Keresés

Részletes keresés

arabella72 Creative Commons License 2021.08.07 0 0 21

Sziasztok segitseget tanácsot szeretnék kérni fiamnak vettünk egy Aprilia RX50 MOTORT KÉT NAPJA TUDNÁTOK TANÁCSOT ADNI légszüröt rá tesszük a motor nem megy dadog és meg áll esetleg mi lehet a baj ha tudnátok tippet adni nagyon köszönöm elöre is üdv Marcsi 

Villanyos1975 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 20

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy imerősöm vett egy Aprilia RX50 motort. Már úgy vették, hogy egyik lámpa sem világított rajta. Néztem, ki voltak égve az égők. Kicseréltem őket, de utána megint kiégtek. Nem csodálom, max. fordulaton 27-30V jön ki. Vettem egy új szabályzót, kb. 1  percig müködött. Valószínű, hogy az új szabályzó is tönkrement.  Letöltöttem a villamos kapcsolási rajzot is. Jól ban bekötve a fesz. szabályzó. Nem tudja valaki, hogy gyárilag elől milyen izzó kell? Már itt sem stimmel valami, mert a kormánykapcsolón van reflektor kapcsoló, azonban az izzó foglalat egy áramkörös. Van valakinek ötlete a problémára?

hobbymotoros Creative Commons License 2018.06.01 0 0 19

Sziasztok! Ha van ilyen motorod, vagy csak szeretnél, csatlakozz a közösségemhez, ahol hasznos infókat találhatsz a motorhoz:

http://apriliarx50.network.hu/

gabi999 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 18

Hm . Szerelve nem lett . Kivéve karbi takarítás.

A CDI tönkremenésének más jele nincs ?

Azért furcsállom hogy semmi más jelenség .

Legalább valamit hisztizhetne hamár kipörög teljesen .

De azért a tippet köszönöm .

Előzmény: hobbymotoros (17)
hobbymotoros Creative Commons License 2016.12.11 0 0 17

Szia. Nekem ez a jelenség akkor volt tapasztalható, amikor egy robogó cdi-t tettem fel az rx-emre (ducati másolat volt). A motor fordítva indult be. Ha átfordítottam a lendkerék külső részére a jeladót (az enyém belső jeladós) próba képpen, jó irányba forgott a motor. Szóval, ha nem lett piszkálva a motor, vagy a jeladó vagy a cdi a rossz.

Előzmény: gabi999 (16)
gabi999 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 16

Sziasztok .

Bocs hogy ide írok , de Gilera topikot nem találtam  és ez a tipus esik legközelebb hozzá .

Rossz szokásomhoz hiven , tanácsot szeretnék kérni .

 

Van nálam 1 Gilera Zulu 50 (a fogyasztásán kívül , megelégedéssel használom )

Az előző gazdája , olyan szépen tönkrevágta az önindítóját , hogy én olyat még nem láttam .

Én csak berúgókarral indítom .

Vizes , membrán , 6g . Nagyban hasonlit az AM6 os blokkokhoz.

Fűthető garázsom nem lévén , még nem szedtem szét. De azt már láttam hogy a gyujtásegység tipikus Ducatti CDI.

Nos az a gondom vele hogy nehezen indul rugdosásra .

Viszont

HA beindul , HÁTRAFELE indul be . Azaz hátrafele van 6 sebességem .

Mostmár , majdnem minden alkalommal csinálja. Kénytelen vagyok állandóan betolni , nehogy meglepetést okozzon .

Mondanám hogy elállítódott a gyújtás , viszont , semmiféle rendellenes visszapofázást nem hallok. Se előre , se hátra .

Volt aki azt mondta , nem eléggé rúgom meg , és az alsó holtpontról visszafordul . Nade 10-böl , minimum 8x ?

Azonkívül , még 5.-ben is bele lehet kergetni a pirosba , 6. -ban is megy 90 et. mindenféle érdekes jelenség nélkül .

Tehát a gyújtása , nem lehet annyira rossz .

Nyáron volt felújításon, a hiba észrevétele elött közvetlenül szerelve nem lett .

Van valami tippetek , mi lehet a hiba ?

 

Szeretem , mert a mostani dugókba remekül ki lehet használni , de ez a hiba feszélyez , nem kicsit.

A másik: igaz , hajtom, de sokat eszik , nagyon . A főfúvókája sérült , nem tudom leolvasni . 60v 69-es . Cserélném kisebbre (a teljesítmény rovására is ) . Mekkorával kéne próbálkozni szerintetek ?

                                                                                                Kösz a segitséget    : Gabi

hobbymotoros Creative Commons License 2016.12.05 0 0 15

Aprilia RX 50 klub:

http://apriliarx50.network.hu/

Lucky Look Creative Commons License 2015.04.12 0 0 14

szia köszönöm a válaszodat a kuplungal kapcsolatba. idö közben boncolgattam a dolgokat, valahol olvastam hogy 2. valahány millimétert kel kiemeljen a kuplung, ez rendben is müködik de a lamellák összetapadva maradnak. nem tüntek kopotnak a lamellák nem vágom mért ilyen tapadós. milyen olajat használtok, vagy mi lehet még a megoldás.

alkatrészre nincs ötletem hogy meik fék lenne jo eddig simsonnal nyomtam nem ismerem ezeket a motorokat az enyémet is csak szokom. nem olcso a fék de ha gyári hátha kihúzz pár évet.

Előzmény: hobbymotoros (13)
hobbymotoros Creative Commons License 2015.02.23 0 0 13

Sziasztok! RX 50-es '91 első főfékhenger dugattyújára való tömítések megegyeznek valamelyik robogó vagy más motor tömítéseivel? Motorosboltban érdeklődtem, de ott csak gyárit tudnak rendelni, a dugattyú tömítésekkel, rúgóval együtt 21 000 Ft :(

lemmi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 12

Hello

 

Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet szétszedni ezt a Marzocchi fordított első telókat....felülről bomlik?

hobbymotoros Creative Commons License 2014.09.26 0 0 11
A kuplungkarnál van egy bowdenállító csavar, azt tekerd kifelé, hogy jobban kiemeljen a kuplung.
Előzmény: Lucky Look (10)
Lucky Look Creative Commons License 2014.09.10 0 0 10

sziasztok 

látom nem nagyon van itt sürgés forgás

kérdezni szerettem volna az rx50 es kuplungját hol merre kell állitani, csattogósan veszi a sebességeket es az egyes kapcsolásakor le is fullad gázfröcs nélkül. 

köszönöm

 

Előzmény: SpInErFrYY (9)
SpInErFrYY Creative Commons License 2010.05.01 0 0 9
Sziasztok ma vettem 1 aprillia rx50-est bár 80-as igazából:) de valami állat lelopta a légszürőt milyet vegyek rá?? előreis kössz
zoozee Creative Commons License 2006.02.17 0 0 8
zoozee Creative Commons License 2006.02.17 0 0 7
<a href="http://http://s22.yousendit.com/d.aspx?id=0KPYNA30PLZW923MEA0L0S1R95" target="_blank">vagy ez?</a><a href="http://http://s22.yousendit.com/d.aspx?id=0KPYNA30PLZW923MEA0L0S1R95" target="_blank">vagy ez?</a>
zoozee Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6
ez az béla??
zoozee Creative Commons License 2006.02.15 0 0 5
Sziasztok!
Látom nem nagyon vagytok de hátha valakit idecsal a topik címe! Van egy enduró aprilia RX 50 önindítós ,tárcsás, fordított villa,vizes, 96-os,jó állapotú motor eladó a barátomnak. Felhatalmazott ,hogy meghagyjam a telszámát. 06 70 3 641 667 Dávid/Esztergom.
sirhege Creative Commons License 2004.09.14 0 0 4
Hello, én szintén ez iránt szeretnék érdeklődni. Szerintem ez egy jó motor, tudom hogy icsit lekéstem de éppen ezért, én azt mondom jó motor ez az rx50. Ám nem csak ez na motor iránt kacsingatok. Mondok pár motor tipus és ha lehet segítsetek pls.

Malaguti XTM
Yamaha DT50 r
Gilera RCR
Aprilia RX50
Aprilia RX50 racing
GasGas Rookie EC 50

Kérlek ha lehet segítsetek szerintetek melyiket vállaszam.?!
Tom85 Creative Commons License 2003.02.08 0 0 3
Hali!
Dabre-val egyetértve én is a DT 80 at javaslom, mert megkapod segédmoci papírokkal, és egy jó motor. Megbízhatóbb, jobban is megy az Apriliánál (gondolom), meg japán minőség.
Na hello!
Előzmény: APRILIA RX50 (-)
-Dabre- Creative Commons License 2003.02.02 0 0 2
A DT-t én is inkább ajánlom. Olasz motrot csak akkor vegyél, ha van sok lóvéd, mert ha valami tönkremegy, a gatyád is rámegy. De Dt-be is inkább ajánlom a 80-ast vagy 125-öst. Mindkettő megszerezhető kismotoros papírokkal.

Van is Dt 80-hoz hiányos blokkom eladó.
Vegyél DT-t.

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.02 0 0 1
Szia!

Olasz motort ne vegyél!!!! Főleg ne használtan....
Csak ajánlani tudom a Yamaha DT50-et, ez a legobb az 50 ccm enduro kategóriában. Megbízható, olcsó, alkatrészellátás megoldott. 600 rugó alatt van az ára a Yamaha kereskedőknél, ha ügyes vagy, alkudni is tudsz :-))

-=MJL=-

Előzmény: APRILIA RX50 (-)
bandura130 Creative Commons License 2003.02.02 0 0 0
Nulla!
Előzmény: APRILIA RX50 (-)
APRILIA RX50 Creative Commons License 2003.02.01 0 0 topiknyitó
Sziasztok! Aprilia RX50 motort szeretnék venni, hobbi terepezés célra. Sajna elég keveset tudok róla. Ha tudnátok érveket - ellenérveket felsorakoztatni, esetleg kereskedőket, ahol nézelődhetnék, -hozzá árakat- az nagyon jó lenne. Persze, konkurens márkák is érdekelnek, meggyőzhető vagyok. Előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!