Keresés

Részletes keresés

bolombike Creative Commons License 2006.07.16 0 0 27

Kaktusz7! Bírálni csak pontosan, szépen! Ott van a honlapjuk legelején, felül, középen, 10. paragrafus

http://www.eurorest.net/index.php?id=06&lng=hu

, hogy meg kell venni a kötelező ellátást.

 

Az ingyen szállás valóban átverés, bár erre utazás nélkül is bárki rájöhet, aki megnézi a hotel Eurorest-árait és a saját árait. Most nyaralunk éppen a feleségemmel két hetet, kb. 10%-ot spórolunk összesen, ami egyébként nem kevés (sajnos). De ezt előre ki tudtuk számolni.

 

Azt azért nem hiszem, hogy az utcáról betérve olcsóbban juthatna bárki is szobához, mint az Euroresttel, bár az ingyenes szállás - mint láthatjátok - messze nem igaz. Kényelmetlen lehet viszont, hogy jó előre le kell foglalni a szobát, ami csökkenti a rugalmasságot. Bár én ennek épp az előnyét élvezem, mert ha nem lett volna az előre foglalás kényszere, nem mentem volna idén nyaralni...

 

Írok majd kritikát az értékelésben, kíváncsi vagyok, megjelenik-e? Amúgy volt olyan értékelés, amely mindenre ötöst adott, bár a szövegből világosan kiderült, hogy a hölgy még nem is járt ott, csak reménykedik a majdan eljövő minden jóban. Találjátok ki, ez a hozzászólás szerepel-e az értékelések között?

 

Szóval felnőtt ember elég információt össze tud szedni a döntéshez.

 

Jó nyaralást mindenkinek!

 

Előzmény: kaktusz7 (26)
kaktusz7 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 26
Vagy két éve kaptam már ilyen Eurorest-es ajánlatot. Akkor a honlapjukon valahogy még kiderült (kattintgatni kellett), hogy az étkezés viszont kötelező, pénzért. Akkor még érezni lehetett az átverés jelleget. Ma már ilyet nem találtam az oldalukon. :-((
-yan- Creative Commons License 2006.03.10 0 0 25
Hallo! 2006 van, és ezek még mindíg működnek!!! Elgondolkodtató...
nyman Creative Commons License 2004.06.25 0 0 24
irt mar vki pl. a fogyasztovedelnek? csak ugy prosza szerencse ugyben?
Biovadász Creative Commons License 2004.06.24 0 0 23
mesélj
Előzmény: MySQL (22)
MySQL Creative Commons License 2004.06.24 0 0 22
Én most ugrottam bele ebbe a szivatásba:)

www.eurorest.net, Te szar, Te szemét!:)

Előzmény: ke_p (21)
ke_p Creative Commons License 2004.05.29 0 0 21
Közben észrevettem, hogy aki BÁRMIT ír az eurorestnek, az egy kedves barátságos automata választ kap, hogy nyert egy ingyencsekket és már indulhat is átverődni :)))))
ffzz Creative Commons License 2004.05.27 0 0 20
Nekem egy ismerősöm Szlovákiában használta fel ezt a voucher-dolgot. Jó volt, bár tényleg csak kevéssel volt az (ingyenes) ár az alapár alatt.
Esetleg annak éri meg, aki tavasszal vagy ősszel akar utazni, ellátással.
Egyébként szerintem az egész arra megy ki, hogy főszezonon kívül is legyen forgalom. A legdrágább szoba az üres szoba! Ha ezt közölnék, az ember nem érezné magát rosszul az egésztől. Azért az átverés pedig átverés marad.
igor88 Creative Commons License 2004.05.18 0 0 19
Na kérem, megnéztem egy olasz hotelt, amit kicsit drágának tartottam, ugyan, dehát...
Aszongya' az eurorest, hogy:

Kedvezményes szállás. Az egynapi tartózkodás költsége az étkezéssel, az engedmény levonása után - €71,25 (~ 18070 Ft)
Az Eurorest csekk elfogadásának időtartama:
01.04-03.30, 12.01-12.22

tehát mehetek decembertől márciusig, 71 euróért/fő/éj.

A hotel honlapján (http://www.hotelcavallucciomarino.it) a legdrágább szoba, főszezonban (augusztus) kerül ennyibe, full kajával. Erről ennyit. Amit írtam nekik, hogy nem jó ez így, nem is válaszoltak.

Periode Room type Bed and breakfast
Half Board
Full Board
August
from 7th to 21st Margherita Euro 35,50 Euro 50,00 Euro 62,50
Rosa Euro 37,50 Euro 54,00 Euro 67,50
Orchidea Euro 43,50 Euro 57,00 Euro 71,50

Uff Creative Commons License 2003.11.28 0 0 18
Ez igaz, de azért van egy jó hírem:

Utólag előkerült a hotelcsekk!

Mostmár mehetünk ismét csipegetni. Hurrá !!!!

Ha valakit érdekel a dolog nálam akciós áron, már 30 % felárral elvihető.

Jelentkezéseket a beérkezés sorrendjében tudom figyelembe venni.

Előzmény: ke_p (17)
ke_p Creative Commons License 2003.11.20 0 0 17
hmmm és megintcsak hmmm
a nép pedig továbbra is csapódik befele
amíg ugye ez van:

addig ez is:
Előzmény: Uff (16)
Uff Creative Commons License 2003.11.19 0 0 16
Tavaly kifizettem a beugrót és idén októberben neki is veselkedtünk. Lefoglaltuk telefonon a szállást, szabit kivettük, indulás.

Csakhogy a hosszú idő elteltével az Euroest hotelcsekk nemcsak elkeveredett, de nem is került elő az indulásra. Na mindegy, egye fenyő, mostmár megyünk akárhogy is lesz.

A szállodában közöltük, hogy bár hotelcsekket ígértünk, teljes listaárat fizetünk készpénzben.

Akadály egy szál se.

Node akkor mennyi az annyi?

Kiderült, hogy a listaár hajszálra annyi, mint amenyit a "kedvezményes" hotelcsekk átadásával is fizettünk volna. Á 3600 Ft/fő/ éj reggelivel.

Egyedül a helyben elfogyasztható vacsoráról mondtunk így le, amire a hotel nem is volt berendezkedve, egy távolabbi étteremből hurcolták volna át a kaját, amit egy kihalt étkezőben nyomhattunk volna le.

Szumma szummárum : az Eurorest ajánlatával ellentétben a hotelcsekkel nem a szállás ingyenes, hanem egy szerény vacsora. De ha ragaszkodunk az eredeti ajánlat szerinti logikához, akkor ingyenes ugyan a szállás, de egy leves, + főétel kerül 3.600 Ft-ba egy szerény étkezőben fejenként ital nélkül.

ke_p Creative Commons License 2003.11.11 0 0 15
jelentkezz mégegyszer, és fogd rá a Gyuszira! ;o)))
Előzmény: Timmie (13)
nyman Creative Commons License 2003.11.11 0 0 14
nem veszed at a kuldemenyt
Előzmény: Timmie (13)
Timmie Creative Commons License 2003.11.11 0 0 13
Sziasztok!
Akkor mi a helyzet, ha jelentkeztem, de ezen fórum elolvasása után nem szeretnék háromezret leperkálni??? Tudtok erről adni valami infót???
ke_p Creative Commons License 2003.10.25 0 0 12
Köszi, azt ismerem, 1978-ban én is voltam ott.
Előzmény: negyvenketto (11)
negyvenketto Creative Commons License 2003.10.24 0 0 11
Nem Buk, Bük...

Hasonló ajánlatot én is kaptam, felhívtam őket telefonon, s megérdeklődtem a részleteket, az én esetemben az derült ki, -vagy valami hasonló, mert már régen volt - hogy ha megkapoma csekket, akkor van egy hét ingyen szállásom, de csak a második hét, az első a saját költségen megy.
Lehet hogy az nem Eurorest volt...
42

Előzmény: ke_p (10)
ke_p Creative Commons License 2003.10.24 0 0 10
Ez kedves és aranyos Tőled, különben is hol van Buk, még nem hallottam ilyen helyről, a zsírosdeszka is csábító, de nem hiszem, hogy jobban jártam volna, mert én csak közzétettem valaki más rossz tapasztalatát.
Most írjam meg neki, hogy menjen Bukra?
Előzmény: Dögvészt dudáló trombita (9)
Dögvészt dudáló trombita Creative Commons License 2003.07.01 0 0 9
Hat szvsz jobban jartal volna ha nalunk szallsz meg Bukon kicsiny csaladunknal cimmerfrei kereteben. Meg zsirosdeszkat is adtunk volna :)
Előzmény: ke_p (-)
nyman Creative Commons License 2003.06.30 0 0 8
tavaly en is beszoptam a 3000-res postakoltseget. a csekk mostanaban jar le, de most jutott eszembe, ahogy lattam a banneren a hirdetest. Ahogy neztem a kotelezo dolgokat 1-2 kivetellel eleg borsosak voltak. Persze lehet az ocso, olyan is.

Van meg 2 topik:
Eurorest.net
eurorest-ingyen utazási csekk

ke_p Creative Commons License 2003.02.03 0 0 7
és én még meg sem néztem azt a honlapot :(((
Előzmény: Uff (6)
Uff Creative Commons License 2003.02.03 0 0 6

A 3000 Ft postai költség még csak hagyján. Ennyit megér 1 hét ingyenes szállás. Ha ingyenes lenne.

Ezzel a "hülyének-nézlek- benneteket" hozzáállással sokáig nem lehet húzni. Ez hamar elterjed ( e topic nélkül is) Egy ilyen bonyolult honlapot kialakítani, üzemeltetni nem lehet azokból a 3000 forintokból sem. Aztán jön jön a bukta.

ke_p Creative Commons License 2003.02.03 0 0 5
v_peti Creative Commons License 2003.02.02 0 0 4
Mindezek ellenére azért a rendszer sok helyen jól is m?ködhet. Azért van olyan hely is, ahol azért nem vasalják be az étkezésen a szobaár legnagyobb részét.
Mindenenestre csodálkozom, hogy eddig még senki sem indított err?l topicot. Bár lehet, hogy csak a nyaralásból visszatérve teszik majd ezt.

v_peti Creative Commons License 2003.02.02 0 0 3
MEA CULPA!
A 3000 Ft-ról szóló megjegyzést megtaláltam, igaz, nem a regisztrációnál. :(
DE: ezt még kifizetném, ha nem lenne a többi költség olyan átverésszagú.
Egy napi étkezés kihizható 3000 Ft-ból, éttermi árakon, f?leg ha több napraátlagolunk. (Persze, nem a Gundelben.)
Ha valaki túrázik, akkor a kaján biztosan spórol, mert nem eszik mindennap meleget, f?leg kétszer, így viszont kifizeti azt, drágábban, mintha étteremben enne.


Előzmény: v_peti (2)
v_peti Creative Commons License 2003.02.01 0 0 2
Én is már többször godndolkodtam rajta, hogy kitöltsek-e egy ilyen ?rlapot. De az meg sem fordult a fejemben, hogy pénzért kapjam meg az ingyenes kupont.
Amikor e-mailt kaptam er?l a lehet?ségr?l, akkor vívódtam,hogy regisztráljam-e magam.
1. Megadjam-e az ismer?seim e-mail címét adjam-e meg nekik.
2. Regisztráljam-e magam.
3. Nyissak-e err?l topicot.
El?ször arra gondoltam, hogy szét fogják kapkodni az utalványokat, mint foxi a lábtörl?t, de amikor jobban megnéztem a feltételeket, arra gondoltam, hogy erre azért nem fog sor kerülni. (vagy csak szép lassan.)
Én végignéztem a vendégkönyvet, és láttam negatív kritikát is valamilyen szláv nyelven.
Jó lenne felhívni némelyik magyar panziót, és megkérdezni, hogy Eurorest nélkül vajon mennyibe kerül ugyanaz?

Előzmény: Uff (1)
Uff Creative Commons License 2003.02.01 0 0 1
Ezen már én is elgondolkodtam.
Jó lenne, ha az cég illetékesei reagálnának rá. Hogyan lehetne őket rávennie erre?
Tam7 Creative Commons License 2003.02.01 0 0 0
Én is besz.ptam ezt, kifizettem a 3000 forintot, de aztán utólag láttam, hogy a nem kedvezményes lehetőségekkel is ugyanígy jönnék ki.
Előzmény: ke_p (-)
ke_p Creative Commons License 2003.02.01 0 0 topiknyitó
Az Eurorest.net ingyenes szálláslehetőséget hirdet Európa több országában panziókban, szállodákban. Ezen országok közt Magyarország is szerepel. Érvelésük szerint az teszi lehetővé az akár 14 napos szállás igénybevételét, hogy a hozzájutás feltételeként a szemfüles netező az előírt sablon ismertető szöveget legalább 7 címre elküldi, ezzel széles körben megismertetik a szolgáltatást a publikummal. Feltétel még a teljes napi étkezési ellátás igénybevétele a szálláshelyen. Mindez rendben is lenne, valahol úgyis adózunk a kulináris élvezeteknek, hát legyen itt.

Már csak egy dolog van hátra az ingyenes utalvány megszerzéséhez. 3.000 Ft kifizetése az utánvéttel küldött voucher-ért.

Most jön a bökkenő.

Például a Bükön működő Kristály panzióban ennek költsége mintegy 5.000 Ft/ fő/ nap. Ezért kapunk reggelit és vacsorát. Egy kétszemélyes "ingyenes" szoba tehát vacsorával 10.000 Ft/ nap árért élvezhető.

Európa szerte, így Mao-n is bevett gyakorlat, hogy a szállodai szobaár a reggelit tartalmazza. A reggeli jellegéről diszkréten és egységesen hallgatnak ( 2 zsemle, vaj, vadász felvágott és C-tea, avagy svéd asztalos választék) Jó eséllyel tippelhetünk az első lehetőségre.

Így ha osztunk-szorzunk 5.000 pénz fejenként egy kétfogásos vacsora ára, hiszen az elfogyasztott ital árát nem tartalmazza. ( helyes is, a vendég ne igya le magát a sárga földig csak azért mert ingyen van) Ha a kóbor vendég fogja magát és mit sem tudva az Eurorest.net remek ajánlatáról beül ugyanazon vacsorát elfogyasztani ugyanazon szállodában ennél lényegeseben kevesebbet fog fizetni jól ismerve a honi éttermi árakat.

Ebből egyetlen következtetés származik: a rendszer működtetője az étkezés árából - részben - kompenzálja a szobaárat.

Még csak ez ellen sem lehetne kifogást emelni.Senki nem is várja el a szállodától, hogy ingyen szolgáltasson.

Azt viszont igen, hogy ne tévesszen meg bennünket. Tisztességes módszer az lenne, ha az ingyenes szót következetesen helyettesítenék a kedvezményes kifejezéssel.

Igaz, hogy relative kevésbé lenne vonzó, de legalább megfelelne a valóságnak.

( különös módon a honlap vendégkönyvébe beírt észrevételemet valahogy elfelejtették publikálni a néhány dicsérő beszámoló között)

(az írást egy kedves barátomtól kaptam)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!