Keresés

Részletes keresés

díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.11 0 0 26
2 fővel nőtt a létszám, mert ezután a Közterületfenntartók büntetnek a parkolókban is, ha valakinek pl. nincs érvényes parkolócédulája. A parkolóőröknél a feladatátadással nem történt leépítés.
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.10 0 0 25
Szerdától 6 forinttal drágább a benzin :(((
Tibó Creative Commons License 2003.02.10 0 0 24
Hmm, ez valami szabvány lehet, mert Pesten is pont ezt csináljál...
Mindenesetre furcsa.
Pedig Pesten sokkal kevesebb a hó...
Előzmény: díjbeszedő (22)
díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.10 0 0 23
Napokon át nem takarította a város, és a mai napig sincs kitakarítva minden parkoló. Van még havas bőven. Míg a parkolóőrők nem tudtak dolgozni, addig a Szürke Farkasok igencsak szépen arattak. Állitólag egy órát kell várni az irodájukban, mert annyian állnak sorba, hogy befizessék a birságokat.
díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.06 0 0 22
Érdekes dolog a buszmegállókba a hó eltakarítás. Most eljutottunk oda, hogy az első két ajtónál valamennyire el van takarítva. Viszont a 3-4 ajtónál egyáltalán nincs. Sőt, a többi hó is oda van a dobálva. A Kelet Áruháznál félméteres hóba sikerült leszállnom. Igaz, nem csúsztam el.
wamzer Creative Commons License 2003.02.05 0 0 21
no ez az és ott a hó

az már a te / mi bajunk :)
hatalmas gáz ez itt Bp.-n is amúgy... mind1

Előzmény: Tizedes (17)
dejo Creative Commons License 2003.02.05 0 0 20
Szinte kizárólag busszal járok --főleg 6-ossal--, meg gyalog!
Igaz 2 napja nem voltam a belvárosban, de Örökösföldön is ~20 cm-es hóban mentem ki ma reggel a busz-végállomásra.
Előzmény: Tizedes (19)
Tizedes Creative Commons License 2003.02.05 0 0 19
Látszik, hogy nem jársz busszal. Fogalmad sincs milyen szar a helyzet a városközpontban.
Előzmény: dejo (18)
dejo Creative Commons License 2003.02.05 0 0 18
Nem kell itt semmit sem elemezni! Tél van, esik a hó és olvad meg fagy felváltva. Ehez már nem kell nagy ész, hogy megfejtsem síkos minden, tehát csúszik, akár el van takarítva akár nincs --a mértéke ugyan a két esetben eltérő--. Persze könnyebb a saját hülyeségem miatt másban keresni a hibát.
No nem arról van szó, hogy akkor nem is kellene takarítani. Takarítani kell, meg a lábad elé nézni is.
Előzmény: wamzer (16)
Tizedes Creative Commons License 2003.02.05 0 0 17
> előbb csak egyik lábadat lehelyezve lépsz le

no ez az és ott a hó

Előzmény: wamzer (16)
wamzer Creative Commons License 2003.02.05 0 0 16
Hát... mielőtt a tömegközlekedési eszköz megállni készül, de gondosan felméred, hogy hogy néz ki a megálló, ha történetesen nem az ablak mellett állsz, megkéred kedves utastársaidat, hogy segítsenek a tájékozódásban, és az elemzésben, majd a megállásnál óvatosan kapaszkodva, előbb csak egyik lábadat lehelyezve lépsz le, felesleges siettségeddel nem zavarod a békés leszállási folyamatot :))))))))) Elég reális, nem? :))))))
Előzmény: Tizedes (15)
Tizedes Creative Commons License 2003.02.05 0 0 15
Mikor leszállsz a buszról?
Hogy tudnék én olyankor szinte bármit is mérlegelni?
Előzmény: wamzer (13)
sz_zsuzsi Creative Commons License 2003.02.05 0 0 14
A részleteket nem ismerem, nem vagyok jogász...:-))))
Előzmény: wamzer (13)
wamzer Creative Commons License 2003.02.05 0 0 13
Ja, biztos könnyen lehet bizonyítani a közteresek részéről (amúgy nem az önkormányzat a felelős, és a közteresek felé csak megtérítési keresettel fordulhat? ) hogy ilyen időjárási voszonyok között tőled elvárható, hogy számíts az ilyen akadályokra, és ennek megfelelően közlekedj...
Előzmény: tepoe (12)
tepoe Creative Commons License 2003.02.05 0 0 12
Gyakorlatilag is jogodban áll. Az viszont már kérdés, hogy milyen eséllyel tudod ezt érvényesíteni.
Előzmény: sz_zsuzsi (9)
sz_zsuzsi Creative Commons License 2003.02.05 0 0 11
Az. Tényleg szomorú. Pedig nem hiszem el, hogy ne tehetnénk valamit, miért kellene beletörődni?
Előzmény: díjbeszedő (10)
díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.05 0 0 10
No, persze.
És ebbe nekünk bele kell törödnünk.
Szomorú.
Előzmény: sz_zsuzsi (9)
sz_zsuzsi Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9
Közterület, akkor a közterület-fenntartó. Vagy - valóban - a közlekedési vállalat.
Mindenesetre elvileg jogodban áll kártérítést kérni a kórházi költségek és a munkaképtelenség miatti jövedelem-kiesés miatt. Mondom, elvileg. Mert a valóságban ez minden bizonnyal nem így működik.
Előzmény: díjbeszedő (7)
_banner_ Creative Commons License 2003.02.05 0 0 8
SZVSZ a közlekedési vállalad biztosítója.
Előzmény: díjbeszedő (7)
díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.05 0 0 7
Igen ezt értem, de tegnap pl. azzal volt tele az RTL Híradó, hogy Pesten sokan sérülnek úgy meg, hogy leszállnak a buszról, villamosról, és nincs eltakarítva, és elesnek. Ilyenkor kifizet?
Vagy ilyenkor nem kell?
Bűnös csak állampolgár lehet?
Előzmény: sz_zsuzsi (6)
sz_zsuzsi Creative Commons License 2003.02.05 0 0 6
A taxisok se tudnak mindent. Nekünk is alig tudtak infót adni.

Járda: a városüzemeltetéshez csak a közterületek, úgymint Kossuth tér, Országzászló tér, Hősök tere, etc. tartoznak. A járdákat mindenkinek kutya kötelessége a saját háza vagy üzlete előtt letakarítani. Mer' ha mondjuk én a Te házad előtt a félméteres hóban hasraesek és eltöröm a bokámat, akkor Te fogod fizetni a kórházi költségeimet. Ezt azért nem árt tudni.

Előzmény: díjbeszedő (5)
díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.05 0 0 5
Lehet, ha valaki felhívná a taxisokat azok elmondanák, hogy mi a helyzet az utakon?

No, meg az is érdekes lenne, hogy hova tűntek a hótolók? Meg a hómunkások, mert nyomukat se látni...

Ilyenkor azt utálom, hogy majd nyomják a nagydumát, hogy ennyibe meg annyiba került a tél, és nem is dolgoznak... Én meg a lábamat lejárom ezen a havas járdákon. Még a belvárosban is jó, ha egy nyom el van takarítva!

Előzmény: sz_zsuzsi (4)
sz_zsuzsi Creative Commons License 2003.02.05 0 0 4
Városüzemeltetésé a buszmegálló-biznisz. Mondjuk az infókat, ha eljutnak hozzánk. De ha valamiről nem tudunk (Tesco kamion), azt nyilván nem tudjuk bemondani.

Egyébként ma nem fizetősek a parkolók. Ahonnan tudják, elcuccolják a szemetet, de jelen esetben ez nem egyszerű művelet.

Előzmény: díjbeszedő (3)
díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3
A buszmegállókat kinek kellene takarítani?
csitti Creative Commons License 2003.02.05 0 0 2
Én neheztelek a két helyi nemközszolgálati rádióra: a 7-es és fél nyócas hírek között egy kumma infót nem mondtak a helyi utakról. Végre fél nyolckor mondták be - SMS alapján - a TESCO körforgalmánál lerobbant kamiont. Pedig bemondhatták volna például, hogy kimaradt néhány 4-es járat, várhatóan 11 órakkor takarítják le az orosi, sóstóhegyi bekötőutakat, ma nem jönnek a kukások... stb.
Előzmény: sz_zsuzsi (1)
sz_zsuzsi Creative Commons License 2003.02.05 0 0 1
Most nem Csabainé fog folyni a rádiókból, hanem a közteresek meg a közútkezelősök. Legalább a rádióban jelenjenek meg, ha már az utakon nincsenek...:-)))

Egyébként mit "lesett a hó"? :-))))))))
Jelzem, ez nem kötekedés, csak olyan jót mosolyogtam ezen a félregépelésen, hogy el is múlt az összes rosszkedvem...:-)))

Előzmény: keleti topicnyitó (-)
_banner_ Creative Commons License 2003.02.05 0 0 0
0 Ki az a Lendvainé?
Előzmény: keleti topicnyitó (-)
keleti topicnyitó Creative Commons License 2003.02.05 0 0 topiknyitó
Lesett a hó.
Hótoló sehol.
A gázár rövidesen a nemzetközi árral lesz egyenlő.
Pedig azt ígérték, hogy nem lesz gázáremelés - figyeld a számat mondta Lendvainé és közben mosolygott. Ma már tudjuk hazudott.
Csabainé ma nem köszön meg semmit a közternek.
Szerda van.
Tényleg, hol van Csabainé?
Valószínűleg a Parlamentben.
Emlékszem 4-5 éve, amikor hasonló havazás volt, akkor szinte minden helyi rádióból Ő folyt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!