Keresés

Részletes keresés

igen7 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 68
mesélj..
Előzmény: Törölt nick (66)
mioko Creative Commons License 2003.02.22 0 0 67
Nosza!
Előzmény: Törölt nick (66)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 65
Azzal meg mi a gond?
Előzmény: BaSand (64)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 64
Igazságügyi Min - kábszertörvény
Rákattantam Creative Commons License 2003.02.09 0 0 62
Bye print!
Előzmény: myprint (61)
myprint Creative Commons License 2003.02.09 0 0 61
Én nem nevezném tárgyalásnak azt, hogy egyszer megkérdezték a cégtől miért is zárnak be.

Nem a szavakon kellene lovagolni hanem a tényeken.
A Fidesz kormányzat nem foglalkozott kellő hatékonysággal a Győri Keksz akkori sorsával.

Erről jó néhány topik van az Indexen.

Előzmény: BaSand (59)
Rákattantam Creative Commons License 2003.02.09 0 0 60
"A gazdasági tárca közben tárgyalt a francia céggel". Ennyit myprint szövegértéséről.
Előzmény: myprint (58)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 59
myprint válasz erre | adatok | e-mail 2003-02-09 17:19:46 (40)
A Györi Keksz esetében a Fidesz kormányzat nem tárgyalt.

Nehezedre esik beismerni, hogy nem mondtál igazat?

Előzmény: myprint (58)
myprint Creative Commons License 2003.02.09 0 0 58
Végig Győr polgármestere tárgyalt kivéve azt az egy informális megbeszélést mit április 20.-a körül tartottak néhány kormány küldöttel.

"A gazdasági tárca közben tárgyalt a francia céggel, de delegátusa utólag úgy értékelte, hogy nem kapott kielégítő magyarázatot a kekszgyár tervezett felszámolására. A Danone érveit közleményben is tudatta, melyben - cáfolandó a győri polgármester korábbi kijelentéseit - azt állította, hogy az üzem már nem nyereséges. A közlemény ettől eltekintve nem tartalmazott új elemet, hiszen a cég már korábban is említést tett arról, hogy minden dolgozójáról gondoskodni fog, és hogy Székesfehérváron tovább gyártja, sőt korszerűsíti a győri kekszféleségeket."
(index)

Elmondható, hogy a Danone nem a kormány nyomására, hanem a helyiek és a francia cég anyaországi ágazati szakszervezeteinek nyomására ált el a bezárástól.
Ennyit a mea culpáról és az emlékezetről.

Előzmény: BaSand (51)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 55
Pénzügyminisztérium, soha nem látott nagyságú hiány.
Előzmény: Törölt nick (53)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 54
Nos, a kormány tárgyalt. Ez tény. Hol találtad, hogy nem tárgyaltak a Danone-val?
(mostmár pontos linket adj, meg idézetet)
Előzmény: myprint (52)
myprint Creative Commons License 2003.02.09 0 0 52
"Az Eredeti Danone-dosszié":

http://index.hu/gazdasag/danone

Előzmény: myprint (49)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 51
Akkor olvasd is el, amit belinkeltél és vesd össze az eredetivel (a fidesz kormány nem tárgyalt...). Utána mehetsz a mea culpába.
Előzmény: myprint (49)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 50
2. A probléma ott volt, hogy a szlovákon kívül minden ország belement a státusztörvénybe. A szlovákok beleegyezésének kikényszerítése csak idő kérdése volt, mert tökéletes oppozícióban voltak, és akkor szó sem volt a törvény teljes elutasításáról.
- nekik is volt státusztörvényük
- egyedül ellenkeztek
- a benesi dekrétum miatt kényes helyzetbe kerültek
- a NATO szavazás elött voltunk, amihez a magyar igen is kellett.

A magyar választási kampány alatt egyszer csak megjelent egy úriember Pozsonyból az MSZP vendégeként és onnan megváltozott minden...

Előzmény: igen7 (39)
myprint Creative Commons License 2003.02.09 0 0 49
http://index.hu/gazdasag/magyar/danone0814/
Előzmény: BaSand (45)
Rákattantam Creative Commons License 2003.02.09 0 0 46
Ennyit myprint emlékezőképességéről.
Előzmény: BaSand (45)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 45
26-án: A francia Danone élelmiszer-ipari multinacionális vállalat és a magyar kormány képviselőinek tárgyalásán megállapodnak, hogy nem zárják be a Danone tulajdonában lévő győri kekszgyárat, és működni fog a székesfehérvári üzem is.
http://www.dura.hu/hirek/2001/12/2001kronika2.html
Előzmény: myprint (40)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 44
pontosan, erre írtam, hogy Magyar Bálint megint (igaz burkoltan) a 6+6-ot erőlteti.
Előzmény: Törölt nick (42)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 43
a te nézőpontodból lehet hogy ugyanolyan, de ha ez megnyugtat, nem szoktam tolvajhazugcsalófideszezni. A mégegy ember az más, az szállóigévé vált, ha másról nem, erről biztosan híres lesz Orbán 100 év múlva is. Az ámokfutást pedig nem gondolom annyira szubjektívnek mint te, hiszen az adott szakma is hasonló véleménnyel volt róluk.
De ha a lelkedbe gázoltam, ne haragudj érte.
Előzmény: Törölt nick (41)
myprint Creative Commons License 2003.02.09 0 0 40
A Györi Keksz esetében a Fidesz kormányzat nem tárgyalt.
A bojkott felhívás alatt több Danone termék fogyott mint addig.
A Fidelitas Gyürkkel az élen a tárgyalások végén dugta oda a képét. El is zavarták őket a népek a retekbe.
Előzmény: Törölt nick (38)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 39
1. hogyan kellett volna kezelnie a felmerülő problémát?

2. pár hozzászólással lejjebb myprint leírta a lényeget. Ez persze nem menti fel Kovácsot sem, aki gondolom azt hitte, még mindig az az időszak van, amikor Magyarország a kedvenc (mint 94-98 között), és jóval tágabb a mozgástér. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Orbán miatt nem szeretnek minket annyira, ennek összetettebb okai vannak.

3. Ne adja Isten..

4. Egyrészt a kampány alatt elhangzottak dolgok. Az mszp gyáva volt, és hazudott. Másrészt azt gondolom, hogy a gázár költségvetési támogatásán változtatni kellett, és egyébként is elképzelhetetlen, hogy az árak ne emelkedjenek, ha az infláció nem 0 közeli.

5. Jogos. Sőt, nemcsak tárgyalni kellett volna velük, hanem készülni arra, hogy mi van, ha tárgyalni kell. Bár én annyira nem sajnálnám, ha az összeszerelőüzemek kitelepülnek, viszont keményen gondolkodnék azon, hogy lehet idecsábítani tudást igénybevevő iparágakat pl. Vagy azon is, hogy milyen ipart szeretnék fejleszteni.

Előzmény: Törölt nick (38)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 37
a 6+6 lehet hogy jó lenne, de a magyar oktatási rendszer 4+4+4 -re van kitalálva. Ehhez képeznek tanárokat, stb. Ha hirtelen megváltozna az egész rendszer, az pl. feleslegessé tenné a főiskolai tanárképzést, és akinek ilyen diplomája van, az hirtelen semmit sem tudna kezdeni vele. Megszűnne egy rakás tanári állás. Aztán hirtelen át kellene dolgozni a tananyagokat, és hamar munka általában ritkán jó. Lehetne még sorolni, mivel járna, elsősorban ez a bajom vele, persze vannak előnyös oldalai is.
Előzmény: Törölt nick (34)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 36
a kisgazda ámokfutás helyett szerinted milyen kifejezést kellene alkalmazni arra, hogy a környezetvédelmi minisztériumból egy csomó szakembert rúgtak ki Pepó alatt (lásd Aradi Csaba), hogy a honvédelmi miniszter folyamatosan bevállalt olyan dolgokat, amelyeket nem teljesített, vagy azt, hogy a többszörösére emelt költségvetés mellett az agrártárca gyakorlatilag semmilyen eredményt nem tudott felmutatni?
Előzmény: Törölt nick (34)
myprint Creative Commons License 2003.02.09 0 0 35
Nos a kedvezmény törvényhez csak annyit, hogy a seggét földhöz verheti az Orbán vagy a Németh Zsolt akkor is csak akkor kerül alkalmazásra Szlovákiában, ha az ottani kormány is úgy akarja.
No erről kell egyezkedni.
Az hogy az agyabeteg Udvardy miket firkál össze szennylapjában, egy dolog, de a tény attól tény marad, a kedvezmény törvény úgy, ahogy van, el van rontva.
Előzmény: BaSand (31)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 33
1. roma választáshoz mi köze van a belügynek?

2. státusztörvény, ki is találta ki?

3. hol bocsátottak el pedagógusokat?

4. a. hülye megfogalmazás volt, ugyanis
b. te sem gondolhatod komolyan, hogy nem 0%-os infláció mellett ne emelkedjenek az árak.

5. elbocsátások: ez nem csak a mostani kormány hibája, tény, hogy az elmúlt kb 6 évben nem gondolkozott el azon senki, hogy bizony az összeszerelő üzemek nem feltétlen örökké akarnak itt termelni.

Előzmény: BaSand (31)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 32
Kedves Basand, a topicot én nyitottam, és én kértem meg mindenkit , hogy tárgyszerű vitát folytasson. Te csak annyit írtál, hogy az informatikánál mindegyik rosszabb, ezt pedig nem nevezném objektív értékelésnek, mert a tények kimaradtak belőle. Való igaz, hogy a hátrafele mutogatás nem volt célom, de ha már negatív kritikát fogalmazunk meg a kormánnyal szemben, talán össze is lehet hasonlítani a korábbiakkal. Ez lehet hogy kevésbé tetszik neked, de szintén tényeken alapszik.
Előzmény: BaSand (30)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 31
Belügy - Roma választás, pártlogó, tüntetések
Külügy - státusztörvény
Oktatás - Pedagógus elbocsátások
Egészségügy - "Nem lesz gyógyszeráremelés"
Gazdasági - autósztrádák, Peugeot, elbocsájtások
Előzmény: myprint (29)
BaSand Creative Commons License 2003.02.09 0 0 30
Kedves igen7 !

Az MSZP-SZDSZ kormány immáron majdnem 300 napja kormányoz. Bocsánat, módosítok: kormányon nan.

Eddigi tevékénységét kell ebben a topikban elemezni, nem hátrafelé mutogatni. A hátrafelé mutogatás az első 100 napban még csak-csak elment, azonban az idő múlásával egyre röhejesebb.
Nos, akkor nézzük a Kormányt...

Előzmény: igen7 (28)
myprint Creative Commons License 2003.02.09 0 0 29
Sorold a gyengébbeket és azt is, hogy mitől gyengébbek.
Tényeket, ha kérhetlek, tényeket.
Előzmény: BaSand (27)
igen7 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 28
attól függ mihez viszonyítunk, ha megnézzük a múltat, nem olyan súlyos a helyzet :)
bár ez inkább szomorú, de lásd pl. a kisgazda honvédelmi, környezetvédelmi, vagy földművelési és vidékfejlesztési minisztériumot. De mondhattam volna a Pokorni féle oktatásit is, bár ezt nem sokkal múlja felül a jelenlegi.
Előzmény: BaSand (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!