Keresés

Részletes keresés

Alhazred Creative Commons License 2009.08.22 0 0 19538
"a mag a földre érvén koppan"

nekem meg az állam a padlón vazz, ilyen nincs.
Előzmény: pernahajder (19535)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.22 0 0 19537
Szántai, hát az nagyon büntet. Olyan szinten elmebeteg a szerencsétlen, hogy hozzá képest Halász a racionalitás szobra... Az a koppányos levezetés szíven ütött, nagyon ki van találva, bár egy kis számmisztikát nem ártott volna belekeverni. Ilyenre gondolok: Koppány 7 betű, és ugye 7 vezérünk volt, és a hét is 7 napból áll! Szántai verhetetlen az ilyen elementáris igazságok felismerésében...

Ha kérhetem: beszámolót méééég! (Esetleg fényképekkel?)
Előzmény: pernahajder (19535)
Tamás Creative Commons License 2009.08.22 0 0 19536

egyszer rábeszéltek egy előadására. Koppányról szólt, aki szerinte maga az ősmag s ezt őrzik a somogyi nevek. Levezetése szerint: Somogy fordítva olvasva gyomos, az ősgyom eldobja az ő ősmagját, a mag a földre érvén koppan,  s innen ered a hangutánzó Koppány név, amelyet máig őriz Kaposvár városának neve.

 

Ez kész. Elég viccesen indult a napom amúgy is, de ezen igen jót mulattam. :-D

Előzmény: pernahajder (19535)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.22 0 0 19535

Ott a pont! Amúgy én is kürtősnek mondom és írom, de igy késő este kurultáj után hazaérvén az ember már alig látja a billentyűzetet. Valami koszlik ott a karika fölött, oszt az ember már csapja is le.  :-)

 

Viszont vannak olyanok is, akik rövid ö-vel ösmerik.... tévesen.

 

A lángost ma is sütik, uccu eriggy és próbáld ki! Amúgy hangulatos vásári forgatagba kerülhetsz és láthatsz mindenféléknek öltözött népeket: honfoglalót, kunt, besenyőt, táltost, csikóst, juhászt, íjászt, hallgathatsz ostorpattogtatást, dobolást, dorombolást, előadást...

 

És - mint áhitattal mesélték tegnap - ma tart előadást maga Szántai Lajos! Aki viszont tényleg Halászhoz mérhető szellemi óriás. Akár meg is hallgathatod. Szerintem a Mikorszkópban nem derülsz olyan jót! :-)))

 

(Zárójelben: egyszer rábeszéltek egy előadására. Koppányról szólt, aki szerinte maga az ősmag s ezt őrzik a somogyi nevek. Levezetése szerint: Somogy fordítva olvasva gyomos, az ősgyom eldobja az ő ősmagját, a mag a földre érvén koppan,  s innen ered a hangutánzó Koppány név, amelyet máig őriz Kaposvár városának neve.

 

Az előadás után bátortalanul kérdeztem a Mestert, hiszen mint annak idején ott élő, diákkorban nyaranta idegenvezetősködő fiatalember, valamennyire ismertem a város történetét: hogyan függ ez össze pl. Rupulvárral avagy Rupulújvárral? Merthogy ez volt a város eredeti neve. Nem válaszolt, csak megrovóan rám nézett a tüzes, átható és szigorú tekintetével. El is szégyelltem magam.)

Előzmény: Tamás (19534)
Tamás Creative Commons License 2009.08.21 0 0 19534

Kürtőskalács, nem kürtös, drága jó uram. >:-)

 

Azt a lángost azért én is megkóstoltam volna. A tangát most haggyuk :-DDD

Előzmény: pernahajder (19533)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.21 0 0 19533

Mi tagadás, életemben nem láttam együtt annyi autót, amennyi ma ott a pusztán parkolt.

 

Voltak erősen eltérő színvonalú előadások és remek kaják, meg remek kajáknak álcázott szélhámosságok.

 

A kemencében sült kenyérlángos fokhagymásan tejfölösen pl. egészen kitűnő volt és nem meghatározott összegért, hanem becsületperselybe tetszőleges mértékben bedobott adományért "árusították. De a frissiben faszénparázson sült igazi erdélyi kürtöskalácsról is csak felsőfokban lehet beszélni.

 

Az ellenpélda: az ugyancsak Erdélyből érkezett és székely flekkent kínáló csapat (mint ismert: a flekken "nyakkaraj"-ból azaz tarjából készül), amely ehetetlenül rosszízűre pácolt pulykamell-filével kedveskedett a szerencsétlen baleknek, így nekem is. (Viszont a pultnál kiszolgáló, a kötényke alatt csak egy  tangát formázó fürdőnacit viselő kislány combja és feneke a legszigorúbb igényeket is kielégíthette volna.)

 

De ez itt off. Mert nem tudom, mi köze ehhez Halásznak és a Pajzs Szövetségnek.

Előzmény: Törölt nick (19531)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.17 0 0 19529

Némi jóindulattal olvasni. A kurzív kimaradt a szövegedből.

 

Mások viszont fogalmazni is megtanultak.

Előzmény: Törölt nick (19528)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.17 0 0 19526
Ebben viszont egyetértünk. Csak ez már nem ugyanaz.
Előzmény: Törölt nick (19525)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.17 0 0 19525
Nem tudhatom, maximum sejthetem, hogy Utulien mire gondolt, de szerintem aki a magyarságát úgy éli meg, hogy minden más nemzet alávalóbb az övénél, az nyugodtan szégyenkezhet.
Előzmény: pernahajder (19523)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.17 0 0 19523

Tehát némelyik magyarnak a "magyarságát" mint minőséget kell szégyellnie? Azaz az etnikai hovatartozását?

 

Kifejtenéd ezt bővebben?

Előzmény: Törölt nick (19521)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.16 0 0 19520
Valóban nem, csak egy icipicit. És? Ettől most a "magyar" egy szégyellnivaló minőség?
Előzmény: Törölt nick (19518)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.16 0 0 19519
Addigra a pirézek mind megtanulnak magyarul. És jönnek alkotmányozni a többségi döntéshozatal elve mentén. Na, lesz nekünk nemulass!
Előzmény: méregkeverő (19515)
pernahajder Creative Commons License 2009.08.16 0 0 19517

Vagy balkézről Luxemburgi-sarj. Erre több tényező is utal.

 

A havasalföldi meg egyébként sem etnikai definíció.

Előzmény: Törölt nick (19509)
méregkeverő Creative Commons License 2009.08.16 0 0 19515
"Mi a 2012-es Alkotmányozó Nemzetgyűlésre készülünk"

Ez egyre messzebb kerül napjainktól...
Előzmény: Törölt nick (19513)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.16 0 0 19514
De mi lesz a magyarsággal, ha most 2012-ig nem lesz alkotmányozó nemzetgyűlés?
Ragaszkodunk a megszokott évenkénti egy-két alkotmányozó nemzetgyűlésünkhöz!
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.16 0 0 19513
Halász újra aktív!

Szent Korona Szolgálat Hálózat

2009. 08. 08.

Kedves Barátom!

Szeretettel tájékoztatlak arról, hogy létrehoztam a Szent Koronát Szolgálók ning-honlapját.
Címlistámon szereplő embereknek már elküldtem az alábbi meghívást, amivel most Téged is felkérlek a részvételre:
„Ha tenni akarsz a Szent Korona Értékrend bevezetéséért a Munkaterv szerint, kérlek, fogadd el felkérésemet.”
Amennyiben elfogadod meghívásomat, akkor kérlek, küldj egy levelet az info@szksz.hu címre, hogy formailag is felkérhesselek.

Célom az, hogy azok az emberek, akik tenni akarnak és tudnak azért, hogy Magyarország a Szent Korona Értékrend szerinti közszabadság hazájává váljon, megismerjék egymást és munkájukat össze tudják hangolni.

Munkánk alapja



A Tettvállaló Szer

2009. 08. 09.

Egy napja küldtem el a meghívókat. Eddig 29-en vagyunk a Szent Korona Szolgálat hálón.
Szeretettel kérek mindenkit, hogy ezt a levelet vegye úgy, mint köszönetemet meghívásom elfogadásáért.

A felkérésben írtam, hogy azok közössége ez a háló, akik a Szent Korona Értékrend érvényesítésére kötelezték el magukat, és tevékenységüket összehangolva akarják végezni.
Mindannyiunknak tudni kell, hogy nem rövidtávú munkába kezdtünk. Mi a 2012-es Alkotmányozó Nemzetgyűlésre készülünk, készítjük fel az egyetemes magyarságot.
A judokeresztény, neoliberális diktatúrának Magyarországon lesz még egy másfél-két éves „jobboldali” tobzódása, ami elkerülhetetlen. Az ő országlásuk következménye lesz az a katarzis, amely a parlamentáris diktatúra összeomlásával nyit utat a Szent Korona Értékrend közszabadságával történő össznemzeti megtisztulásának.
Ezzel adunk mintát az emberiségnek arra, hogy az összevonó (integráló) föderalizmus helyett az összehangoló (koordináló) konföderatív államszövetség jelenti a szerves egységben élhető (és csak így élhető) emberi élet alapját. Németh László Szent Korona Értékrendjére épülő Kertmagyarországában határozta meg így a Magyar Küldetést.
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19505
Meg asszem ezek nem ám orbanisták, ez a jobb margón túli köménymag.
Árultak viszont egy csomó zászlót a malajziai haditengerészet színeiben.
Előzmény: Törölt nick (19503)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19504
Nézd, látva a viszonyokat, roppant feltűnő lett volna, ha bármelyik árushoz odamegyek, és az áruját kezdem böngészni, és az árakat firtatni. A korábbi infók is másodkézből származnak.
Előzmény: Törölt nick (19503)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19502
Viszont volt női ruha kiállítva 130 ropiért. Ilyen csúf agyoncsicsált történelmi jelmez, brrr.
Volt aztán mindenféle lakkozott deszka, rajta rovásírásos szövegekkel. És volt trianonos
és más irredenta póló 3-6 ezres között.

És volt a Vágtató Csoda Szar Vas nevű együttes, valami fergeteges ritmusú ismeretlen hangzású fura zenével. És órákon át kongatott valami szegényember az ostorával, és voltak íjászok is, előtte félórás fejtágítással, hogy milyenek voltak az ősmagyarok és az íjuk. Ezt a műsorszámot már nem vártam végig. A tűzgyújtásra majd lehet, hogy visszasétálok.
Előzmény: Törölt nick (19498)
méregkeverő Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19500
Ott van... (még szellemnek álcázva)
Előzmény: Törölt nick (19498)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19497
Ez pedig a domb, és rajta a tavaly állított szar, jobbra meg az új, az gondolom valami szellemes akármi lehet.

Előzmény: Törölt nick (19496)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19496
Tömeg, az mondjuk annyira nincsen, az ünnepi beszédet vagy ötvenen nézték és hallgatták, jelenleg több az árus és a szereplő az érdeklődőknél.

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19494
Micsoda kérdés... Az avarok pont úgy magyarok, mint a hettiták vagy az etruszkok.
Előzmény: Törölt nick (19491)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19493
Szerencsére nem annyira közel lakok, hogy zavarjon az "ünneplés".
Előzmény: Derek (19490)
Derek Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19490
Ja,te ott laksz a kozeliben a nagy esemenynek
Előzmény: Törölt nick (19487)
cren Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19489
Tűzben megjelenő Hadúr - ez egészen jó álcázás lehetne, forrón melegen ajánlom. :-)
Előzmény: Törölt nick (19487)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19488
Apró-Juhász akkor éppen a MIÉP egyszemélyes frakció volt a szegedi városházán.
Egyébként valamikor egy normális fickó volt, csak belezakkant a magyarkodásba...
Előzmény: Törölt nick (19483)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19487
Majd beszámolok az eseményekről, de valahogy álcáznom kell magam.
Előzmény: cren (19484)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19486
Úgy is van.
Előzmény: Törölt nick (19483)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19485
Ha most valaki megkérdi, milyen a "tölgyfa ültetés ősi magyar szertartás szerint":
az olyan, hogy egy ember ügyetlenkedve és izzadva tölgyfát ültet, 15 pedig nézni.

Az augusztus elsején, 35 fokban ősi magyar szertartás szerint ültetett tölgyfának egyébként annyi, kizárt, hogy megmaradjon. Tölgyfát novemberben kell ültetni, amikor már csíp a dér, de még nincs földfagya.

Előzmény: Törölt nick (19482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!