Keresés

Részletes keresés

Balage-81 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 20743

A Medrolt hosszú távon is lehet szedni, évekig?

Egyik rokonom szedi, a legkisebb adagot, a 4 mg-ost. Veseátültetett.

Előzmény: Szeszi50 (20065)
Mackóbogár Creative Commons License 2024.04.03 0 0 20742

Én most megint belevágtam a fény-fürdő kezelésbe, remélem hatásos lesz, vannak jó tapasztalataim. 

Ficzek Úr Creative Commons License 2024.04.01 0 0 20741

Én a trexanra hagytam magam rádumálni, de megbántam. Sokat nem segít, a süllyedés az egekben volt addig (15 helyett 42) ameddig nem csökkentettem önkényesen az előírt mennyiséget. Lement 24-re azóta. Leállni nem lehet mert egyszer próbáltam de ami bőr lejött rólam az egy kukát megrakott 1 hét alatt. Stresszmentes élet sokat segítene, de azt még nem találták fel, így marad a beletörődés.

Előzmény: Nnicki (20740)
Nnicki Creative Commons License 2024.03.11 0 0 20740

Sziasztok!

Kb. két éve rászántam magam a Neotigason szedésére, amit 2 hónap után abbahagytam, mert a vérképem szerint ugyan minden rendben volt, de mégis valamit “elrontott“ az emésztésem én. Mindentől puffadtam, teltségérzetem volt, fogytam is stb. Azóta vmit enyhült a dolog, de még mindig sokat puffadok, és a dokik nem tudják mi lehet az oka. Gyomortükrözés volt, negatív. A máriatövis kapszula szedése javított sokat, ezért gondolom, h máj-és/vagy epe gond lehet. Járt más is így?

Nagyon megbántam, h kipróbáltam azt a gyógyszert, a sömör persze azóta is van.

sörmét Creative Commons License 2024.01.31 0 0 20739

Nem tudom, hogy ki ajánlotta, én is ott olvastam róla és nem bántam meg.

A fülemben teljesen tünetmentessé teszi, mögötte nagyon elhalványítja. A könyökömre szoktam még kenni, ott is halványítja és puhábbá teszi a bőrt.

Előzmény: ötfelezős (20737)
Erzsébet87 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 20738

Helló, hogy megértse, mi a pikkelysömör, csak nézze meg a képet - https://sk.pinterest.com/pin/1059190406098399942/

Megmutatja a bőr szerkezetét és azt a helyet, ahol a pikkelysömör kezdődik.
Mondja, hogyan kezeli a pikkelysömört? Neked mi vált be a legjobban?

ötfelezős Creative Commons License 2023.12.29 0 0 20737

Jut is eszembe, azt a kenyőcsöt, amire az van ráírva, hogy Psoriecz, azt ki is ajánlotta itt? Eleve nem olyan néven ajánlotta, illetve ezen a néven érkezett. Az ilyen átverés jellegű dolgokat nem szeretem. És még csak nem is használ.

ötfelezős Creative Commons License 2023.12.21 0 0 20736

Egy ánglius sömörös ifjú hölgy azt írja az Instán, hogy a Salcura márkájú testápoló kellemes hatású. Nem vagyok a termék fogalmazója. :D

 

Jut eszembe, alighanem innen ajánlotta valaki a Stolz Totes-Meersalz kocsikenőcsöt, az jól nyugtatja a bőrt, de még sosem volt türelmem kétszer bekenni pár napon belül. :D

 

ötfelezős Creative Commons License 2023.12.21 0 0 20735

Valaki már cenzúrázhatná ezt a topikot a józan ész szempontjából, hogy ezek a káposztalevesfőzés alatti kavargatás közben kigondolt elméletek ne kerüljenek felszínre. :D

Előzmény: heabcd (20730)
Walaki_mas Creative Commons License 2023.12.20 0 0 20734

En az idoszakos bojtot javaslom kiprobalasra (tobb naposat), ez az izuleti gyulladast a bojt alatt valoszinuleg csokkenteni fogja.

Egy 7-10 napost is erdemes kiprobalni, ez az immunrendszert reboot-olja - nem biztos, hogy tartosan segit (proba-szerencse).

 

Nalam psoriasis arthritis diagnosztizaltak, a bojt alatt (hosszabb bojt) gyakorlatilag megszunt, etkezesnel lassan visszajott.

Aztan paleo autoimmun protocol-lal sikerult kiszurni, hogy a dio- es mogyorofelekre erzekeny vagyok. Amiota azokat kizartam az etrendembol, a problema 100%-ban megszunt (a psoriasis sajnos nem).

A paleo autoimmun protocol-nak is adhatnal egy eselyt, vesztenivalod nincs.

Előzmény: Ficzek Úr (20733)
Ficzek Úr Creative Commons License 2023.11.07 0 0 20733

Sziasztok! Pár napja találtam, érdeklődnék hogy van-e valaki aki érintett ebben, mert erről egyszer sem hallottam. 

"Megelőzhető-e az autoimmun betegségekhez társuló ILD?

dr. Czirják László: Az ILD a tüdő érintettségét jelenti (intersticiális tüdőbetegség), és sajnos nem előzhető meg. Reumatoid artritiszben nem ritka az ILD kialakulása, ilyenkor gyulladás vagy hegesedés keletkezik a tüdő köztes szöveteiben, az interstitiumban. Szisztémás szklerózis esetében, ha kellő időben észreveszik és kellően agresszívan kezelik, akkor a súlyos ILD aránya csökkenni fog. ILD esetén a jellemző tünetek a fizikai terhelhetőség csökkenése, a száraz köhögés és a nehézlégzés, hiszen a hegesedés rontja a légcserét, ezért nehezebben jut oxigénhez a szervezet." Csak azért érdekelne mert az izületeim romokba és vannak az említett tüneteim. Orvoshoz rövidesen megyek amint meglesz a vérvétel eredménye.

Erzsébet87 Creative Commons License 2023.10.28 0 0 20732

Hello, itt kezelik a pikkelysömörömet https://doktorpro.sk/bratislava/services/dermatology/psoriasis
Nagyon elégedett vagyok, hosszú ideje nem volt súlyosbodás

Mackóbogár Creative Commons License 2023.10.27 0 0 20731

Bár agyban dőlnek el😁 

Előzmény: heabcd (20730)
heabcd Creative Commons License 2023.10.07 0 0 20730

Sziasztok.

Nekem Enstilar hab használt eddig egyedül. Annak ellenére ezt ajánlom tüneti kezelésre, hogy:

  • Drága.
  • Szteroidos, ezért csak időközönként szabad használni.
  • Vény köteles.
  • Nem múlik el csak enyhiti a tüneteket, nem sebes a bőr.

Mekem a stressz hozta elő, és valószínűleg a hajlam. De a psoriazisból ki lehet gyógyulni. Minden betegségért az agyunk a felelős, és mindenki gyógyulását a saját magában helyretett gondolatok segítik. Ezek a krémek, kezelések, kúrák, amiket egymással megosztunk, csak a tüneti kezelésre jó.

 

Andr3 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 20729

én azt kapok és a mostani hatásos. az első kettőre nem reagált jól a szervezetem. 

Előzmény: yos33 (20724)
ötfelezős Creative Commons License 2023.08.17 0 0 20728

Pont ugyanolyan sikerrel/sikertelenséggel javítja a pikkelysömört a húsnemevés is, mint a kocsikenőcsök.

El kell olvasni a topikot, a sömör pont az a betegség, aminél, ha egyvalakinek valami használ, a következő pár próbálkozónak szinte biztos, hogy nem.

Előzmény: worros (20720)
Aki már mindent kipróbált Creative Commons License 2023.08.10 0 0 20727

Én kaptam 4 éven keresztül Remicade infúziós terápiát.  Ez egy immunszuppresszív szer. Tünetmentes lettem a harmadik kezelés után. Négy év elteltével a szervezetemben daganatot diagnosztizáltak. A terápia ezzel befejeződött, mivel a tumor kizáró ok. Ezek a szerek belepiszkálnak az immunrendszerbe. Mindenki jól gondolja meg mielőtt belevág.

Előzmény: yos33 (20724)
Raul Creative Commons License 2023.08.07 0 0 20726

Igen, olvass vissza.

Előzmény: yos33 (20724)
Walaki_mas Creative Commons License 2023.08.05 0 1 20725

Nekem izuleti gyulladas miatt akartak adni, de nem kertem; a bojt es a paleo AIP-vel sikerult az izuleti gyulladastol megszabadulni. Kiderult, hogy a dio- es mogyorofelekre erzekeny vagyok - az orvosnak persze egyszerubb volt a terapiat javasolni, mint a betegseg okat kideriteni, meg akkor is, amikor mondtam, hogy csokkenek a tunetek, ha nem eszek.

A biologiai terapia az immunrendszer elnyomasan alapul, en azt javaslom, alaposan nez utana a mellekhatasoknak...

Előzmény: yos33 (20724)
yos33 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 20724

Üdv mindenkinek. Megkérdezhetem, hogy kapott-e már itt valaki biológiai terápiát pikkelysömörre? Ez nem gyógynövényes cuccot meg hasonlókat jelent, hanem olyan, nálunk csak kijelölt kórházakban kapható gyógyszereket, amik  emberi immunglobulinokat tartalmaznak. Nem kaphatja mindenki, csak viszonylag súlyos pikkelysömörösök, de nagyon hatásos.

Raul Creative Commons License 2023.07.27 0 0 20723

Csak megjegyzésként, nem attól fogy valaki, hogy eszik vagy nem eszik húst.

marmande Creative Commons License 2023.07.25 0 0 20722

Én másfél évig nem ettem húst. Fogytam, de a sömöröm nem lett jobb semmivel.

Előzmény: Ficzek Úr (20721)
Ficzek Úr Creative Commons License 2023.06.22 0 0 20721

 "Több, mint egy hónapja egyáltalán nem eszek húst. A javulás jelentős." Szerencséd van. A feleségem csinálta hosszú ideig hogy húsmentesen élt. Egy ideig én is csatlakoztam hozzá, minden hétvégén egyszer volt csirke hogy ne felejtsük el az ízét. Nekem semmit se ért, ő jól járt. Fogyott, megszűnt az erős savtermelése, és a gyomorproblémái is amik időnként előjöttek. Én még fogyni sem tudtam és a sömöröm se lett semmivel jobb.

Előzmény: worros (20720)
worros Creative Commons License 2023.05.28 0 0 20720

Mutatom:

Az oldal alján van egy orvosi vélemény:

https://velemenyek.club/dr-derm/

 

Dr. Lopári Kálmán bőrgyógyász

 

Ám valójában Ő nem az:

https://www.researchgate.net/profile/Mark-Molnar-2

 

Tehát kamu! Ha ez, akkor a krém maga is. Snakeoil, ahogy szokták hívni az ilyeneket...

A pikkelysömör nem gyógyítható. Krémekkel pedig SOHA nem fogják meggyógyítani, csak mint minden száraz bőrbetegség reagál az enyhe törődésre, a kenésre.

 

Felbuzdultam a nem evésen, stb. Több, mint egy hónapja egyáltalán nem eszek húst. A javulás jelentős. Értem én, hogy sokan nem képesek így élni, de akkor nyavajogni sem kell, hogy valakinek véresre van kaparva a teste (nekem is olyan volt).

A kucuhúst régóta nem eszem, csak csirke, mégis vörösen izzottak a foltjaim. Azóta halványodok. Van-e összefüggés? Nem tudom. Nyilván teszek magamért, hát ha másért nem ezért biztosan. Tudat alatt, hogy önmagunkért képesek vagyunk változni biztosan jót tesz.

 

Semmit nem remélek, csak azt, hogy egy lenge hosszú nadrág (sajnos a lábam rendesen el van verve vádli és boka környéken, így nem megyek ki csupaszon) és egy póló mellett túlélem a 40 fokos nyarat és apai minőségben élhetem meg ezt a vakációt is, nem pedig egy szobában pislogó savanyú denevérként.

 

Előzmény: RusZ (20719)
RusZ Creative Commons License 2023.05.23 0 0 20719

Hallottatok valamit a Dr.Derm krémről? Úgy hirdetik, hogy gyógyítja a pikkelysömört. Túlságosan jónak tűnik a hirdetés és a képek alapján. 

ötfelezős Creative Commons License 2023.05.05 0 0 20718

Visszanézve ezt a Soriont már vagy hatodszorra használom, de mindig használ, ami jelentős előny ebben a topikban, mert többnyire az a tapasztalat, hogy egy idő után nem használ az akármi vagy bármi.

Ccsak az alkaromon, könyökömön, felkaromon újra és újra megjelenő (de nem tudom, ugyanazon helyeken jelenik-e meg) flekkekre kenem tavasszal, mert azok kilógnak a rövidujjú ing takarása alól. Nem nézem a lejárati időt, de a második tubust használom 2017 óta, hát ebben a folyamatban a drága szó nem értelmezhető.

Aki már mindent kipróbált Creative Commons License 2023.04.10 0 1 20717

Megerősítem. Nagy műtétem volt . 12 kg-ot fogytam kb. nyolc nap alatt. Középsúlyos psorim szinte teljesen tünetmentessé vált.

Előzmény: ötfelezős (20714)
ötfelezős Creative Commons License 2023.03.19 0 0 20716

Ezt lehet, hogy érdemes kipróbálni:

https://www.naturcentrum.hu/holt-tengeri-so-krem-borbetegsegek-kezelesere-250-ml-t96125

Nem tudom, honnan szereztem róla tudomást, de egyszeri kenéstől is van valami hatása (többszörire még sosem volt türelmem :D de majd idén tavasszal, ha melegebb lesz az idő)

Walaki_mas Creative Commons License 2023.02.16 0 0 20715
ötfelezős Creative Commons License 2023.02.05 0 0 20714

Hogyne. Csak nem úgy, ahogy gondolod. A rendelőintézetben a bőrgyógyász hölgy mesélte, hogy egy erősen sömörös betege a koronavírus miatti kényszerű kórházi tartózkodás alatt gyakorlatilag nem evett semmit 8-10 napig, és a pikkelysömör nagyon szépen visszahúzódott.

Előzmény: Erzsébet87 (20699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!