Keresés

Részletes keresés

like.no.other Creative Commons License 2020.10.07 0 0 576

+1 a Bodogán Sándor féle oktatásra. Én nem workshopon, hanem egyéni képzésen voltam nála, na nem azért, mert annyira profi lennék, egyszerűen így tudtam időzíteni a munka mellett a legjobban. Lelkes amatőrként érkeztem, napközben rengeteg hasznos infót kaptam, baráti hangnemben, de nem feleslegesen bratyizva. Korrekt képzés, amit az ára is tükröz, de megérte. Sándor láthatóan figyelembe vette, hogy hol tartok a fotózás területén, és ennek megfelelő tanácsokkal látott el, így maximális volt az idő kihasználása és a hatékonyság. Ahogy írták is előttem, mindenről lehetett kérdezni, abszolút segített, pedig nem szakmabeliként volt néhány meredek kérdésem, így utólag belegondolva. Külön kiemelem, hogy a modell hölgy (Lili) szintén segítőkész és kedves volt, ezért olyan hatásos képeket tudtam készíteni kettejük segítségével, amelyekre bevallom, nem is számítottam önmagamtól. Fogok még hozzá menni, ez biztos!

_Alexa_ Creative Commons License 2020.02.08 0 0 575

Sziasztok, ajánlani szeretnék egy fotós sulit: www.fotosworkshopok.hu

Bodogán Sándor tartja a workshopokat, itt tényleg ki lehet próbálni mindent (sőt muszáj), mi állítottuk be a szetteket, rengeteg hasznos dolgott hallottam, mégis laza, vicces, barátias a hangulat, csak ajánlani tudom!!!

bela2000 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 574

Indítottunk a barátaimmal egy ingyenes, magyar nyelvű fotós tanfolyamot.

Az elmúlt 2 évben 200 embert tanítottunk meg egy egy picit jobban fotózni, és 2 fotókiállítást szerveztünk.

 

A 3 hónapos tanfolyamot kezdőknek és középhaladóknak ajánlom, fényképezőgéppel vagy mobillal.

 

A következő kurzus 2020. január 13-án indul.

De ha esetleg később olvasod, akkor is érdemes feliratkozni: minden jelentkezőt megkeresünk, amikor a következő ingyenes tanfolyam indul.


Itt tudsz feliratkozni: https://fb.me/photato12

Fotósképző Creative Commons License 2019.04.07 -1 0 573

"Elvégeztem több magyar fotós iskolát, és megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy ezek nem adják meg azt a tudást, amivel később a diákok megfelelően tudnak teljesíteni a konkrét szolgáltatói szituációkban."

 

Ezek szerint nálunk biztosan nem voltál, és ha a fenti, teljes körű tudás a cél továbbra is, akkor ajánljuk magunkat! ;) Itt vagyunk

Előzmény: Bronica79 (571)
XNC Creative Commons License 2019.01.18 0 2 572

"A képzés ára: 85.000 Ft"

 

Gondolom, a pénz jól fog jönni......

Előzmény: Bronica79 (571)
Bronica79 Creative Commons License 2019.01.15 -3 0 571

Keresem fotós tanítványomat, segédemet!

 

Célom a tanítással, hogy megfelelően képzett saját kollegákra leljek, akiket saját vállalkozásomban a képzés után munkával tudok megbízni.

Mivel ezt a szakmát csak élő tapasztalatszerzéssel lehet megfelelően elsajátítani, ezért a nálam szerezhető tudás a legszükségesebb elméleti alapok elsajátítása után alapvetően gyakorlati helyzetekre épül. Tanítványaimat magammal viszem saját munkáimra (főként óvodai fotó, esküvő), ahol a gondozásom alatt élesben fejleszthetik tudásukat, valamint az elméleti órák sem előadásszerűek, ehelyett sokkal inkább kérdezz-felelek formában azokra az ismeretekre teszik a hangsúlyt, amire a fotósnak valóban szüksége lesz a gyakorlatban.

 

Akkor jelentkezz, ha:

-          Tudsz rá időt fordítani. A gyakorlati lehetőségek nagy része délelőtti tevékenység.

-          A tanulás után fotós munkalehetőséget is vársz. (A legügyesebb tanítványaimat megtartom, és foglalkoztatom.)

-          Van alázat benned egy szakma elsajátítása iránt, és nem „kattintgatni” érkezel.

-          Kevésbé szeretnél hagyományos tanulási módszereket, inkább kipróbálnád magad élesben is.

-          Apavetően a fotózás mint főfoglalkozás a célod, és nem mellékes valamit vársz tőle.

-          Jól tudsz kommunikálni kisgyerekekkel (a legtöbb gyakorlat és későbbi munka gyerekekkel zajlik)

 

Ami nálam nem várható:

-          Bérelt profi modellt egyszerre 20 fotós próbálja lencsevégre kapni… Ezekben a „workshopokban” nem hiszek: a fotó nagy részben a modellel való kommunikáción múlik, ami elvész, ha nem személyes. A legtöbb későbbi fotós munkában pedig inkább amatőr modellekkel lesz dolgunk… Tehát ehelyett megtanítalak arra, hogyan instruálj egy amatőr modellt.

-          Nem fogunk tanteremben ülve előadást hallgatni több hallgatóval. Jobban hiszek a tanítvány-mester viszonnyal elsajátítható ismeretekben, egyszerre egy, max. két tanítvánnyal tudok foglalkozni, mert oda szeretnék figyelni rá. Az elméleti órák különóraszerűen bárhol megtarthatók, a gyakorlati pedig műteremben vagy terepen.

 

Magamról:

Gyerekkorom óta fényképezek, de 12 éve vállalkozásszerűen ebből élek. Pedagógusi diplomával rendelkezem. Elvégeztem több magyar fotós iskolát, és megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy ezek nem adják meg azt a tudást, amivel később a diákok megfelelően tudnak teljesíteni a konkrét szolgáltatói szituációkban. Tanítani ugyanakkor azért szeretnék, mert nem gondolom, hogy ez a készség ne volna tanítható.

Több területen is tevékenykedtem: reklám, rendezvény, babafotó, tabló, stb., de sok éves tapasztalatot az esküvőfotózás és az intézményi (főként óvodák, iskolák) fotózás terén szereztem.

Bővebben: zoltancsaba.hu

 

A képzés ára január 31-ei jelentkezésig: 85.000 Ft, ami magába foglal 8 elméleti különórát, és 8 gyakorlati lehetőséget (főként intézményi fotózás). Ha nem vagy teljesen kezdő, akkor az elméleti órák számát és tartalmát testre szabhatjuk.

 

Jelentkezés: zoltancsabafoto@gmail.com, kérlek, fényképpel ellátott, rövid motivációs levelet küldj. És ha vannak olyan fotóid, amit szívesen megmutatnál, akkor egy linket.

Rich81 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 570

Sziasztok!  Budapesten tudtok ajánlani megbízható és minőségi photoshop cs6 oktatást?  Elég sok helyen hirdetnek tanfolyamokat, de nem mindegyik van az oktatás magaslatán ahogy hallottam. Aki mostanában járt ilyen tanfolyamra megoszthatná a tapasztalatait róla. köszönöm 

geri.fiesta Creative Commons License 2016.02.08 0 0 569

Sziasztok Nyiregyházán valaki tud fotós képzést vagy workshopot? Sehol nem találok lehetőséget sajna.

bestpixel Creative Commons License 2016.02.03 0 0 568

Ha valakit érdekel, folyamatosan indulnak a Fotósképzőben a kis csoportos képzések kezdőtől haladóig, különféle workshopok, de akár videózást és képfeldolgozást is lehet tanulni.

Laborzona Creative Commons License 2015.11.16 0 0 567

Sziasztok! Ezek az előadások szombatonként szinte folyamatosan vannak, akit érdekel küldjön mélt.

Előzmény: Laborzona (566)
Laborzona Creative Commons License 2015.10.04 0 0 566
képfaragó Creative Commons License 2015.10.02 0 0 565

Ha tanulékony vagy, akkor is ez nem a tudakozó, hanem a tanfolyam topic.

Igen a nikonnál úgy van, hogy a váz akkor tudja állítani a rekeszt, ha az optika rekesze a legszűkebb értékre van a rekeszgyűrűvel beállítva. Ha kiveszed az optikát, és az újjaddal mozgatod hátul a rekeszmozgató stiftet láthatod hogy miért van ez így. Ezért van az optika rekeszgyűrűjén egy rögzítő kapcsoló is, hogy véletlenül ne állítódjon el 32-ről.

Előzmény: FOTOSS (564)
FOTOSS Creative Commons License 2015.10.02 0 0 564

Szia kezdő fotós vagyok de lelkes:-)) - és tanulékony :-)

Ez azt jelenti, hogy ha a legszűkebb álláson van a rekesz gyűrű, és ha a gépen állítom (digitálisan) mert azt láttam a kijelzőn hogy állítódik automatikus állásban, akkor ha belenéznék (most nincs kedvem elővenni összeállítani) :-) - akkor azt látnám hogy a rekesz állítódik, csak digitálisan? Tehát a gyűrű rögzítése azért van, hogy ne tudjon véletlenül elmozdulni a rekesz állító gyűrű? Ezek szerint állítódik a rekesz, csak a gép állítja? Köszi a válaszodat(kat)!!

Előzmény: Zoszi69 (560)
FOTOSS Creative Commons License 2015.10.02 0 0 563

Szia (sztok)!! .-)

Még lenne egy kérdésem biztosan tudnál(tok) segíteni.

Nikon 3100 gépemre vettem FOTGA kijelző GGS védő üveget.

Tök jó meg minden, de elgondolkodtam hogy tudom ezt levenni- ha majd egyszer le szeretném venni.

Ezt ugyanis nem a vákuum tartja rajta hanem kőrbe az üveg szélén öntapadós ragasztócsík van.

Megpróbáltam körömmel felhúzni de lehetetlennek éreztem úgy ráragadt.

Alápiszkálni meg nem mernék semmivel mert megsérteném az LCD kijelzőt.

Lenne tapasztalatod, esetleg tud valaki segítséget adni tanácsban?

Kissé úgy érzem hogy többet árt ez mint használ. Ha le kell szedni- bármely okból egyszer az sérüléssel járhat az LCD panelre nézve vagy van módszer amivel le tudom ezt szedni könnyedén?

 

ACS

Előzmény: Zoszi69 (561)
FOTOSS Creative Commons License 2015.10.02 0 0 562

Köszönöm szépen kedves barátom a válaszod!

Előzmény: Zoszi69 (561)
Zoszi69 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 561

AF viszont nincs vele, csak manuál fókusz.

 

Előzmény: Zoszi69 (560)
Zoszi69 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 560

Véletlenül a vázon nem tudod a rekeszértéket állítani. Alapból mindegyik rekeszgyűrűvel ellátott objektívet digitális vázon legszűkebb rekeszen lehet használni. Viszont a vázról a rekeszt tudnod kellene állítani.

Előzmény: FOTOSS (558)
tutututu Creative Commons License 2015.09.30 0 0 559

A D3100-as csak G jelzésű objektívet tud kezelni. Add el az objektívet (vagy a gépet)

Előzmény: FOTOSS (558)
FOTOSS Creative Commons License 2015.09.30 0 0 558

Üdv uraknak szakiknak!! :-)

Talán tudna valaki tanácsot adni nagy köszönet.  A Nikon Nikkor AF 75-240 mm- es  objektívem mellékelem a képet:

 

Az objektív Nikon D 3100 gépemmel csak a 32- es rekeszállásban tud a váz fényképezni vele.( jelen állásban)

(Legkisebb rekeszértéknél.)  Ez miért van, hogy tudnám a rekeszt növelni? Ha elállítom erről a rekesz értékről a

gépem kiír valamit, és nem lehet fotózni. Tökéletes képet készít ezzel a rekeszértékkel is, de ha szeretném növelni a fényerőt pl. éjszakai fotózás akkor azt hogy tehetem meg hogy lehessen képeket készíteni?

Biztosan a mesterrel van a gond (velem).  :-) Köszönöm a segítséget!

 

Laborzona Creative Commons License 2015.09.19 0 0 557

Ha valakit érdekel jövő Szombaton 26. –án ismét lesz laborszombat:

http://www.bmknet.hu/bmk-eloadasok/7192-fekete-feher-analog-foto-labortechnika-kezdo-es-halado-szinten

Nikons Creative Commons License 2015.07.03 0 0 556

Megvan a Miskolci workshop dátuma és a helyszíne is, így már oda is tudtok jelentkezni!

A maximum létszám 15fő!

 

Bővebb infó&jelentkezés:
http://www.zsolnaigergely.hu/workshop/miskolc/

 

Ha eddig nem tetted most érdemes!

 

Jelentkezz Július 15.-ig a Miskolci előadásra, mert az addig beérkezett jelentkezések közül egy valaki teljesen ingyen vehet részt a workshopomon!

Laborzona Creative Commons License 2015.04.18 0 0 555

Sziasztok!

Fekete-fehér analóg fotó labortechnika kezdő és haladó szinten.

A fotóklubunk laborjában szombatonként 13:00 – 18:00.

Következő időpont Április 25.

http://www.bmknet.hu/bmk-eloadasok/7192-fekete-feher-analog-foto-labortechnika-kezdo-es-halado-szinten

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 554

Sziasztok! Most szombaton (Március 21.) ismét laborszombat.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134233455&t=9185692

 

Nikons Creative Commons License 2015.03.11 0 0 553

Sziasztok!

 

Országos intenzív workshop túrát tartok májustól, photoshop és kompozitfotó készítés témában. Az első helyszín-Pécs.

Bővebb infó  ide kattintva!

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 552

Sziasztok! Jövő szombaton (Március 07.) ismét laborszombat.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133998602&t=9185692

Lassu Viz Creative Commons License 2015.01.07 0 0 551

http://blog.fotosarok.hu/2013/08/fotos-mint-vallalkozo-mielott-belevagsz-jo-ha-tudod/

 

A hozzászólások is hasznosak lehetnek. Mire gyakorlott, jó szemű fotós leszel sok rendezvényt végigfotózol. Iskola ide vagy oda. 

 

Előzmény: T4B22 (549)
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.07 0 0 550

Egy egyszerű tanfolyami oklevél nem ad szakképzettséget. Az OKJ-s bizonyítvány meg igen. Ha olyan helyre mennél dolgozni, ahol elvárás a szakképzettség, akkor egyértelmű, melyik kell. Ha nem elvárás, hát... egy oklevélnek nyilván egyetlen (két) értéke az eredmény és az oktatók neve. Szerintem teljesen szubjektív, hogy egy munkatársat akaró egyáltalán ismeri-e azokat a neveket, illetve elismeri-e azokat, illetve hisz-e abban, hogy egy bizonyítvány eredménye a jövőbeli megfeleléssel arányos.

Bár én kételkedem abban, hogy ma és itt lehet fotósként elhelyezkedni. Azért az elhelyezkedés szóhoz a munkaviszony fogalmat társítja az ember, kinek kell ma fotós havi fixért? Ha vállalkozásra gondolsz, akkor valakinek kell szakképzettség a vállalkozásban.

 

Előzmény: T4B22 (549)
T4B22 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 549

sziasztok.
egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a sima "oklevelet" adó fotós tanfolyamok és az okj-s szakmát adó fotós tanfolyamok között ??
megéri elvégezni az okj-s tanfolyamot, mert utána esetleg könnyebb az elhelyezkedés vagy bőven elég ebben a szakmában egy sima gyorstalpalót elvégezni ??
a másik kérdésem meg az lenne, hogy az okj-s rendszerben min. hány félév elvégezni ezt a szakmát, tudtok-e esetleg iskolákról linkelni.
köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 548
bestpixel Creative Commons License 2014.04.18 0 0 547

Esküvőfotó workshop lesz az egyik legelegánsabb luxusszállodában, a Corinthia Budapest Hotelben május 3-án

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!