Keresés

Részletes keresés

Speedhorse Creative Commons License 2009.11.27 0 0 17

Nordikolás elengedhetetlen kelléke a lépésszámláló, a japán Omron cég akik a legmegbízhatóbb vérnyomásmérőt gyártják készítettek egy profi kaloriamétert is amivel egyedülálló módon a mozgás intenzitása is mérhető, most a bolti árnál olcsóbban:

http://www.vatera.hu/omron_hj_304_lepesszammero_kalorimeter_vadonat_uj_157624155.html

 

 

Speedhorse Creative Commons License 2009.10.20 0 0 16
westpoint Creative Commons License 2009.08.23 0 0 15
OFF

Tisztelt Nordicosok!

egy kis megjegyzés: a botokat időközben már eladtuk!

wp.
Dexter68 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 14
El kell engedni a botot, az utolsó, lökő fázisban.
Érdemes nézegetni a you tube-on. Írd be, hogy nordic walking, de én azt gondolom, hogy egy tanfolyamot mindenképp megér. Ott általában tanácsot is kapsz, hogy pont milyen hosszú és összetételű botot érdemes használnod.
Mindenképp olyan botot kell választani, aminek a végén karomszerű tüske van, ezzel hatékonyabban lehet működni. Nekem az a fajta tappancs jött be, amibő a karom vége kikandikál, ugyanis ez a toló fázisban nem csusszan. A tappancsnak egyébként sok jelentősége nincs, csak a zajt csillapítja.

Én egyébként Wilk Zsófinál tanultam, és úgy érzem, hogy érdemes volt. Egy rossz technikát később sokkal nehezebb korrigálni, mint ha már eleve jól tanulja meg az ember.
Előzmény: Revontulet22 (13)
Revontulet22 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 13
Helló mindenki! :) (Már ha olvassa ezt valaki)

Eléggé leült ez a fórum. Én fél éve vettem nw botot, és tetszik nagyon. Csak a technika egy részével van gondom, ugyanis arra nem volt időm, hogy órákat vegyek. Szóval azt nem értem igazán, hogy amikor használom, akkor amikor a bot leér a földre, akkor el kéne engedni a markolatot. De akkor hogy "lököm" magam vele, hisz ha elengedem, akkor nem tudok a bottal lökni magamon. Remélem érthető a problémám... :)
Ha vki tud segíteni, megköszönném.
Ja és az a kis fém pöcök a bot végén, ha nem használok talpat, akor nem kopik el? Mert gyakran csúszik a talp...
Köszi!
westpoint Creative Commons License 2007.06.27 0 0 12
megjegyzés az előző hozzászóláshoz:

időközben a botok egy részét eladtuk, így lehetőség nyílik
akár egy-egy darab megvásárlására is.

4 bot felett 7000 Ft/pár, gyerekbot 2 300 Ft/pár

pk. a vásárlót terheli.

wp.
Előzmény: westpoint (11)
westpoint Creative Commons License 2007.05.27 0 0 11
Újra az ajánlatom, még kedvezőbben!

Szállodák, rendezvényszervezők figyelmébe:

Profilváltás miatt értékesítésre kínáljuk teljes nordic walking felszerelésünket.
A botok szén-üvegszál anyagból készültek, és a nemzetközi nordic walking
szövetség által is ajánlott finn Exel gyár minőségi termékei.

Exel Nordic Walker Stride felnőttbotok:
110 cm - 5 db
115 cm - 5 db
120 cm - 5 db
125 cm - 3 db
130 cm - 2 db
Öszesen: 20 db felnőtt
7500 Ft+áfa/pár (bolti ára 45-50 EUR-tól!)


Nordic Walker Junior gyermekbotok
70 cm - 3 db
80 cm - 2 db
90 cm - 1 db
Öszesen: 6 db gyermek
2500 Ft+áfa/pár (bolti ára 20 EUR-tól!)

A botok csak csomagként vásárolhatók meg:

Felnőtt csomag ár (20 db): 150 000 Ft+áfa
Gyermek csomag ár (20 db): 15 000 Ft+áfa
+csomagküldés vagy személyes átvétel Sopronban.

iroda@outdoorzona.hu
őrsiildi Creative Commons License 2007.05.12 0 0 10
Bocsi, úgy látom, hogy kicsit sikerült kitörölnöm hozzászólásom egy részét :)
Az első mondat értelmesen: A Mountex áruházban lehet kapni mindenféle nw-os felszerelést, sőt az új budaörsi áruházukban volt ma ingyenes nw oktatás. El is mentem kipróbálni...
Előzmény: őrsiildi (9)
őrsiildi Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9
Sziasztok!

A Mountex áruházban lehet kapni mindenféle nw-os felszerelést, sőt az új budaörsi áruházal el is mentem kipróbálni, és nagyon megtetszett, úgyhogy egy bottal gazdagabban jöttem haza :)
Az oktatásról: kb. fél órás ismertető magáról a sportról, kialakulásáról, előnyeiről. Aztán autókba ültünk és átmentünk a budaörsi dombokhoz (kb. öt perces út volt), és egy jó órát gyalogoltunk, miközben megtanultuk a helyes bothasználatot, illetve az emelkedőre felmenetelt és lejtőn lejövetelt is. A résztvevők életkora változó volt, a 20 évestől a 60 körüliig.
A nw-ról mindenféle információ: www.nordic-walkin.lap.hu
Előzmény: kiseszkimo (8)
kiseszkimo Creative Commons License 2007.05.02 0 0 8

Módosítom,hozzászólásomat:

Mégis van technikai leírás!!!Bocsi.

Korábban csak az angol oldalakon találtam infot a technikájáról, a magyar weboldalak a pénzes megoldást kínálták, kínálják.

Na erről ennyit.

Tényleg jó sport.A múltkor túrázás közben idős bácsikat és néniket láttam sima mogyorófavesszőkkel: nordic walking old school:-DDD

Hogyan lehetne ezt esetleg továbbfejleszteni?Görkori+bot= a nordic rolling?:-DDD

Megyek és kipróbálom...

kiseszkimo Creative Commons License 2007.04.26 0 0 7

Hello mindenki!

Új hobbim lett a nordic walking. Nagyszerű dolog,mégis tök egyszerű!

Bár sajnálatos,hogy itthon egy weboldalon sincs technikai leírás,így:

 

1.magadtól jössz rá(pofon egyszerű),

2.tudsz angolul és elolvasod az angol oldalakon eme sport  technikai leírását,

3.vagy befizeted a tanfolyam árát és elmondják azt, hogy hogyan kell 2 bottal gyalogolni...

 

Ajánlom mindenkinek ezt a sportot!Nem túl megerőltető, hegymenetben kifejezetten segít!Botot szakértőtől vásárolj,de a tanfolyamot mellőzném a helyedben.

KEEP Creative Commons License 2006.10.24 0 0 6
Sziasztok!

Olvasgattam a neten a témában és érdekes dolognak találom.
Esetleg valaki személyes tapasztalatot tudna megosztani velünk?

Ma betévedtem egy Decathlon áruházba, ott nem találkoztam botokkal, csak sima hegyesvégű túrabottal.
Van ebből ajánlott olcsó/jó márka? Mire kell figyelni?

Kösz
westpoint Creative Commons License 2006.10.12 0 0 5
Szállodák, sportegyesületek, rendezvényszervezők figyelem!

Profilváltás miatt értékesítésre kínáljuk teljes nordic walking felszerelésünket.
A botok szén-üvegszál anyagból készültek, és a nemzetközi nordic walking
szövetség által is ajánlott finn Exel gyár minőségi termékei.

A készlet csak egyben vásárolható meg.
A nordic walkingról itt tudhat meg többet:
www.nordicwalking.com
www.nordicwalking-galako.hu
www.sielok.hu/nordicwalking.htm

Exel Nordic Walker Stride felnőttbotok
110 cm - 5 db
115 cm - 5 db
120 cm - 5 db
125 cm - 3 db
130 cm - 2 db
Öszesen: 20 db felnőtt

Nordic Walker Junior gyermekbotok
70 cm - 2 db
80 cm - 1 db
Öszesen: 3 db gyermek

Exel Team Bag (botokhoz hordtáska) 155 cm

Irányár összesen gyerekbottal, táskával:
297 600 Ft bruttó
+csomagküldés vagy személyes átvétel.

Érdeklődés: iroda@outdoorzona.hu
Csokis Creative Commons License 2004.07.13 0 0 4

OFF - OFF - OFF - OFF - OFF - OFF - OFF - OFF - OFF - OFF - OFF

Gombfoci kartácsnő!

Mostanában nagyon szar nekem a Zindex -amióta az új motorja van-, nem tudok bejelentkezni, úgyhogy ha olvasod a saját topikjaidat, akkor egy hír. Múltkor futás közben  találtam számodra egy présházat és szőlőt Csákváron. Ha érdekel, egy telefonszám volt hozzá (06-30-351-2402), hívd fel!

gombfoci Creative Commons License 2003.02.21 0 0 3
tiszta belterjes lesz a topik. :-)))
Előzmény: kocsi (2)
kocsi Creative Commons License 2003.02.21 0 0 2
"Kettő darab bot kell hozzá, hegyre pl. szinte felnyomja magát az ember észrevétlenül."
Szóval amit combnyaktörés után 2 mankóval csináltam az ez volt?

Nem is tudtam, hogy ilyen menő neve van :-)

Előzmény: gombfoci (-)
Csokis Creative Commons License 2003.02.20 0 0 1
Nálunk a családban már biztos nem, mert a nagymamám, akinek volt túrabotja, és 80 éves koráig használta is, 98 éves korában meghalt.
Én azért néha próbáltam magam két bottal, észrevétlenül felnyomni magam a hegyre, de a vége csak az lett, hogy 600-800 m szint után kezdtem beszarni az erőlködéstől, és azt már kénytelen voltam észrevenni. De beszélj Butch-csal és Zmaccal, rajtuk tényleg nem szokott látszani az erőlködés, amikor az Alpokban felvesznek 1500 m szintet egy nap. :-)
Előzmény: gombfoci (-)
Csokis Creative Commons License 2003.02.20 0 0 0
Éjszakai változata a M00n walking?
Előzmény: gombfoci (-)
gombfoci Creative Commons License 2003.02.20 0 0 topiknyitó
ÚJ OUTDOOR SPORT A LÁTHATÁRON

Emberek, íme egy új outdoor sport, amit 2 éves kortól lehet művelni. Ez a NORDIC WALKING.
Én csak pár napja értesültem a létezéséről de állítólag már Ny-Eu-ban vannak jócskán követői.
Olyan, mintha a sífutást ötvözték volna a gyaloglással (persze hószükséglet nélkül), erdőn-mezőn, kint a szabadban.
Kettő darab bot kell hozzá, hegyre pl. szinte felnyomja magát az ember észrevétlenül. A dolog pozitív oldala az, hogy kíméli az izületeket, sokkal jobban mint a rendes gyaloglás.

http://www.nordicwalking.com/

Nordic_walking 2

Nordic_walking 3

Vajon műveli már valaki Magyarországon ezt a sportot?

üdv,
gf

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!