A kedves efátsak hangja valósággal megsüketítette volna a strassbourgi euhonatyákat, ha ilyemsi történik az előző kormányzat alatt.
Furcsa nyomozás az aláírók ellen
2003. február 25. 12:25
Magyar Nemzet
A törökszentmiklósi polgári oldal aláírásgyűjtést kezdeményezett a helyi sajtó baloldali elfogultsága miatt; a rendőrkapitányság magánokirat-hamisítás gyanújával nyomozást indított. A feljelentést a magát függetlennek mondó, de a baloldal által támogatott Bakk Zoltán polgármester tette, mivel gyanúja szerint egy olyan személy aláírása is szerepel a gyűjtőíven, aki nem is szignózta azt – írja keddi számában a Magyar Nemzet.
Úgy tűnik, mintha nem is az igazságot szeretnék kideríteni a rendőrök, hanem a jobboldal szimpatizánsait akarnák megfélemlíteni – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek a helyi polgári oldal egyik képviselője, Fejes Ferenc. Kiemelte: tarthatatlan, hogy az önkormányzat által finanszírozott lapok és a televízió nyíltan baloldali beállítottságúak. A feljelentéssel erről az aggályos helyzetről akarja elterelni a figyelmet a polgármester – fűzte hozzá.
Már beidézték és kihallgatták a hatvan aláíró több mint felét. Sokan megrémültek, amikor kézhez kapták az idézést, mert azon az állt: bűnügyben történő kihallgatásra jelenjenek meg a rendőrkapitányságon.
Különös, hogy a kihallgatáson többnyire a magánéletemről és vallásomról kérdeztek – tájékoztatta lapunkat az egyik kihallgatott, Tóth Lajosné, aki egyébként a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) törökszentmiklósi csoportjának az elnöke. A rendőrkapitány nem kívánt nyilatkozni az ügyről, a polgármester pedig csak annyit üzent a jegyzőn keresztül, hogy valóban ő tette a feljelentést.
További részletek a Magyar Nemzetben.