Keresés

Részletes keresés

Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2003.03.14 0 0 79
Blairben "látom annak az amerikai politikának európai kiszolgálóját"

Sajnos nehéz lenne megtalálnom, de több hónappal ezelőtt, talán még szept 11. előtt idéztem egy brutális nyíltságú amerikai politikai elemzőt, aki azon sopánkodott, hogy Anglia az eurozónába való belépéssel végkép elveszhet Amerika számára, mint európai politikája végrehajtásának emeltyűje. Szóval Anglia, - jobb ha tőlem tudják meg az angolok, - amerikai spellingben: leverage:-)
[De belegondolni is szörnyű, hogy ha az Echelon angolszász brotherhood és őshaza csak egy eszköz, akkor mi lehetünk mi? Floorcloth?:-(]

Előzmény: óbester (77)
óbester Creative Commons License 2003.03.14 0 0 78
Aggyonisten!

Tán az amik a Fehér házban átnevezték a "French Room" -ot "Freedom Room" -ra.
Javaslom a francúzoknak, fogjanak egy teherhajót, csomagolják össze a Szabadság-szobrot és vigyék haza... :-]

óbester

óbester Creative Commons License 2003.02.14 0 0 77
Aggyonisten!

" Le a kalappal Blair előtt, hogy az ottani muszlim tömegekkel szemben is meri a saját útját járni, és le a kalappal az angolok előtt is, akiknek a türelme, úgy tűnik, végtelen."

Blair a maga útját járja...?
Talán csak az elálló fülei miatti rejtett ellenszenvem az oka, de benne látom annak az amerikai politikának európai kiszolgálóját, amivel az USA eléri, hogy ne alakulhasson ki szinte semmilyen világpolitikai kérdésben egységes, vele esetleg szembenálló európai álláspont.

óbester

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 76
Igen, sajnos lehet hogy a belga, francia, német kuruckodás mögött nem politikai elvek vagy érvek állnak, hanem az ottani muszlim kisebbségtől(?) való félelmük. Így lesz az európai politika a végtelenségig terjedő tolerancia túsza. Le a kalappal Blair előtt, hogy az ottani muszlim tömegekkel szemben is meri a saját útját járni, és le a kalappal az angolok előtt is, akiknek a türelme, úgy tűnik, végtelen.
Ballymote Creative Commons License 2003.02.12 0 0 75
Istenem, be szép is lenne, ha Her Majesty elcsaphatná az ilyen mitugrász alkoholista főkormányzót a gyarmatok vezetéséről...
Előzmény: csabiman (74)
csabiman Creative Commons License 2003.02.12 0 0 74
Könnyen lehet!! Személy szerint én örülnék neki :))
Előzmény: Ballymote (60)
csabiman Creative Commons License 2003.02.12 0 0 73
Inkább csak buták és nem tudnak "beszélni" (persze csak az ami filmekben! :)).
Előzmény: Burning Chrome (64)
sanyi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 72
Lehet hogy meg kene ismetelni a hozzaszolasokat mert eltuntek.
Ballymote Creative Commons License 2003.02.12 0 0 71
Bocs, nem tehetek róla.
Előzmény: óbester (70)
óbester Creative Commons License 2003.02.12 0 0 70
Aggyisten!

Na, ezt összevonták... de útálom az ilyent.

óbester

óbester Creative Commons License 2003.02.12 0 0 69
Aggyonisten!

"Mutassanak már az amik egy franciát is aki a II. vh.-ban hívta őket! Oda is csak a lealázás céljából mentek. A kutya nem hívta őket. Így minden amerikai -amelyik alulról szagolja az ibolyát- megérdemli.

Húúúha! Hirtelen nem tudok történeti forrást megjelölni - nem vagyok történész se -, de azt hiszem egy pár francia bizony nagyon várta a jenkiket. Tudod, mert a németeket még náluk is jobban utálják. Meg talán - a nem szétbombázás után elfoglalt városokban - tartott virágesős fogadtatás is ezt a képzetet erősíti... :-]

óbester

Előzmény: Wazze Lean (66)
Ballymote Creative Commons License 2003.02.12 0 0 68
.... aláírni már tudsz, de minek a felkiáltójel?
Előzmény: maplesyrup (67)
maplesyrup Creative Commons License 2003.02.12 0 0 67
Hülye!
Előzmény: Wazze Lean (66)
Wazze Lean Creative Commons License 2003.02.12 0 0 66
Mutassanak már az amik egy franciát is aki a II. vh.-ban hívta őket! Oda is csak a lealázás céljából mentek. A kutya nem hívta őket. Így minden amerikai -amelyik alulról szagolja az ibolyát- megérdemli. Maradt volna inkább otthon gyapotot termelni.
Előzmény: óbester (58)
óbester Creative Commons License 2003.02.12 0 0 65
Aggyonisten!

Alássan jelentem, illen topik már van, igaz korábbi állapotban...

Ejnye, nem kerestettem rá a "france" szóra... :-]

óbester

Előzmény: Ballymote (63)
Burning Chrome Creative Commons License 2003.02.12 0 0 64
Télleg nem új keletű, pölö az amcsi filmekből is erőteljesen láccik, hogy a franciák gonoszak.
Előzmény: sanyi (62)
Ballymote Creative Commons License 2003.02.12 0 0 63
Ezredes uram,

Alássan jelentem, illen topik már van, igaz korábbi állapotban...

Előzmény: óbester (58)
sanyi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 62
A foto csusztatason alapul, a fasiszmus ellen vivott harcban haltak meg. Franciao csak utban volt nekik Nemeto fele haladva.
Amugy a francia angolszasz torzsalkodas nem uj dolog, De Gaulle-nak is sok problemaja volt az USA val es az angolokkal, amig elismertek a Szabad Franciak mozgalmat. Sokaig De Gaulle hajdani eloljarojat Giraund tabornokot probaltak benyomni De Gaulle fole, (Giraund fedoneve a Rosevelt-Churchill fele akcioban "Tekekiraly" volt) de nem sikerult a dolog.
Előzmény: óbester (58)
óbester Creative Commons License 2003.02.12 0 0 61
Aggyisten!

Azért én úgy gondolom, hogy ha Szaddam Husszein lerohanná az USA-t, az amerikaiak számíthatnának a francia felmentő seregre... :-]

óbester

Előzmény: csabiman (59)
Ballymote Creative Commons License 2003.02.12 0 0 60
Franciaország nélkül meg az USA még mindig Erzsébet királynős bélyegeket nyalna hátulról...
Előzmény: csabiman (59)
csabiman Creative Commons License 2003.02.12 0 0 59
Mondjuk az USA nélkül Franciaország ma érdekesen nézne ki... :))
Előzmény: óbester (58)
óbester Creative Commons License 2003.02.12 0 0 58
Agyonisten!

Azon túl, hogy a topik címét viccnek szántam, nem lehet egy-két dolog mellett elmenni szó nélkül.
Amerika az iraki hadjáratra alkalmas idő rohamos közeledtével egyre agresszívabb módon próbálja NATO-beli, és egyéb partnereit maga mellé állítani. A franciák pedig leporolták hagyományos amerika-ellenszenvüket.
A múlt héten már meglehetősen durva nyilatkozatok röpködtek hivatalos berkekben, például a Pentagon tanácsadója, volt védelmi miniszterhelyettes szerint szerint "Franciaország többé nem számít az Egyesült Államok szövetségesének [...] a NATO-nak meg kellene fékeznie a franciákat, amennyiben ezt nem teszi meg nem beszélhetünk szövetségként a NATO-ról" (Index, február 5.) A cikk szerint: "Bár a tanácsadó nem tagja George W. Bush kormányának, betöltött pozíciója azonban hivatalos látszatot ad kemény bírálatának, mely egyben a hivatalos kormányzat Németországgal és Franciaországgal szembeni frusztrációját is jól jellemzi - írja a UPI."

Ma pedig az MNO-n olvastam, hogy az amerikai sajtó zendített rá egy kifejezetten franciaellenes kampányra.
Eszerint "A New York Post felhívja a figyelmet: a franciák nem tusolnak mindennap, ebben is különböznek az amerikaiaktól, míg a Wall Street Journal Chiracról azt írja, hogy törpéből lett Jeanne d’Arc, üres koponyával."

A legjobb azonban ez a címlap:


óbester

Emeric Creative Commons License 2003.02.06 0 0 57
Ezt a szöveget olvastam már valahol... Szerintem taszáron csak csicskákat képeznek ki az amerikai hadseregnek, "jenkivezetőket". Leendő minisztereket azért nem sátrakban szállásolnak el és nem fegyverhasználatra képezik ki.
Előzmény: D-xxx (43)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2003.02.06 0 0 56
Te hízelegsz nekem
Előzmény: nofene (49)
wizes Creative Commons License 2003.02.06 0 0 55
Nem elfelejteni:
Észak Amerikát franciák -angolok akarták bekebelezni.
Nahát.
S mi lett volna ott a nyelv?
1 szavazatnyi különbség?
Német lett volna?Hinnnye!
wizes.
Pedig tény!

egyket Creative Commons License 2003.02.06 0 0 54
hehe, ez a párhuzam nekem is beugrott pár napja.
kezdek megijedni. huh! ez a monitor is itt előttem. tiszta para...
Előzmény: az utolsó kuructigris (52)
wizes Creative Commons License 2003.02.06 0 0 53
Ez jó!
TGM 1re inkább dakota.
wizes.
Előzmény: nofene (49)
tüzes fal Creative Commons License 2003.02.05 0 0 51
"Régóta tudom, hogy egyes francia politikai erők az amerikaiak világpolitikai szerepének csökkentését akarják elérni."

Na basszus feltalálta ismét a külpolitikai diplomácia egyik eszközét.

Előzmény: Wallaby (23)
Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2003.02.05 0 0 50
"Irak jövendő hatalmi elitjét vagy tanácsadóit vagy akármijeit éppen Magyarországon képzik most ki."

Hagyd ezt a fideszes rémhírtejesztést, Taszáron TOLMÁCSOK vannak, és punktum:-)

Előzmény: D-xxx (43)
nofene Creative Commons License 2003.02.05 0 0 49
Nofene, ketten vagytok, te meg TGM, hacsak nem ő vagy te is. :-)
Másrészt más is maradt konzekvens, csak másként.
Előzmény: HitetlenTamaska (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!