Keresés

Részletes keresés

Droopy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 142
off
Bocs, a "kiadtunk egy felhivast" eleg egyertelmu, de tenyleg befejeztem, inkabb a kivalo magyar termek, a kivalo aruk foruma, satobbi reklamoasa pozitivabb lett volna, mert mint a parhuzamos topicban valaki hivatkozott Szechenyire miszerint csak azert mert magyar meg nem kell minden sz@rt megvenni, mert a piacidegen eszkozok csak hibernaljak a minoseget az adott szinten es nem kenyszeritik a gyartot, termelot az eladhato minosegu termek eloallitasara.
on

Előzmény: szkd (135)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 141
Jó, akkor zárjuk le úgy a dolgot erről az 599-ről, hogy nem Orbán mondta. Csak megemlítette, hogy létezik egy ilyen mozgalom.
O.k.?

Térjünk vissza a Nemzetmegmentő Orbánra páncélötvözetben.

Előzmény: Gép-ész (140)
Gép-ész Creative Commons License 2003.02.17 0 0 140
Maradjunk annyiban, hogy amit Orbán mondott, az nem teljesen ok, de a lényegével minden normális embernek egyet kell érteni.
Előzmény: szkd (139)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 139
Kedves Droopy. Nem tisztem és nem is célom, hogy megvédjem Orbánt tőled és az Orbántszándékosanfélreértők népes táborától.

Az Orbán által említett mozgalommal (tehát nem Orbánnal) lehet egyetérteni és lehet nem egyetérteni. Akiknek fontos, hogy a magyar áruk vásárlásával védje a magyar piacot, GDP-t anyámkinnyát annak Orbán megjegyzése után is fontos lesz, akinek eddig sem volt fontos az ezután sem fogja nézni hogy a banánt Magyarországon gyártották-e vagy sem. Az a pár ember akinek pedig nem egyértelmű, hogy az áruházban kapható sonka, ponty, lazac, narancs, banán vagy alma magyar származású-e vagy sem az majd legfeljebb megkérdezi az eladótól.

Nem gondolod, hogy ez már nevetséges szinvonala a vita tárgyának súlyához képest?

Azért hadd idézzek fel egy jelmondatot kb. 1994/95-ből, Németországból: Deutsche kauft deutsche Bananen!
Emléxel?

Előzmény: Droopy (137)
Droopy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 138
De folytathatnam a "nehany termek" felsorolasat az OSSZES konyv, folyoirat felsorolasaval is:)
Előzmény: Droopy (137)
Droopy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 137
"Nehany termek" - az osszes hus, hal, zoldseg, gyumolcs, pekaru, amit egy szupermarket darabol es csomagol azert durva fogalmazasbeli hiba
Előzmény: szkd (136)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 136
write üzemmód? :-)
"...néhány termék..."
Előzmény: Droopy (134)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 135
Úgy látszik, hogy ez a szerkesztett változat. A Droopy által felhozott topikból ollóztam be:

"Először is annyit hadd tegyek hozzá az információhoz, hogy van néhány termék ami Magyarországon készül, de nem így kezdődik a kódja. Ezeknek a száma csekély. Ezt az igazság kedvéért érdemes elmondani. Például a neszmélyi borok, amelyek Hilltop márkanéven futnak, azok nem hordják az 599-es kódkezdetet magukon, de mégis magyar termékek, Magyarországon termelték őket. De azért összességében elsöprő fölényben vannak azok a termékek, amelyeket Magyarországon állítanak elő, és 599-cel kezdődnek. Tehát a felhívás jó szerintem. A mozgalom szerintem életképes és jó."

És ott érdemes megnézni a 474-es hozzászólást is (ha lyól emléxem a számára). Ott egy témában érdekelt EAN- szagértő nyilatkozik

Még valami, ha már itt is szóba került: Orbán azt mondta, hogy indult egy ilyen mozgalom. Nem azt mondta, hogy ő ennek a mozgalomnak a vezetője vagy hogy ő egyetért, stb. hanem hogy a mozgalom ezt mondja, ez a jelszava. Tehát akár lehet szintiszta baloldali mozgalom is. Mindegy, ez már nagyon offtopik.

Előzmény: Gép-ész (132)
Droopy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 134
Tehat a neszmelyi borok ha hilltop markaneven futnak akkor meg megvehetok :)
Előzmény: Droopy (133)
Droopy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 133
kovacs zoli válasz erre | adatok | e-mail 2003-02-12 10:07:20 (134)

"Először is annyit hadd tegyek hozzá az információhoz, hogy van néhány termék ami Magyarországon készül, de nem így kezdődik a kódja. Ezeknek a száma csekély. Ezt az igazság kedvéért érdemes elmondani. Például a neszmélyi borok, amelyek Hilltop márkanéven futnak, azok nem hordják az 599-es kódkezdetet magukon, de mégis magyar termékek, Magyarországon termelték őket. De azért összességében elsöprő fölényben vannak azok a termékek, amelyeket Magyarországon állítanak elő, és 599-cel kezdődnek. Tehát a felhívás jó szerintem. A mozgalom szerintem életképes és jó."
(OV)

Azt nem tudom kovacs zoli ezt honnan szedte:)

Előzmény: Gép-ész (132)
Gép-ész Creative Commons License 2003.02.17 0 0 132
Akkor most hogy is van ez? Mert ezt én is olvastam, de ebben szó nincs kivételekről...

Akkor most a rádióban ez volt, vagy nem? Utólag foldozgattak rajta, akkor az már nem egészen ugyanaz.

Előzmény: Droopy (131)
Droopy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 131
http://www.fidesz.hu/index.php?MainCategoryID=10&SubCat=30&CikkID=7574

A jelszó: 599
Február 10-én a Reggeli Krónika vendége Orbán Viktor volt
2003-02-10 11:32

Ebben meg nem szerepel a kivetel felsorolas:))))

Előzmény: szkd (130)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 130
Már megbocsáss kedves Droopy olvtárs, én anno olvastam az eredeti szöveget. Tudom, hogy ez offtopik, én csak kvázi kérdésekre válaszolok, nem is én dobtam be a topikba a témát.

Amúgy, csendben megjegyzem, a kivételekről tett kitételt most Te sem másoltad be. Te tudod miért?

Előzmény: Droopy (128)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 129
www.fidesz.hu-n megtalálod. Hadd ne kopizzam be lécci. Talán még az orbanviktor.hu-n is megvan, arrafelé nem járok, de úgy emléxem, hogy általában szokták hozni (többek között ilyen okból kifolyólag) a beszédeit.
De ha nagyon lusta vagy előkeresem.
Előzmény: Gép-ész (126)
Droopy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 128
Ha mar hiaba hoztam fel az 599 topicot akkor olvass figyelmesen:

"Kiadtunk egy fölhívást, ez az interneten olvasható, de szeretném, ha az éter hangjain is eljuthatna minél több emberhez, amiben arra kérjük Magyarország minden polgárát, hogyha vásárolni megy a boltba, és több termék közül választhat, akkor azt a terméket vegye le, amelynek a kódszáma, a vonalkód alatt, 599-cel kezdődik, mert ezek azok a termékek, amelyeket Magyarországon állítottak elő, vagyis magyar munka van benne. Tehát van egy mozgalom, aminek az az összefoglaló neve, hogy Védd a magyart, vedd a magyart. Azt mondjuk, ne azt nézd, hogy külföldi tulajdonban van-e a cég, vagy nem, úgysem tudod kideríteni, ez majd a következő lépés lesz. Most azt nézd, hogy magyar munka testet ölt-e abban a termékben, és ha két termék közül választhatsz, azt vedd, amin magyar ember dolgozott, mert ezzel segíted megvédeni az ő munkahelyét. Tehát a jelszó: 599. Ezt legyenek kedvesek a vásárláskor fejben tartani."

forras:fidesz.hu

Előzmény: szkd (125)
rézgálic Creative Commons License 2003.02.17 0 0 127
Lovag van ilyen is...


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


...de sajnos ez a magyar valóság


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Gép-ész Creative Commons License 2003.02.17 0 0 126
Természetesen nem, de ha megörvendeztetsz vele, akkor szívesen elolvasom.
Előzmény: szkd (125)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 125
Amúgy Te ismered az eredeti szöveget az 599-ről és a kivételekről?
Előzmény: Gép-ész (117)
Devil Inside Creative Commons License 2003.02.17 0 0 124
Ennek úgy látom nem Ovi stábja nem nézett utána:

Főbb vonalkód típusok

Előzmény: Timna (119)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 123
Ez amolyan YaMo vagy libsi effektus. Feldobsz egy témát, majd ha kiderül, hogy igazából nincs is véleményed a dologról, nem ismered az eredeti szöveget vagy képtelen vagy értelmesen hozzászólni akkor "unalmas vagy", "eljutottunk a fikázásig" sértődöttséggel bedobod a törülközőt.
Talán ez a jobb. Küzdj máshol, hátha ott több sikered lesz.
Előzmény: Timna (121)
Devil Inside Creative Commons License 2003.02.17 0 0 122
Sajnos így van.
Előzmény: Gép-ész (120)
Timna Creative Commons License 2003.02.17 0 0 121
Na, gyorsan eljutottunk a teljes erővel fikázásig, ezennel puszi pá, nem figyelem tovább eme topikot :) Bugyborogjatok magatokban :)
És ne felejtsétek el Vikilovag portréját kitenni a duranduran poszter helyére, az már úgyis avítt :)
Előzmény: Devil Inside (118)
Gép-ész Creative Commons License 2003.02.17 0 0 120
Így szokott ez működni jobbról is. Magyarországon (és véleményem szerint a világon) konstruktív ellenzék nem létezik. Elég szomorú egyébként.
Előzmény: Devil Inside (118)
Timna Creative Commons License 2003.02.17 0 0 119
Na hagyjuk. Unalmas vagy.
Aki itt lukra futott az Viktorka. Ha neked van igazad, akkor egy beszédben cáfolta meg önmagát, (csak 599-eset vegyünk, de mégse - persze ez a kétfele beszélés mindig is szokása volt) ha nincs igazad akkor meg simán csak baromságot beszélt.
Előzmény: szkd (114)
Devil Inside Creative Commons License 2003.02.17 0 0 118
Ha megemlítette volna a szelektív szemétgyűjtést, hogy az milyen jó, most azt fikázná a baloldali sajtó teljes erőbedobással.
Előzmény: szkd (115)
Gép-ész Creative Commons License 2003.02.17 0 0 117
Igaza volt Orbánnak, csak hülyeséget beszélt ezzel az 599-cel. Ennyi. Nem konzultált előtte vkivel aki ért is hozzá, csak ránézett a milli joghurtjára :D
Előzmény: szkd (115)
Gép-ész Creative Commons License 2003.02.17 0 0 116
De a rengeteg import szar dolog, ezen kár vitatkozni.
Előzmény: AliceCsodaországban (113)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 115
Miért, egy volt kormányfőnek (vagy akár egy regnálónak) nem feladata a hazai piac védelme? Szerintem igen.

Az importról pedig asszem szó esett az említett interjúban. Orbán mondta, hogy ezek készülhetnek külföldi importból, de a nagyobb hozzáadott érték azOrszágban keletkezik, tehát a hazai munkaerőt (és a 23 millió románt :-)) védjük akkor ha ilyen termékeket vásárolunk.

Csendes véleményem szerint Orbán akár az eldobható pillepalackok ellen is szólhatott volna, akkor is ekkora felhördülést váltott volna ki. Mindegy.

Előzmény: AliceCsodaországban (113)
szkd Creative Commons License 2003.02.17 0 0 114
Hát attól tartok, hogy most lukra futottál.
1. olvastam
2. egy tipikus példája annak amikor valaki csak egy bizonyos hírforrásból tájékozódik és ad értékítéletet... már ha erre vonatkozólag állítod, hogy baromság. Mivel kérdésemre nem válaszoltál, ezért feltételezem, hogy igen.
3. Ha megnézted vagy meghallgattad volna Orbán erdeti szövegét akkor abban ő is elmondta, hogy vannak kivételek. Vagy valami hasonló, már nem emléxem.
Előzmény: Timna (112)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.02.17 0 0 113
Nekem pl. ez a vonalkódos dolog nem okozott különös izgalmat. A fura ebben inkább az - gondolom - amiért többen rágerjedtek, hogy ilyen felhivásokat mondjuk a Magyar Keresztény Úrasszonyok Hímzőegylete, vagy hasonló civil szervezet szokott hirdetni, és nem egy volt államfő, akinem nagyon is jól kell tudnia, hogy mennyire összefüggünk a külföldi importtal. Ez olyasmi, mintha mondjuk Horn Gyula meghirdette volna, hogy gyüjtsük egybe a tejfölöspoharakat, mert kevesebb helyet foglal vagy valami ilyesmi. Jó, kicsit túloztam, de csak az érzékeltetés miánt volt.
Előzmény: szkd (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!