Keresés

Részletes keresés

troglodita Creative Commons License 2018.10.16 0 0 242

... ... ... ... ... ... ... .., ... ... ... ... ... ...

Előzmény: troglodita (241)
troglodita Creative Commons License 2018.09.18 0 0 241

na?

Előzmény: troglodita (239)
troglodita Creative Commons License 2016.08.16 0 0 239

erre én is kíváncsi vagyok...

chaos driver Creative Commons License 2003.08.31 0 0 238
A mai nap fordulóján, a naptári ősz beköszöntekor, éjfélkor megnyílnak a karámajtók, és az értelemtől, szellemességtől ez idáig cidriző és megfélemlített, bégető birkák elárasztják a Metát. Az elerőtlenedett szellem, a megfáradt elme, a nem gagyi játék végleg kivonul, átadja helyét, mintha Karinthy, Nietzsche, Tristan Tzara, Eugène Ionesco, Miro, Escher, Brecht, Beckett és Spiró György távozna egyszerre egy kisszínpadról. A páholyok megtelnek a faggyús valagú csörtetőkkel, és a díszpáholyba beül a kiköpött, és született birkapászor, deadcrow, ahogy azt http elrendezte. A folyamat feltartóztathatatlan, csak késleltetni lehetett. Ha tovább késik sivataggá válik minden, mint ahogy így is van némi esély rá.
(http előrejelzés)

Ha már szó esett Spiró Györgyről, álljon egy rövid summázat, ami némileg ködös analógiával, éppen a történtekkel is párhuzamba állítható. A regény címét gondolom a többség ismeri.

”Adva van tehát egy író, akinek neve alatt megjelenik egy regény, amelynek utolsó fejezetét egy Spiridon Gorgos Sophieson (vö. "Bölcs" Spiró György) nevû írástudó jegyzi, aki egyúttal fia a könyv többi fejezetét megíró történész Andrew Shonasonnak, aki viszont a két plusz nemi szervvel felvértezett, majd madárrá "vedlített", s végül "élõvé balzsamozott" Bisztó Zsonna ("világnyelven": Saint Shona Bisto) szentéletrajzát író Vonna Bollog iránti tiszteletbõl felvette a Bollog Shonason nevet. Azonkívül további írók és mûvek bukkannak fel a könyvben; például Villa Farko (vö. François Villon), aki mögött valójában több személy rejtõzik, például a madarak megszállott híve, Tudory Déridõ (vö. Tandori Dezsõ), akinek válogatott verseit a There Ain't No Cure for Dove címen adták ki (vö. Leonard Cohen There Ain't No Cure for Love címû dalával). De hiába a szerepjátszó bújócska, nem kerülhetjük meg a kérdést: ki a felelõs valójában a hétszáz oldalas elmeszüleményért? Ki teszi próbára az olvasók türelmét? Akik közül az egészségesebb természetûek elõbb-utóbb talán fel is adják, a bonyolultabb lelkûek pedig nem is annyira önfeledten, mint inkább megszállott módjára fenekednek neki a regénynek. S ilyen romlott lelkû befogadó volna a penzumra robotoló kritikus is, aki viszont most saját olvasói rossz közérzetét váltja közérdekû tudósításra.
Könyvünk témája az "ember antropológiai förtelmessége" - mint volt Petroniustól Swiften keresztül egészen Hamvas Béláig - a "sok ezer Reménytelen Év" történetébe ágyazva.
A szûkebben vett játéktér pedig az "Elsötétülés kora" (nagyjából a regény olvasójának közeljövõje), szereplõi pedig: az amerikaiak és a rosszlandiak, továbbá a nyugat-balkáni ugarok (fõvárosuk a Puna két partján fekvõ Kolakmenc, nemzeti költõjük Andrew Body, a Rothadás az Ugaron szerzõje) és a rommakákok, továbbá a zsappánok, az örökök és az olibánok, továbbá a zsermánok és a shvádok, és így tovább... A nemzetközi, sõt történelmi horderejû konspirációs bonyodalmak és kataklizmák (mint például a cigányháború) természetesen az extra vaginákkal ellátott tünemény körül szervezõdnek.
A vég pedig kiábrándító, amennyiben a megvalósult utópia mindig kiábrándító.”

Ha van még itt ebben a fórumban ember, aki érti e sorokat, netalántán olvasta is a művet:))

morticia addams Creative Commons License 2003.08.29 0 0 237
maga indiszkrét barom.
Előzmény: dipól (230)
morticia addams Creative Commons License 2003.08.29 0 0 236
még belegondolni is szédítô, hogy a jelen szentenciák után milyen is lehetne, ha újabb következtetéseket vonhatnál le.
Előzmény: lilah11 (228)
lilah11 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 235
sose küzdd ki?
jobban szeretem megválogatni, hogy kinek a keze van rajtam.
abban egyetértünk, hogy aranybánya vagyok :-))
Előzmény: nickbontó samukalapács (234)
nickbontó samukalapács Creative Commons License 2003.08.28 0 0 234
sose kűzd ki, hogy valaki levegye a kezét rólad. mert feltár!
Előzmény: lilah11 (233)
lilah11 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 233
ezért villámgyorsan hazajött, hogy morticia meleg szeretetében megmártózhasson.

Előzmény: IDEA rozsdásbökőt (232)
IDEA rozsdásbökőt Creative Commons License 2003.08.28 0 0 232
most nem fog farkassá változni, mert megy abáziába egy órán belül! a balti tengernél a minap rábaszott, mert kurva hideg volt és 15 km/órás fagyos szél.
Előzmény: lilah11 (231)
lilah11 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 231
szerintem is a birkaszag a legszexibb dolog, ami http-hez kapcsolódhat. de ezen felül kell emelkedni, és virtuálisan pofán kell csapni, ha farkassá változik.
dipól Creative Commons License 2003.08.28 0 0 230
Nem is tud ítélni a moderátor, sem http, mert gyermekkori szerelem fűzi őket egymáshoz. Ez a kapcsolat nem a neten keződött, hanem a Pecsában, amikor a kis morti 15 éves volt, http pedig még csak 58. Ez a kamaszkori szerelem annyira befolyásolja a moderátort, hogy nincs is ép elméjénél, amikor http-t moderálni kellene. Mindig érzi a faggyús szakálla szagát, a bőrtatyója kecskepásztor ájerét, érzi a havasok kürtjét - amit http egyébként nagyon jól tud fújni -, érzi a nick birkaszagát, beszédül és vonzódik. Emberek vagyunk.

Ennyi részrehajlás fölött szerintem egy ilyen kőkemény és pörgő fórumban szemet lehet húnyi vagy legalábbis úgy tenni.

Előzmény: lilah11 (228)
myofibrillum Creative Commons License 2003.08.28 0 0 229
már mindegy...
Előzmény: árny (219)
lilah11 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 228
semmi nem történik. így viszont mindennapos aljaskodások sora, mert a moderátor hagyja, sőt pártolja. nem is törekszik arra, hogy pártatlanul ítéljen.
mondjuk nehéz is azután, hogy egy nick kerek perec leírja, hogy bezúzta a modit. ilyenkor minimum tiltakozni illenék. de nem tiltakoztál, tehát igaz. nem gondolom tovább. nekem ugyanis nem hoz új következtetést.
Előzmény: morticia addams (227)
morticia addams Creative Commons License 2003.08.28 0 0 227
mint ahogy az sem, hogy neked lenne igazad. (nekem meg mindegy.)

meg még legfeljebb az, hogy neked valamiért nagyon fontos, hogy bárkinek is (sejtéseim szerint leginkább neked) igaza legyen. mert akkor mi történik?

Előzmény: lilah11 (226)
lilah11 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 226
ebből nem következik, hogy igazad lenne.
Előzmény: morticia addams (225)
morticia addams Creative Commons License 2003.08.28 0 0 225
ez tény. úgyhogy miután nekem nincs bajom....:)
Előzmény: lilah11 (224)
lilah11 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 224
baj mindig azzal van, akinek igaza van.
Előzmény: morticia addams (223)
morticia addams Creative Commons License 2003.08.28 0 0 223
nekem meg azzal sincs különösebb bajom, ha valaki hülyeségeket beszél.
Előzmény: lilah11 (222)
lilah11 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 222
nekem csak azzal van bajom, ha egy elmebajost támogat a modera.
Előzmény: morticia addams (221)
morticia addams Creative Commons License 2003.08.28 0 0 221
szvsz. a boltban vagy a fektepiacon lényegesen olcsóbban lehet adrenalinszint növelő szerekhez jutni....

és mikor tetted ezt a nagy felfedezést? mert nem látom, hogy élnél vele. amilyen gyakran mostanában errejártam, hát, végképp követhetetlenné vált, hogy éppen mitôl van a soros bajod.

(apropo: menj be a T.Szerkbe, lilah-val valószínűleg jól el fogtok tudni beszélgetni, hadd ne nekem kelljen az összes hülye problémátokkal foglalkozni.)

Előzmény: szájtépés bevarrógép (220)
szájtépés bevarrógép Creative Commons License 2003.08.28 0 0 220
árnyi! te egyre egyszerűbben kezdesz műküdni. olyan kaptafa szerűen. kezdesz leépülni.

abba a klasszikus, őskövület indexes kategóriába sodródsz (sodródtál), akinek a függéstől már mindegy a tartalom, csak legyen már valami. ez még el is menne, de mindig ugyanaz a lemez?

a múltkor még a myot nevezted meg egyetlenként, akivel hajlandó vagy kapcsolatot tartani.:)))) heheheheee. visszakeressem?

szvsz. a boltban vagy a fektepiacon lényegesen olcsóbban lehet adrenalinszint növelő szerekhez jutni, mint a függés ezen fáradtságos monitorvibrálós, bithajigálós formájában. ezt morticiának is üzenem.

(hozzászóló nyihog)

Előzmény: árny (219)
árny Creative Commons License 2003.08.28 0 0 219
ignore off

1- akkor erősítsd meg a hited!

2- sosem zavart, hogy az ismerőseim milyen söpredékkel kokettálnak, mindaddig, amíg ez nem a söpredék informálásából vagy arra tett kisérletből áll.. de sajnos, amit myo tudni vél, azt az egész index tudja.. és ez alól az sem ment fel, hogy főleg a képzelgéseidet adod tovább..

3- neked semmi nem számít, csak az, hogy figyeljenek rád, _bármi áron_.. sajnos, az értékküszöb egyre alacsonyabban van..

ignore on

Előzmény: myofibrillum (218)
myofibrillum Creative Commons License 2003.08.27 0 0 218
azt hiszem, nekem is menni kellene...
Előzmény: árny (217)
árny Creative Commons License 2003.08.27 0 0 217
még nem egészen jó, de kedvezően alakul.. már csak néhány csóringernek kell végképp kihelyezni innen a súlypontját..
chaos driver Creative Commons License 2003.08.18 0 0 216
Hála a Magasságos Égnek, a http ma elutazott (vagy ma utazik?) lengyelbe nyaralni. Úgy tudom, csak szeptemberben jön vissza. Adja a Mindenható, hogy egy darab internet kávézó ne legyen még a tengerpart környékén se.
hiperaktív depresszió Creative Commons License 2003.08.15 0 0 215
mert ahogy nézem van már 'Mostkappe' link mögött buziszopós filmecske, halálos nyugalomban gyilkolásszák, ócsárolják egymást a nickek, lepcsesszájúan személyeskednek - hiába, nincs moderáció. nyugalom van és rend.
myofibrillum Creative Commons License 2003.07.29 0 0 214
"a kevesebb több" (o.b.)
Előzmény: settenkedő lépés (204)
myofibrillum Creative Commons License 2003.07.29 0 0 213
az egészen durva lenne...
Előzmény: vapiti (209)
myofibrillum Creative Commons License 2003.07.29 0 0 212
benned már a kisördög is elbújdosott;o)
Előzmény: árny (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!