Keresés

Részletes keresés

KVZOLI Creative Commons License 2018.11.08 0 0 70

Az egyik,Eger-Putnok közötti alagút hosszát elütöttem,helyesen 157 méter.

Még annyit,ez a II.világháború alatti magyar vasutakat ért rombolásokkal foglalkozó fejezetben volt,tehát 1945-ös adat lesz.

Előzmény: KVZOLI (69)
KVZOLI Creative Commons License 2018.11.07 0 0 69

Kedves fórumozók!

Az 1995-ös Vasúthistória Évkönyv 63.oldalán olvastam,hogy a trianoni határokon belül 14 vasúti alagút volt a magyar vasútvonalakon,3571 méter hosszúságban.

Akkor fussunk neki,melyik volt ez a 14 alagút.

Győr-Veszprém vonal 4 alagút,össz. hossz 500 méter( 37,31,110 és 322 méteresek )

Eger-Putnok 3 alagút,össz. hossz 423 méter( 257,76 és 190 méteresek)

Budapest Déli-Kelenföld 1 alagút, 361 méter

Budapest-Estergom 1 alagút 780 méter

Aszód- Balassagyarmat 1 alagút 220 méter

Misoklc-Rendező-Diósgyőr-Vasgyár 1 alagút 335 méter

Hidas-Bonyhád-Bátaszék 1 alagút 608 méter

Csajág-Balatonkenese 1 alagút 96 méter

Godasa-Abaliget 1 alagút 200 méter(eztt 1973-ban nyomvonal korrekció miatt felhagyták,helyette új épült)

Ha ezeket összeadom,3523 méter jön ki.

A kérdésem az,valamelyiken volt-e korrekció,hogy 3571 méter kijöjjön,vagy valamelyik adat rossz.

Buszos világjáró Creative Commons License 2018.05.01 0 2 68

Négy éve nem volt itt poszt, megtöröm a csendet. Kaolin vasúti alagút Sárisápon, szépen le is van tömve a vágat. Fagy itt-ott meg is kezdte a tégla borítást már. 

trefhetes Creative Commons License 2014.02.21 0 0 67

Köszi!

Előzmény: Múzsla (66)
Múzsla Creative Commons License 2014.02.06 0 0 66

Szia!

Ez a Tiszolc - Nagyszabos közötti meg nem épült szlovák vasút.

Szlovák nyelven itt tudsz róla olvasni és részleteket megnézni.

http://www.vlaky.net/servis/trat.asp?id=80

Előzmény: trefhetes (65)
trefhetes Creative Commons License 2014.01.18 0 0 65

Üdvözöllek! meg tudnád adni ezeknek az alagutaknak a pontosabb helyét?

Előzmény: felucca (44)
Elősiető Creative Commons License 2007.01.24 0 0 64
Sziasztok!

Keresgéltem és erre a topicra akadtam...

Egy alagút lenne a kérdésem, még a régi Magyarország területén.
Királyhágó közelében van egy hosszú vasúti alagút, amely a visszacsatolások után Magyarországot kötötte össze Lengyelországgal a Tatárhágó mellett.

Itt egy térkép

(A Debrő csúcstól északkeletre levő hosszú alagút)

Láttam egy képet, melyen az alagutat őrző állás (ház) látható 1940 környékéről, gondoltam utánakeresek az alagútnak is, de egyelőre semmi.
Nem tudtok esetleg valamit róla?

Köszönöm!
felucca Creative Commons License 2004.10.08 0 0 63
Hála néked!
Előzmény: karako-hid (62)
karako-hid Creative Commons License 2004.10.06 0 0 62
Hello! Látom, itt többeket érdekelt a miskoc-perecesi alagút, amit a térkép jelöl. Nemrég volt szó róla az Elveszett vágányok vagy a Kisvasutak topicban. Az alagút a Diósgyőr-vasgáyr-Pereces-barossakna 1000 mm-es vasút alagútja volt. 1971-ben szűnt meg a vasút. Az alagútban állítólag mérges gázok és viz van. A perecesi bejárat fel va töltve, a pálinkási oldalról megközelíthető, de le van falazva. Perecesről egyébként Lyukóra is vezetett alagút, szintén vasúti 1000 mm-es.
Bigjoe Creative Commons License 2004.09.22 0 0 61
felucca, mail ment!
Előzmény: felucca (60)
felucca Creative Commons License 2004.09.13 0 0 60

Ez nem az!

A Tiszolc - Murány - Rozsnyó vonalról van szó!

Előzmény: DGKUm (59)
DGKUm Creative Commons License 2004.09.08 0 0 59

Tudnál nekem több infót adni erről a meg nem épűlt szlovák vasútvonalról?

A Pozsony - Lipótvár - Zólyom - Margitfalva - Eperjes - Örmező tervezett SZ fővonal.

Íme:

ElejeVége
Előzmény: radio100jozsi (57)
_nyunyuka Creative Commons License 2004.09.05 0 0 58

Sziasztok!

Ezt a topikot radio100jozsi ajánlotta, látom, itt is jelen van a vasútmániás különítmény :-)))))

Akkor én is iderondítanék két képpel, balatonakarattyai alagút:

ElőtteBévül
radio100jozsi Creative Commons License 2004.09.05 0 0 57

felucca

Tudnál nekem több infót adni erről a meg nem épűlt szlovák vasútvonalról?

A képek az alagútról és a viaduktról annyira felkeltették az érdeklődésemet, hogy jövőre szeretném én is bejárni ezen részt.

Előzmény: felucca (44)
radio100jozsi Creative Commons License 2004.09.03 0 0 56

Bár az adataimnál ott van a képtár címe, de itt a közvetlen link is. Tegnap már álmos voltam, így a linket nem szúrtam be a hsz.-be.

Ma este felkerül a piliscsabai és a hűvösvölgyi is.

Egyedűl a mőcsényi ami a többi képpel terjedelmesebb, és ekkor jártuk ismét be az abaligetit a régi alagúttal, ez jövő hét hétfő-kedd táján lesz fenn.

Alagúttúra 2004
Előzmény: radio100jozsi (54)
kaviat Creative Commons License 2004.09.03 0 0 55
nagyon jó képek !!

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza
Előzmény: radio100jozsi (54)
radio100jozsi Creative Commons License 2004.09.02 0 0 54

De jó kis topikot ajánlottak...

Idén magyarország össze személyforgalomban részt vevő vasúti alagútját az álltalam jegyzett "Alagúttúra 2004" program keretében beutaztam.

Erről készűlt képeket, a képtáramban találhattok.

A jövő héten felkerűl a mőcsényi, és a hűvösvölgyi és piliscsabai alagút is, és kuriózumként a régi abaligeti vasúti alagút is. Így az itthon felllelhetó a fent említett kritériumoknak megfelelő 4 kisvasúti:Kőkapu-Lillafüred (2)-Hűvösvölgy, és a 16 nagyvasúti:Bp, Piliscsaba, Becske,Porva-Csesznek (3), Eplény, Szarvaskő (2), Sáta, Abaliget, Hetvehely (2), Mőcsény, Balatonakarattya és Nagyrákos megtalálható.

Jövőre a helyszínről is jól fotózható mőcsényit és a rossz idő miatt vonatból fotózott nagyrákosit, és a két szarvaskőit a helyszínen is fotózom majd ismét.

Jó nézegetést ( az alagútak vonatos utazással történtek, így sok ilyen kép van közben).

kaviat Creative Commons License 2004.07.23 0 0 53
huhh 2 éve volt? örexünk? namajd huszadika táján repezáunk remélem

Előzmény: MacFly (52)
MacFly Creative Commons License 2004.07.23 0 0 52
...vagy éppen bent várjuk meg a dübörgést :)
jön...jön...jön!előtte
dübörögközben
Előzmény: kaviat (51)
kaviat Creative Commons License 2004.07.15 0 0 51

pláne :))

és akkor már ontopic is leszek kicsit : mi az akarattyai alagutat szeretgettük meg egy jóideje, nagy kiabálásokat szoktunk tartani benne a vonatokra, felmászunk a kőre a bejáratánál és várjuk hogy kidübörögjön a szerelvény.. nagyon zsíír

Előzmény: felucca (50)
felucca Creative Commons License 2004.07.15 0 0 50
Topic goes to ... :-)
Előzmény: kaviat (49)
kaviat Creative Commons License 2004.07.13 0 0 49
topic go to kedvencek

felucca Creative Commons License 2004.07.13 0 0 48
Káposztásmegyeren a Duna alatt van egy alagút, amin a szigetről a vízműbe vezetik át a szűrt nyersvizet. A bejárata egy kis sárga házban van, a régi 2-es útról is látszik, kb. a 2-es és a 2/A elágazásánál, a Duna felé. Anno olvastam egy könyűbúvár (Chambre Attila) leírását ennek az alagútnak a tisztításáról...hát az elég beszarás volt. A Duna alatt egy vízzel teli sötét csőben közlekedni...nem tudom...
nagypapi Creative Commons License 2004.07.13 0 0 47

Az biztos, hogy nem a Rudas-fürdőig, hanem a Rác-fürdőig tart. Az ottani bejárata után van egy nagyobb kanyar, majd egyenesen lett hajtva a Rudas-fürdő és a Gellért-fürdő vonaláig.

Anno az átkosban többen meséltek még a metróhoz kapcsolódó titkos vágatokról - a Nemzeti Bank alá vezető alagútról és a Déli pu-tól tovább, a Kis-Gellérthegy alá folytatódó metróalagútról.

Nem tudom, ezek ma mennyire titkosak, mindenesetre ha pl. ez utóbbi tényleg meglenne, akkor talán egyszerűbb lenne innen folytatni a metrót a Kelenföldi pu. felé, mint újat építeni.

Előzmény: Günthy (46)
Günthy Creative Commons License 2004.07.13 0 0 46

Ha jól tudom a Gellért-fürdőtől egész a Rudas-fürdőig tart, és a forrásoknak valami kiszolgálóalagútjai. Ha jól tudom, még mindig ott van az a sínpár. Ezeken az alagutakon is érkezik víz a fürdőkbe. Közelében van az Ybl-támfal alagútja is.

Egyébként a Duna alatt több kábelalagút található.

Érdekes lehet még a Sziklakórház (Lovas út), a Gellért-hegyi "Szikla". A honvédségnek meg még jó pár titkos alagútja lehet...

Előzmény: nagypapi (45)
nagypapi Creative Commons License 2004.07.13 0 0 45

Érdekes ez a topik, bárcsak jobban pörögne.

Ha már az alagutakról van szó:

Van egy a Gellérthegy alatt is, párhuzamosan a Dunaparttal a Rác és a Gellért-fürdő között. Érdekessége, hogy több forrás is ered ott, illetve egy része természetes, hiszem egy aragonit-barlangot is érint. Nagyon klassz, bár nem tudom, hogy konkrétan most milyen célokat szolgál.

Anno egy keskeny sínpár volt benne, egy csille-szerűséget tologattak rajta.

Van valakinek valami bővebb infója róla?

felucca Creative Commons License 2004.07.05 0 0 44

Az egykori Magyarországon tettünk alagúttúrát, azaz a meg nem épült szlovák délivasút:

Mnísanyskí viadukt

a sín nélküli viaductus

Alagutak

Tunel pod dielikom - nyugati bejárat

Tunel pod dielikom - a keleti bejárat

Tunel pod Dielikom - a rácson túl

Tunel pod Homolkou - kitekintés a félkész alagútból

Alagútmetszet (tankönyvi ábra)

mdbz Creative Commons License 2003.11.23 0 0 43
Mőcsény:

mdbz

Holdkooros Creative Commons License 2003.11.23 0 0 42
A Gemenc Természetvédelmi- és Sportegyesület máj.30-31-én éjszakai túrát rendezett Mőcsény-Szekszárd között A túrán készült fényképek a [http://www.tar.hu/gaspitz/] lapon láthatók... az első képek Mőcsény vmh-en készültek (az utolsók Szekszárdon, a részleges napfogyatkozáskor) - az egyiken az alagút is látható.
mdbz Creative Commons License 2003.11.22 0 0 41
Néhány kép a Vinye - Zirc szakaszról:

Van még pár alagutas képem, majd előkeresem öket.

mdbz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!