Keresés

Részletes keresés

HI-É-NA Creative Commons License 2006.07.08 0 0 29
vannak, ill. van.
Ozagen Creative Commons License 2003.02.04 0 0 26
De.
Előzmény: Törölt nick (25)
Ozagen Creative Commons License 2003.02.04 0 0 20
Off

Ez egy kereskedelmi célú topic? Van itt robot?

On

Dudusch Creative Commons License 2003.02.04 0 0 19
Vagy ez már conspiracy theory?

Valahogy igy. A 16 éves Lehel hütöszekrényem tavaly pusztult el, vettem egy újat, nem hiszem, hogy ez ugyanannyi ideig fogja húzni...
Rettegek, mi lesz az Energomat mosógépemmel, ami már a 17. évében jár...

Ha örök életü dolgokat gyártanának, hogyan tudnák eladni azt a rengeteg árut, amit csinálnak?
Fogyasztói társadalom, sz@r minöség, jó drágán...

A szüleim kombinált szekrénye már több, mint 41 éves, és semmi baja.

Előzmény: Kilroy (17)
villma Creative Commons License 2003.02.04 0 0 18
Nagyapámnak volt egy csudás ónémet tálalója, tudjátok, olyan faragott, oszlopfős, katedrális hangulatú faépítmény. Gyerekkoromban abban szerettem volna lakni, de mivel erre nem kaptam lehetőséget, jobbhíján belevéstem a nevem az egyik fiók aljába. Sok év eltelt, és az ónémet csoda is a régi bútorok sorsára jutott, elkallódott az időben.
Három évvel ezelőtt, a Tűzoltó utcai Bizományi
egyik eladója rámtelefonált.( Tudta, hogy szeretem
bámulni az öreg bútorokat) Csak annyit mondott, van itt valami, ami tetszene magának, jöjjön nézze
meg. Mentem. Ott állt a gyönyörű katedrális teljesen felújított állapotban, a roggyant, poros
szekrények között. Kihúztam a fiókját, és rádöbbentem, hogy ez az én nagyapám tálalója.
Megvettem, visszaszereztem, s azóta is itt van velem. Majdan az unokám örökölni fogja, s remélem az ő unokája is, mert ezt a bútort örök életre tervezték.
Kilroy Creative Commons License 2003.02.04 0 0 17
Apám nem fogász, hanem hídépítő (és mélyépítő) mérnök (volt, mert már jóideje nem a szakmában dolgozik, önhibáján kívül), a többi biztos igaz.
Annál is inkább, mert szvsz a fogászok direkt nem hosszabb ideig használható tömést (hidat dettó?) adnak, mert jobban járnak, így többes számban, ha gyakrabban kell cserélni.
Vagy ez már conspiracy theory? :-))
Előzmény: Törölt nick (1)
Tie Creative Commons License 2003.02.04 0 0 16
"cserépkályha? anyáméknak volt, szar volt, át kellett rakatni. unokatesóméké felrobbant. öröknek nem mondanám. :)"

Kivétel erősíti a szabályt. ;)

Nagyanyáméké Vissen még mindíg dolgozik, pedig az már van vagy 60 éves. De talán még több is...

Előzmény: Törölt nick (15)
Tie Creative Commons License 2003.02.04 0 0 12
Régi fényképezőgépek... Hány éves az öreg Hassie-ja?

(Maya épp egy régi Exacta Varex-szel fényképez, az se mai darab...)

FAteromnak van egy sokol kategóriájú ITT kisrádiója, nálam tuti idősebb darab...

Van itthon egy falióra, bulgáriában vette fater, annál is fiatalabb vagyok...

Balkán típusú kerékpárok, van egy a telken, azt még a bátyám kapta jóval 80 előtt... Vannak ilyenek...

De ami holtbiztos: cserépkályha

Előzmény: Törölt nick (11)
Tie Creative Commons License 2003.02.04 0 0 10
És hát tulajdonképpen szvsz a dolgok nagyobbik részét odafigyeléssel életben lehet tartani akármeddíg. Még most is működnek edisontól maradt gramofonok, mert odafigyeltek rájuk, még most is lehet lőni Smith&Wessonék első flintájával, mert odafigyeltek rájuk, stb...

Persze ha leszarják, akkor szétesik, szétrohad, ledöglik, még az isten ujja is. Huh, ezt a fogalomzavart... :)

Tie Creative Commons License 2003.02.04 0 0 9
Vagy MagLite elemlánykák...
Előzmény: Tie (7)
Tie Creative Commons License 2003.02.04 0 0 7
A chieftec számítógépházai ilyenek. A tápjai íresen iszonyú jók, de mivel elektronikában nem vagyok járatos, nem merem azt mondani, hogy egy kapcsoló-táp kibírhat mondjuk 40 évet, de még nem hallottam olyanról, hogy egy Chieftec táp elfüstölt volna, és magával vite volna a gépet. De a házuk, az valami fenomenális. Szó szerint élvezet szerelni!

De ilyen dolgok még a 70es évek ameriai autói. tudod, mint Al Bundy Dodge-a. Azok elmennek életed végéig, ha egy picit odafigyelsz rá.

Előzmény: Törölt nick (5)
Tie Creative Commons License 2003.02.04 0 0 4
Chieftec számítógép-házakra, és azok tápegységeire szintén élethossz-grait vállalnak.

De nézd meg a W123as tepsimerciket... Igaz nem ma tervezték, hanem lassan 25 éve, de még mindíg csak mennek, csak mennek, csak mennek...

Előzmény: Törölt nick (3)
uti Creative Commons License 2003.02.04 0 0 2
Üdv
A Zippo öngyujtókra örök garanciát vállal a gyártó.

Uti

Előzmény: Törölt nick (-)
Kilroy Creative Commons License 2003.02.04 0 0 0
0
Vagy ahogy apám szokta volt mondani: "Semmi sem örök, csak az ideiglenes megoldások."
(Ideiglenes hidakra szokta ezt mondani egyébként :-)
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.04 0 0 topiknyitó
elsôsorban tárgyak. az ikea kapcsán jött ez a felvetés, mármint hogy a kis hülye csapjaival nem épp örök darab kategória. valóban? és ha így van, van olyan, ami az? mi?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!