Keresés

Részletes keresés

Fefe_2108 Creative Commons License 2003.02.16 0 0 14
Legalább az iskolában figyeltél volna :)

Két tömeg relatív sebessége soha nem érheti el c-t. Akkor sem, ha egymástól távolodnak és mindkettő a "kiindulópontból" nézve 0.99c sebességgel halad.
Az ellentmondás úgy nem lesz ellentmondás, hogy a testek szemszögéből az egész világ "megrövidül" a haladási irányban (a távolodó másik test még erősebben megrövidül)

Nézd meg egy fizikakönyvben a Lorentz-transzformációt és próbáld meg levezetni a saját példádat ez alapján (a kiindulópont vonatkoztatási rendszeréből kell az egyik test vonatkoztatási rendszerébe váltani)
Érdemes vele eljátszani, érdekes dolog ez, arra azért nem vállalkoznék, hogy "röviden" leírjam :) Egy jó fizikakönyvben annál sokkal érthetőbben le van ez írva.

Előzmény: Daikini (11)
Daikini Creative Commons License 2003.02.16 0 0 13
0.8?

"Sohasem lehet c."

ezert irtam oda, hogy a kerdes elmeleti :-)

Előzmény: Silan (12)
Silan Creative Commons License 2003.02.16 0 0 12
A relatív sebességük 0,8c lesz.
Sohasem lehet c.
Előzmény: Daikini (11)
Daikini Creative Commons License 2003.02.16 0 0 11
Ha a relativ sebesseguk c
Előzmény: Silan (9)
Silan Creative Commons License 2003.02.16 0 0 10
Az ősrobbanásnak nem volt helye, de egyébként sem értem, hogy jön ide az ősrobbanás. Teljesen zavaros az egész kérdésfelvetés.
Előzmény: Daikini (7)
Silan Creative Commons License 2003.02.16 0 0 9
Bocs, de egyáltalán nem értem, mit akarsz mondani.
Megismétlem a kérdésemet: miből gondolod, hogy a két test között végtelen a tömegvonzás?
Előzmény: Daikini (7)
tUDATLANKA Creative Commons License 2003.02.16 0 0 8
Az ősrobbanás helye? Hát nem akkor született minden, így a tér és az idő is?
Előzmény: Daikini (7)
Daikini Creative Commons License 2003.02.16 0 0 7
Szia Dr. Lecter,

Elhanyagolhato, ha jopar fenyev valasztja el a ket testet. Azaz mondjuk bolygorol leven szo, a sajat csillagja messze felulmulja egy masik vonzasat, igy elhanyagolhato a vonzasa. A lenti peldaban viszont nem.

Az osrobbanasnak is kellett, hogy legyen helye. Nem? :-)

Előzmény: Dr. Lecter (6)
Dr. Lecter Creative Commons License 2003.02.16 0 0 6
Akkor most végtelen, vagy elhanyagolható?
Mi az, hogy "az ősrobbanás helye?"
Előzmény: Daikini (3)
Daikini Creative Commons License 2003.02.16 0 0 5
szep, de sajnos nem valaszol :-)
Előzmény: tUDATLANKA (2)
Daikini Creative Commons License 2003.02.15 0 0 4
koszi, megnyugodtam ;-)
Előzmény: PETYUS (1)
Daikini Creative Commons License 2003.02.15 0 0 3
minden 2 test kozott van, csak ez gyakran elegge nagy tavolsag, hogy elhanyagolhato legyen.
Előzmény: Silan (0)
tUDATLANKA Creative Commons License 2003.02.15 0 0 2
"Két golyó küzd egymás ellen
Összehullni, szétsietni:
S e küzdés a nagyszerű fék,
Pályáján tovább vezetni."
(Madách)

Bocsi, ha ez egy kicsit off volt, de ennél szebben kevesen fogalmazhatták meg a gravitáció jelenségét.

Előzmény: Daikini (-)
PETYUS Creative Commons License 2003.02.15 0 0 1
Egy pályáról nem lehet elrántani egy égitestet, hanem amerre megy, az az ő pályája.
Előzmény: Daikini (-)
Silan Creative Commons License 2003.02.15 0 0 0
Miért lenne a tömegvonzás köztük 00?
Előzmény: Daikini (-)
Daikini Creative Commons License 2003.02.15 0 0 topiknyitó
Sziasztok, lenne egy kerdesem foleg fizikusoknak & csillagaszoknak, ui. en nem vagyok egyik sem.

Tegyuk fel, hogy 2 egitest halad egymassal ellentetes iranyban, mindketto a kozos kozeppontbol (mondjuk az osrobbanas helyerol), es mindkettonek 1/2c a sebessege. Ugyebar a ket testnek az egymasra gyakorolt tomegvonzasa ekkor vegtelen, a tavolsaguk veges.

Elofordulhat-e, hogy elrantjak egymast a palyajukrol?

Vagy inkabb az a valoszinu, hogy meg elobb elkezdenenek egymas fele kozeledni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!