Keresés

Részletes keresés

melyviz_ Creative Commons License 2005.10.21 0 0 49
hello,

filmes minolta dynax 4-re nézegetek használt teléket. ezeket találtam elfogadható áron:
Tamron 5-6,3/100-300
Minolta 4.5-5.6/80-200
Cosina 4-6.3/28-300

ti melyiket ajánlanátok? az egybeobikról (cosina) nem hallottam jókat, úgyhogy gondolom a másik kettő lehet az igazi alternatíva. nem tudom, hogy a tamron jobb-e annyival a minoltánál, hogy érdemes legyen beruházni rá. ugyanakkor ez utóbbi a rekesz miatt sokkal vonzóbbnak tűnik.

segítsetek légyszi.
NJani Creative Commons License 2005.09.12 0 0 48

Egy apró kiegészítés:

 

Nem derült ki, hogy milyen formátumról megy a közvéleménykutatás. Mert, ha nem csak 35mm-ről, akkor jöhet a Mamiya, Hasselblad, Schneider, Linhof.... stb. Sőt a kompakt gépekhez a Hama, Kenko és sokan mások gyártanak nagylátó/makro/tele előtéteket.

NJani Creative Commons License 2005.09.12 0 0 47

Nagurjana:

 

Pozitív hozzáállásom jeléül megpróbálok válaszolni a nyitó hsz-ed felvetésére, bár a kérdések túl általánosak, míg te valami konkrét választ vársz.

 

1. Melyik kínálja a legolcsóbb új AF objektíveket?

 Az AF obik ára kicsi szórással, de nagyjából azonos a négy nagy gyártónál. Tendencia nincs, szerencse kérdése.

 

2. Melyik kínálja a legolcsóbb új MF objektíveket?

A nagy gyátók közül a Nikon. Azért, mert egyedül ő gyárt még új manuális obikat, következés képpen az övé a legolcsóbb is.

 

3. Melyik AF objektívek a legolcsóbbak a hazai használt piacon?

A gyenge fényerejű, műanyag tubusos AF optikák.

 

4. Melyik MF objektívek a legolcsóbbak a hazai használt piacon?

Az M42 menetűek.

 

5. Melyik kínálja a legtöbb új AF objektívet?

A Canon és a Nikon. Össze kéne számolni, mert folyamatosan változik.

 

6. Melyikből kínálja a legtöbb új MF obejektívet?

Nikon. Lásd 2.-es pont.

 

7. Melyikből van legtöbb AF objektív a használt piacon?

Canon/Nikon.

 

8. Melyikből van a legtöbb MF objektív a használt piacon?

Változó, de : M42, K bajonett, F bajonett.

 

Arra kérnék mindenkit, hogy próbáljon meg érthető és precízen fogalmazni, lehetőleg konkrétan a kérdésekre.

Ennél konkrétabban ezekre a kérdésekre nem lehet válaszolni. Melyik a legjobb autó?

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mellesleg papugaja teljesen jogosan vetette fel a Minoltát, mert nagyon sokan használják a manuális redszerét, és kiváló optikákat lehet lapni.  A hozzászólása nem volt sem bántó, sem cinikus, sem pedig flame. Ha ennyire betegesen érzékeny vagy, akkor nem sokan fognak neked válaszolni, mert senki nem fogja ötvenszer átcsomagolni a mondanivalóját a te kedvedért.  ;-) Ugyanez vonatkozik totoo hozzászólására is, miszerint:

 

3. Miért nem tiszteled azt, hogy itt most kivételsen nincs szó a Minoltáról?
Jól esik így belerondítani így egy idegen topicba off-al?

Ezentúl törölni fogom az ilyen hozzászólásokat.

 

Kérlek mutasd meg nekem, hogy hol kötötted ki, hogy a topik nem foglalkozik Minoltával? Az indító kérdéseidben nem. Azonkívül, ha a topik címe "közvéleménykutatás", akkor igenis azok alakítják a tartalmat, akik hozzászólnak a témádhoz.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

És hogy végre értelmes dologgal is foglalkozzunk:

 

melyviz:

 

Igen létezik ilyen átalakító, de a létezés a bázistávolság függvénye. Ha a fogadó rendszer bázistávolsága nagyobb, mint az optikáé, akkor elveszik az élsességed a végtlenben. Amúgy:

 

www.novoflex.de

www.fotodiox.com

 

És persze az eBay-n.

 

De, ha végeleges megoldást keresel, akkor a Studio Line-ban a Csurgó Laci olyan bajonettet csináltat az optikád végére, amilyent csak akarsz.

 

 

melyviz_ Creative Commons License 2005.09.11 0 0 46
hello,

nemnagyon tudtam, hol kell ezt mégkérdeznim úgyhogy leginkább itt...

létezik olyan átalakító, amivel a pentax/nikon foglaltú obit fel lehet rakni canon gépre? és a filmes slr-ek objektíveit fel lehet rakni dslr gépre?

köszönöm szépen!
F707 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 45
Gondolom 70-200/2.8 akart lenni.
Én jókat hallottam róla.
Pelicannak van/volt (árulja) ilyen. Ő többet tudna...
Előzmény: szkd (44)
szkd Creative Commons License 2003.06.06 0 0 44
Mi a véleményetek, tapasztalatotok a Sigma objektívekkel kapcsolatban?
Felajánlottak nekem egy 70-300/2.8 HSM -et 140 ezerért. Tud ennyit a cucc?
johnsilver Creative Commons License 2003.03.06 0 0 43
Köszönöm !
Előzmény: konczeyb (41)
alto Creative Commons License 2003.03.04 0 0 42
Köszi a választ.
Előzmény: Képkovács (39)
konczeyb Creative Commons License 2003.03.04 0 0 41
www.soosfoto.hu :))

Soós Kereskedés 1051 Budapest, Hercegprímás u. 2. (Bejárat a József Attila utcáról.)
Nagysagrendileg a Deak ternel, ott menj keresztul a regi buszpalyaudvaron, es szemben van.
Nyitva: hétköznap 9-17 óráig, szombaton 10-13 óráig
Telefon: (+36 1) 317-23-41

johnsilver Creative Commons License 2003.03.04 0 0 40
Vidéki csávó vagyok én, könyörgök, áruld már el nekem , hol van az a titokzatos , sokat emlegetett Soós.
Előzmény: gekko (36)
Képkovács Creative Commons License 2003.03.04 0 0 39
Camera Kft.
Somogyi Béla u. x szám. A Corvin áruház melletti kis utcában.
Előzmény: alto (38)
alto Creative Commons License 2003.03.03 0 0 38
Bocs, hogy egy élő problémámmal beleszólok a topicba.

Tudja valaki, hogy hol javítanak Sigma objektíveket? Az egyik telémnek nem megy az autofókusza.

Előre is köszi a választ.

gekko Creative Commons License 2003.02.28 0 0 37
Ja, bocs, most látom, hogy "automata" kell.
Előzmény: gekko (36)
gekko Creative Commons License 2003.02.28 0 0 36
Én épp a napokban vettem a Soósnál 15 ezerért egy 80-200-as Makinon objektívet. Az 1:4-et tud makróban. Nem az igazi, de mégis valami.
40 ezerből talán még futná hozzá pl. egy Chinon CE-4-re vagy 5-re alapobjektívvel. (Én pont egy ilyen géphez vettem.)
És akkor elvileg megvan a makró-normál-tele és a gép is.

gekko

Előzmény: Százbolha (35)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.28 0 0 35
Sajnos ebből a pénzből egy gyengébb macró optika sem jön ki.
Azért kérdeztem, hogy azonos fogalmakat használjunk.

Szerintem 20-40e-ből csak egy Prakticás szett vásárolható meg.

Esetleg Chinon.

Százbolha

Előzmény: johnsilver (34)
johnsilver Creative Commons License 2003.02.28 0 0 34
20-40 ezret szánnék rá.
Macró-n én a közeli, kis tárgyak fotózását értem.
Tudom, közgyűrűvel is megoldható, de egy 28-80-as objektív praktikusabb lehet, pláne ha "mozog" a tárgy.
Előzmény: Százbolha (33)
Százbolha Creative Commons License 2003.02.27 0 0 33
Csakis árkérdése.

Mennyit szánsz rá??? És mit értesz macró optikán??

Én a Minolta XD és X sorozatát preferálom, de a topic nyítója ezeket kizárta a megmérettetésből.

Nézd meg a Minoltás topic elejét-közepét.

Százbolha

Előzmény: johnsilver (32)
johnsilver Creative Commons License 2003.02.27 0 0 32
Elnézést a zavarásért, de itten bóklásztam az én problémámmal, és most ideborítom. Ha tudtok neki jobb helyet, modjátok meg.

Szeretnék fotózni újra, nagyon-nagyon olcsón. (Már amennyire lehet) Kéne nekem gép, belső fénymérős, automata (eddig zenittel szenvedtem).
Kéne hozzá 2-3 objektív, macro-normál-tele. Autofókusz, motoros filmtovábbítás nem fontos, de a zoom az.

Mit javasoltok ?

konczeyb Creative Commons License 2003.02.27 0 0 31
Mar meg is vettem, csak alt nem jelenik meg ilyen koran, es azert nem ertettem. nem is olyan neg a cikk :))
puffin Creative Commons License 2003.02.26 0 0 30
márciusi szám, 31. oldal.
Előzmény: konczeyb (29)
konczeyb Creative Commons License 2003.02.26 0 0 29
Pontosan melyik havi foto-viedoban? en a jan-feb-ban nem talaltam, de lehet, hogy csak bena vagyok. Hanyadik old?
B
canonian.hu Creative Commons License 2003.02.26 0 0 28
De azok nem a Cosina nevet viselik. :)
Előzmény: puffin (27)
puffin Creative Commons License 2003.02.25 0 0 27
a mostani fotó-videóban (az év természetfotója van az elején) írnak a cosinákról. de én erről a gyátmányról nem tudok véleményt alkotni. arról azonban igen, hogy nem kell leírni minden third party lencsét.
van egy pár kiváló darab közöttük.(óccsóbban)
puffin
Előzmény: Hantaboj (26)
Hantaboj Creative Commons License 2003.02.25 0 0 26
Hát, jó. Lebeszéltetek a "third party" cuccokról.
Előzmény: konczeyb (25)
konczeyb Creative Commons License 2003.02.25 0 0 25
Kb 2 napja tettem fel ugyanezt a kerdest tobbek kozott az EOS forumon, es asszem meg a macro forumon, vagy itt. Mar nem emlekszem. Nezd at az elmult egy het hozzaszolasait a fotos topicokban.

A valasz nem lesz egyertelmu, sajna.
csao

Hantaboj Creative Commons License 2003.02.24 0 0 24
Helló! Nem terhelem az eos fórumot objektív kérdésekkel tovább, inkább itt kérdezem meg, mit szóltok a Cosina gyártmányokhoz? Nem drágák.
Koen_brader Creative Commons License 2003.02.22 0 0 23
Egy "kozvelemeny kutatas" (noha a modszertana alig minosul annak) kicsit alkalmazkodobb es udvariasabb kellene legyel. Ne feledd, a siker azon mulik, hogy masok hajlandok venni az idot hogy segitsegenek.
acid Creative Commons License 2003.02.20 0 0 22
jo hogy inditottal magadnak egy topikot! majd neha gratulalok.
Előzmény: Nagarjuna (10)
Ozzy13 Creative Commons License 2003.02.18 0 0 21
Hello!

Azt hiszem ezt a fórumot nem sikerült úgy elindítani, mint ahogy szeretted volna. Bármennyire makacsul véded az igazad tényleg érdemes lenne egy kicsit módosítanod a topic témáját különben hamar kiutálsz innen mindenkit. Főleg a kelet EU-hoz hasonló beszólásokkal. Nálam ez egyenlő azzal, mintha a felmenőimet szidtad volna.

Vagy hirdesd úgy a topicot, hogy a hozzád hasonló véleményű, márkahű emberek hozzászólását várod (aminek nem sok értelme van, mert akkor megkérdezheted magad is), vagy papugaja irányelvei és más döntő szempontok szerint kéne továbbvinni. Ha az újra vagy kiváncsi, akkor fogadd be azt! Ha meg nem, ha elég az is amit már úgyis tudsz, vagy amit a sarki használtárusnál is megtudhatsz, akkor felesleges topicot nyitni.

A lelkesedés nagyon jó és dicséretre méltó dolog, de tudás nélkül nem elég. Ahhoz hogy korrekt válszokat lehessen adni, korrekt, minden részletre kitérő kérdést kell feltenni, vagy ha nem akkor minden kicsit is kapcslódó válasz korrektnek tekinthető. Értem ezalatt: kezdhetted volna úgy, hogy "nekem van/szeretnék venni egy ilyen és ilyen gépem/t, hozzávaló optikák ár, beszerezhetőség arányaira vagyok kiváncsi" Vagy úgy, hogy "írjátok meg ki milyen optikát tart a legjobbnak, milyen géppel használva stb." Az első variációval kizártál volna mindenkit, aki nem olyan témával jön, amilyenre Te gondolsz és csak a Te gépedhez való optikákról lenne szó. A második esetben mindenki beírná a saját tapasztalatait ezzel ténylegesen hozzájárulva egy esetleges jó választáshoz bárki számára. Úgyhogy most azt kell eldöntened, hogy a saját választásod akarod megkönnyíteni ebben a topicban, vagy tényleg mások számára is segítséget akarsz nyújtani (ez ugyanis az egymásnak ellentmondó írásaidból nem derült ki).
Ha ezt eldöntötted, akkor légyszi tudasd mindenkivel és akkor garantáltan nem lesz nem odaillő beleszólás és kelet eu-s anyázás se.

Ozzy az offtopic

Vincent Creative Commons License 2003.02.15 0 0 20
Ki akarsz minket készíteni?
Előzmény: Nagarjuna (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!