Keresés

Részletes keresés

ouzo Creative Commons License 2003.03.02 0 0 230
5. Hát persze! :))
De az elismerhető, hogy nyilvánvalóan nem szakmai szempontok alapján döntöttek anno a kiválasztásánál.
Előzmény: zorki (228)
ouzo Creative Commons License 2003.03.02 0 0 229
Szóval beismered, hogy kicsit kafkai az érved egy hasek világban? :)))
Előzmény: Gróf Úr (227)
zorki Creative Commons License 2003.02.28 0 0 228
ouzo
5. Jahh, eső után köpönyeg.:))) Gondolod, ha most nem mondja fel azért adnak neki még a mostaniak?:)))
Előzmény: ouzo (216)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.28 0 0 227
Így nem lesz sok értelme...

Bizonyítsd vagy legalább indokold az alábbi állításod: kommunista hitvallású :-) Lehet, hogy már akkor a KGb ellen küzdöttek, belülről bomlasztva a pártot :-)))

Ugyanakkor kérek én is 1 pontot Fideszes képviselőkért, államtitkárokért, vállalatvezetőkért, hivatalvezetőkért, mivel

- kisebb részük MSZMP tag volt
- nagyobb részük liberális, a régi, nem-MPP Fideszben...

;-)

Előzmény: ouzo (226)
ouzo Creative Commons License 2003.02.28 0 0 226
Mivel a MSZP-t most is többségben volt meggyőződéses, befolyásos, magasrangú MSZMP-s , magyarul kommunista hitvallású/meggyőződésű emberek vezették. Hogy lehetett belőlük a szociális halót szétszaggató, a TB-n, közoktatáson spóroló a privatizációt erőltető, a magyar cégeket bagóért mocskod kapitalista kezekbe átjátszó vadkapitalista? Igényt tartok MSZP képviselőként, államtitkáronként, vállalatvezetőként, hivatalvezetőként egy-egy pontra.
Sőt ha Pokorniért előző cáfolatom eredménye után is akarsz pontot kapni, mert az nem győzött meg, akkor -mivel ez sokkal nagyobb sunyiság- nem is egy-egy, hanem 10-10 pontot kérek.
Előzmény: Gróf Úr (224)
ouzo Creative Commons License 2003.02.28 0 0 225
De nem aszondta, hogy most megy és felakasztja magát!!
---
Index cikk:
Nem teszem meg azt a szívességet senkinek, hogy egy ilyen csapdában vergődjek hónapokig, próbáljam mentegetni apámat, elmagyarázni, hogy nem vonatkozik rá az érintett törvény, nem közszereplő, neve nem hozható nyilvánosságra" - jelentette ki Pokorni Zoltán, aki apja ügynökmúltja miatt lemondott minden pártvezetői posztjáról. Pokorni döntéséről egyeztetett a Fidesz elnökségével. A politikus szerint édesapja egykori zsarolói ellen érzett indulat miatt nem vezetheti tovább a pártot.

Eddig nem volt bennem indulat vagy érzelem az egykori szt-tisztekkel szemben, akik az apámhoz hasonló embereket zsarolták, kényszerítették. Nem volt bennem gyűlölet. Most viszont igen komoly indulat van bennem. Egy pártot pedig nem lehet indulatvezérelten irányítani."

----
Tehát? Volt itt szó képviselőségről? Vagy arról, hogy szomorú lenne és nem tudna tovább dolgozni??

Előzmény: Gróf Úr (224)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.28 0 0 224
Nem, én azt állítottam, hogy ÚGY CSINÁLT, mintha lelkileg összetörve lemondana, de a képviselőséget megtartotta. Úgy csinált? Igen. Megtartotta. Igen. QED :-))))
Előzmény: ouzo (222)
ouzo Creative Commons License 2003.02.28 0 0 223
1. pontot fog érni a Sunyinet-program folytatása is:
A mostani kiírás kizárólag az Elender-Matáv páros számára megfelelő. A Vnet amikor meglátta a kiírást, nem is adott be pályázatot. Viszont a VH hivatalból megtámadta.
Ez az egész azért undorító, mert szerintem a kifejezetten informatikai tudásban erős Magyarországot a MAtáv monopólium annyira visszafogta, hogy ezzel tízmilliárdokat húztak ki az állam zsebéből közvetve (persze közvetlenül is, de most a közvetett hatásait mondom). Ráadásul a péterkém-kormánynak nem ez az első intézekedése, amivel a MAtáv-Axelero monopolhelyzetét tovább erősíti.
ouzo Creative Commons License 2003.02.28 0 0 222
Te azt állítottad, hogy lemondott, de csak azért, mert nem tudott különböző bizottsági tagságokat összeszedni. De nem ez történt, nem szedett össze semmi lóvés posztot azóta, így marad az egyéni ellenszenv, az viszont kevés.
Előzmény: Gróf Úr (221)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.28 0 0 221
Álljunk meg egy polgári szóra :-) Mi az, hogy bizonyítani? Ha én gusztustalannak, sunyiságnak érzek valamit, akkor annak érzem, hogy bizonyítsam?

Vagy itt csak bírósági ítéletekkel ellátott ügyeket lehet sorolni?

Valamit nem értek.

Előzmény: ouzo (220)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 220
A 6. nem jó, hiszen nem mentünk bele a gyűjteményesbe, viszont már beismertünk egy torgyánügyet.
Az 1. tisztázva a 149.ben,nem sikerült bizonyítani.
Előzmény: 1Ogre (214)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 219
Nos, még két pont:
1. Mai áron csaknem négyszázmillió forintot veszített a Magyar Fejlesztési Bank azon az ügyleten, amelyet még 1996-ban hagyott jóvá Huszty András, a bank korábbi vezérigazgatója, a Malév Rt. nemrég kinevezett elnöke – tudta meg a Magyar Nemzet. A pénzintézet vagyonkezelő vállalkozása hat éve ugyanis 202,4 millió forintot fizetett ki egy tihanyi szállodakomplexum teljes berendezéséért. Később kiderült: az ETA porszívók és a kiégett villanykörték értéke a tízmillió forintot is alig éri el. A vételárat egy olyan vállalkozás zsebelte be, amelynek vezetője Huszty egyik korábbi igazgatótanácsi tagtársa volt a BÁV Rt.-ben. A kárt már az Orbán-kormánynak kellett megtérítenie.

2. Nos, ezt az embert nevezték ki a Malév élére - A torgyáncsajnak legalább volt valamiféle szakirányú végzettsége.

ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 218
Nos, akkor még egy pontot ide - péterkém nastase-val ünnepelte Erdély romániához való csatolását. Külön ajándékként, odaadta neki a Gozsdu vagyont, amely kb egymilliárd forint. Ezt a románok az 1937 megállapodásra hivatkozva kérték vissza. Igaz, abban az is volt, hogy akkor Románia is visszaadja a területén lévő magyar vagyont, amely nagyságrendekkel nagyobb. Mivel ez eszük ágában sincs, így ez a gesztus egy hűbéri ajándék. Ez egy.
A másik szép az ügyben, hogy péterkém ugyan odaadta nekik, csakhogy ez nem állami tulajdon. Önkormányzati volt, de 2000-ben megvásárolta a Magyar Ingatlan Kft, amely lakóparkszerű cuccot akar odaépíteni, csak nem tudják kirakni a bérlőket.

ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 217
Igen, ér. És a privatizációs botrányok is.

2. Igen, a leminősítés. Bár semmiképpen nem törvénysértő, hiszen csak annyi van megkötve, hogy országos terjesztésű napilap legyen. Csak akkor nem értem, miért játszották el ezt a pontozásos komédiát.

Előzmény: Gróf Úr (212)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 216
4.Ok.
5.De az ügyvédi irodának volt keretszerződése, amire csak 20 millió volt a kifizetés, mert nem volt több megrendelés, és mivel most képviselő lett, felmondta a keretszerződést.
Előzmény: zorki (213)
1Ogre Creative Commons License 2003.02.27 0 0 215
Meg csak 186-ig vannak osszeadva a pontok, ugyyhogy 191-re meg nem kerult sor. A tobbire kaptal pontot (remelem helyesen), nezd meg a 180-as hozzaszolasomat.

Ahogy lesz egy kis idom, osszesitem 186- mostanaig. (Ha tudnatok reszeredmenyt kozolni, az sokat segitene :-)

Előzmény: ouzo (202)
1Ogre Creative Commons License 2003.02.27 0 0 214
120-ra kapott a bal osszesen 6 erv pontot, 4 beismeres nelkulit, 2-t beismeres miatt, de nezzuk :
1-es dontetlen, ez az, amire nem adtam pontot, ha szerintetek kellene, adom.
2-3 beismerve, azaz ossz 4 erv pont
4-5 en ugy lattam, hogy nem beismerve nincs, hanem probaltak cafolni, ezert nem adtam rajuk pontot. Ha szertintetek a cafolat nem volt megfelelo, adok rajuk (beismeres nelkuli) pontokat.
6-7 kapott a baloldal 2 erv pontot.

Nekem igy jott ki a 6 teljes erv pont.

Jobboldal, mit szoltok az 1-4-5-hoz, jar ra a pont vagy nem? Illetve baloldal, az 1-4-5 cafolata jogos szerintetek?

Előzmény: Gróf Úr (194)
zorki Creative Commons License 2003.02.27 0 0 213
ouzo
Bocs, hogy elszámoztam.:)))
Jó akkor 1., 3. függőben.
2-ért 1,+1

4. Balogh Gyuláról mit írjak többet? Vagy rá gondoltál, hogy necces?:))) akkor az is 1,+1
Kisgzda képviselő Szabolcsból, aki mellesleg először konzerv osztogatás miatt került szóba még időközi választások idején. Sokáig párt főszervező, Torgyán balkeze. Aztán következő emlékezetes eset, mikor szabolcsi konzervgyáraknak FM kiosztott több százmilliót, egyik gyár az ő érdekeltsége volt, de a többi is kisgazda érdekeltség. Mára a gyártól megszabadult, és közben úgy ügyeskedett, hogy az állami hitel az új tulajé, viszont a konzerv amire adták se itt, se ott. Igaz, hogy ő állítja a konzerveket is átadta. Mivel népszabó nem így írta le, beperelte az újságot, és elsőfokon vezet.
Mostanában egy 88-as vajai konzergyáras sikkasztását teregetik ki, ami miatt nem elég, hogy bíróság megbűntette, de MSZMP pártfegyelmit is kapott.:)))
Nyáron ha jól emléxem Vidék Pártja néven pártot is alapított. Nem tok ide mindent felsorolni.:)) Laviroz a jobboldalon, különben van külön topikja is.:)))
Szerinted 1 pont elég?

5. Papcsák szabolcsi Fidesz képviselő egyéniben jutott be Szabolcsból. Bp-en van ügyvédi irodája, előző ciklusban még csak megyei közgyűlésben volt képviselő, az Észak-Alföldi régiós fejlesztési tanácsba küldte az előző kormányzat, és tavaly év elején még kampány előtt vagy alatt kapott megbízást 30 millás szagértésért valamelyik hivataltól. Ha jól emléxem MEH informatikától, jogszabály kidolgozásra, de most nem tok utánanézni, munka van. Ezt megadtad?

6. megadtad 1+1

7-et visszavonom
8-at is, de azzal a megszorítással, hogy egymás fikázása miatt ezután ne rohangálhassanak bíróságra, mert ezután az is pontot ér.:)))

Előzmény: ouzo (201)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.27 0 0 212
(Minden elköltött összeg ér, aminél nem volt közbeszerzés? Mert akkor az előző 4 évből elég sok pont kijön... Vagy kell, hogy valamiért tényleg gusztustalan legyen, mint pl. a Hattyúház?)

A 2. nem értem. A leminősítés a gond? Mikori a terjesztési adat? Amikor még kötelező volt az állami cégeknek, hivataloknak előfizetni rá? :-))) (1 pont, kötelező MN előfizetés)

Előzmény: ouzo (211)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 211
Az a baj, hogy túl magasak a posztok ahhoz, hogy egybe lehessen őket vonni.

1.Üvegzseb (már én is unom) : Időhiány miatt nem volt pályázat
Az EU Kommunikációs Közalapítványnál azt mondják, hogy kizárólag szakmai alapon döntöttek az alapítvány arculatának kialakítására kiírt pályázatnál. Ezt egy olyan grafikus nyerte meg, aki egyébként az SZDSZ kampányában is dolgozott. A két ügy között a nyertes szerint sincs összefüggés. Fatér megbízásából azért lett ügy, mert a grafikus -cégtársához, Geszti Péterhez hasonlóan- részt vett az SZDSZ választási kampányában. (Magyar Hírlap)

2. A Magyar Hírlapról
Az SZDSZ vezette Oktatási Minisztérium nyílt közbeszerzési pályázatot hirdetett médiavásárló cégeknek. A pályázat kiírásában a minisztérium egy pontrendszert is közzétett, mellyel a magyar médiapiac lapjait osztályozta "hirdetési értékük" szerint.
E pontrendszer szerint az első három lap a Népszabadság (5 pont), a Magyar Hírlap(2pont) és a Népszava (4pont), míg a Magyar Nemzet(1pont) besorolása a megyei lapokéval egyezik meg.
Adatok:
Nettó nyomott, Összesen értékesített ,Összesen terjesztett

Népszabadság 220.650, 196.112, 197.162
Magyar Hírlap 57.242, 39.187, 40.928
Népszava 36.706, 30.440, 30.759

Magyar Nemzet 132.246 105.254 106.319
(No comment)

Előzmény: Gróf Úr (208)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 210
Menjünk.
1 pont a baloldalnak: a Fidesz a Werber-üggyel foglalkozik, holott ez eltörpül a Pál László, Kocsis, Erős ügyekhez képest; bohózat, kofalárma amit csinálnak.
Előzmény: Gróf Úr (208)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.27 0 0 209
Nem, nem, ér a pont, beism.: ez a titkosítási dolog olyan Fidesz-ízű, nem engedhetik meg maguknak a szocik!
Előzmény: ouzo (207)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.27 0 0 208
Ugyanezen nyomvonalon: a jelenlegi Fidesz-frakcióban ülő kisgazdák személyi titkárai avagy sógor, koma, feleség jellegű történet :-) Darabonként jár a pont, vagy egyben? (Mert ha az Apró-család ágbogaiért külön-külön számolunk...)
Előzmény: ouzo (206)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 207
Lehet, hogy Répássy Mulder-ügynököt játszik, de a Werber-ügy ér egy pontot - vagy túl kicsi az összeg? Végülis az. Lemondok róla, ha bagatellnek találjátok az ügyet.
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 206
torgyán-saga maléves fejezete : megvan.
Előzmény: Gróf Úr (203)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 205
Tipp: Dávid Ibolya családi ügyei, Koltai Tamás ...
Előzmény: zorki (198)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 204
5. Végülis ez volt, az volt, mindenki tudja, hogy ki kutyájának a kölyke. De elvégezte-e rendesen a munkát, lemondott-e a szerződéséről most? Szóval semmi igazi csúfság nincs. (hacsak ki nem maradtam valami infóból)
Előzmény: ouzo (201)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.02.27 0 0 203
154, 155: részemről beism.
156: háááát, necces. Bizonyítani kéne, hogy nem ők alegalkalmasabbak az adott posztra :-) (vsz. akkor is necces a családi összefonódás, de hát...)
Ellenpontért: a Torgyán-meny, mint MALÉV-igazgatói próbálkozás?

191: Fattyúház nem volt még? Ha még nem volt, akkor beism. nb.: az első komoly csalódásom volt Kellerben.

Előzmény: ouzo (202)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 202
154,155,156,191. Vagy ezeket megkaptam?

Előzmény: Gróf Úr (200)
ouzo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 201
1. passz, ebbe nem másztam bele, majd tán rtsrulez

2. szintén.

3. olimpia. Jár a pont, de akkor előveszem a világkiállítást.

4. Írj többet, légy szíves.

5. Ő necces figura, nem is tudom, igazából kihez tartozik.

6. Orbánbánya? rendben.
7. Nem értem, a Gabika is lemondott.
8. Ez csak adok-kapok. Ez a táncot eljárták úgy is, hogy a fiú a lány.
(Egyéni véleményem szerint egy rémisztő nagy idióta ez a Juhász.)

Előzmény: zorki (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!