Keresés

Részletes keresés

Brunesz Creative Commons License 2008.01.03 0 0 148

Sziasztok?

 

5 hónapos shar-pei kutyámnak nyelőcső tágulata van.Ha valaki tud tanácsot adni hogy mivel etessem van e valamilyen gyógymód legyen szíves írjon odor_bernadett@freemail.hu köszönöm

Tibbe Creative Commons License 2004.11.19 0 0 147
-
Tibbe Creative Commons License 2004.09.06 0 0 146
Tibbe Creative Commons License 2004.08.11 0 0 145
Tibbe Creative Commons License 2004.08.11 0 0 144
Tibbe Creative Commons License 2004.08.11 0 0 143
nettomazsola Creative Commons License 2003.10.20 0 0 142
vissza is!
Előzmény: yuma (141)
yuma Creative Commons License 2003.10.20 0 0 141
mail ment!
Előzmény: nettomazsola (140)
nettomazsola Creative Commons License 2003.10.20 0 0 140
off
zsoltu engem se csip ... hehe
nézz be oda ahonnan kimasoltad a tapos kirohanasomat ...
Előzmény: Tibbe (138)
nettomazsola Creative Commons License 2003.10.20 0 0 139
perszehogy nem te! hanem én ...
Előzmény: Tibbe (138)
Tibbe Creative Commons License 2003.10.20 0 0 138
Ezt nem én írtam!

bár én téged nem csak itt olvaslak..zsoltuval egyetemben..:-) de ő nem csíp engem!
ha egyáltalán még emlékszik rám, a ""kutyája"" beszerzése idején ""beszélgettünk"".

Előzmény: nettomazsola (137)
nettomazsola Creative Commons License 2003.10.20 0 0 137
?
Előzmény: Tibbe (136)
Tibbe Creative Commons License 2003.10.20 0 0 136
??
Előzmény: nettomazsola (132)
nettomazsola Creative Commons License 2003.10.20 0 0 135
off
honnan - milyen kerry? nagggyon érdekel!
ha akarod akkor mailban
mazsi1962@yahoo.de
Előzmény: yuma (134)
yuma Creative Commons License 2003.10.20 0 0 134
Gratulálok kutyás múltadból az airedale-hez és a kerry-hez,nekem jelenleg is van mindkettő!A további általad leírt eseményekhez meg a néma döbbenet :-(( . Remélem vidámabb történetek is akadnak.
Előzmény: nettomazsola (132)
nettomazsola Creative Commons License 2003.10.20 0 0 133
hat én milyen rendes vagyok! azonnal megtalaltam a kutyas iratok kozt, pedig nem most tortént.
kedves dr David adott nekem mindenféle anyagot tanulmanyozni.

ez a cime, ha vkit érdekel;

Appositions-Acetabuloplastiken mit BOP oder mit Autograf und BOP beim Hund

nettomazsola Creative Commons License 2003.10.20 0 0 132
hehe - tokvéletlen lattam meg!

Tibbe
válasz erre | adatok | e-mail 2003-03-14 19:07:46 (22)
Egy másik topicból olloztam,a nick utólagos engedelmével de a témához kapcsolódó, lehet " értelmezni " ki-ki vérmérséklete szerint "!

akkor elmondok 1-2 dolgot, bocs ha hosszu leszek.1962-ben szulettem azota folyamatosan "van kutyam" és az egész csalad "kutyas".
anyam egy dogot kapott amikor velem terhes lett BP-en = 1961 ben vmikor. a kutya az hazikajat és marhahust (!!) abban az idôben) evett és alomszép makkegészséges, hatalmas dog lett!

aztan egy kerry blue terrierem volt 1974-1986 ig, rengeteg kiallitasra jartam vele, sok sok kiallitast nyert. alomszép kutya volt.
a csaladnak volt egy bumfordi airedale terrierje is ezek mind olcso huson, konyhakoszton... makkegészségesen!

"fanatikus kutyas" voltam (vagyok) és a nyolcvanas évekig nem volt olyan magyar konyv amit nem olvastam volna el.
ismeretlen volt a HD! mint a lepra kb. olyan egzotikus betegség.

1990-ben (mar Bécsben éltem) BP-en vettem egy minden orvosi papirral (marmint a szulok minden szűréssel) rendelkezô rottweiler kiskutyat.
dr Juhasz tanacsolt nekem egy "super allatorvost" dr David Tamas Bécsben, h majd oda vigyem rtg-re.
a kutyanak semmi baja! fut, rohan, ugrik, bolond. de mikor leesett a ho annyit vettem észre, h 3 potty a labnyoma és egy csik = az egyik hatsolabat huzza??? semmi mast nem lehett latni.
elvittem a rtg-re az eredmény negativ. erre énbaromallat!!! el kezdtem nyafogni, h szeretném ha a David dr is megnézné mert ...
oké. visszamentem par nap mulva.
és mikor beléptem a doki azzal fogadott, h "reméljuk 1 műtét elég lesz!"
azt hittem elajulok!
és akkor magyarazott a rtg-en képen vmit .... nekem lathatatlan dolgokat és azt mondja;
"meglatja ha megoperalom akkor majd szalad!" mondok; haaat most is szalad ... "ha megoperalom akkor majd ugrik" haaaat most is ugrik ... erre jott a kegyelemdofés; "ha nem operalja meg 3 éves korara lebénul!
bôgve mentem haza és 3 műtét idôpontrol mentem a varoterembôl zokogva haza, h nem engedem a kutyat szétszabatni, hisz semmi baja!
aztan mégis ...
4. emelet nincs lift = bent kell hagyni, megbeszéltem, h bejarok a tobbi allatot takaritani, mert a napi ellatast nem tudom kifizetni a 22ezer ATS műtéten felul! .... megoperaltak ... berohantam és azt hittem ott halok szornyet! a kutyanak megoperaltak az EGÉSZSÉGES labat! ez nem vicc!
késôbb kiderult, h a "borotvalo" fiu rossz oldalt borotvalt...
mikor orjongve kérdeztem h mi van?? akkor jott a handa-banda és persze az eredeti rtg kép eltűnt ...
(azota MINDEN rtg-bôl kifizetek kettôt és az egyik az enyim)
namost ne tudjatok a kutya milyen allapotban .... mint egy MÉHtelep annyi vas-szog-csavar-drot a lababan ... alul vagva - felul vagva ... és csont elfurészelve "beforgatva" ... na 1 napot volt a korhazban ... varrtam egy hordagyat a férjem kivette az évi szabadsagat és 4 hétig mindennap vittuk vissza injekciokra. nem ragozom, iszonyu volt ...
aztan lassan meggyogyult és lass csodat a "3 éves korara lebénulos labanak" soha életében semmi baja!! pedig nyilvan amig a masik gyogyult azt duplan terhelte ...

szoval ezt csak arra, h
igenis hiszem és vallom, h ez a RENGETEG izuleti betegség ez azoktol a rohadt tapoktol van, és h sajna ez a HD ez jo uzlet .... és operalnak ha kell - ha nem!

bocs ... nagyon ideges lettem.

... Sági László volt és a betegség egyik legeredményesebb mutéti technikájának
kidolgozása is magyar állatorvos, Dr. Dávid Tamás nevéhez fuzodik. ...
vet.info.hu/pennhip/modszer.htm

assoc. Prof. Prof. h.c. Mag.
Dr. Dávid Tamás

Tierklinik Wieden - Dr. Thomas DAVID - Wien www.tierarzt.at/tierarzt/austria/ wien/kartei/tk-wieden-daten.htm - 6k
nem műkodik
csak azért irtam, h ha van kedve vkinek keresgetni

csupaszabo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 131
Ez nem állatorvos, hanem sintér! Fel kellene függeszteni a hivátásának gyakorlásának a jogát, vagy hogy a francba mondják.
Előzmény: Furfang (129)
Furfang Creative Commons License 2003.10.20 0 0 130
Idézet Dr. Juhász Csaba cikkéből:
"Bizonyosan jelentős szerepük van a környezeti tényezőknek is, de kórbonctanilag bizonyított tény, hogy a dysplásiás szülők néhány napos kölykein egyértelmű szövettani elváltozások találhatóak. A recesszív (rejtetten öröklődő) öröklésmenettel megmagyarázható, hogy két dysplásia-mentes szülő egyednek, amelyek rejtetten hordozzák a hibás géneket, megszületett kölykeik közt találunk 8:1 arányban dysplásiásakat. Amennyiben az egyik szülő dysplásiás, úgy az öröklődési esély 1:1!!! Ennek megfelelően igaz az is, ha mindkét szülő dysplasiás, nem minden kölykük lesz láthatóan az, de mindegyik genetikailag terhelt lesz, így az utódaiknak a recesszív öröklésmenet szabályai szerint tovább fogják örökíteni a betegséget. A fentiek alapján megérthető, miért olyan fontos szelekcióval a terhelt egyedek kizárása a tenyésztésből."
Furfang Creative Commons License 2003.10.20 0 0 129
Na és mi van akkor, ha az állatorvos már kapásból látja a röntgenen, hogy diszpláziás a kutya, és lebeszéli a gazdát a röntgen beküldéséről. Akkor az FDB-nél nem lesz nyoma, hogy vizsgálták a kutyát, a gazda meg egyszerűen azt mondja, hogy nem szűrette meg.
Előzmény: csupaszabo (128)
csupaszabo Creative Commons License 2003.10.19 0 0 128
Egyáltalán Betegség-e a dysplasia?
Merthogy az állatvédelmi törvény értelmében beteg állatokkal (hacsak nem kísérletről van szó) tilos tenyészteni.
Ha a beteg csípőjű egyedek eredményeit eltitkolják, akkor ezzel kvázi bűnpártolást követnek el. Nem tudom elfogadni, hogy személyes adatokra való hivatkozással tagadják meg az infok közzétételét, hiszen a kutya csípőjéről van szó és nem a gazdiéról. De én a s aját eredményemet is közzétettem és emiatt még semmi hátrány nem ért.
Aki igazán komolyan veszi a tenyésztést, az a rossz eredményeket is közzéteszi, mert nem az a szégyen, ha valakinek van egy közepes vagy súlyosan dp-s kutyája. Hanem az, ha ezzel tenyészt is! Mellesleg törvénytelen cselekedetet is elkövet.
Meg is próbálom ezügyben felvenni a kapcsolatot a FDB-vel. Kíváncsi vagyok az állafoglalásukra.
Előzmény: Furfang (127)
Furfang Creative Commons License 2003.10.12 0 0 127
A Norberg-féle szög teljesen egyetemleges, kutyafajtától független.
Előzmény: csupaszabo (126)
csupaszabo Creative Commons License 2003.10.11 0 0 126
Nem értek a dp-hez, ezért lenne egy fura kérdésem, és itt elsősorban a szagértők véleményére lennék kíváncsi.
Úgy tudom, hogy a dp-nél az ún. Norberg-féle szöget mérik és a combcsont fejének illeszkedését figyelik meg.
Kérdésem a következő: minden egyes fajtánál ugyanaz a szög a jó, vagy esetleg ez lehet fajtafüggő is?
csupaszabo Creative Commons License 2003.09.24 0 0 125
Pösti vagyok, ahhát.
Az egész gerincről még nem csináltak, de szerintem nemsokára fognak.
3 pici fiam van, úgyhogy pihenésről szó sem lehet.
Ahogy Tapsi Hapsi mondaná: "Ez van".
Előzmény: zsuzsa (124)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.24 0 0 124
Nem okvetlen üsznod kell, ha kalimpálsz és biciklizel fél órát mellig érö vizben a korlátnál az is jó. Pesten laktok ?

Az egesz gerincedröl nem csinaltak felvételt ?

Neked kicsi gyerekeid vannak, nem? Akkor pihenni
se nagyon tudsz.

Előzmény: csupaszabo (123)
csupaszabo Creative Commons License 2003.09.24 0 0 123
Kösz, de amilyen peches vagyok, ez nagy valószínűséggel az lesz.
Más. Úszást ajánlotta a doktor néni is, csak sajna nekem víziszonyom van, mióta 8 évesen úgy élesztettek újra egy majdnem vízbefúlás után. Azóta ugyan jártam már négyszer úszótanfolyamra, de mindegyik úszómester feladta. Nem tudtak megtanítani.
Így tornázgatok, 2 napig szedtem a DONA nevű szert, sűrűn sziszegek és káromkodom.
Előzmény: zsuzsa (122)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.24 0 0 122
ja : a SPA nagyon nagyon ritka nöknél, kb 10 betegböl 1 a nö. Ugyhogy szerintem annak kicsi az esélye :-)
Előzmény: csupaszabo (120)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.24 0 0 121
Nos szerintem neked pont olyan bajod van, amire istenien hat a nem forró gyóygvizben való uszkálás, torna. Meg valoszinüleg az okosan adott gyulladáscsökkentö . Ha terhelés nélkül tornáztatod + esetleg valami masszázs is megoldható az mindenképpen hazsnál. Ha elmulik a fájdalom tul.képp 100%-os lehetsz, hiszen statikailag minden rendben van a popódban :-)
Előzmény: csupaszabo (120)
csupaszabo Creative Commons License 2003.09.24 0 0 120
Azt hiszem, túl sok mindent nem tudnak velem csinálni a doktorok. Torna, és esetenként a bogyók szedése, ha már nem bírok lábra állni.
Előzmény: csupaszabo (119)
csupaszabo Creative Commons License 2003.09.24 0 0 119
Momentán ez az én leletem.(Bocs, hihi...)
Azért voltam rá kíváncsi nagyon, merthogy olyan erős fájdalmaim vannak, hogy menni is alig bírok.
Köszi a segítséget!
Előzmény: zsuzsa (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!