Keresés

Részletes keresés

KovA Creative Commons License 2003.03.26 0 0 35
Tenyleg, lehet, hogy majd Anglia lep be elsonek az USAba, o ugyis Europa szelen van... meg amugyis olyan jol megertik egymast...
meg a nyelvuk is ugyanaz...
Előzmény: Lúdens (34)
Lúdens Creative Commons License 2003.03.20 0 0 34
Te raneztel ma a terkepre?
Előzmény: USAbarát (-)
Zak Creative Commons License 2003.03.20 0 0 33
...esetleg ha megvennének bennünket, mint anno Alaszkát...?
Előzmény: Seregek Ura (25)
Tyimofejev Creative Commons License 2003.03.20 0 0 32
Támogatom!
Mi se vagyunk sokkal messzebb mint Alaszka, és mindig is imprilista nagyhatalom akartunk lenni. (Vagy kommunista? Most elbizonytalanodtam...)
Előzmény: USAbarát (-)
KovA Creative Commons License 2003.03.20 0 0 31
Ja, es hat az EU ugyis csak egy kozbulso lepcsofok az USA fele, mindjart at is lephetnenk, ezzel mindenkit lekoroznenk csipobol, a tobbiek aztan egy fel evszazad mulva kulloghatnanak utanunk es mi is szavazhatnak arrol, hogy felvegyuk-e oket.
Előzmény: KovA (30)
KovA Creative Commons License 2003.03.20 0 0 30
Mi tobb, szerintem mar most abba kellene hagyni a magyar oktatast... mekkora elonyuk van azoknak akik babakortol anyanyelvkent automatikusan az angolt tanuljak.
Tiszta ero es idopocsekolas magyart tanulni, ezzel csak noveljuk a lemaradasunkat.
Aki csak angolt tanul automatikusan minden erofeszites nelkul egy vilagnyelv birtokaba jut, melynek ismeretet mindenutt elvarjak.
Es hat miert is ne kerhetnenk felvetelunket az USA-ba...
Előzmény: USAbarát (-)
Ilycsin Creative Commons License 2003.03.19 0 0 29
Pedig milyen szép is lenne..................
Utópia....
HAL9000 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 28
Igazad van, de én arra gondoltam, hogy az EGÉSZ világ egy állam. Egy jogrend, egy rendőrség (hadsereg értelmetlenné válik - ajjaj mégegy nagy ellenkező), külügyi vezetőség szintén értelmetlen, ha csak nem lép fel egy földön kívüli hatalom - csak ha már az abszurdnál tartunk.
A vallás fontos. Sajnos az ember már csak ilyen. Az ateizmus is egy vallás, bár követői tiltakoznak e miatt. De... legyen. Toleráljuk egymást. (Ha végig gondolod azt, hogy utoljára, amikor azt papolta valaki, hogy szeressétek már egymást gyerekek, akkor gyorsan felszegezték egy fára....:))))
Előzmény: Seregek Ura (27)
Seregek Ura Creative Commons License 2003.03.19 0 0 27
Nem igazán akkor nevezhetQ egy országnak, ha
egy jogrendje van, egy hadserege és egy külügyi vezetése.

A vallás érdektelen, csak minden ott müködö vallának tolerálnia kell a többit. Az emberek valóban vallási hevületben gyilkolnak legszorgosabban, de a vallásháborúk célja a legritkább esetben volt az adott vallás elvei szerint való. Azok a háborúk is földért, aranyért folytak.

A közös EU-USA állam szvsz pontosan az ellenkezöjét jelentené, mint mondod, éppenhogy a nagy tökecsoportok koncentrációját, és közvetlen politikai hatalomra kerülését jelentené.

Nézd meg, az USA már elég nagy, és egyetlen tQkéscsoport vezeti. Olaaszország elég kicsi, de egy tökéscsoport megkaparintotta a kormányrudat és erönek erejével próbál egyetlenné válni.

Magyarország hozzá képest is kicsi, mégis megpróbált egy kis bányavállalat egyeduralmat teremteni. Túl kicsi volt, és most egy másik -jóval erösebb- tökéscsapat kepeszt, hogy a bányamunkásokat is megehesse.

Előzmény: HAL9000 (26)
HAL9000 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 26
Szerintem a nemzetek egységét meg lehetne valósítani. Mondjuk az EU. és az USA egyesül. (volt egy gyenge próbálkozás ENSZ-nek hívják, csak fejleszteni kéne sz ötletet).
Ha már az abszurd dolgokat vizsgáljuk, miért ne.
Csak egy-két dologra van szükség.
1. Bárhol dolgozol is azonos bért kapj, közös pénzben.
2. Bárhol élsz is ugyanazokat az ellátosakat kapod.
3. Ha bünt követsz el, azonos büntetést kapsz az egész világon.

Megegyezés kérdése az egész.

Ellene szól, hogy akkor az ún. spekulációs tőke (ami jelenleg a "világ ura") elveszti hatalmát.
Egymásnak ellentmondó vallási érdekeket kell közös nevezőre hozni. (Ez nagyon fontos. Eddig az emberek a gazdasági okok után vallási célokért irtották egymást a legszívesebben.)

Előzmény: Seregek Ura (25)
Seregek Ura Creative Commons License 2003.03.19 0 0 25
Sajnos nem tudom. Az USA tagállamai részint szabadságharc, eészint vásárlás, illetve nyert háborúk révén kerültek oda.

Új (ön)jelölteket nem hiszem, hogy felvenne.

Előzmény: HAL9000 (24)
HAL9000 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 24
Kedves Seregek Ura és egyrahedli!

A valaki egyszer azt írta az indexen (sajnos elfelejtettem ki volt, de fel kéne írni az aranyköpések tízes listáján dobogós helyre), hogy "Medgyessy most segget tévesztett. Isten óvja Amerikát!"

Ha meg komolyan vesszük a kérdést. Tényleg mi kellene egy USA tagállammá váláshoz?

Előzmény: Seregek Ura (22)
German Capri Creative Commons License 2003.03.19 0 0 23
CSatlakozzunk már és akkor végre nyerünk egy háborút:)(rossz vicc de igaz)
Seregek Ura Creative Commons License 2003.03.19 0 0 22
Hát, ugye elQször is Iraknak kell hívják. A többi már jön magától :-(
Előzmény: HAL9000 (19)
Trin Dorg Creative Commons License 2003.03.19 0 0 21
Teljesen egyetértek a topik címmel!
egyrahedli Creative Commons License 2003.03.19 0 0 20
Én meg pont akkor jöttem rá, micsoda marhaság lenne ez.
Előzmény: HAL9000 (19)
HAL9000 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 19
A gondolat nem rossz, amikor miniszterelnökünk az EU vezérekkel szembeszállva kiállt az USA mellett, nekem is eszembe jutott.
De.
Mik a feltételei annak, hogy egy ország csatlakozzon az USA-hoz?
Előzmény: USAbarát (-)
egyrahedli Creative Commons License 2003.03.19 0 0 18
Ezt a blőd : "legyünk Amerika ötvenvalahanyadik tagállama" című marhaságat a speaker már másfél éve javasolta, de akkor sem volt sikere.
tutti frutti Creative Commons License 2003.03.19 0 0 17
Az USA ma ennél is rosszabb, náci ország!
Előzmény: luyo57 (13)
Ilycsin Creative Commons License 2003.03.19 0 0 16
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

imrejr79 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 15
60 forintos kérdés csak Önnek, ó Seregek Ura:
Hawaii az amerikai földrészen van?
Előzmény: Seregek Ura (14)
Seregek Ura Creative Commons License 2003.03.19 0 0 14
Nem tünt fel véletlenül az ajánlott ország nevének rövidítésében szereplö "A" betü?

Na, itt a 20 forintos kérdés:
Melyik földrészre utal?

És a 40 forintos:
Melyiki földrészen van Magyarország?

luyo57 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 13
Szerintem nem jó ötlet.

Az USA ma teljesen olyan mint a szovjetunió.

Előzmény: tudós (2)
Ilycsin Creative Commons License 2003.03.19 0 0 12
Tök jóóó!!!
Csatlakozzunk!!!
Afganisztán (meg mostmár lassan Irak is) tagallam, hat miert ne?
tutti frutti Creative Commons License 2003.03.19 0 0 11
Én egy ilyen szemét rabló országhoz nem akarok csatlakozni.
Előzmény: USAbarát (-)
Malév Artúr Creative Commons License 2003.03.19 0 0 10
Kezdhetnénk előről a közösségi vívmányok átvételét...
És mi van ha ott tényleg nem ehetnénk mákos gubát? A disznókat meg villamosszékben kéne leölni?
:)
Nem tudom. Creative Commons License 2003.03.19 0 0 9
"Jó. Az érveidet elfogadom. De, vannak más érvek is a tagság mellet: "

Es te tenyleg USAbarat vagy?

Kulturalisan szerintem megalljuk a helyunket, csak a kulturalis vivmanyaink jelentos resze egyeni jellege miatt (pl. nyelvi szempontbol, masreszt tortenelmi tapasztalat szempontbol), nem sokat mond az atlag EU polgarnak. Szerintem ezen a teren mar az is vivmany lenne, ha magyar kozossegekben (legalabb egy szuk korben) fennmaradnanak. Ehhez akarmilyen unioban nyilvanvalo erofeszites fog szuksegeltetni.

Nekem az EU-val az a bajom, hogy csupan gazdasagi erdekeken alapszik, tulajdonkeppen egy masik USA, kulturalis szempontbol pedig egy nagy bevasarlokozpont. De talan, leven hogy az Europai nepek mentalitasanak alapjaiban mas gondolatmenetek is szerepet jatszanak (USA-ban szinte nem), egy nap van esely, hogy felebrednek es a techno/shopping center szintet tulszarnyaljak.

Előzmény: USAbarát (7)
Mago Creative Commons License 2003.03.19 0 0 8
Na még egy értelmetlen topik.
Teljesen utópisztikus gondolat.

Irak hamarosan csatlakozik az USA-hoz, ha akar, ha nem.

USAbarát Creative Commons License 2003.03.19 0 0 7
Jó. Az érveidet elfogadom. De, vannak más érvek is a tagság mellet:

Mi lennénk az egyetlen európai tagállam, ezért érdekeinket igencsak érvényesíteni tudnánk, nem úgy mint a harminc tagú EUban, ahol csak egyek vagyunk a sok pénzre áhítozó közül.

Kulturális szintem sokban hozzájárulnánk az USA fejlődéséhez, nem úgy mint az EUéhoz, ahol nullák vagyunk.

Szóval vannak kontra érvek is.

Előzmény: Nem tudom. (6)
Nem tudom. Creative Commons License 2003.03.19 0 0 6
Az USA sem sokkal jobb mint a Szovjetunio. A demokraciajuk erosen megkerdojelezheto, a jolet nem altalanos, es talan a javak eloszlasa igazsagosabb az EU tagallamaiban mint USA-ban (bar lehet, hogy ez meg fog valtozni). Sot a szocialdemokrata tipusu tarsadalmi berendezkedes sok EU orszagban a letbiztonsagot szorgalmazza, mig USA-ban aaz allando fogyasztas inkabb a pillanatnyi joletet reszesiti elonyben. Es melyik jobb, ha az embernek ot TV-je van es nagy batar legszennyezo kocsija, vagy hogy ha ezekbol kevesebb, viszont a gyerekek normalis iskolakba jarhatnak, es mindenki szamara van elerhet egeszsegugy?

Tovabba kulturalisan Mo. inkabb az EU-hoz tartozik, USA kulturaja a szinte kizarolag a fogyasztoi kultura.

Előzmény: USAbarát (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!