Keresés

Részletes keresés

Diagoras Creative Commons License 2022.06.21 -4 0 385

Köszönöm!

 

Akkor úgy van ahogy gondolom, ismét elhallgatják az apróbb részleteket, - szóval nincsen ellenőrzés, nem kell semmiféle papír, nehogy már véletlenül elinduljon valaki!

(ebben egy ismerősöm is éppen megerősített, most jött vissza Lyon-Marseille mellől)

Szomorú, hogy az információ korszakában, a dezinformációtól, alig látjuk a valóságot! :(

 

Előzmény: dokeee (384)
dokeee Creative Commons License 2022.06.21 -2 1 384

Megmondom őszintén én annyira nem követem már ezeket a dolgokat, áprilisban egy konferencián voltunk, sokáig úgy volt, hogy nem megyünk, mivel a feleségem szputnyik oltást kapott, és ezzel ott oltatlannak minősült, aztán eltöröltek minden korlátozást, sehol nem kértek semmi igazolást.

Előzmény: Diagoras (383)
Diagoras Creative Commons License 2022.06.21 -4 0 383

Köszi az infót!

Jó hallani kipróbált dolgokat, mert nem a határról akarok visszafordulni és keresgélni Olaszban egy tesztközpontot, hogy befizessem a vészhelyzet turista adóját.

(egyébként húsvétkor Mallorcán sem kellett teszt, sem a repülőn sem a megérkezéskor, csak a maszk pár helyen)

 

Az utóbbi két évben mi azért mászkáltunk fel - le nyaralásaink alatt is, (soha ilyen békés, csendes, magányos nyaralásaink nem lesznek majd), még a többiek betartották a Maradj otthon reklámszöveget, vagy csak féltek a Balatonnál messzebb menni.

Akkor rájöttem, hogy a konzuli oldalakat (akár a Magyart is) ritkán frissítik/aktualizálják. Ha mégis friss dátum van az sem biztos, mert ugye nem írnak rosszat, inkább semmit, azaz elhallgatnak infót, és ugye ami nincs leírva, akkor az nincs is vagy tilosként tudatosul a fejben! (mindegy hogy oltás, útlevél vagy vizum téma volt a kérdés tárgya)

 

Sok ország kért eddig tesztet, papirt, igazolást, de ha az nem célország volt, akkor a határon a 'Transit' varázsszóval azonnal, be és kiengedtek ugyanolyan gyorsan, mint azelőtt.

Most Franciaország és Monaco volt az egyetlen akadály és megfejtendő nyelvtanilag, ezért a kétely nálam.

Hasonló megfogalmazásokat találtam:

- Hivatalos kormányzati információk alapján a tranzitra nem vonatkoznak az általános beutazási feltételektől eltérő szabályok.
vagy:
- 24 óránál rövidebb nemzetközi tranzitok megengedettek, ha az utazók nem hagyják el a repülőteret.
vagy:
- Tranzitnál a célállomás határozza meg, hogy mit kell igazolnia az utasnak.

 

Viszont semmi konkrétum arról, hogy szárazföldön, autóval áthaladhatok az országon megállás nélkül Spanyolországba!
Megnéztem azért a Franciáknál a 48 órás teszt is jó, amit lehet teljesiteni, de Monaco 24 órással enged be papiron, amit Magyarországról autóval nehezebb megugrani, már ha kényelmesen akarsz odaérni. (tőlünk 1381km ez a távolság) Ezért ezt odaúton ki kellene hagynunk.

Ha még más is tud valami jó hírt számomra, az ossza meg itt bátran.

Reméljük a következő hónapban esetleg változtatnak valamit pozitívabb irányban is!

 

 

 

Előzmény: dokeee (382)
dokeee Creative Commons License 2022.06.20 -3 0 382

Áprilisban voltunk Franciaországban, már akkor sem kellett semmi, a tömegközlekedési eszközökön kellett maszk, szerintem már az sincs.

Előzmény: Diagoras (381)
Diagoras Creative Commons License 2022.06.19 -3 0 381

Köszi az infót.

 

Franciaországon pedig muszáj átmenni Spanyolba tartva. :(

Mivel oltatlan vagyok ezért érdekel az egyéb lehetőség, mint mondjuk a tranzitálás lehetősége. Odafelé még megoldható egy 24 - 72 órás teszttel. Viszont visszaúton, akkor valahol Spanyolban kellene egy tesztet csinálni valahol ( talán Barcelonában) ! Esetleg tud valaki egy kipróbált tesztlabort valahol Spanyolban?

 

 

 

Előzmény: Idi67 (380)
Idi67 Creative Commons License 2022.06.19 -3 0 380

Szia! Elméletileg meg lehet venni a határátkelőknél,Mol kutakon a Szlovén matricát, mi eddig mindig online vettük meg az valahogy biztosabbnak tünt.

https://www.utdij.hu/e-utdij/europa/szlovenia/

Mi csak Franciaországig fogunk menni idén. Olaszországba szerencsére már nem kell semmi, de sajna a Franciákhoz kell az érvényes oltási vagy a teszt. A konzuli oldal azt irja, hogy nincs ettől eltérő  szabály a tranzitálásra, a reopen eun meg csak a reptéri tranzitot irja szóval nagyon nem egyértelmű a helyzet.  A becsületbeli nyilatkozat biztosan nem kell, de a Plfre megint csak nem találtunk teljesen egyértelmű szabályt, a regisztrációs oldalon csak a légi uton történő utazáskor kell.

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/travel-and-covid/france/index_hu.htm

Spanyolországba szintén nincs már semmi beutazási követelmény.

Előzmény: Diagoras (379)
Diagoras Creative Commons License 2022.06.19 -4 0 379

Sziasztok!

 

Spanyolországba szeretnék utazni, autóval, ezért megnéztem az aktuális oldalakat és próbáltam friss infót összeszedni.

Viszont, ha valaki tud pontosabb, aktuálisabb infót is közölni, azt megköszönném!

Amit tudok/kérdések:

 

Szlovénia:

Nincsen már 12órás tranzitidő.

Nem kell oltásigazolás.

Nem kell az EU digitális utaskisérő űrlap.

Az utdijjat csak elektronikusan lehet venni (E-matrica), vagy a határon is meg lehet váltani?

 

Olaszország:

Nincsen már 72órás tranzitidő.

2022. Június 1-től nem kell semmiféle oltásigazolás.

A PLF űrlapot ki kell tölteni 24 óával a megérkezés előtt?

A ZTL és VARCO korlátozó táblák mennyire vannak jól láthatóan kihelyezve?

 

Franciaország:

Tranzitállás 24 óra, nincsen semmi korlátozás?

Oltásigazolás kell?

Kell EU digitális utaskisérő űrlap?

Kell Eskü/becsületbeli nyilatkozat?

 

Spanyolország:

Nincsen tranzit szabály.

Nem kell semmiféle oltásigazolás.

Nincsen EU digitális utaskisérő űrlap.

Nincsen előzetes regisztráció.

 

Minden segitséget megköszönnék!

 

 

 

Flower2000 Creative Commons License 2021.06.17 -3 0 378

Aki Monacoba megy annak tudni kell, hogy minden sarkon kamera már évtizedek óta és jön a súlyos büntetés ha észlelnek valamit. 

Előzmény: gabor01 (376)
Flower2000 Creative Commons License 2021.06.17 -3 0 377

Spanyolországba autóval nem rossz ötlet mostanában. Én repülővel jöttem onnan, de azt kell mondanom a repterek most is gócpontok lesznek mert sok bunkó turista maszk nélkül szövegel órák hosszat ott. A spanyolok viszont betartják a szabályokat, én kétszer is megtapasztaltam. A hotelek panganak més most is, jó, ha ki vannak nyitva egyáltalán mert még sok ki se nyitott.

gabor01 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 376

Ma délben be akartunk autózni Monacoba, nem enegedtek be a rendőrök teszt nélkül.

Tegnap simán besétáltunk gyalog, nem vigyázott ott senki.

Előzmény: gabor01 (375)
gabor01 Creative Commons License 2021.06.16 -3 0 375

Genovát ugye elkerülöd. Elötte kettéágazk az A7. De így is folyamatos felújítás van mindenhol. Gyakorlatilag 70-110 között a van a megengedett sebesség végig az egész tengerpart menti pályán. Letérni nem érdemes szerintem. Mivel vasárnap jöttünk, nem volt nagy forgalom szerencsére.

Amúgy egész Svájc is felújítás alatt van...

Figyeld minden nap a google térképen a forgalmat. Érdemes. Szombat délelött pl. piros volt mindig a Genova irányába vezető utak.

Előzmény: csivoklah (374)
csivoklah Creative Commons License 2021.06.16 -2 0 374

Szia!Arról esetleg van tapasztalatod mi a helyzet Genova után az autópályán?

Állítólag Genova után Savonáig felújítanak és nagyon nehezen lehet haladni.Merre érdemes kerülni?Érdemes lemenni az autópályáról a kis útra és Savona után vissza?Köszi!

Előzmény: gabor01 (373)
gabor01 Creative Commons License 2021.06.13 0 1 373

Most érkeztem Mentonba.

Olasz határőrök (Como) csak intettek, hogy menjek tovább.

Francia-Olasz határon (autópálya) nincs egyik irányban sem ellenőrzés.

Kishatáron biztos van.

szofi762 Creative Commons License 2021.06.08 -3 0 372

Ez így nem teljesen igaz. Határátlépésnél valóban kell a teszt de a szálloda már nem kéri. Mi most szombaton indulunk, 4 különböző helyen fogunk megszállni, tehát a 2. szállástól kezdve rég nincs meg a 48 órás tesztelési időszak. Mindegyiknek írtam és mind visszaírt hogy nem kér sem oltást, sem tesztet.

Persze ettől még belefuthatsz olyanba aki kéri, de ez egy e-maillel könnyen kideríthető. De a konzulátus oldalán sincs fent hogy teszt kellene Olaszországban a szállodai tartózkodáshoz.

Előzmény: csivoklah (371)
csivoklah Creative Commons License 2021.06.08 -4 0 371

Szia!Az olaszok kérnek tesztet ha 36 óra alatt átmész az országon saját kocsival és max tankolás kis nagydologra állsz meg akkor nem kell teszt.Teszt nélkül szállodába nem mehetsz.Ezért mondtuk le mi is az Olasz szállásokat inkább Francia Riviérán szállunk megFigyelni kell mert lehet júli 1- től lesz változás ha bevezetik a vakcina útlevelet.

Előzmény: Idi67 (370)
Idi67 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 370

Szia! Nincs véletlen infód arról, hogy olasz szállodák kérnek-e valamit teszt, oltási? 

A másik kérdés az lenne, hogy tranzit esetén is kell PCR teszt? Valahol láttam, hogy ha nincs se gond, mert a tranzit utasnak nem kell karanténba mennie. Lehet rosszul tudom?

Lányomék mennének igaz csak Monacóig. 

Előzmény: csivoklah (368)
gabor01 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 369

Lehet Svájcon keresztül is menni, csak hosszabb. Sőt mentem már úgy is arra, hogy nem autópályán, csak elég lassan lehet haladni (Inssbruck, Pfunds, Sankt Moritz).

Előzmény: csivoklah (368)
csivoklah Creative Commons License 2021.06.07 -3 0 368

Igen a 36 óra áthaladás meglesz ezért is inkább olasz fele megyünk.Felvetődött No Svájc Fro útvonal,de nem éri meg.Mentoni szállások nem olcsók Genovába jóval jobb áron vannak szállodába reggelivel.Viszont ha 3 PCR teszt árát nézem még mindig jobban jövünk ki ha Mentonba plussz egy napot töltünk.

Köszönöm az infokat!

gabor01 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 367

Genova és Menton között nincs nagy távolság. Amúgy 36 órát lehet tranzitálni Olaszországban.

Mentonból meg be lehet vonatozni Nizzába, vagy átsétálni Monacoba :-)

Visszafelé majd kideről, hogy mit kérnek a Franciák. Naponta változik a helyzet.

Szerintem nem fog senki a határon megállítani. Ezen kívül belengették, hogy a túristákat ingyen  tesztelik a nyáron.

Előzmény: csivoklah (366)
csivoklah Creative Commons License 2021.06.07 0 0 366

Igen valószínű Genova kimarad.Marad 2 éjszaka Menton viszont így baromi sokat megyünk első nap.Az indok nem is ,hogy Genova nehezen megközelíthető hanem ,hogy az olaszoknál kell teszt.Franciáknàl viszont mától elég ha oltott vagy.

Mentonban van egy éjszakánk foglalva amellé akarok egy másikat így 2 napunk lesz megnézni a környéket.
Visszafele kérdéses még a Milánói tranzit ,de ha nem változtatnak az Olaszok akkor megállunk megint Fr országba Nice környékén.

Azt nem tudjátok ha hazafele jövünk Spanyolból a határon lehet tesztelni?11 éves gyereknek kell majd mivel Ő nincs oltva.

 

Flower2000 Creative Commons License 2021.06.06 -3 0 365

Genovába ha bemész meg kijössz meg fogsz őszülni. Csak szólok. Nyár közepén. Én biztos nem ezeken a helyeken aludnék, de te biztos nem voltál még és kiváncsi vagy ezekre.  Gyönyörű helyek vannak amik kisebbekkel, jobban kezelhetőek autózás szempontjából ha lejössz a sztrádáról.

Előzmény: csivoklah (363)
pero091 Creative Commons License 2021.06.06 -2 0 364

Sziasztok,

 

Mi is tervezzünk az utunkat, 07.01-re kellene kint lennünk Murcia mellett és maximum november végéig maradunk.

 

Tegnapi hír (https://hvg.hu/vilag/20210604_Franciaorszagba_szabadon_utazhatunk_vedettsegivel_az_olaszok_viszont_tesztet_es_regisztraciot_kernek), hogy Franciaországban sem kell már PCR teszt, így mi az Ausztria--> Némtország--> (Svájc, lehet kimarad)--> Franciaország--> Spanyolország útvonalon mennénk.  Arról van esetleg információtok, hogy így minden ország határon ellenőrzések lesznek? Érdemes rászámolni 1-2 órát a hátáron való várakozás miatt?

 

Köszi!

csivoklah Creative Commons License 2021.06.02 -4 0 363

Szia!

Mi is készülünk.Most várom milyen feltételekkel lehet belépni az országokba.Július 20-án indulnánk.Mi is lemondható szállásokat foglaltunk.Első nap Genova,második Menton,harmadik Marseille.Utána 1 hét Spanyol.Haza 1 nap Milánó ,de lehet ezen változtatunk mert messze lesz.Remélem összejön!!

 

Előzmény: ezüst-metál (362)
ezüst-metál Creative Commons License 2021.04.19 0 0 362

Terveztem tavalyra is, de le kellett mondani... :(

Idénre is terveztem, augusztus közeépre.

A Booking-on foglaltam szállsát, mind lemondható ingyen, pár nappal az érkezés előttig (mindíg így foglalom). Szállások: 1 nap olasz, 1 nap francia, 7 nap spanyol, 1 nap francia, 1 nap olasz.

 

Július 26-ig van idő eldönteni, utazunk e.

Nem éltem, bele magam...

Előzmény: csivoklah (360)
Teo papa Creative Commons License 2021.02.28 0 0 361

Halihó .. a 240-es hozzászólásban írtam le az utunkat. Hasonló volt ahhoz, amit te tervezel. Pár hozzászólással később leírtam az általam levont konzekvenciát is :)

 

Teo >

Előzmény: csivoklah (360)
csivoklah Creative Commons License 2021.02.28 -3 0 360

Sziasztok!

Nyárra autóval tervezünk Spanyolországba menni persze a járványhelyzet engedi.Már lefoglaltam a szállásokat persze mindegyiket ugy ,hogy nem kellett előre fizetni és utazás előtt 3 nappal lemondható.Évek óta tervezzük ezt az utat remélem összejön.Csütörtökön nagyon korán vagy lehet már szerda késő este indulunk Pestről.Mi Ausztrián fogunk menni.Csütörtök estére (18:00)Mentonba kell érnünk ott lesz az első szállásunk.Másnap Monaco Csnnes stb.Este Marseille a következő szállásunk.Köv nap irány Malgret de Mar.Ott egy hetet töltünk szeretnénk elmenni Barcelonába ,de inkább tengerpartos pihenős nyaralást szeretnénk.Hazafele Milánóba foglsltam 1 éjszakát utána go haza.

Tervezz valaki idén nyárra hasonló utat?Sajnos most minden a Covidon múlik ,hogy eljutunk vagy nem.

 

Jocó0423 Creative Commons License 2020.02.03 -4 0 359

Hála Istennek ilyen élet és környezetszennyező helyre nem járok mint a facebok :)

Előzmény: ezüst-metál (358)
ezüst-metál Creative Commons License 2020.01.14 -4 0 358
_Picar_ Creative Commons License 2020.01.04 -4 1 357

Sziasztok! Mi idén szeptemberben jártuk autóval Spanyolországban, Santa Susanna volt az úticél (üdülőváros Barcelonától északra kb. 40km). Mi is számolgattuk a repjegy-bérautó vs. saját autó témát, kb. ugyanoda jött volna ki, viszont így hazafelé elég sok mindent tudtunk magunkkal hozni (féldisznót, gyümölcsfákat...) és azért az út maga is elég szép főleg a francicáknál és az olaszoknál.

Nekünk az út összesen 11 nap volt, így azért tudtunk érdemben pihenni/nézelődni. Szombat reggel indulás Miskolcról, este az olasz-francia határ mellett még olasz oldalon foglaltam szállást, vasárnap pedig onnan egyhuzamban mentünk le Santa Susannáig. Innentől következő vasárnap estig henyélés, strandolás, kirándulgatás. Két nap mentünk nagyobb távot: Montserrat illetve Barcelona (össze lehetett volna fűzni egy napra de az elég kimerítő). Barcelonába menet kitaláltuk, hogy nem fizetünk autópályát, olyan 1.5 óra volt így az a laza kb. 40 km, nem ajánlom...
Hétfőn indultunk haza, pár órára megálltunk Monacoban, megnéztünk 1-2 látványosabb helyet, majd átmentünk még este az olaszokhoz, ahol most Savona mellett volt szállásunk, onnan pedig másnap irány haza. 

Az autópályás fizetést mi is megszívtuk néhány helyen, a fizetőkapus megoldás drága de legalább lassú is sajnos szinte mindenhol (főleg ahol KP-val kell majomkodni). Az üzemanyag általánosságban drágább mint itthon és vannak elég kétes kutak, de végül egyikkel sem volt gond, ahol tankoltunk. A körforgalmaik tényleg borzalmasak, a legtöbb 2-3 sávos, nagyon észnél kell lenned, hogy ne tapossanak le benne a helyiek. 

Ami sajnálatos, hogy hazafelé vettük észre, hogy szinte minden oldalán kapott valamilyen sérülést az autó, egyszerűen ezek a déli népek telibe leszarják az autóikat, így lazán rádnyitják az ajtót, leviszik a sarkát, nekitolják a bevásárlókocsit stb :(

Nem mondom, hogy nem fáradtunk el, a teljes út kb. 90%-át a férjem nyomta le, nem igazán igényelte a váltást. De azt is hozzá kell tennem, hogy egy 2014-es Honda CR-V az igásló, adaptív tempomattal és sávtartóval, ami nagyon nagyon sokat segít egy ekkora táv nyugodt megtételében.

 

Jocó0423 Creative Commons License 2019.08.27 -5 0 356

Én elég vegyes felvágott vagyok mert járok repülővel is de számomra az az egy úti célos tespedés :)

Sok Görög szigeten voltunk és megjártuk háromszor a Török alinkluzív nyaralásokat is de nem nyújtottak olyan élményt mint az autós utak.

Még a 80-as évek végén kezdtük, amikor egy lada szamarával elmentünk kis Ázsiába, egész Üsküdarig.

Előre nem foglaltunk szállást, csak egy hétre görögben. Máig emlékszünk az útra, míg a repülősök nagy része kiesett.

Előzmény: utazó61 (353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!