Keresés

Részletes keresés

Phnx Creative Commons License 2005.06.16 0 0 111
Új (OFF) gép vásárlása okán eladó egy Olympus TCON-14 telekonverter, amit még azthiszem innen vettem valakitől :)

Már nincs rá szükségem, bár a régi gépem (C-1400XL) megmarad "tartalékba", a konvertert viszont szerintem nemsűrün fogom használni vele...

Szóval ha valakinek kell, akkor tessék :)

Tökéletes állapotban van, doboz, bőrtok, 43-46mm átalakító gyűrűvel.

exjoci@freemail.hu
j.t.maston Creative Commons License 2005.02.02 0 0 110

Halihó mindenikinek (de kinek?!)

 

Jártam az Oly Hungarynál, hogy mit tudnak csinálni a törött menetemre, mire a fószi rögtön kapcsolt, elővett egy listát, és kisütötte általános javítás álaottól függően 32-42000 HUF. Kicsit szíven ütött...

 

Majd 10perc múlva miközben egy E1-est fogdostam, azt mondta h ő le nem adná, használjam amíg szét nem esik...

 

Kis kendács-fotóboltban (Zichy utca eleje a Bajcsy felől) pedig tárták szét a kezüket, arra hogy ragasszam e bele a sky-szűrőt, bólogatott hogy mást úgyse tok csinálni...

 

csak akkor vignettál már bármi nagylátöszögnél amit arra tekerek, vagyis először az 52 milliméteres konvertergyűrűt ragasztom, és arra rakok 52-es szűrőket stb...

Akár még előtétlencsét is, nemde?

 

:((

 

sano

j.t.maston Creative Commons License 2005.01.26 0 0 109

hosszabb expo?

 

c2500l :)))

 

Ugyanez, csak okosabb:))

 

Csak csúnyább, tönkre van téve a dizájn:))

 

A TCON14-gyel az a bajom, hogy 1,4x-es, és az bizony nem valami sok... Akkor már vmi gagyi 2xest inkább, úgy már (majdnem) használható 220 millis obit kapnék...

 

Amúgy vmi olyat képzelnék el a hosszú záridőhöz, hogy valamivel blokkolni az exponálást, plö az LPT porton keresztül... csak fingom nincs melyik lábad, nem lehetne igazán szinkronizálni, arról nem is beszélve h mi van ha kiégetek vele valamit... Biztos nem véletlen, hogy nem zud 1/4-ednél hosszabbat. Ezer éves CCD, talán annyira zajos lenne, hogy nem lenne értelme... Nem tudom. Kérdezzük körül a többi fórumot, hátha van bennük olyan ember aki próbálkozott ilyennel c1000/1400/1400xl-en.

Előzmény: Phnx (108)
Phnx Creative Commons License 2005.01.24 0 0 108
Én épp ma vettem hozzá egy TCON-14-es telekonvertert. Szép nagy cucc :) Újonnan baromi drága, így "használtan" megfizethető (9500-at fizettem érte postával, az új ára 30 ezer körül van...). Amiket még szoktam használni: polárfilter, és makrólencsék. Ezek nagyon jók, tájképet szinte sohase készítek a polár nélkül, az mindig rajta van. A makrólencsék meg makrózásnál jönnek nagyon jól, akár 3-5cm-re is "odatudom dugni" a témához a lencsét a segítségükkel. Persze, ha valami félénk bogarat vagy ilyesmit akar fényképezni az ember, akkor nemjó ez a közelség, de ha egy tárgyat, arra kiváló.

Még szeretnék hozzá venni nagyobb telekonvertert, tehát, amivel "közelebb lehet hozni" az adott témát (magyarul mintha nagyobb zoom lenne..). Ez a TCON-14 1.4x-es, valamit ez is segít. Én is gondolkodom jobb gépen, de igazából amit szeretnék, azt olyan 300-400 körül tudnám összehozni, optikákkal meg mindennel együtt, annyi pénzem most meg nincs... de igazából nekem ez a gép is elegendő egyelőre, egyedül a nagyobb expóidő hiányzik nagyon... egy 15sec-el már kibékülnék :) Tényleg, nincs valami trükk, hogy hosszabb expót lehessen kicsalni a gépből? :) (1400XL)
Előzmény: j.t.maston (107)
j.t.maston Creative Commons License 2005.01.24 0 0 107
Hali!

Hát hogy olcsóbb -e? Nem tudom. De el tudom képzelni h számít, már csak azért is mert ha garod le is jár 1-2-3 év után attól még esetleg jogosult lehetsz szervizgarra, vagy hogy tutira van alkatrészük vagy nem tudom... Annó ezek nem voltak ám olcsó gépek a maguk korában...

Csak egy gondolat volt, nem hinném hogy befolyásolná az árat.

majd szólok ha ki bírtam cseréltetni a gyűrűt

Neked milyen tapasztalataid vannak előtétlencsékkel? Én leginkább egy 20-28millis nagylátószögűre alakítót látnék szívesen... Mi az ami akár használtan megfizethető, és használható is?

Bár lehet h ezt inkább hanyagolni kéne és lassan egy másik gépre gyúrni... ennek még adok egy évet amíg talán megadja magát, addig meg összekalapozok egy E20ast:)
Előzmény: Phnx (106)
Phnx Creative Commons License 2005.01.21 0 0 106
Jah mégvalami: hogy érted azt, hogy nincs hozzá papírod? Vagyis ha van papír a géphez, akkor olcsóbban csinálják? Mert nekem minden papírom megvan hozzá, számla, még az eredeti jótállási papír is, meg minden. Ha vittem volna, akkor olcsóbb lett volna? Persze a garancia már 2001ben lejárt...
Előzmény: j.t.maston (104)
Phnx Creative Commons License 2005.01.21 0 0 105
A 40 ezer igaz sajnos. Én is annyit fizettem (1.5 éve). De nekem "durva" baja volt. Az optika belül elmozdult a helyéről, meg még ez-az eltört benne. Kénytelen voltam kifizetni a javíttatást, 2 héttel előtte vettem a gépet, amikor érte ez a baleset. De jól megcsinálták, azóta semmi baja, tökéletesen működik, soksok képet készítettem vele.
Előzmény: j.t.maston (104)
j.t.maston Creative Commons License 2005.01.21 0 0 104

Köszi, megpróbálom az oly hungaryt, de se papírom hozzá se semmi...

 

anélkül meg azt hiszem mindent egy átalányárban számolna 40ruppóért... vagy ez kacsa? én így hallottam...

A fém pedig bizony kéne, nem akarok megint így járni...

 

hali

Előzmény: Phnx (103)
Phnx Creative Commons License 2005.01.21 0 0 103
Nekem már cseréltek előtétlencse menetet a gépemen, mert elvolt repedve nekem is. Nemtudom, hogy ezt a cserét mennyiért csinálják, én javíttatni vittem a gépet márkaszervízbe, és akkor cserélték ezt is. Szerintem lehet a helyére rakni fém menetet is, csak csinálni kéne, vagy lehet, hogy van ilyen hozzá gyárilag... fenetudja.

Amúgy 32megás kártya nekem is jóljönne még pár darab. Igaz én pécsi vagyok, de asszem kinézek este (éjjel :>) a Tescoba, hátha van itt is 32es kártya.
Előzmény: j.t.maston (102)
j.t.maston Creative Commons License 2005.01.21 0 0 102

Hali!

 

Tudom hogy neked nem jó, de az 1400XL-es kollégáknak öröm lehet:

A váci úti Tecsóban van még jópár SanDisk 32mb-os kártya kb4000HUF áron.

Én is vettem kettőt tartaléknak.

 

Kérdés I.:

az elmúlt két hétben nagyon nagy igénybevételnek tettem ki az öregurat, elvittem Izraelbe nyaralni, de nem vittem szűrőket balga fejjel, így ott kellett vennem egy polárszűrőt (a sivatgban süt ám a nap ott ilyenkor is veszettül), és pár nap után el is repedt a 43mm-es menet. Mit lehet azzal csinálni? beleragasztok egy 52milis konvertergyűrűt örökre? vagy ki lehet cseréltetni a műanyag menetet valami kendács szakival fémre? Ti mit csináltatok?

 

Kérdés II.:

c-1400xl ugye leghosszabb záridő 1/4-ed. Kb egy hete egyszerűen nem hajlandó cirka 1/16-odnál hosszabbat kattanni. Nem írja ugyan ki mit használ, de hallani, hogy nem e1/4-ed, koromsötétben sem. Expokorrekció eredménye: nincs, ugyanakkorát kattan (fülre), ugyanolyan a kép is. Kezdhetek gyűjteni a következőre? Vagy mi van vele? Szoftveres probléműnak hangzik, de hát az bele van égetve, mi baja eshet?

nem értem...

 

köszi válaszaitokat előre is

 

sano

 

ui: az elkészült képanyag alapján amúgy elégedettségem maxmimális (persze csak HQ mód, csak 6db 32megás kártyám van)

Előzmény: Jonnzy (101)
Jonnzy Creative Commons License 2005.01.16 0 0 101

Lehet hogy már sokan kerestek/keresnek ilyet rajtam kívül, de szeretnék 8MB-os SMC-t beszerezni, ha lehet.... Dobjatok meg egy maillel, ha van eladó példány. jonnzy kukac freemail pont hu.

Előre is köszi. Jonnzy.

Phnx Creative Commons License 2005.01.16 0 0 100
Ez egy C-1400L, ilyen cuccot hol lehet hozzá szerezni??? :)
Ha van valakinek eladó, ne titkolja el... ;)

Bár egyelőre csak az ára érdekelne, de amint lesz pénzem, vennék is.

oly1
jano333 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 99

Sziasztok!

Keresek megvételre C 1400 L-t

Zénóka Creative Commons License 2005.01.09 0 0 98
Na megnéztem. A konverter menete 46 mm. Viszont van hozzá a dobozban (eddig sohasem néztem) egy 43-46 os step up ring. Tehát ami a 46-os menetböl csinál 43-at. Ezzel fel lehet rakni a 43-as obi végére. A dobozt kinyitottam, viszont az obi és a stepupring is bontatlan zacsijában fekszik. Ha érdekel írj vagy hívj, innen a csárdából (voda gprs) emailt csak olvasni tudok, küldeni csak otthonról, a forum viszont müxik :) Tel: 06 30 6800-445
optikus Creative Commons License 2005.01.09 0 0 97
Ilyen CLA konvertert nehogy vegyetek Olympusbol. Ez csak egy darab femcso menettel a vegen es a gyari irto draga. Ugyanolyan minosegu de felaron a Soligor az Optiformban (mi is lyol beszivtuk az 5050-el...)
Zénóka Creative Commons License 2005.01.09 0 0 96
A topicban szereplő 2 géphez alapból jó. A többi olympushoz (kivéve E10) a cla-1 , vagy a cla-5 adaptergyűrű kell hozzá. pl olympus 5050-hez a cla-5. A dobozáról olvastam. Holnap megnézem pontosan, a menetátmérőt is mert a csárdában (munkahely) hagytam, ami soprontól 50km. Örülnék, ha valaki hasznát venné, mert nálam csak hasztalan fekszik a fiókomban.
Phnx Creative Commons License 2005.01.09 0 0 95
Utána néztem, elvileg 43-46mm között lehet állítani, így nekem pont jó lenne!

Ha ilyen, akkor megveszem!
Előzmény: Phnx (94)
Phnx Creative Commons License 2005.01.09 0 0 94
Ennek mekkora a menete (szóval hány mm)?

Ha jól tudom, 41 vagy 43mm-es. Ha 43, akkor engem érdekelne!
Előzmény: Zénóka (93)
Zénóka Creative Commons License 2005.01.08 0 0 93
Sziasztok! Kb fél éve vettem (rendeltem) az E10-hez egy Tcon-14 Tele elötétet (1.45X szorzó). Sajna nem B-t úgyhogy az enyémhez nem jó. Még garanciás, számlája megvan (31.175 Ft.-) bontatlan. Ha valakit érdekel 9000-ért odaadom. Ha nem akkor marad levélnehezéknek :) Soproni vagyok, de sokat járok Bp-re, illetve a balaton felé. Bocsánat, hogy off-al zavartam.
Phnx Creative Commons License 2005.01.06 0 0 92
KERESEK ismét megvételre Olympus C2500L gépet! Csak tökéletes állapotú érdekel, lehetőleg kiegészítőkkel (pót akku, memókártya, tok, ilyesmi).
optikus Creative Commons License 2004.10.28 0 0 91

> olyan sérülékenynek tűnik az SMC kártya :( Ahogy átdugom másba mindjárt +10 karcolás nő rajta, ha pedig elhagy, hol szerzek másikat? Tényleg, hol tudnék 32megás darabot szerezni?

 

SM kartyara gondoltal? Nekem a C1000L ben 6 eve es az E10-ben meg 4 eve hasznalok SM-et. Egyikben sem lett semmi bajuk, pedig fokent a C1000L bol allandoan ki let veve es berakva az olvasoba majd vissza. Nem is nagyon karcosak es tokletesen mukodnek.

32MB-ost nem tom, de az utolso 8MB-ost a Medikerbol en vettem meg (valami nagyon piti osszeg volt), sajna a C1000L nem visz nagyobbat:(

Előzmény: j.t.maston (88)
HA-Roli Creative Commons License 2004.10.28 0 0 90
Hangszerekben is használtak SM kártyákat, ezek avulási ideje hosszabb, mint a számtech. cuccoké, talán még lehet kapni hozzájuk újat.

Üdv.
Előzmény: MakróFotós (89)
MakróFotós Creative Commons License 2004.10.28 0 0 89

Nem tudom árulnak e még egyáltalán SM kártyát.Esetleg azt apróhírdetős lapokon érdemes nézni, vagy az adok - veszek topikban szokott hírdetni egy srác, hogy minden memóriakártyát beszerez.

 

az olympus optikák kiválóak, 9x13-as képhez meg tökéletes az 1.3 mpixeles felbontás. Lehet, hogy azt az OM vakut nem kezelné jól.Az én gépemhez külön kellett venni kábelt, hogy sima vakut rátehessek, de jól működik a dolog.

Előzmény: j.t.maston (88)
j.t.maston Creative Commons License 2004.10.28 0 0 88

Helóó!

 

Próbáltam...

 

de ütötte a win98-amat, így másik darab beszerzése folyamatban...

 

+ olyan sérülékenynek tűnik az SMC kártya :( Ahogy átdugom másba mindjárt +10 karcolás nő rajta, ha pedig elhagy, hol szerzek másikat? Tényleg, hol tudnék 32megás darabot szerezni?

 

Amúgy "teljesen" elégedett vagyok vele így cirka egy hónap használat után. Volt már 1,3 Mpixeles gépem (valamillyen Vivitar, már nemtom milyen), de ez nagyságrendileg szebb képet csinál. Viszont fura, hogy ha ráteszek egy 43->52mm átalakítógyűrűt (soligor), indőnként becsillog a jobb alsó sarokban, tök véletlenszerűen, h mikor... Sőt, ha teszek rá egy telés gumiellemzőt, fura h egyik oldalon (asszem bal) sokkal jobban belóg tele állásnál... Mintha ferdén lenne beszerelve a menet. Amúgy tök szép állapotban van, nem nagyon használhatták.

Ugyanolyan felbontáson, nincs igazi különbség a képe és anyám c-740-ese közt. Vagy csak én próbálom azt hinni... Nemtom, nekem kimondottan tetszik az egész, nagyon kézreáll, és a quick focus gombokat kimondottan jó ötletnek tartom. A viszonylag nagy mélységélesség miatt a 3 gomb szinte a teljes távolságtartományt lefedi még tele állásban is. A külső vaku pedig hab a tortán... Kár, hogy csak sima szinkroncsatlakozó, így olympus renszervaku nem használható... Pedig van otthobn egy öreg darab, még az OM-szériához.

 

 

mátyás

Előzmény: MakróFotós (87)
MakróFotós Creative Commons License 2004.10.27 0 0 87
Nekem még megvan a 2100-asom :o)
Soros portod ki tudja miért lassú.....A helyedben vennék egy 2-3 ezer fortintos USB kártyaolvasót, és máris 1-2 perc alatt lent van az a 32 mega.
Előzmény: j.t.maston (86)
j.t.maston Creative Commons License 2004.10.27 0 0 86

Sziasztok!

 

Van még valaki ezen a fórumon, vagy már mindenki eladta a masináit?

 

Én most vettem egy c-1400xl-t, amire boldogult gimista koromban csorgott a nyálam 1998-99 környékén, csak akkor még autót lehetett venni az árából...

 

Kérdésem lenne plö h miért van az, h egyik sz.gépen elfogadható sebességű a soros kábeles kapcsolat, másikon (az otthonin sajna) pedig fél napba kerül amíg leszedi a 32 megát, és akkor a fél napot (6-7óra) szó szerint értettem...

 

 

netán valakinek lenne pár régi SM kártyája?

max 32megás:)))

 

hali

 

mátyás

tuvoks Creative Commons License 2004.08.18 0 0 85

Sziasztok

 

Én is az utolsó beirókhoz hasonlóan eladnám régi Olympos C2500L - es gépem.

Pluszba adnék hozzá 1db 128Mb SM kártyát, polárszűrőt, USB kártyaolasot, +4db ceruzaaksit.

LCD monitora hibás.

Ár: 40000Ft.

Akit érdekel az dobjon egy mail-t a zsolt@bparchiv.hu -ra.

Sziasztok 

 

Phnx Creative Commons License 2004.08.14 0 0 84

Ezekszerint nem :(

 

Előzmény: Phnx (83)
Phnx Creative Commons License 2004.08.12 0 0 83

Küldtem emailt a géppel kapcsolatban, megkaptad?

 

Előzmény: digw (82)
digw Creative Commons License 2004.07.20 0 0 82

Sziasztok,

Még mindíg eladó az Olympus C-2500L gépem.
Paraméterei:
2,5 éves, Mo-on vettem, karcmentes, hibátlan állapotban, kb. 1000 db kép készült vele.
Tartozékok:
Minden gyári tartozék (magyar és angol leírás, cd-k, soros és TV kábel, doboz, tartószíj, távirányító) + Cokin skylight 1A szűrő, 1.45x telekonverter, 3 készlet akku, 1 db 128MB SM, 1 db 128MB CF és 1 db 8MB SM kártya, valamint egy USB-s CF/SM kártyaolvasó.

Az egész ára együtt 70.000 Ft + ÁFA (számlával tudom adni).

Üdv,
digw

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!