Keresés

Részletes keresés

vzstrial Creative Commons License 2005.06.16 0 0 6
No akkor most legalább tisztában vagyok a silicon filmmel, meg a digit hátfallal. Nem tudtam, hogy nem sikerült megcsinálni, nemrég olvastam.. No hát mindenesetre köszike a hasznos infokat. Üdv
optikus Creative Commons License 2005.06.15 0 0 5

A silicon film nem letezik, sosem letezett csak egy elkepzeles volt hogy milyen jo is lenne (van nehany kep a demo muanyagdarabrol a neten). De a gyakorlatban szinte kivitelezhetetlen a gep eleg rendes megbontasa nelkul.

Egy valodi hibrid rendszer van amivel digitalis/filmes valtast lehet csinalni, megpedig a Leica Digital Modul. Ezt egy R8 vagy R9-es filmes slr vazra lehet railleszteni. Ehhez persze mar a vazakat eleve ugy alakitottak ki, hogy rateheto legyen (mechanikailag es elektronikailag is).

Egy nagy baja van, az ara. A digit hatlap ara kb. 4500-5000 euro es pont matol lehet megrendelni. A gepvaz ara ehhez kepest toredek $1400 igy nem sok ertelme van a cserlgetesnek mert akinek van 5000 euroja digit hatlapra (meg meg egy csomo ezer euroja leica obikra) annak nem problema megvenni pluszba meg egy 1000euros R8 vazat a filmhez. Ha meg igy van akkor semmi ertelme a cserelgetesnek lehetett volna csinalni egy digit R8/R9-et es melle meg meghagyni a filmes R8/R9-et...

 

(Az a gyanum hogy a leica ezzel a cuccal nem fog nagyot kaszalni meg a sznobok koreben sem, ha meg nem jon be akkor csod...)

Előzmény: vzstrial (4)
vzstrial Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4

no én csak részben kiegészíteném puffin kolléga megjegyzését, csináltak is ilyen analóg gép digitális cuccok, mégpedig a Canon és a Kodak mégpedig EOS-DCS1, 3 & 5 néven itt link akit érdekel: http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/Kodak/index2.htm

nos amit nemrég olvastam, az meg a Silicon Film. Hasonló egy normál filmhez, de itt nincs előhívás, hanem a fent említett kodakos módon van megoldva, persze kisebb helyen. Erről nincs annyi infóm így hülyeséget se akarok irni, de ha kapahtó lenne, hát én beneveznék egyre... Főleg így 2 dolgot oldok meg egyszerre -> a multiexpót (amire jelenleg csak a Nikon digit csúcsmodellje képes), és a képek digitalizálást is...

puffin Creative Commons License 2003.02.18 0 0 3
szvsz lenne értelme és technikailag is meg tudnák oldani, ráadásul valós méretű ccd-vel...az egészhez csak egy hátlapot kellene csinálni, egy zömök alsó részben meg el lehetne helyezni a járulékos elektronikákat...stb.
Ha jól emlékszem egy-két gyártó próbálkozott is ezzel (kodak?)...nem tudom biztosan.
DE. ez piaci okok miatt qrvára nem ésszerű és ezért nem csinálják. Kicsit olyan ez, mint az alternatív energiaforrások ügye. Addig, amíg tartanak a kőolaj készletek (most éppen az iraki mezők bevonásával), addig az egyéb energiákra vonatkozó licencek szépen ott csücsülnek a páncélszekrények mélyén....
Sanya_67 Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2
Értelmét látom. Az átalakítás vajon megéri-e? Magyarul, szerintem sosem lesz olyan módon jól használható, mint az eleve digit gépek.
Sanya
Előzmény: _Pompi_ (1)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.02.17 0 0 1
Egyébként miért nem látod értelmét?
Értelme szvsz még csak lenne, csak hát nem lehet.
Vagy lehet, hogy lehet, de nem csinálják (nem üzlet).
Indultak el ezirányban egyébként, de kitudja miért nem jutottak messzire. Talán van techinikai akadály is bőven, bevallom sosem építettem fényképezőgépvázat, de, hogy anyagilag tuti jobb nekik úgy, hogy "nem lehet" normál vázat digitálissá tenni és így adhatnak el külön digitális vázakat jópénzért az biztos.
Előzmény: Sanya_67 (-)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.02.17 0 0 0
A K000Legáid esetleg varázsl000k?
Előzmény: Sanya_67 (-)
Sanya_67 Creative Commons License 2003.02.17 0 0 topiknyitó
Munkatársaimtól hallottam, hogy szinte bármely arra érdemes tükörreflexes gépet át lehet alakíteni digitálissá! Nekem erős kételyeim vannak, hogy ennek van-e értelme!

Várom hozzászólásaitokat!

Sanya

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!