkotmány szövege nem teljes talán már az alkotmányt is cenzurázzák?.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (6)
meret99 Creative Commons License 2003.02.28 0 0 8
Maga a kapitalista rendszer diszkriminál! (Persze a nem kapitalisták még jobban!) A diszkriminációt nem kell büntetni, nincs rá semmiféle ok!
A gazdagság diszkriminálja a szegénységet!
Politikai diszkrimináció esetén elég annyit mondani, hogy éljen az USA és annak bölcs elnöke és országod a legjobb osztályzatokat kapja, diszkriminizációból is!
HitetlenTamaska Creative Commons License 2003.02.28 0 0 7
Nos én azt hiszem, hogy annyira nem drámai a helyzet, ugyanis a diszkriminációnak -szvsz- nak két* nagy területe lehet
1. Gazdasági
2. Személyes -aminek persze lehetnek gazdasági vonatkozásai.

1. A gazdasági driszkrimináció, jogtlan versenyelőny/hátrány kiküszöbölésére számos jogszabály van.

2. A személyes diszkrimináció pedig beterelhető a személyiségi jogok csorbitását tiltó és az azzal kapcsolatos büntetteket fenyegető jogszabályok közé, amik a alpján egy biróság már el tud adott esetben járni.

-------------*

Elvleg lehetne egy harmadik és fontos diszriminációs terület is: az intézményekre vonatkozó:
Az erre vonatkozó strikt jogszabályoktól -gondolom- a politikai elit fél, mert például az megkérdőjelezné az egyházak speciális különállását és kedvezményeztetését más egyesületekkel szemben, és méginkább az ugynevezett "történelmi" egyházak hallgatólagos előjogait.

Előzmény: kisemmizett (4)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.02.28 0 0 6
Köszönöm.
Előzmény: kisemmizett (3)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 5
Érdekes,hogy a www.parlament.hu honlapon az alkotmányból hiányzik a 70/A§/2/ bekezdése.Vajon miért?
Előzmény: Kovács Béla Sándor (2)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 4
Jelenleg azért nem lehet büntetni a diszkriminációt mert a parlament kötelességét megszegve nem egészítette ki a Btk-t a diszkrimináció büntetésére vonatkozó szabályokkal.
Egyébként könnyű bizonyítani ha egy miniszter politikai alapon diszkriminál és politikai alapon osztogatja szét az ország pénzét.
Előzmény: HitetlenTamaska (1)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 3
Az alkotmány 70/A§/2/ bekezdése írja elő,hogy a diszkriminációt szigoruan büntetni kell.Ez egy új paragrafus amely a rendszerváltás után került be a alkotmányba hogy így valamelyest közelitsék a magyar alkotmányt a nemzetközi jogi követelményekhez.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (2)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.02.28 0 0 2
Tudnád idézni az alkotmánynak a "szigorú büntetést" előíró paragrafusát? (Külön hálám, ha számszerűen is megjelölöd a vonatkozó törvényhelyet.)
Előzmény: kisemmizett (0)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2003.02.28 0 0 1
Nem a diszkrimináció büntetése a nehéz, hanem a megvalósult diszkrimináció tényálladékának bizonyítása.
Előzmény: kisemmizett (0)
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 0
Az alkotmány szerint szigoruan büntetni kell a diszkriminációt.Ennek ellenére nem történik ennek érdekében semmi.Vajon jól van-e ez így?
kisemmizett Creative Commons License 2003.02.28 0 0 topiknyitó
Hogyan büntessék a diszkriminációt,miért kell büntetni a diszkriminációt?Ebben a témakörben várok hozzászólásokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!