Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.08 0 0 100
Hát nem is tudom. Még a végén úgy jár, mint a cigány a lovával. Mire egy szál szénán elélne, megdöglik.
:-))
ffr, gyere már vissza:-)
Előzmény: Whipping Star (98)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.08 0 0 99
off
Írjál már egy könyvet
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.08 0 0 98
Várjál, ez most tudatos lehet. Magárahagyja a modellt, mert meg akarja látni, hogy fejlődik-e vagy sem. :-)))
Előzmény: Törölt nick (97)


Törölt nick Creative Commons License 2003.02.05 0 0 97
Bki, nem adtál neki enni??
Sárgát sem? Kéket sem?
Micsoda felelőtlen egy angyal vagy te??
Előzmény: fűzfán fütyülő rézangyal (95)
Whipping Star Creative Commons License 2003.02.05 0 0 96
1. Igen. Mivel döntést hoz. Minden döntése egy választás jó (jobb) és rossz (rosszabb) között. Azonban ez csupán pillanatnyi értékű jó és rossz; bármely tetszőleges időpillanatban a döntés más lehet. Mivel Tóbiás feltehetőleg nem hülye (kielégítően működik), így feltehető, hogy sosem választja a rosszat; ez megkérdőjelezi, hogy ismeri-e azt. De különbséget tenni tud.
2. A jó(l) döntés Tóbiás esetében a túlélést jelenti, viszont pozitívumként ő ezt felfogni nem tudja. De azt hiszem, ez jó neki. :-)
3. Nem. A játékszabályok ismerete jövőtudatot feltételez, ahova kivetítheti a jelenből levont döntések következményeit, valamint elemző gondolkodást, hogy a jelen időpillanatainak történései között relációt találjon.
4. ??? Én nem akarnék. :-)
5. A 7. kérdés felmerülhetőségéhez minimum egy Tóbia kellene. :-) Ezenkívül Tóbiás élőhelye is némi körvonalazásra szorul.
6. Nem valószínű. A kezdeti feltételek mind ezellen hatnak. Persze a fejlődés spontán is megvalósulhat; ahogy Tóbiás gyakorlottá válik a jó döntések meghozatalában, úgy ez indukálhat változást, és a rossz döntések elkerülése érdekében ki tud fejleszteni valamiféle túlélőmechanizmust. De szerintem valószínűbb egy stagnálószint beállása. Ez attól is függ, hogy Tóbiás környezete ideális, átlagos vagy rossz a túlélés szempontjából.
7. A modellben értelmezhetetlen. :-)
Előzmény: fűzfán fütyülő rézangyal (95)
fűzfán fütyülő rézangyal Creative Commons License 2003.02.05 0 0 95
Meghalt a modell? Nemá'!

Lássuk, mit tudunk eddig!

  • Tóbiás amőba, két csáppal, és pontszerű szemekkel, valamint állábakkal, amelyeket ő maga igazi lábaknak gondol. Nemét tekintve fiú
  • Tóbiás mindenre emlékszik a múltból
  • Tóbiásnak fogalma sincsen arról, hogy mit jelent a "jövő" fogalma
  • Tóbiás pillanatnak él, abban hozza meg a lehető legjobb döntést
  • Tóbiás képtelen az elemző gondolkodásra

    Kérdések

    1) Tud-e különbséget tenni Tóbiás jó és rossz között
    2) Ha nem tud, akkor az, hogy mindig jól dönt, nevezhető-e pozitívumnak az esetében, vagy pedig tökmindegy, hogy hogyan dönt. (Csak az ő személyes sorsa szempontjából, nem evolúciós értelemben persze)
    3) Újra tudja-e értelmezni Tóbiás a játékszabályokat
    4) Érdemes-e Tóbiássá válnunk

    --------------------------------

    5) Milyen dolgokat változtatnátok meg a modellben?
    6) Változhatnak-e Tóbiás tulajdonságai az időben? (Konstans-e a modell.)

    --------------------------------

    7) Szopás, nyalás, kúrás. SZEX.

  • FRODO Creative Commons License 2003.02.03 0 0 94
    Lassan összeáll a kép, köszi.
    Előzmény: Törölt nick (88)
    Toronyőr Creative Commons License 2003.02.03 0 0 93
    Pedig hianyzik. :)
    Előzmény: Törölt nick (92)
    Törölt nick Creative Commons License 2003.02.03 0 0 92

    "On olyan ritkan ir. Miert is? :)"

    Most ezen _agyalok_ :) Miért is? Egyrészt nincs lényegi mondanivalóm, bohóckodni se igen lehet hol, másrészt szűkreszabott vagyok.

    Előzmény: Toronyőr (90)
    Törölt nick Creative Commons License 2003.02.03 0 0 91
    Elvileg.
    Aztán eljutunk az elméleti tudós témaköréhez.Én inkább maradnék gyakorlati, ha mégoly tökéletlen is:-)
    Épp ma reggel mondta nekem valaki, mikor megkérdeztem, és hogyan lehet, hogy nem tudja [azt a bizonyos dolgot] megcsinálni, azt nem lehet elfelejteni. Azt felelte: a fejemben tökéletesen meg tudom csinálni. Csak a kezem nem engedelmeskedik.
    Készségeink....
    Előzmény: Whipping Star (89)
    Toronyőr Creative Commons License 2003.02.03 0 0 90
    On olyan ritkan ir. Miert is? :)
    Előzmény: Törölt nick (88)
    Whipping Star Creative Commons License 2003.02.03 0 0 89
    De a komplexitást a végsőkig növelve, elvileg a kiindulópontba jutunk vissza. És hát... agyalni sokszor jó, mint már említettem. :-)
    Előzmény: Törölt nick (87)
    Törölt nick Creative Commons License 2003.02.03 0 0 88

    Hamlet.
    Előzmény: FRODO (67)
    Törölt nick Creative Commons License 2003.02.03 0 0 87
    Azt tapasztaltam sokadszorra is: amit kielemzel, amin sokat gondolkodsz, annak eltűnik a varázsa.

    ergo: carpe diem

    Előzmény: Whipping Star (85)
    Törölt nick Creative Commons License 2003.02.03 0 0 86
    Ebből a dologból két dolog következhet:
    1. A pasik nem gondolkodnak.
    2. Te is nő vagy.

    Feminizmus off:-))))))))))))))))))

    Előzmény: fűzfán fütyülő rézangyal (77)
    Whipping Star Creative Commons License 2003.02.02 0 0 85
    Ez majdnem fizikailag fájt, de hozzátartozik az agyalás témaköréhez:

    "Many things we do naturally become difficult only when we try to make them intellectual subjects. It is possible to know so much about a subject that you become totally ignorant."
    /Dune/

    Sok dolog, amit természetesen csinálunk, akkor válik bonyolulttá, amikor intellektuális témaként kezeljük. Lehetséges olyan sokat tudni egy témáról, hogy teljesen tudatlanná válunk vele kapcsolatban.

    Whipping Star Creative Commons License 2003.02.02 0 0 84
    Megvan. Fordítva is igaz. Egyenként mindkettő egy értékítélet. Na, ez az igazi csapda benne. :-)
    Előzmény: fűzfán fütyülő rézangyal (79)
    Whipping Star Creative Commons License 2003.02.02 0 0 83
    Ha nincs emlékezeted, akkor nem tudod a jövőt elkótyavetyélni (mert számodra nem létezik), nincs dilemma, nem lehetséges döntés sem. Csak akkor van dilemma, ha van emlékezeted, ergo tudsz az idő felosztásáról. Ekkor viszont minden időpillanatban megteszed ezt a döntést, vagyis értelmetlen általános érvényű elvet csinálni rá.
    Előzmény: fűzfán fütyülő rézangyal (80)
    Nana__ Creative Commons License 2003.02.02 0 0 82
    Igen, igen, játsszunk olyat is!
    Egyébként azért jutott ez eszembe, mert én látok átjárást a két modell között, bár valóban egyirányú...
    Sürgős teendők és idegeskedendők okán csak holnap fogom vázolni a feltételrendszert.

    Előzmény: fűzfán fütyülő rézangyal (78)
    fűzfán fütyülő rézangyal Creative Commons License 2003.02.02 0 0 81
    Nem, nem feltétlenül oda akarok kilyukadni.

    Inkább oda, hogy az agyalásoknak csak egy bizonyos, és szerintem eléggé szűk köre az, ami szükséges és boldogító. És hogy azzal keserítjük meg legjobban a saját életünket, hogy nem ismerjük fel ezeket a határokat.

    Előzmény: Psziche (71)
    fűzfán fütyülő rézangyal Creative Commons License 2003.02.02 0 0 80
    "Mi a nagyobb őrültség? Feláldozni a jelent a jövőért vagy feláldozni a jövőt a jelenért?"

    Hm. Ez is megérne egy topikot asszem.

    Ha nincs emlékezeted, akkor nagyobb őrültség a jelent feláldozni a jövőért, ebben biztos vagyok. Akinek nincs emlékezete, annak csak a pillanat létezik, marhaság lenne elkótyavetyélnie. Ha van emlékezeted, de nem tudsz következtetni semmiből semmire, akkor ugyanez a helyzet.

    Ha emlékezeted is van, és következtetni is tudsz, akkor már tényleg az lesz a kérdés, hogy melyik dolog mennyire fontos, vagy hogy az adott pillanatban mennyire véled azt fontosnak.

    Nézzük a népnyelvet:

    1) Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok
    2) Ki mint vet, úgy arat

    Ambivalencia a köbön.

    Előzmény: Psziche (68)
    fűzfán fütyülő rézangyal Creative Commons License 2003.02.02 0 0 79
    A tett halála az okoskodás.
    Előzmény: FRODO (67)
    fűzfán fütyülő rézangyal Creative Commons License 2003.02.02 0 0 78
    Namostan.

    Ez egy szép és nemes elgondolás, csak éppen egy másik játék. Ha a modellemet kicseréljük egy időben nem konstans modellre, ráadásul még azt sem rögzítjük az elején, hogy mik a tanulási folyamat feltételei, és hova tarthat az, akkor ugyan jobban meg fogjuk közelíteni a valóságot, de semmi értelmes következtetést nem tudunk levonni arra nézvést, hogy milyen élete van anak, aki "olyan, amilyen".

    Érdekes (és valós) játék egyfajta evolúciót feltételezni, és azon agyalni, hogy milyen irányba fejlődik a kezdetben "üres lap" tulajdonságait mutató kitalált karakter. Kifejezetten jó játék, csak egy másik játék. Játsszunk inkább olyat (is)?

    Előzmény: Nana__ (64)
    fűzfán fütyülő rézangyal Creative Commons License 2003.02.02 0 0 77
    Na, rájöttem végre, hogy miért nem lehetett veletek a modell keretein belül eldiskurálni, és hogy miért akartátok folyton módosítgatni a kiindulási feltételeket.

    Csupa női hozzászóló volt eddig (bocs, halfingi), az lehet az oka. :-)

    Tényleg, jobban távoltartom a hapsikat ezzel a topikkal, mint hercegnő32 a Belépés csak nőknek próbálkozásával... :-)

    FRODO Creative Commons License 2003.02.02 0 0 76
    Köszi!
    Ami azt illeti, ez sem túl pozitív a magamfajta túlagyalóra nézve.

    :)

    Előzmény: halfingi (75)
    halfingi Creative Commons License 2003.02.02 0 0 75
    A tett az első, a szó a második :)))
    Előzmény: FRODO (67)
    SheDevil Creative Commons License 2003.02.02 0 0 74
    Vgay hogy a hétköznapokban milyen nehéz megtalálni a megfelelö középutat a szükséges és elengedhetetlen agyalás (tervezés) és a túlzásba vitt görcsölés között.
    Előzmény: Psziche (71)
    Törölt nick Creative Commons License 2003.02.02 0 0 73
    Nem rossz. A baj csak az, hogy nincs választási lehetőség. Nem tudom megtenni azt, hogy nem gondolkodom. Ideig-óráig működhet csak ez a tudattalan létezés. (A dolgot tovább nehezíti, hogy ezek a sodrásos időszakok lehetnek nagyon kellemesek is.)
    Előzmény: Törölt nick (72)
    Törölt nick Creative Commons License 2003.02.02 0 0 72
    Egy másik topicból:

    A gondolkodás nem természetes tevékenység, csak megsebzi az embert; a gondolkodás olyan, mintha mezítláb sétálgatnánk üvegcserepeken, vagy puszta kézzel markolnánk meg a szögesdrótot.

    Psziche Creative Commons License 2003.02.02 0 0 71

    Ugye oda akarsz kilyukadni ezzel a topiccal, hogy szerinted az emberek úgy általában túl sokat tervezgetnek, túl sokat foglalkoznak a jövővel és a múlttal, ahelyett, hogy élveznék a jelent, a pillanatot, hogy a sok agyalás valójában nem teszi boldogabbá az embert?

    (Csak próbálok egyszerűsíteni azzal az egyszerű kis agyammal, mielőtt végképp belebonyolódnánk az absztrakt modellekbe vagy az amőbák nemi életébe.)

    Előzmény: fűzfán fütyülő rézangyal (-)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!