Hát Pinkikutya azért liliputi mert mentett kutya és kan létére szuka mérete van a kiskori alultápláltság miatt. De most már jól van és gazdi szeme fénye. És gyönyörű.:))))))))
Ez így igaz, az angol szetterben elég gyakran előfordfulnak a daganatos megbetegedések. Természetesen nincs olyan statisztika mint az embernél, ami megmondaná, hogy milyen gyakorisággal lehet számítani rá. Persze ettől még vannak 15 évet megért angol szetik is. Drukkolok, hogy ők legyenek többségben. Lehet, hogy a tenyésztésben előnyben kéne részesíteni azokat a vonalakat, amiknek az ősei szép kor értek meg? Én azt tudom, hogy még mielőtt megvettük volna Dodót, azért is döntöttünk a fajta mellett (a szépségén és természetén kívül), mert azt írta néhány könyv, hogy várható élettartama 16 év. Hát nálunk nem jött be...
Sajnos a szetter hajlamos erre. Az általam ismert szetterek 90% ebben pusztult el származásától függetlenül. Ha örökletes is akkor még valahol ősapáik környékén keresendő a baj.
Sziasztok! Bocs, nem olvastam vissza (csak a képeket nézegettem) és lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a daganatra való hajlamot nem lehet örökölni? Itt sokan "rokonok" és mind daganatos.... :((((((((
Hát, vacak dolog ez a daganat. Azt gondolná az ember, hogy állatoknál ez nem jellemző annyira. Dodónak májdaganata volt. Most ott nyugszik apukám telkén. Tobi meg a miénken. Azért jobb lenne, ha inkább élnének még....