Végig Győr polgármestere tárgyalt kivéve azt az egy informális megbeszélést mit április 20.-a körül tartottak néhány kormány küldöttel.
"A gazdasági tárca közben tárgyalt a francia céggel, de delegátusa utólag úgy értékelte, hogy nem kapott kielégítő magyarázatot a kekszgyár tervezett felszámolására. A Danone érveit közleményben is tudatta, melyben - cáfolandó a győri polgármester korábbi kijelentéseit - azt állította, hogy az üzem már nem nyereséges. A közlemény ettől eltekintve nem tartalmazott új elemet, hiszen a cég már korábban is említést tett arról, hogy minden dolgozójáról gondoskodni fog, és hogy Székesfehérváron tovább gyártja, sőt korszerűsíti a győri kekszféleségeket."
(index)
Elmondható, hogy a Danone nem a kormány nyomására, hanem a helyiek és a francia cég anyaországi ágazati szakszervezeteinek nyomására ált el a bezárástól.
Ennyit a mea culpáról és az emlékezetről.
2. A probléma ott volt, hogy a szlovákon kívül minden ország belement a státusztörvénybe. A szlovákok beleegyezésének kikényszerítése csak idő kérdése volt, mert tökéletes oppozícióban voltak, és akkor szó sem volt a törvény teljes elutasításáról.
- nekik is volt státusztörvényük
- egyedül ellenkeztek
- a benesi dekrétum miatt kényes helyzetbe kerültek
- a NATO szavazás elött voltunk, amihez a magyar igen is kellett.
A magyar választási kampány alatt egyszer csak megjelent egy úriember Pozsonyból az MSZP vendégeként és onnan megváltozott minden...
26-án: A francia Danone élelmiszer-ipari multinacionális vállalat és a magyar kormány képviselőinek tárgyalásán megállapodnak, hogy nem zárják be a Danone tulajdonában lévő győri kekszgyárat, és működni fog a székesfehérvári üzem is. http://www.dura.hu/hirek/2001/12/2001kronika2.html
a te nézőpontodból lehet hogy ugyanolyan, de ha ez megnyugtat, nem szoktam tolvajhazugcsalófideszezni. A mégegy ember az más, az szállóigévé vált, ha másról nem, erről biztosan híres lesz Orbán 100 év múlva is. Az ámokfutást pedig nem gondolom annyira szubjektívnek mint te, hiszen az adott szakma is hasonló véleménnyel volt róluk.
De ha a lelkedbe gázoltam, ne haragudj érte.
A Györi Keksz esetében a Fidesz kormányzat nem tárgyalt.
A bojkott felhívás alatt több Danone termék fogyott mint addig.
A Fidelitas Gyürkkel az élen a tárgyalások végén dugta oda a képét. El is zavarták őket a népek a retekbe.
1. hogyan kellett volna kezelnie a felmerülő problémát?
2. pár hozzászólással lejjebb myprint leírta a lényeget. Ez persze nem menti fel Kovácsot sem, aki gondolom azt hitte, még mindig az az időszak van, amikor Magyarország a kedvenc (mint 94-98 között), és jóval tágabb a mozgástér. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Orbán miatt nem szeretnek minket annyira, ennek összetettebb okai vannak.
3. Ne adja Isten..
4. Egyrészt a kampány alatt elhangzottak dolgok. Az mszp gyáva volt, és hazudott. Másrészt azt gondolom, hogy a gázár költségvetési támogatásán változtatni kellett, és egyébként is elképzelhetetlen, hogy az árak ne emelkedjenek, ha az infláció nem 0 közeli.
5. Jogos. Sőt, nemcsak tárgyalni kellett volna velük, hanem készülni arra, hogy mi van, ha tárgyalni kell. Bár én annyira nem sajnálnám, ha az összeszerelőüzemek kitelepülnek, viszont keményen gondolkodnék azon, hogy lehet idecsábítani tudást igénybevevő iparágakat pl. Vagy azon is, hogy milyen ipart szeretnék fejleszteni.
a 6+6 lehet hogy jó lenne, de a magyar oktatási rendszer 4+4+4 -re van kitalálva. Ehhez képeznek tanárokat, stb. Ha hirtelen megváltozna az egész rendszer, az pl. feleslegessé tenné a főiskolai tanárképzést, és akinek ilyen diplomája van, az hirtelen semmit sem tudna kezdeni vele. Megszűnne egy rakás tanári állás. Aztán hirtelen át kellene dolgozni a tananyagokat, és hamar munka általában ritkán jó. Lehetne még sorolni, mivel járna, elsősorban ez a bajom vele, persze vannak előnyös oldalai is.
a kisgazda ámokfutás helyett szerinted milyen kifejezést kellene alkalmazni arra, hogy a környezetvédelmi minisztériumból egy csomó szakembert rúgtak ki Pepó alatt (lásd Aradi Csaba), hogy a honvédelmi miniszter folyamatosan bevállalt olyan dolgokat, amelyeket nem teljesített, vagy azt, hogy a többszörösére emelt költségvetés mellett az agrártárca gyakorlatilag semmilyen eredményt nem tudott felmutatni?
Nos a kedvezmény törvényhez csak annyit, hogy a seggét földhöz verheti az Orbán vagy a Németh Zsolt akkor is csak akkor kerül alkalmazásra Szlovákiában, ha az ottani kormány is úgy akarja.
No erről kell egyezkedni.
Az hogy az agyabeteg Udvardy miket firkál össze szennylapjában, egy dolog, de a tény attól tény marad, a kedvezmény törvény úgy, ahogy van, el van rontva.
4. a. hülye megfogalmazás volt, ugyanis
b. te sem gondolhatod komolyan, hogy nem 0%-os infláció mellett ne emelkedjenek az árak.
5. elbocsátások: ez nem csak a mostani kormány hibája, tény, hogy az elmúlt kb 6 évben nem gondolkozott el azon senki, hogy bizony az összeszerelő üzemek nem feltétlen örökké akarnak itt termelni.
Kedves Basand, a topicot én nyitottam, és én kértem meg mindenkit , hogy tárgyszerű vitát folytasson. Te csak annyit írtál, hogy az informatikánál mindegyik rosszabb, ezt pedig nem nevezném objektív értékelésnek, mert a tények kimaradtak belőle. Való igaz, hogy a hátrafele mutogatás nem volt célom, de ha már negatív kritikát fogalmazunk meg a kormánnyal szemben, talán össze is lehet hasonlítani a korábbiakkal. Ez lehet hogy kevésbé tetszik neked, de szintén tényeken alapszik.
Az MSZP-SZDSZ kormány immáron majdnem 300 napja kormányoz. Bocsánat, módosítok: kormányon nan.
Eddigi tevékénységét kell ebben a topikban elemezni, nem hátrafelé mutogatni. A hátrafelé mutogatás az első 100 napban még csak-csak elment, azonban az idő múlásával egyre röhejesebb.
Nos, akkor nézzük a Kormányt...
attól függ mihez viszonyítunk, ha megnézzük a múltat, nem olyan súlyos a helyzet :)
bár ez inkább szomorú, de lásd pl. a kisgazda honvédelmi, környezetvédelmi, vagy földművelési és vidékfejlesztési minisztériumot. De mondhattam volna a Pokorni féle oktatásit is, bár ezt nem sokkal múlja felül a jelenlegi.