Keresés

Részletes keresés

wamzer Creative Commons License 2003.05.15 0 0 13
ezt már én is felfedeztem csak elb.tam vallamit a linkben, és kicsit értelmetlen lett a hozzászólásom.
Előzmény: Don Valentino (12)
Don Valentino Creative Commons License 2003.05.15 0 0 12
Eztet a torzsasztalban talaltam:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9093923&uq=165
dejo Creative Commons License 2003.02.06 0 0 11
Azért lehetne mondjuk túlóra, mert a most a tanításból kiesett napokat valamelyik szombaton vagy az iskolév 1-2 napos megnyújtásával pótolni kell.
Minden évben minden tantárgyból van olyan, hogy kötelező óraszám. Ez úgy van kalkulálva, hogy a normál tanítási napok megtartása esetén 1-2 órával lenne több. Tehát ha túl sok a kieső tanítási nap, akkor azt rendkívüli tanítással kell pótolni.

Amúgy meg nem kell minden tanárnak bemenni! Ügyeletett szerveztek és általában azok mennek be akik közel laknak és nem okoz gondot nekik a közlekedés. Tanárok is lakhatnak távol az iskolától, nem csak gerekek.
Kálmánházán ahol a feleségem tanít csak 2 helyi pedagógus van, most ők tartják az ügyeletet, mert a többiek nyíregyháziak.
Érdekes, hogy a múltkor amikor Magyar Bálint szünetet rendelt el, de itt nyíregyházán azt felülbírálták és a Városi- és aKölcsey TV ezt egész este sokszor be is mondta volt tanítás. Nos Kálmánházán nincs helyi TV és rádió ezért az összes tanár elment tanítani de a 300 gyerekből csak 3 fő jött iskolába.

Előzmény: _LaJoS_ (5)
wamzer Creative Commons License 2003.02.06 0 0 10
Amiko volt pedagógussztrájk, akkor is benn kellett lenniük felügyelni... amúgy szvsz közalklamazotti jogviszonytól függetlenül felesleges benn lenni minden tanárnak, csak azért mert ez van a aszerződésében. Kialakulhat az a szitu, hogy különböző iskolákban a tanarak egymás gyerekeire vigyáznak :)
Előzmény: hide u (3)
_banner_ Creative Commons License 2003.02.06 0 0 9
Ez igaz, de ha nem mennek a tanulók (mert nem kell nekik) akkor effektíve nincs mit dolgozni, ezért értelmetlen mindenkit behívni...
Előzmény: Tanársegéd (8)
Tanársegéd Creative Commons License 2003.02.06 0 0 8
Mert a tanár munkaviszonyban van az iskolával, és ha elolvassa a szerződését, abban nincs olyan kitétel, hogy hidegben, hóban, azaz télen nem kell dolgozni.

Etc., ahogy mindenki más be tud menni dolgozni, illetve be kell mennie dolgozni - az ingyenes tömegközlekedéssel - úgy a tanároknak is.

Ha meg nem akar bemenni dolgozni, akkor vegyen ki szabit.

Én spec. be fogok menni dolgozni, pedig tudom, hogy a fősulisok sem sokan jönnek ma be az óráimra. És nem is hiszem, hogy ez változik pénteken és szombaton akár csak egy kicsit is.

zsenaj Creative Commons License 2003.02.06 0 0 7
pontosan ez az! miert kell mindenkit becibalni???
Előzmény: _banner_ (4)
_banner_ Creative Commons License 2003.02.05 0 0 6
Csak úgy hirtelen felindulásól! :) Nem is tudom miért írtam...
Előzmény: _LaJoS_ (5)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.02.05 0 0 5
De miért lenne túlóra munkaidőben?
Előzmény: _banner_ (4)
_banner_ Creative Commons License 2003.02.05 0 0 4
Valószínüleg így van. Csak azt nem értem miért kell az egész tantestületet becitálni. Tarthatnának ügyeletet önkéntes alapon, amit túlóraként számolnának el...
Előzmény: hide u (3)
hide u Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3

asszem ez azért van mert ha a szünet ellenére mégis behoznak 1-2 kisdiákot (mert pl szülők nem tudnak vele otthon maradni) akkor az iskola köteles gondoskodni azok felügyeletéről. vagy tévedek?
Előzmény: zsenaj (2)
zsenaj Creative Commons License 2003.02.05 0 0 2
a tanitasi szunethez kapcsolodoan:
nem ertem, hogy a tanaraknak miert kell ienkor bemenni. azert mert nekik, mint munkahelyre akkor is be kell menni, ha tanitasi szunet van? mert csak "tanitasi"? :-) hmm. nnna. szal ezt nem ertem.
Előzmény: keleti topicnyitó (-)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.02.05 0 0 1
Így nem kunszt ingyenessé tenni őket.
Előzmény: _banner_ (0)
_banner_ Creative Commons License 2003.02.05 0 0 0
Ma a parkolók voltak ingyenesek, de szerintem 0 helyre lehetett beállni.
Előzmény: keleti topicnyitó (-)
keleti topicnyitó Creative Commons License 2003.02.05 0 0 topiknyitó
Ingyenes a tömegközlekedés

Holnap és holnapután tanítási szünet lesz az összes nyíregyházi iskolában és óvodában. A megye többi településén az önkormányzatok és az iskolaigazgatók saját hatáskörben döntenek a kérdésben. Természetesen azok részére, akik mégis az iskolára bíznák gyermekük felügyeletét, biztosítanak ügyeletet.

A holnapi nap folyamán ingyenes lesz a buszközlekedés az összes helyi buszjáraton Nyíregyházán. Ezzel azt szeretnék elérni az illetékesek, hogy minél kevesebben használják autóikat. Amennyiben szükséges lesz, holnap személygépkocsi stop-ot is elrendelhetnek.

A havazás miatt Nyíregyházán rekedteket a Bem József általános iskolában szállásolják el éjszakára, illetve Tiszavasváriban és Tiszaeszláron is berendeztek ideiglenes szállásokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!