Keresés

Részletes keresés

rinpoce Creative Commons License 2003.02.05 0 0 13
Muhahahaa... :D

De legalább már értem miröl szoltál.. hihihiii..
Már épp azon voltam, hogy orvoshoz küldelek... haha.. Mikor pedig "gyogyitonál" vagy..

Előzmény: akala (12)
akala Creative Commons License 2003.02.05 0 0 12
Ó ehez a topichoz készítettem. :-)
Csak éppen ez a fórum is rajta volt a képernyőn. :-)

Van egy tippem, hogy érti? :-)

Szerinted?

Előzmény: rinpoce (11)
rinpoce Creative Commons License 2003.02.05 0 0 11
Hmmm..

És gondolod, hogy a tudatalattid megérti? Vagy ugy is felfoghatjuk, hogy minden ..félét, aminek nincs értelme beletömködünk..

Előzmény: akala (10)
akala Creative Commons License 2003.02.05 0 0 10
Képzelj el egy világot magadnak, amibe lehetséges az, hogy távolból is eljutnak hozzád a gondolataim. És ehhez nem kell mást ismerni csak azt, hogy mit is akarsz kezdeni velem. És én örömmel segítek gondolataim jelenlétével, mikor felém fordulva, figyelsz rám. Mi történne akkor a figyelmeddel miközben a fejedbe valamire gondolnál? Igen.. Igen.. Ez az amit szeretem volna. Szeretem, volna azt, amire még nem gondoltál eddig, hogy bizony lehetséges. Hisz most kaptál egy kis bizonyítékot. Ja, hogy kigyógyulhatsz a szűklátókörűség, elfogultság betegségéből? Természetesen most van lehetőséged felismerni. Rajtad áll, hogy meggyógyulsz vagy... Maradsz annak, aki nem akar így kigyógyulni. De ezt tud, hogy te választottad. Ennek a ténynek a figyelembevételével, talán nincs értelme ugyanaz maradni, aki akkor voltál, mikor elképzeltél magadnak egy olyan világképet, amibe ez nem történt volna meg.

Ezt az előbb tömködtem :-)

rinpoce Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9
Feri!

Megnyugtatlak, hogy a lehetö legtökéletesebb egyensuly álapotában vagyok. Nem kell értem aggodnod, lazits!

Miért okoz maga a tudatalatti szo ekkora felzudulást?? A tudatalatti sem nem jo, sem nem rosz. Egyszerüen része a személységünknek. Neked, nekem, mindenkinek. Ezért nem értem miért sötét, azt meg föleg nem miért tabu! Miért?
Az már érdekes lenne, hogy ténylegesen mit tárolunk ebben a nehezen meghatározhato részében a személységünknek?

Előzmény: JFEry (7)
rinpoce Creative Commons License 2003.02.05 0 0 8
Lámcsak lám! Mekkora lett a felzodolás!

:-) Big!

A tudatalattit elöször Freud használta, az árnyékot Jung. Ilyenformán nem egészen ugyanazt a fogalmat használták.
A tudatalatti a személységnek az a része, amelynek az adott pillanatban nincsen tudatában. Ez nagyjábol megfelel a Jungnak is, de Jung bevezette az árnyék fogalmát. Az árnyék a személy sötét oldala, személységének az a része, amelyet nem akar mutatni, de bizonyos esetekben mégis elötörnek. Az élet célja az, hogy az árnyék sötét oldalát a lehetö legkisebbre zsugoritsuk.
Tehát akkor lenne depis a topik, ha azt irom: mutasd az árnyékod, megmondom, ki vagy!

Előzmény: Törölt nick (2)
JFEry Creative Commons License 2003.02.05 0 0 7
Ilyesmi, azzal fűszerezve, hogy sémásan, én is magamból indulok ki! De még azt se hagyd figyelmen kívűl, hogy a többi nyitott topicjára is hivatkozom.

Valszeg vannak ilyen pillanatok, gondolatok másokban is. De nem rekrámozzák magukat. (magánügy)

Aztán, majd megint lessz miért felháborodnom, hogy egy szerencsétlenre valami durvább "segítő" rászáll. Mint már volt rá példa....

Előzmény: GBG (5)
paraszimpatikus Creative Commons License 2003.02.05 0 0 6
az "önelemzés" nagyon divatos szó, de az is csak zsákutca.

nem véletlenül rímel az "önemésztés"-re.

Előzmény: GBG (4)
GBG Creative Commons License 2003.02.05 0 0 5
Várjunk csak, megértettem. Szerinted a felsorolt dolgok kijelentése nem egy olyan ténymegállapítás, ami minden egyes emberre jellemző, hanem valami, ami szigorúan csak rinpoce önvallomása lehet...Csak ezért érthetted félre.
Ha még csak azt sem ismered fel, hogy mindez rád is tökéletesen igaz, akkor ez a topic különösen neked szól.
Előzmény: JFEry (3)
GBG Creative Commons License 2003.02.05 0 0 4
Mivel a nyitó hozzászólásban nincs semmi erre utaló jel, ezért ezt csak valamiért beleképzelted. De vajon miért? Mit fojtottál el, ami most benned szakemberért kiált?

Én csak egy olyan kezdeményezést látok itt, ami arra buzdítja az embereket, hogy megfigyeléssel próbáljanak egyre többet tudatosítani a tudatalattijukból, és hogy a menekülés helyett inkább a szembenézést, és az önelemzést gyakorolják.

Előzmény: JFEry (3)
JFEry Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3
Mint már utaltam rá, komoly személyiségi problémákat sejtetnek a nyitott topicjaid.

Célszerű lenne szakemberhez fodulnod, ahhelyett, hogy itt sorstársakra vadászol...

Előzmény: rinpoce (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.05 0 0 2
Szerintem negatív vagy.
Amiről írsz, az tudtommal nem maga a tudatlatti, hanem annak egy része: az "árnyékvilág".
A tudatalattinknak, ezen kívül még más részei is vannak, amelyek nem ilyen borúsak...
Előzmény: rinpoce (-)
paraszimpatikus Creative Commons License 2003.02.05 0 0 1
Mindenki magából indul ki.. :-/
Széplelkek...
Előzmény: rinpoce (-)
malleus maleficarum Creative Commons License 2003.02.05 0 0 0
Úgy érted, mi az, mit elfojtanak és nem tudnak szembenézni vele? Biztos komoly?
Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2003.02.05 0 0 topiknyitó
?? Vajh' mit is??

Minden feldolgozatlan indulatunk, konfliktusunk, elfojtott gyülöletünk, vágyaink, reményeink bugyraiba.. Amivel az ember nem akar, nem mer, vagy nem tud szembenézni. Ami egyáltalán nem tünteti fel az ént jo szinben. Amire senki nem büszke..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!