Keresés

Részletes keresés

TMitalhinrg Creative Commons License 2016.07.31 0 0 17

Emlékezés a régi sorozatra, és Wussow későbbi orvosszerepére:

A klinika, Kórház a pálmák alatt - évadok, szereplők, emlékek

Gáborbakter Creative Commons License 2008.05.03 0 0 16

Május 16 TV2 ismétlés!

krysztasz Creative Commons License 2007.06.20 0 0 15

http://www.fn.hu/kultura/0706/meghalt_brinkmann_professzor_165796.php

Meghalt Brinkmann professzor. Sajnálom, hogy nem tudok németül, most annyi mindent írhatnak róla, a temetésről, nagy színészük a  németeknek, mint ahogy nekünk is vannak nagy-nagy színészeink. Klaujürgen Wussow nemcsak a tv-ben, a Klinikában volt nagy színész, hanem színházban is, bár ez a híre hozzánk nem igazán jutott el.

britta33 Creative Commons License 2007.04.21 0 0 14
Sziasztok!
Úgy látom régóta nem járt itt senki!Nem akar senki beszélgetni???
krysztasz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13

Most fedeztem fel a topicot, a tegnapi - Klinika 20 év múlva - rész hatására. Hogy tetszett? Nekem nagyon tetszett. :) Olyan jó volt látni a sok régi szereplőt, nagy élmény volt. Sajnos Florián meghalt, Michaellis asszony férje, Angie nem szerepelt, emlékeztekm ég Mülmannra? Ő volt a gazdasági igazgató.

De nagy meglepetés volt Vollmers, Ina, Römer és a többiek. Ina volt férjére nem emlékszem, hogy ki volt akkoriban.

bubuka70 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 12

Figyelem !!!

Február 20.-án a ZDF-en Klinika jubileum!

 

20.15
Die Schwarzwaldklinik - Die nächste Generation
Special zum 20-jährigen Jubiläum
Arztfilm, Deutschland, 2004  

15.40 Schwarzwaldklinik - Eine Serienlegende kehrt zurück
Arztfilm, Deutschland, 1994  

22.25 Das Schwarzwaldklinik-Special
Präsentiert von Johannes B. Kerner
VPS 22.24 Aki teheti nézze! : )))  Én is megnézem és ha sikerül, felis veszem!!! : )

bubuka70 Creative Commons License 2005.01.20 0 0 11
Na, hát nem tudom ki látta vas. a rademann szülinapi műsorát, a vendégek között volt Klausj; Wussoww, Gaby Dohm, Horst Naumann, Sascha Wussow és mutattak részleteket a Klinika jubileumi részéből. Tegnap szintén a Zdf-en a Leute-heute-ban volt a Klinikáról szó, nyilatkoztak és dudorásztak Gaby Dohm, Sascha Hehn, Jochen Schröder és mások. Hamarosan leadják itt a Klinikát a jubileumi részt. Jut eszembe: a http://www.zdf.de/ZDFde/inhalt/4/0,1872,2072964_2095425_TB,00.html oldalon a Klinika összes részéből a "Die schönsten Bilder aus allen Folgen " résznél az összes Klinka részből vannak fotók én már leszedtem egy párat magamnak, hát ti is HAJRÁ, válogassatok a 72 rész fotóiból!!!
bubuka70 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 10

No, figyelem!

Néhány információ azoknak akik tudják fogni a ZDF-et, h. jan. 16.-án /most vasárnap/ mit nézhetnek kikkel találkozhatnak ott.

Sascha Hehn: 13.45-14.40 Álomhajó egyik 1983-as része.

Gaby Dohm : 21.50-23.20-ig Álomhajó Gála /Wolfgang Rademann szülinapi műsora 70 éves Wolfi/

Horst Naumann: 20.15-21.50 Álomhajó legfrissebb része, majd 21.50-23.20 Álomhajó Gála /W. Rademann szülinapi műsora/

Klausjürgen Wussow : 13.45-14.40 Álomhajó 1983. készült epizódja majd este 21.50-23.20 Álomhajó Gála /W. Rademann szülinapi műsora ebben Brinkmann a valódi fiával Alexanderrel fog szerepelni/

Karl-Walter Diess: 13.45-14.40 Álomhajó 1983-as epizódja

Aki teheti, nézze! Jó mulatást-  Viel Spass : ) !!!

bubuka70 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 9
Jó pár hete ígértem, h. bescanneljük Sascha fotóját a 7 Tage német heti újságból... Íme:
bubuka70 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 8
 Őt már ismerhetitek: Wolfgang RADEMANN a KLINIKA az Álomhajó, a Paradicsom Szálló, Florida Lady, Duna hercegnője és sok más sorozat és film producere. Egyébként ma 70 éves! Úgyhogy Herzlichen Glückwunsch zum Geburtstag WOLFGANG!
bubuka70 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 7

Ma van Dr; Römer (H. Naumann) 79. születésnapja!

Isten Éltessen HORST NAUMANN : ) !!!

bubuka70 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 6
Milyen Klinika rajongók vagytok? Senkinek nem jutott eszébe hétfőn megemlíteni, h. Sascha Hehn épp október 11.-én 50 éves!!! Boldog szülinapot -ha kicsit késve is- SASCHA!!!
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 5
Ó, dehát mit vársz a Képes Aktuelltől? Hamvas Atanáz a Mai Napban volt riporter. Bulvár-Bulvár. Ennyi pontatlanság meg simán elmegy :-)

Amúgy még tudhatná is, mert a Klinikát kb. félévente végigengedik valamelyik tv csatornán :)
Előzmény: bubuka70 (4)
bubuka70 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 4
Na, most figyeljetek! Tegnap kezembe került a Képes Aktuell 2004. évi 19. száma a címlapon Klausjürgen Wussow látható. A főszerkesztő /HAMVAS ATANÁZ/  megjegyzi, h. most kifejezetten azért nem királyi család valamely tagja van a címlapon, mert egy jubileumi részt forgatnak 1;Augusztustól a Fekete-erdőben a Klinika hajdani stábja…

Olyan marhaságot közöl az újság h. pl; 2; „a jubileumi folytatásban Wussow és Gaby Dohm között rég kihűltek az érzelmek” 3; Sascha Hehnről azt írják, h. a „ bajorországi Wasserburgban él az Inn partján, halakat tenyészt…” 4; „ a pszichológusnőt alakító Ilona Grübel (53) ma kisebb szerepeket játszik…”

Hát a megjegyzéseim:

 1; A Klinikát nem augusztustól hanem Júl. elejétől aug. elejéig forgatták… a Hamvas Atanáz látszik, h. nem néz ZDF-et, s az ott lévő bulvár magazin adásokat /Hallo Deutschland; Leute-heute;/…

2; Wussow és Gaby Dohm között a „valóságban” -ahogy írja H. A.- soha nem volt semmi szerelmi érzelem, csak kifejezetten munkakapcsolat, hisz abban az időben mindkettőjüknek megvolt a maga párja.

3; Sascha Hehn nem Wasserburgban él, hanem Mittergarsban bár lehet, h. Wasserburg is bajorföldön van, azonkívül Mallorcán is él, és nem csak halakat tenyészt, hanem hódol az új kedvtelésének is a golfnak… Azonkívül intenzíven játszik a Wilder Kaiser /”Vad császárok”/ sorozatban is….

4; Ilona Grübel nem pszichológus volt hanem aneszteziológus… A Klinikában nem is szerepelt pszichoógus. A két szakterület nem ugyanaz.

 Máskor a tisztelt főszerkesztő Úr írjon igazat, s ne hamis hazug dolgokat, mert vannak akik néznek német Tv adókat hazánk területén… Egyébként a többiek közül hiányoltam h. sok más főszereplőről nem adtak újságot,pl; Christian Kohlud, Olivia Pascal, Jochen Schröder, Volker Brandt, Knut Hinz, Horst Naumann stb; Bár én tudok róluk dolgokat mi újság velük /Főleg H. Naumann-ról/, de azért talán más magyaro.-i Klinika rajongóknak jólesett volna, ha közölnek másokról is híreket… Egyébként én személyszerint jobban hiszek W. RADEMANN-nak akitől lehetett leginkább a fent említett Tv műsorban híreket kapni erről, mint holmi zug HAZUG firkászoknak!!!!
Roxer17 Creative Commons License 2004.04.03 0 0 3
Azt olvastam,ma hogy a Kórház a város szélén mintájára folytatni akarják és leszenk új részek,de jó lenne.Az apropó,hogy ugye most 20 éve kezdődött a sorozat.
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.26 0 0 2
Engem az idegesít, hogy a most futó részeket úgy harangozták be, mint vadiúj sorozatot, és közben én meg már láttam, csak arra nem emlékszem mikor és hol, de ismerősek a jelenetek.
LeifEriksson Creative Commons License 2003.02.26 0 0 1
A gáz csak az, hogy az utolsó sorozathoz a két főszereplő és 1-2 mellékszereplő kivételével tök más szinkronhangokat szedtek össze....a gyártásvezető nem remekelt... :-(
(Udo, Elke, Michaelis, Vollmers, Carola, Meis-ecske, Mühlmann, Theres Rotenburg, csak hogy soroljam)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.25 0 0 0
Nekem tetszik :)))
keleti topicnyitó Creative Commons License 2003.02.25 0 0 topiknyitó
Most ismétlik az mtv-n.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!